Отразяване на писта София в пресата.

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Отразяване на писта София в пресата.

Мнениеот plm » Сря Окт 05, 2005 18:43

Днес ми попаднаха два вестника и ви показвам какво прочетох.
Вестник Телеграф от понеделник,3 октомври, и в.Авто труд.
Добре е отразено,нали?Няма що!
Такова отразяване е и начин по-лесно да се търсят спонсори-Царски е победител,с най-големите снимки...
Ако сте прочели и други подобни кажете си впечатленията.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Отразяване на писта София в пресата.

Мнениеот txl » Сря Окт 05, 2005 19:46

Във "Авто-труд" мисля, че са горе-долу приемливи нещата. Горе-долу. Но това във вестник "Телеграф"... не е нормално. Илия Царски бил спечелил състезанието.... спечелил го е, колкото са го спечелили и Паунов и Тихомир Златков. А Златков е и с най-добро време от тримата. Това мисля, че ни е ясно на всички във форума. Но на други хора не е... или си затварят очите. Като цяло май има някаква тенденция да се набляга на Царски най-много, не знам на какво се дължи...
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот RaPiD » Сря Окт 05, 2005 20:42

Винаги са наблягали на Царски, не знам защо така
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот swrt » Сря Окт 05, 2005 20:45

Това да не ви учудва :lol:

95% от журналистите не знаят каква е разликата м/у рали,затворен маршрут и тн.

Странно ми е друго:винаги се е занижавала бройката на зрителите.Явно на никой не му изнася да каже,че на автомобилните състезания се събират много повече хора от колкото на мачовете.

Е те това е проблема на тоя спорт-медийното отразяване :wink:
Аватар
swrt
 
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 15:08
Име: Л.Драганов

Мнениеот sis_racing » Сря Окт 05, 2005 22:53

Мисля,че са се сабрали доста повече от 8000 души,но някой има ли информация горе-долу колко?
sis_racing
 
Мнения: 128
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 23:13
Местоположение: Sofia
Име: Станислав Недеков

В грешка сте

Мнениеот Георги Иванов » Чет Окт 06, 2005 11:25

Второто факсимиле от вестник не е АвтоТруд :)))
Георги Иванов
 
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Юли 14, 2005 16:40
Местоположение: София

Re: В грешка сте

Мнениеот txl » Чет Окт 06, 2005 15:31

Георги Иванов написа:Второто факсимиле от вестник не е АвтоТруд :)))


Никой не твърди такова нещо. От "АвтоТруд" факсимиле-то е в zip файла :wink:
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот gogo_beta_racing » Чет Окт 06, 2005 16:41

Момчета напълно съм съгласен с вашето виждане по въпроса, за това че има превес в медиите на някои имена... А също, и за това че се обръща внимание на футбола отколкото на който и да е друг спорт,камоли автомобилния..... :!: :!: :!:
Но кажете какво да се напражи като там са многото пари и всичко се върти около футбола.
Дайте идея за попуяризиране на нашия спорт.../ било с някаква кампания, в големите ежедневници, телевизии и радиа; от рода на множество е-mail-и и да видим какво ще стане/ иначе ще си говорим тука разни неща, които сигурен сигурен съм си ги знаем по простата причина, че ги виждаме по самите състезания. А смисълът е да се види и от нормалния човек, защото може и в неговите вени да потече бензин :!: :!: :!:
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО
Аватар
gogo_beta_racing
 
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 01:32

Мнениеот Ferjancz » Пет Окт 07, 2005 09:36

gogo_beta_racing написа:Момчета напълно съм съгласен с вашето виждане по въпроса, за това че има превес в медиите на някои имена... А също, и за това че се обръща внимание на футбола отколкото на който и да е друг спорт,камоли автомобилния..... :!: :!: :!:
Но кажете какво да се напражи като там са многото пари и всичко се върти около футбола.
Дайте идея за попуяризиране на нашия спорт.../ било с някаква кампания, в големите ежедневници, телевизии и радиа; от рода на множество е-mail-и и да видим какво ще стане/ иначе ще си говорим тука разни неща, които сигурен сигурен съм си ги знаем по простата причина, че ги виждаме по самите състезания. А смисълът е да се види и от нормалния човек, защото може и в неговите вени да потече бензин :!: :!: :!:
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО


Приятелю, похвално е че милееш за този спорт и искаш по всчкакъв начин той да достигне до по голяма аудитория , но темата е болна за всички нас ! още в старият форум беше прокарана идеята да се пускат и-мейли до медиите с цел да се промени отношението на същите към автомобилизма , но всичките писма пратени от нас останаха глас в пустиня! наитина е жалко , но това е положението у нас за съжаление! Не знам може би време трябва да мине за да се промени нещо , но за момента е така!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот K_Power » Пет Окт 07, 2005 11:25

В училище ми преподава Илиян Ашминов по Етика и право. Много точен пич, питал съм го доста пъти за що по нова телевизия(той по някога води спортен свят и доста често спортните новини по нова) не отразяват всички наши ралита, не правят по-големи репортажи. Отговора му беше, че шефът на редакция спорт решава какво ще се отрази и как и какво повече да си говориме. Става въпрос за некомпетентност на високо ниво. Шеф на редакция спорт не зачита явно автомобилизма като спорт. Пускал съм десетки писма до нова телевизия, канал 1, БТВ, особено на БТВ колко много съм им пускал не е истина и никой не ми отговори. На някой ако му се рови да отвори стария форум и да се поразрови малко из архива и ще види колко писма съм постнал които съм пращал, а колко други съм пращал и не съм ги поствал не е истина. На никой не му пука, трябва да се дават пари за да се отразява, също човека ми е казвал, че БФАС като не дадат пари за отразяване не се отразява. Незнам какво е това нещо, навсякъде по света за да се отрази дадено спортно събитие медиите плащат за да получат права за излъчване, а при нас, федерацията, която има нужда от повече млади хора от колкото останалите ни познати физиономии от времето на комунизма трябва да два пари за да се излъчва. Още няма да забравя, когато беше рали Уелс, Майкъл Парк почина, по нито една от националните медии не съобщиха, нито по БТВ, нито по Нова, нито по Канал 1. А в същото време съобщиха по БТВ как са играли Ливърпул Пловдив и Ексхлузив Хасково, е какво повече да си говорим, това е. Дъвкано е от преди доста години тази тема, още си я дъвчем и ще си я дъвчем цял живот. Вижте, че и по евроспорт дават Световния шампионат посред нощите. Вчера пак ДОБРЕ го дадоха от 9 и 30 обзоа на рали Япония. В автотруд за писта София, какво голяма снимка бяха сложили на Царски и така става все едно той е размазал всички, които са карали там. А при най-атрактивния клас, при хобитата, ако имаше снимка на Тихомир, то тя беше супер малка или дори нямаше, вече не си спомням. В България сме и е това. Ричард Груев изивнете за израза се насра на писта София и ние покрай него от смях. Може ли да объркаш името на Тихомир Златков. Тоя Груев си го спомням още на 4-5 години бях водеше някакви обзори за нащия шампионат. И той за толкова време на можа да научи името на най-добрия български пилот според мен е най-добрият в България живял някога, единствения европейски шампион българин, за 1994 с Форд РС Косуърт в Н4, но ричи не му е научил името, точно така ричи, с малко буква, защото не заслужава. Пияндур, на него нали му е това работата, да се занимава с този спорт, да отразява, а пак се извинявам за израза лайното не може да научи седемте кръга от рали Шампионата и още десетина от пистовия, и още 7-8 от планинския. Просто няма за какво да си говориме, докато има такива хора на такива постове нищо няма да стане. БЛАГОДАРЯ ЗА ВНИМАНИЕТО!!!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот damon » Пет Окт 07, 2005 11:47

За съжаление положението в останалия свят не е по-розово с автомобилния спорт. В един чужд форум покрай трагедията в Уелс се беше разразила интересна дискусия за това как медиите във Великобритания, Франция и т.н. най-много дават когато се случи някой инцидент. Едва ли са чак като при нас, но и там е така. Колокото и да не ни се иска футбола е най-популярни спорт, може би заради простотата си... Автомобилния спорт е доста сложен понякога (особено ралито) и малко хора навлизат в подробности извън обикновеното зрелище, докато футбола е прост - 90 минути мач, който гледаш по телевизията и толкова - няма три дена, няма класове, групи. Само, че зрелището не те прави истински фен затова засега а най-вероятно и в бъдеще тези спортове ще си останат леко "специализирани", които се следят в специализирани за това медии от специализирани фенове. Просто не само у нас е така - не бива да се заблуждаваме. Иначе няма и смисъл да се сърдим на масовите медии със спортинет си новини - те дават това, което сметнат за най-важно. Сигурен съм че резултата от някое местно "дерби" интересува доста повече хора от това кое е станал Световен рали шампион (между другото миналата седмица в новините на бТВ не съобщиха, че Льоеб е станал шампион)... Затова и ФИА постоянно се опитва да повиши интереса с какви ли не методи били те успешни или неуспешни. Лошото е че в повишената комерсиална среда последните години всичко трябва да бъде сдъвкано и обработено на зрителите, а и те са се оформили да очакват точно това - в точен час, ясно, точно, бързо и хората да си карат другата работа. А автомобилния спорт не е толкова елементарен и не всички го разбират като хората. Може би ФИА ще се опита да работи именно в тази насока - опростяване на правилата, за да "не се объркват зрителите"... Малко се отплеснах, но темата е доста сложна и сигурно може да се напише цял научен труд от нея.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот speedline » Пет Окт 07, 2005 11:50

ами за съжаление е така. и единствения начин да стане спорта популярен за сега е един - ние феновете да го направим - дали с някакви брошури, дали с лепенки, кой с каквото може. и още нещо най - големия проблем е закона за спонсорството - приемат ли го няма да има проблеми само че големите казват дали да се приеми този закон - а тях какво ги бърка нали са пълни с пари и не им пука а и току виж като го приемат - някой дебютант му се паднат пари от спонсор вземе по класна кола и ги понабие - то ще е срам....
казвате дават футбол - ми тъпи са - вижте на една спортна емисия колко хора има на стадиона - 30 - 40 човека и те там не да гледат мач ами да се напият и да се сбият... а да видят на едно автомобилно състезание колко народ има...
просто за да стане популярен трябват структурни промени и то горе при хората които отговарят за любимия ни спорт. но до колкото помня те от има няма 10 - 15 години все се махат за да дойдат нови млади хора на тяхно място, с свежи идей и готови да работят за спорта обаче това все не става. и дано не съм лош пророк но ми се струва че скоро няма да имаме рали и в европейския шампионат от това което виждам..... ще си карат тука пак 5 - 6 човека с по - класни автомобили и още 10 -15 с малко парички..само че на мен лично взе да ми писва вече да бия няколко хиляди километра годишно за да гледам някаква пародия на рали....
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Мнениеот Деница » Пет Окт 07, 2005 12:32

speedline написа:..само че на мен лично взе да ми писва вече да бия няколко хиляди километра годишно за да гледам някаква пародия на рали....


Силно ме съмнява...истината е , че ще продължим да бием хиляди километри всяка година за да си гледаме 'детските' / казват го едни много мъдри хора :wink: / ралита , пистички и планински щото сме си такива - пристрастени :wink:
Деница
Модератор
 
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 12:42
Местоположение: София
Име: Деница Богоева

Мнениеот speedline » Пет Окт 07, 2005 12:38

e аз лично вече предпочитам да ги измина до Монте Карло, Гърция , Турция, или Германия :D а защо не и Чехия :wink:
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Мнениеот Деница » Пет Окт 07, 2005 13:06

speedline написа:e аз лично вече предпочитам да ги измина до Монте Карло, Гърция , Турция, или Германия :D а защо не и Чехия :wink:


И бира , като във всички знаеш кой виц :lol:
Деница
Модератор
 
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 12:42
Местоположение: София
Име: Деница Богоева

Следваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта

cron