Писта "Велико Търново" 2009

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот active » Сря Апр 01, 2009 00:20

Интервю с Любо Мечков:
http://www.motorsport.bg/track/intervie ... 45-00.html
Изображение
active
 
Мнения: 109
Регистриран на: Нед Дек 17, 2006 17:11
Име: Даниел Стоянов

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот krasio » Сря Апр 01, 2009 00:26

RaPiD написа:Кво са излагам, това е истината. Убеди ме, че не съм прав. Никой не спазва правилата, после олеле какво стана, ама аз без да искам.

Извади си лиценз направи или си купи кола,покарай малко в нашия пистов шампионат и сам ще се убедиш :idea: :D
Отстрани винаги изглежда лесно!
Не ми е ясно защо всички се нахвърляте върху Пантелеев,като както се вижда от клипа никой май не е видял флаговете,всички минаваха на пълна газ покрай ударените коли!
Аватар
krasio
 
Мнения: 93
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 03:11
Местоположение: ВАРНА
Име: Красен Косев

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот GTI-8V » Сря Апр 01, 2009 00:29

andrey kokalov написа:Благодаря ти искрено за снимката :!: :!: И нека сега всички критици да ми кажат точно как Пламен Панталеев ще види знамената(и двете) от позицията,на която е в момента на снимката.Или по-късно,когато излиза от завоя и съдията ограден с кръгче му е в зрителното поле около капачката на резервоара.........................



Здрасти Андрей,

нека да погледаме реално и професионално към нещата:

- пилота е длъжен да гледа къде има флагове и какви за в всеки даден момент. Никъде по цвета няма извинение като "незам видял", "не моя да вида", "имах друга работа" и подобни. Показват се флагове, които не ги вишда ==> лична драма!!
Ако даден пилот НЕ се обрясява с показен флаг заради каквато и причина требва да понесе последствиета.

- Много пъти през миналта година сам и чул реплики от пилоти в смисъла на "маршъла не требваше да развеве даден флаг" или "той го разве по грешно" и подобни. Няма такова нещо, маршъла показва даден флаг и това става сакон в този момент. Не е работа на пилот да мисли дали маршъла е прав или не, в този момент е длъжен да го следи стриктно. Ако некои има претенции, нека след застесанието да пиши и да се оплаква.

По принцип изобщо не требва да има такава дискусия за флагове. следат се стриктно и толково. Мога да говора само от личен опит, но на мен лично селените вече не ми прават никаква впечатление и не им обръщам внимание, но когато и където има маршъл с друг цвет флагове директно ми се бие на очи. Мисла че това е естествена реакция при пилотите които за наблюдателни и будни, а другите нека да прават на целия колектив и на себе си една услуга и да им обръщат повече внимание.
Както писах вече, изличнo унищошаваме собствено и чушда имушество, лишаваме срители от интересни битки и вредиме най вече на наз. Всичко струва много пари а никoй ги няма в изличък за да си позволиме да караме като на "stock car" ....

Последните ми постове за принципни, не искам да атакувам никoй директно!
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот GTI-8V » Сря Апр 01, 2009 00:31

krasio написа:като както се вижда от клипа никой май не е видял флаговете,всички минаваха на пълна газ покрай ударените коли!


Красио, точно това е проблема ....
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот RaPiD » Сря Апр 01, 2009 00:45

Точно така, Алекс го каза много точно. Това исках да кажа и аз. По време на писта ВТ бях на състезание по дрифт в Гърция на писта Серес. Там се дават субективни оценки от съдии и никой не успорва решението им. Например дали си минал на по-малко от 1 метър от конуса. Щом съдията е казал не или да, значи е така. Ако беше в БГ всички щяха да скочат срещу решенията им. Просто манталитета ни е такъв. Голяма работа, че имало червен флаг, газ до дупкааа. Така че, тези дето ми се смеят, нека се замислят малко. Аз поне вече успях няколко пъти и продължавам да гледам(на живо) по света как се правят нещата и искам и тук да стане така, хубаво. Там няма такива неразбории. Моля се някой ден да ни се оправи селския, тарикатски манталитет.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот motolud » Сря Апр 01, 2009 04:20

[size=150][u][b]29. Всяко лице, участващо в състезание е длъжно?[/b][/u][/size] Това е един от изпитните въпрости за лиценз. Как бихте отговорили на него?
Аз като се явявах отговора беше - Всяко лице, участващо в състезание е длъжно- да спазва правилата и наредбите на дадената проява както и да притежава валиден лиценз.
Всеки пилот е длъжен да следи флаговете то ако не ги следят за какво изобщо ги има ? Не , сам на нечия страна но просто правилата са за да се спазват.
Аватар
motolud
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Юли 21, 2005 20:20
Местоположение: на софия
Име: Галин Гетов

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот Kairo_SWRT » Сря Апр 01, 2009 12:10

Здравейте отново! :arrow:
За пореден път може би ще се повторя,дори може да стана и банален,но.....Правилата в България не се спазват,в конкретния случай инцидента с Панталеев!Искам да ви питам за какво го има тоя НКАС и уставите за провеждане на автомобилни мироприятия?Да ги четат само организаторите и по-заинтересованите пилоти(тези ,които знаят къде,какво и за какво карат)?Докато има НКАС и устави,а и заедно с измененията им ТРЯБВА да се СПАЗВАТ стриктно,както от организаторите на проявата така и от последния на стартовата решетка,(дори и да е с лагерна количка).Състезателната култура е на ниско ниво все още и трябва да се работи върху това усилено!!!Аз напълно подкрепям мненията на Алекс и на "Rapid"!За това са маршалите да им се обръща внимание....И най-вече да се знае от страна на индиферентно настроените състезатели какво им размахват като цвят на флага.За какво е тоя изпит за придобиване на лиценз?Нали да се ограмотим?Нали да имаме култура и да знаем какво правим и по какъв начин?Въпреки,че не се състезавам в тоя ешалон на автомобилизма ни,аз съм много добре запознат в детайли с пистовия шампионат.Изискват ми го най-малкото за изпита за придобиване на лиценз.Съветвам тоя изпит да се провежда сред всички състезатели и периодично да се пуска като контролен!!!!
Едва ли "Rapid" и Алекс са пристрастни,че ги нападате.Просто са обективни пичовете и казват абсурдите с истинските им имена! :arrow: :arrow: Проблема е за пилотите,които не са ориентирани в състезателната проява и не следят детайлите по време на състезание!Това смъква реномето им само!
Много хора казаха в по-горни постове,че с тия високи скорости които се развиват няма как да се обърне внимание на маршали,флагове и тем подобни....Това е абсурно и наивно!!!Едвали развиват скорости като във F1,а те не развиват...така,че това въобще не е оправдание!Хората във F1 развиват скорости в порядъка на 300 км/ч ама виждат флагове, маршали, табели и всякакъв вид сигнализация,която им се дава....
ПП:Съветвам някои пилоти да седнат и да прочетат малко правилници и да се ограмотят."Не става само с каране,трябва и акъл...." :arrow: :arrow: :arrow:
Аватар
Kairo_SWRT
 
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 23:01
Име: Иван Кайраков

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот driftmania » Сря Апр 01, 2009 16:15

ETAR RACING VB написа:До автора на предишния пост: Малко по нагоре в предишните постове/мисля на 5-та страница/ съм публикувал НОВИЯ правилник за провеждане на състезания по затворен маршрут,там в приложение 2 пише къде и какви флагове трябвада има.Маршалът трябва да има 7 флага/зелен,2 жълти, жълт с червена точка,бял,син и ЧЕРВЕН.П.П.Четете правилниците по често!!!!!!!

Прочетох,вярно е че пише че на маршалите се полага червен флаг,но в самия правилник малко по-нагоре пише за какво се използва той-за спиране на състезанието :!: и според вас кой да е от маршалите има право да прекрати състезанието :shock: така ли :?: Не се заяждам но тук има недомислие и то сериозно :!:
Изображение Изображение
Аватар
driftmania
 
Мнения: 161
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 19:32
Местоположение: Под тепетата
Име: Стамат Кънчев

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот Мартин Сурилов » Сря Апр 01, 2009 16:24

driftmania написа:Прочетох,вярно е че пише че на маршалите се полага червен флаг,но в самия правилник малко по-нагоре пише за какво се използва той-за спиране на състезанието :!: и според вас кой да е от маршалите има право да прекрати състезанието :shock: така ли :?: Не се заяждам но тук има недомислие и то сериозно :!:

По скоро всеки от маршалите има флага за да може да даде знак за спиране на състезанието, което изобщо не означава, че конкретния маршал лично е взел решението за спиране на състезанието.
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот driftmania » Сря Апр 01, 2009 16:37

Има логика в това,но до началото на това първенство сигналистът нямаше право на червен флаг,понеже той се показваше само от директора на състезанието.И се получи така,че още на първото състезание се получи фал.
Изображение Изображение
Аватар
driftmania
 
Мнения: 161
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 19:32
Местоположение: Под тепетата
Име: Стамат Кънчев

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот bgflash » Сря Апр 01, 2009 16:59

Извинявате ама може ли някой да ми отговори на вапроса!! Румен Дунев састезава ли се с реното :?: :roll:
bgflash
 
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Апр 01, 2009 16:48
Име: Dragomir

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот trouble » Сря Апр 01, 2009 17:10

bgflash написа:Извинявате ама може ли някой да ми отговори на вапроса!! Румен Дунев састезава ли се с реното :?: :roll:


Не, състезава се вече с Ево9 и отпадна поради технически проблем...
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот motolud » Сря Апр 01, 2009 17:29

ами решението за червен флаг се взема от директора и се обявава по радио станциите на всички маршали. както се процедира и с жълтия флаг :)
Аватар
motolud
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Юли 21, 2005 20:20
Местоположение: на софия
Име: Галин Гетов

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот driftmania » Сря Апр 01, 2009 19:48

motolud написа:ами решението за червен флаг се взема от директора и се обявава по радио станциите на всички маршали. както се процедира и с жълтия флаг :)

:lol:
Изображение Изображение
Аватар
driftmania
 
Мнения: 161
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 19:32
Местоположение: Под тепетата
Име: Стамат Кънчев

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот siky » Сря Апр 01, 2009 20:36

Иван Ганчев ще се научи вече как се загряват гуми :) Боби направи добро състезание, ма на Царски евото много върви. Другите групи не ги гледахме не успяхме да стигнем на време (скъсах каре преди Търново :mrgreen: )
П.п. Огромно благодаря на механиците от Етър Рейсинг, който намериха и смениха карето :D
Dreams For WRC
Аватар
siky
 
Мнения: 241
Регистриран на: Вто Юли 26, 2005 15:08
Местоположение: София
Име: Светлин Славчев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 42 госта