Писта “БУРГАС” 24-25 октомври 2009, Нац. ш-т VІІІ кр

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: Писта “БУРГАС” 24-25 октомври 2009, Нац. ш-т VІІІ кр

Мнениеот bobi78 » Сря Окт 28, 2009 18:58

аз едно не мога да разбера??????????Защто гледате само Дунев и Царски,при другите класове сьшто имаше катастрофи ама никои не пише за тях???ЗАщО НЕ МОГА ДА РАЗБЕРА...с(става вьпрос при х3 и х4 класове)или защто некои казва този е минал на жьлт флаг и хопа....тои е дисквалифициран..(но не се дава обяснение на никои каде тои е минал на жьлт флаг)просто немам думи за ЦЯЛОТО СЬСТЕЗАНИЕ В БУРГАС(НЕ МОГА ДА МУ КАЖА ДАЖЕ ПИСТА НА ТОЗИ ПЬТ,а рали крос)
bobi78
 

Re: Писта “БУРГАС” 24-25 октомври 2009, Нац. ш-т VІІІ кр

Мнениеот lary90 » Сря Окт 28, 2009 20:37

Напълно съм съгласен с горното мнение. на БОБИ 78 Защо да говорим само за БАТКИТЕ, А НЕ НАПРИМЕР ЗА БОКСОВЕТЕ(ако можем да ги наречем така). ЗНАчИ ЗА ЕДНИ МОЖЕ А ЗА ДРУГИ НЕ. така излиза ???? дане би нашите лицензи да са ФАЛшИВИ :roll: :roll: :roll: А какво да кажем за ГОСПОДАТА които не могат да ти дадат адекватно убяснение каде и кого си изпреварил на жълт флаг(визирам Х1 И Х2 тренировки те) ,явно трябва всяка тренировка и на състезанието разбира се да караш с ОН БОРД са да можеш да докажеш невинноста си пред господата който са те ДЕСКВАЛИФИЦИРАЛИ вече :cry: :cry: :cry: . ПОМИСЛЕТЕ стига само сте спорили за глупости.ПОЖЕЛАВАМ на всички пилоти и отбори те им УСПЕХ ПРЕЗ НОВИЯ СЕЗОН.....
lary90
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Дек 21, 2008 14:39
Местоположение: russe
Име: IVAILO HRISTOV

Re: Писта “БУРГАС” 24-25 октомври 2009, Нац. ш-т VІІІ кр

Мнениеот Joro.s » Сря Окт 28, 2009 23:09

IvanMarinov_4x4 написа:
Ivaulo написа:.... искам да вмъкна още че Владимир Илиев вкара в трибунала на БФАС лицето с име Иван Маринов който му е дясна ръка-а дори няма най-малка представа какво се случва в нашия шампионат. .....

Колега не си ти човека, който можеш да се изказваш за моите знания и възможности. А представа какво се случва имам защото съм присъствал на повечето Ви състезания тази година само с две изключения, ако ли не имам необходимите начини да го науча.
Да много неща съм научил и уча от Владо Илиев, както и повечето пилоти в България. Но като ти гледам държанието явно и ти има доста да учиш.
Не съм взимал страна за инцидента, но като гледам снимките които цитираш, Румен си те е изпреварил още преди завоя. Това че си го пуснал да ти влезе от вътрешната страна и да се изравни с теб си е изцяло твоя грешка.

Просто не знам вече какво да кажа. Регистрирах се, за да мога да изразя възмущението си от следното:

Господин Маринов, бих искал да ви задам няколко въпроса, а именно:
1. Каква беше конкретната Ви длъжност на Затворен Маршрут Бургас?
Лично аз, като един зрител, разглеждайки програмата на състезанието, не видях името Ви никъде...Ако фигурирате някъде, моля да бъда извинен.
2. Как свършихте работата си? Май без да искате объркахте подаването на едната серия за старт... Опааааа..
3. Господин Маринов, Вие сте член на Национален Спортен Трибунал. По - горе казвате, че не сте взели страна за инцидента. Ами, аз мисля, че с публикациите си тук и откритите нападки срещу едната от страните в инцидента, го направихте доста категорично!!! Нещо повече, Вие сам потвърждавате, че инцеидент има.
4. Кой Ви дава право да изказвате мнение и да заемате нечия страна, при положение, че сте член на Национален Спортен Трибунал? Та Вие открито плюете по една от страните... Вие трябва да говорите и да давате мнението си само там, където това се изисква от Вас служебно, а именно пред Трибунала.

Колкото до инцидента, аз, като един страничен, но доста запознат наблюдател ще кажа, че инцидент имаше. Едната кола е с крива врата и праг, другата с ожулена броня. След този инцидент имаше и още един... Кой е виновен и кой не - не съм човекът, който ще реши. Аз обаче искам да отида на състезание и да гледам автомобилно такова, а не грозни сцени като тези, които видях преди няколко дни. Трябва при всеки умишлен инцидент да се взимат лицензи. Това ще ни научи, повярвайте ми. Мерките трябва да са безкомпромисни, а аршинът един за всички! Нещата станаха нетърпими и наказания трябва да има! Ако Царски е виновен - наказание. Ако Дунев е виновен - наказание. Всички трябва да са на нокти. Тогава и ние ще се наслаждаваме на състезанията.
Аватар
Joro.s
 
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Окт 28, 2009 17:58

"наше момче"

Мнениеот Ivaulo » Чет Окт 29, 2009 07:14

За пре-поста на "Vlahov-Motor-Sport" какво да кажем - жалката истина за нашата жалка държава
Лошото е че тези теореми не се прилагат само в спорта а на всякъде
Накрая се чудим защо сме на 100 години зад другите ... /направо ми стана кофти като се замислих/
Ivaulo
 
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 08:13

Re: Писта “БУРГАС” 24-25 октомври 2009, Нац. ш-т VІІІ кр

Мнениеот markoc » Чет Окт 29, 2009 11:42

Колеги,някои лигльовци от измислената група А8 са в състояние да лепнат на този шампионат какви ли не определения и това е ,защото не са врели в битките в по-долните групи и класове или в други подобни шампионати.Тези измислени балерини създават излишни напрежения между колеги,публика и съдии.Обърнете внимание на тях,на поведението им на трасето и извън него.Съветвам тези от тях,които ги е страх,да се отдадат на тихи игри и да не пречат на истинските бойци!В най-високата група се оказва,че има най-много безхаберни балеринки,подпомагани от този и онзи ръководен орган или някакви измислени асоциации.Колеги от по-малките групи и класове,не вземайте пример от тях,не им подражавайте в каквото и да било,вие доказвате,че сте по-истински бойци от тях и продължавайте да го доказвате!Само така ще отидете при тях и ще изместите някои от тях.Пожелавам ви някои от тях да се върнат при вас и ще се убедите колко са жалки.С подарени места и уговорени финали шампион не се става-не правете и вие това,ако искате да продължите развитието си в правилна посока!
markoc
 
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Окт 28, 2009 17:08

Re: Писта “БУРГАС” 24-25 октомври 2009, Нац. ш-т VІІІ кр

Мнениеот IvanMarinov_4x4 » Чет Окт 29, 2009 12:20

Joro.s написа:
IvanMarinov_4x4 написа:
Ivaulo написа:.... искам да вмъкна още че Владимир Илиев вкара в трибунала на БФАС лицето с име Иван Маринов който му е дясна ръка-а дори няма най-малка представа какво се случва в нашия шампионат. .....

Колега не си ти човека, който можеш да се изказваш за моите знания и възможности. А представа какво се случва имам защото съм присъствал на повечето Ви състезания тази година само с две изключения, ако ли не имам необходимите начини да го науча.
Да много неща съм научил и уча от Владо Илиев, както и повечето пилоти в България. Но като ти гледам държанието явно и ти има доста да учиш.
Не съм взимал страна за инцидента, но като гледам снимките които цитираш, Румен си те е изпреварил още преди завоя. Това че си го пуснал да ти влезе от вътрешната страна и да се изравни с теб си е изцяло твоя грешка.

Просто не знам вече какво да кажа. Регистрирах се, за да мога да изразя възмущението си от следното:

Господин Маринов, бих искал да ви задам няколко въпроса, а именно:
1. Каква беше конкретната Ви длъжност на Затворен Маршрут Бургас?
Лично аз, като един зрител, разглеждайки програмата на състезанието, не видях името Ви никъде...Ако фигурирате някъде, моля да бъда извинен.
2. Как свършихте работата си? Май без да искате объркахте подаването на едната серия за старт... Опааааа..
3. Господин Маринов, Вие сте член на Национален Спортен Трибунал. По - горе казвате, че не сте взели страна за инцидента. Ами, аз мисля, че с публикациите си тук и откритите нападки срещу едната от страните в инцидента, го направихте доста категорично!!! Нещо повече, Вие сам потвърждавате, че инцеидент има.
4. Кой Ви дава право да изказвате мнение и да заемате нечия страна, при положение, че сте член на Национален Спортен Трибунал? Та Вие открито плюете по една от страните... Вие трябва да говорите и да давате мнението си само там, където това се изисква от Вас служебно, а именно пред Трибунала.

Колкото до инцидента, аз, като един страничен, но доста запознат наблюдател ще кажа, че инцидент имаше. Едната кола е с крива врата и праг, другата с ожулена броня. След този инцидент имаше и още един... Кой е виновен и кой не - не съм човекът, който ще реши. Аз обаче искам да отида на състезание и да гледам автомобилно такова, а не грозни сцени като тези, които видях преди няколко дни. Трябва при всеки умишлен инцидент да се взимат лицензи. Това ще ни научи, повярвайте ми. Мерките трябва да са безкомпромисни, а аршинът един за всички! Нещата станаха нетърпими и наказания трябва да има! Ако Царски е виновен - наказание. Ако Дунев е виновен - наказание. Всички трябва да са на нокти. Тогава и ние ще се наслаждаваме на състезанията.

Извинявам се не Ви знам името, но се изказах след като бях нападнат от човека, който се представя за Царски.
1. Не сте видели името ми в програмата защото не бях официално лице, а бях там само да помогна на организатора ако има нужда от това.
2. Това с подаването на тази серия го каза някой който не е запознат или се е опитвал да създаде интрига, защото по същото време бях в боксовете, а не на старт-финала. За това има достатъчно свидетели, които го потвърдиха после на Радко Петров и Владо Илиев. А и подаването на една серия не е стартиране на същата нали.
3. Да така е аз не съм участвал в разглеждането на инцидента и вземането на решение. В публикациите тук и от снимките които са цитирани си изказах мнението, което е такова. Съжалявам за Царски, но такова е моето мнение. Изказването на гледната точка, не е нападка. Нападки и заплахи към мен имаше само от човека, който се представя за Царски, за което може да му бъде потърсена сметка.
4. Ако този спор стигне до трибунала ще разгледаме фактите отново и ще си кажа мнението.
Аватар
IvanMarinov_4x4
 
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 20:16
Име: Ivan Marinov

Re: Писта “БУРГАС” 24-25 октомври 2009, Нац. ш-т VІІІ кр

Мнениеот BradurS » Чет Окт 29, 2009 13:09

ded maroz написа:Bradurs да си завьршим момента с идеята за сьдииски екипи за целият шампионат.Правилно си разбрал,че става вьпрос за тези от писта Дракон,Но бившият екип който след фалстарта на Негово Величество Царя беше директно отсвирен от пистата.Момчетата бяха отлично подготвени и със съответните документи за положени изпити пред Републиканската сьдииска комисия кьм БФАС.
Няколко години те съдиистваха на всички мероприятия на пистата=републиканското,дрифт,драг,италианско освен това на рали Хеброс,високопланинско Марково,а някои и на рали Бьлгария.Така че бяха натрупали доста опит,ь не сьм чул някой от пилотите тогава да се е оплакал от тях.
Та именно за тях по инициатива на Славейков те щяха да започнат през 2008 да осьществят идеята на крьговете вСофия и Бургас,но се показаха много стриктни и отразиха нарушението на неподходящия човек;получиха си съответната порция заплахи/виж погорезавьршека към Иван Маринов/от НВЦ...Бяха обявени за""хал хабер си нямат от съдийство""и готово една компетентна тв журналистка заяви:не може някакви с жьлти жилетки да решават нласирането!!

И присьдата беше издадена==няма да има такава бригада която да съдийства на всички крьгове на шампионата!
И излиза вьпроса:Дали на някой не му е по удобно да се оправдава с не компетентните местни съдии и да си прави каквото си иска а после ще се оправим ГОРЕ при нашите хора?????

По-точно тези съдии сами си тръгнаха след инцидента с Царя. Никой не ги е отсвирвал.
И колеги, искам да ви кажа, че щом е имало изпреварване в ЖЪЛТА ЗОНА, това е нарушение и се наказва с дисквалификация. Няма никакво значение дали изпреварения е бил на аварийки, повреден, извън траекторията и така нататък. Иначе се губи смисъла на жълтия флаг. Така е навсякъде по света. Стига с тези пазарлъци за жълтите флагове.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Писта “БУРГАС” 24-25 октомври 2009, Нац. ш-т VІІІ кр

Мнениеот Joro.s » Чет Окт 29, 2009 13:24

Знаете ли, господин Маринов – аз не съжалявам за Царски. Нито за Румен Дунев. Всички ние, като фенове на този спорт, искаме обективно и адекватно решение. Искаме становището Ви да е подкрепено с факти. И как да не изразявате мнение, като го правите в постовете си? Това, което се очаква от членовете на един Трибунал, е да бъдат безпристрастни. Значи Румен Дунев изпреварил Илия Царски, така ли? А заграждението, като видя, че Дунев идва, се мръдна само, за да не му пречи, така ли? Конусът, който ясно се вижда на клипа също се премести сам, за да не пречи на Румен, така ли? А на следващия завой какво стана? Ами хайде, моля Ви, вземете се в ръце и дайте АДЕКВАТНО решение на казуса. До кога ще я караме по този начин? Горе споменавате за „слагане на ред”. Ами сложете го, де... Ами онези тримата отзад - Боби, Искрен и Кольо по-глупави ли са от Царски и Дунев, а? Ако и те започнат по същия начин на всяко състезание, къде ще му се види краят? Хората от по-малките класове ги брулите като круши, дори и за най – малкото – добре, съгласен съм, нали всички са равни. Да, господин Маринов, обаче излиза така, че някои са по – равни. Е колко още ще трябва да чакаме за гореспоменатия ред?
Аватар
Joro.s
 
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Окт 28, 2009 17:58

Re: Писта “БУРГАС” 24-25 октомври 2009, Нац. ш-т VІІІ кр

Мнениеот Л. Мечков » Чет Окт 29, 2009 14:04

BradurS написа:По-точно тези съдии сами си тръгнаха след инцидента с Царя. Никой не ги е отсвирвал.
И колеги, искам да ви кажа, че щом е имало изпреварване в ЖЪЛТА ЗОНА, това е нарушение и се наказва с дисквалификация. Няма никакво значение дали изпреварения е бил на аварийки, повреден, извън траекторията и така нататък. Иначе се губи смисъла на жълтия флаг. Така е навсякъде по света. Стига с тези пазарлъци за жълтите флагове.
Значи хванете се разберете един път завинаги, защото, когато един автомобил е на аварийни, значи е извън състезанието, демек вече НЕ Е в състезателно темпо, по друг начин казано е аварирал, или просто се е счупил, или там както си искате го тълкувайте. Сега пък щом е на аварийни неможело да се изпреварва, ДА, ама НЕ, хванете си прочетете правилника, или обсъдете този казус! Защото точно този казус обсъдихме на Бургас и изрично бе пояснено, че при тези обстоятелства МОЖЕ да се надминава. И въпреки това карам вече с онборд на абсолютно всяко състезание, внимавам като един луд постоянно, за да не се обяснявам после при такива спорни ситуации. На Бургас един колега беше влезнал в тревата(там, откъдето мина Дунев :lol: ) Въобще не пречеше на никой, обаче цялото състезание постът беше с жълт флаг. Този флаг ми разгони фамилията!!! Защото през цялото състезание точно на тази права застигах по-бавни автомобили и така конкурентът ми зад мен винаги скъсяваше комфортната дистанция, която си осигурявах. Карам две обиколки, правя дистанцция от 5-6сек. , идва жълтата зона(пак подчертава, че нямаше никаква предпоставка да е ЖЪЛТА!!! Авариралият автомобил беше в шмирките отстрани!).... Та идва тая зона и започваме да се нижеме като сополи и дистанцията ми с по-изоставащите отиваше на вятъра............. И никой не се пазари за тия флагове! Но за нас-шматките правилата са по-правила, отколкото за батките! Цяла нощ колеги от Русе сменяха заден мост, свален от колата на жената на пилота. Момичето я докарало през ноща от Русе............. И сутринта- Хоп- дисквалифициран, разберете, че това не е правилно! В хобикар са само хора с идеални цели и за спорта! Там трябва да се "тълкува" правилника в полза на пилотите, когато нещо е тенденциозно. Никой не реве за компромиси! Който е вникнал в поста ми ще ме разбере идеално........ Ние най-малко водим война с БФАС и съдиите, имаме най-малко претенции, обаче най-често го отнасяме !
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Писта “БУРГАС” 24-25 октомври 2009, Нац. ш-т VІІІ кр

Мнениеот bobi78 » Чет Окт 29, 2009 14:24

10+ ЗА ДУМИТЕ НА Л.Мечков
bobi78
 

Re: Писта “БУРГАС” 24-25 октомври 2009, Нац. ш-т VІІІ кр

Мнениеот Joro.s » Чет Окт 29, 2009 14:28

Браво, Любо!
Аватар
Joro.s
 
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Окт 28, 2009 17:58

Re: Писта “БУРГАС” 24-25 октомври 2009, Нац. ш-т VІІІ кр

Мнениеот silvimoneva » Чет Окт 29, 2009 15:50

От две години нямам изпусната писта :!: :!: :!: Такава дезорганизация не бях виждала :x боксовете-ужас а пистата-ужасен ужас ЕВАлА НА мОмчЕТАТА
silvimoneva
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 11:44

Re: Писта “БУРГАС” 24-25 октомври 2009, Нац. ш-т VІІІ кр

Мнениеот BradurS » Чет Окт 29, 2009 18:02

Доста тънък момент. Това с аварийните не съм го срещнал в правилниците. Може и да съм го пропуснал не споря. Въпросът е колко съдии го знаят ? И дали им е разяснено и на тях както на вас на писта Бургас?
Както описа твоята ситуация, да, малко е абсурдно. Решението е повече постове на правите, за да се избегне този проблем. В момента постовете за съдиите на една писта се избират според това да има пряка видимост между тях. Следователно на правата са в двата края. Не се мисли за пилотите....
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Писта “БУРГАС” 24-25 октомври 2009, Нац. ш-т VІІІ кр

Мнениеот Гетов » Чет Окт 29, 2009 19:26

panchugov_fen написа:
Гетов написа:,,,

Начетох се от една в друга крайност!! :D няма значение не искам да давам мнение!
Дайте онборд на Боби да гледаме :D
Благодаря!

Ето го и онборда на Боян Гетов!
Предварително се извинявам - намалете си звука!
http://getov.botevgrad.com/video/44/
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Писта “БУРГАС” 24-25 октомври 2009, Нац. ш-т VІІІ кр

Мнениеот beta_racing » Пет Окт 30, 2009 10:50

По въпроса за аварийните: не може ли, когато съдиите видят кола на аварийни, а зад нея друга, която я настига бързо, да развеят сини флагове, за да подканят пилота на "счупената" кола да се подмести? Защо трябва да се развяват жълти флагове на пилота със здравата кола?!

Не съм чел правилниците за пистовия шампионат, така че това е мое съвсем некомпетентно мнение, което ми идва на "първо четене" :wink: :)
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта

cron