Писта Варна 2009

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: Писта Варна 2009

Мнениеот CrazY7 » Съб Юни 06, 2009 02:11

Двойни ленти наистина имаше от другата страна на старта. Незнам колко от вас са гледали брошурата но там е показано разреше и забранена зона за зрители от страната на старт финалната права цялата е забранена за зрители при това за какво са ви втори ленти. А и тези ленти нямам за цел да спрат колите . дори мисля че и мантинелите не биха успели. А и защто изкарват полицая виновен че не ги е махнал те немогат ли да решат сами . При положение че ние зрителите неможем да се опазим пилотите ли искате да ни пазят ???
Аватар
CrazY7
 
Мнения: 58
Регистриран на: Съб Апр 12, 2008 22:22
Местоположение: Шумен
Име: Веселин Пенев

Re: Писта Варна 2009

Мнениеот BUL » Съб Юни 06, 2009 05:57

CrazY7 написа: А и защто изкарват полицая виновен че не ги е махнал те немогат ли да решат сами . При положение че ние зрителите неможем да се опазим пилотите ли искате да ни пазят ???

Полицаят е виновен, защото на такова състезание може да попадне всеки, включително деца и хора, които не могат да преценят опасността. При такъв инцидент винаги има виновен, нерядко виновният е пострадалият.
Нали пишеше, че състезанието ще го открива кмета, и мероприятие на което присъства кмета ли не е достатъчно подсигурено и добре организирано?! Че и точно на старта...
BUL
 
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Юни 02, 2009 21:08
Местоположение: Варна
Име: Ангел Ангелов

Re: Писта Варна 2009

Мнениеот CrazY7 » Съб Юни 06, 2009 17:49

ммм нз може и да си прав но някои път полицаите ги праят на луди и да беше има казал да се махне не мисля че щяха да го послушат ;) според мен няма виновни що огранизачията беше доба с едно изключение че чакаха сумати и време за 2-ра линеика. а и за мероприятие на което е кмета нямаша засилена полицаиска охрана ;) просто нормалните комисари.
Аватар
CrazY7
 
Мнения: 58
Регистриран на: Съб Апр 12, 2008 22:22
Местоположение: Шумен
Име: Веселин Пенев

Re: Писта Варна 2009

Мнениеот span4 bob » Съб Юни 06, 2009 21:09

Защо ми е изтрит предния пост и защо А.Божулов не пусне записа от неговата камера след като е под помогнал с контестацията или е садеиствал само ако нямам право да питам ми изтриите пак поста
span4 bob
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юни 10, 2008 23:09
Име: Atanas Qnev

Re: Писта Варна 2009

Мнениеот chefo » Нед Юни 07, 2009 00:07

BUL написа:
CrazY7 написа: А и защто изкарват полицая виновен че не ги е махнал те немогат ли да решат сами . При положение че ние зрителите неможем да се опазим пилотите ли искате да ни пазят ???

Полицаят е виновен, защото на такова състезание може да попадне всеки, включително деца и хора, които не могат да преценят опасността. При такъв инцидент винаги има виновен, нерядко виновният е пострадалият.
Нали пишеше, че състезанието ще го открива кмета, и мероприятие на което присъства кмета ли не е достатъчно подсигурено и добре организирано?! Че и точно на старта...


Много точно казано!!!
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Re: Писта Варна 2009

Мнениеот pavkata_svt » Нед Юни 07, 2009 01:25

Прочетох доста от написаното по темата,виновен е този или онзи или някой друг.Дано тази дискусия е полезна и допринесе за по-безопасен автомобилен спорт.Нека всички които пишем тук и в други форуми да популяризираме идеята за това че е важно и да можеш да разкажеш какво си видял, и че състезанието остава на трасето(по повод на смъртта на друг фен и участник скоро-Свата).Аз го правя до колкото мога,но има и лоша публика.Зрител застанал от външната страна на обратен завой на 1м. от асвалта ми каза"Нема стршно,яз че избегам ако нещо стане".А ако знае колко е опасно може и да не гледа от там.
Поднасям съболезнованията си на семеиството на загиналия.Дано това е последния случай свързан с автом. спорт в БГв който на едно дете трябва да се обяснява"Къде е тати".
pavkata_svt
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Яну 07, 2008 23:00
Местоположение: София
Име: Павлин Павлов

Re: Писта Варна 2009

Мнениеот topsonik » Нед Юни 07, 2009 08:50

pavkata_svt написа:Прочетох доста от написаното по темата,виновен е този или онзи или някой друг.Дано тази дискусия е полезна и допринесе за по-безопасен автомобилен спорт.Нека всички които пишем тук и в други форуми да популяризираме идеята за това че е важно и да можеш да разкажеш какво си видял, и че състезанието остава на трасето(по повод на смъртта на друг фен и участник скоро-Свата).Аз го правя до колкото мога,но има и лоша публика.Зрител застанал от външната страна на обратен завой на 1м. от асвалта ми каза"Нема стршно,яз че избегам ако нещо стане".А ако знае колко е опасно може и да не гледа от там.
Поднасям съболезнованията си на семеиството на загиналия.Дано това е последния случай свързан с автом. спорт в БГв който на едно дете трябва да се обяснява"Къде е тати".



Много си прав за това обаче много станаха инцидентите и публиката не си взема поука. Постояно има смелчаги дето се разправят с полицията и стюардите
"Даваме газ, подобряваме времената, но все пак турбината си казва думата" Димитър Илиев
Аватар
topsonik
 
Мнения: 67
Регистриран на: Вто Апр 22, 2008 08:24
Местоположение: Шумен /София
Име: Костадин Костов

Re: Писта Варна 2009

Мнениеот CrazY7 » Нед Юни 07, 2009 12:13

и аз мисля така дори и полицаите да кажат да се махнат или те няма го чуят изобщо или ще с дръпнат и след 2 минути пак там ;)
Аватар
CrazY7
 
Мнения: 58
Регистриран на: Съб Апр 12, 2008 22:22
Местоположение: Шумен
Име: Веселин Пенев

Re: Писта Варна 2009

Мнениеот sisko » Нед Юни 07, 2009 14:02

Ами в края на краищата да ги мачкат.Дори трябва по често да се случва,че поне да се замисли всеки че трябва да е на безопасно място.Малоумни хора...по прости и от стадо овце,само як кютек (ама полицаите не смеят) или грозни инциденти ще им променят психиката.
sisko
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 09:13

Re: Писта Варна 2009

Мнениеот BUL » Нед Юни 07, 2009 18:00

sisko написа:Ами в края на краищата да ги мачкат.

Гледах в youtube записи от Стари столици. Сред публиката има хора, дето направо са не малоумници а балъци.
BUL
 
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Юни 02, 2009 21:08
Местоположение: Варна
Име: Ангел Ангелов

Re: Писта Варна 2009

Мнениеот jet » Чет Юни 11, 2009 10:14

Spike написа:Нова ТВ продължават с нагнетяване на напрежението около спорта и тази сутрин (05.06.2009):

http://www.vbox7.com/play:001ae777

Без да искам да ангажирам никого с мнението си (като фен на спорта) - някой трябва да даде правилен отпор на тази атака която Милен и Нова подемат......


При цялото ми уважение към неизвестния г-нчо в студиото, вместо да се изкарва жертва и да политизира нещата, да потърси преди всичко вината в себе си. Всеки е отговорен за собствената си безопасност и никой не го е вързал там насила!
jet
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 10:30
Име: Явор Цветков

Re: Писта Варна 2009

Мнениеот ivozet » Пет Юли 17, 2009 13:08

Вообще не трябва да има хора по тези измислени улични първенства, отговарящи на никакви изиквания. :lol:

Вижте клипчето, може би си спомняте този супер финал. Ако не беше тази ограда, десетки фаталитис щеше да има. А при нас мантинелка по 50см. :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=c9FsYDEIZWk
Изображение
Аватар
ivozet
 
Мнения: 773
Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 10:27
Местоположение: SOF
Име: Иво Асенов

Re: Писта Варна 2009

Мнениеот BOXER » Пет Юли 17, 2009 13:14

Егати мрежата,страшно здрава е.Хората мислят за безопасноста на зрителите и правят всичко за да е на ниво,а тук....нищо!
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Писта Варна 2009

Мнениеот ivozet » Пет Юли 17, 2009 13:32

Нека да гледат на какво отговаряме по отношение на сигурността.
Прикачени файлове
crash.jpg
Направо без думи. .
crash.jpg (106.05 KiB) Прегледано 8714 пъти
Изображение
Аватар
ivozet
 
Мнения: 773
Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 10:27
Местоположение: SOF
Име: Иво Асенов

Re: Писта Варна 2009

Мнениеот valio » Сря Окт 21, 2009 23:26

Дано не е вярно това:

Във Варна няма да се провеждат състезания по моторни спортове

21 октомври 2009 | 14:21 | Агенция "Фокус"



Варна. Във Варна няма да се провеждат повече състезания по моторни спортове, стана ясно на среща на спортната общественост в града, предаде репортер на радио „Фокус” – Варна. Единственото условие, при което в във Варна може да бъде организирана надпреварата по моторни спортове, е да се изгради база по европейските изисквания. Целта на тази база е да бъде осигурена безопасността както на публиката, така и на участниците в автомобилните гонки.
През месец май тази година трима души пострадаха при катастрофа веднага след старта на състезанията на импровизираната писта "Варна" по време на провеждане на кръг от Националния шампионат за туристически автомобили. Вследствие на травмите единият от пострадалите по-късно почина във варненска болница.
valio
 
Мнения: 271
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 21:25
Местоположение: sliven
Име: Валентин Иванов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта

cron