Писта "Велико Търново" 2009

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот Vlahov-Motor-Sport » Вто Мар 31, 2009 20:14

Мартин Сурилов написа:Ами то никоя улица в България не е удобна за писта и това винаги си е било така. Имаме една писта и то от скоро - Дракон.
Колега имам предвид че е доста тясно,Поне две платна в посока.Само по правите ли е карането :mrgreen:
Аватар
Vlahov-Motor-Sport
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 20, 2008 18:43
Местоположение: софия
Име: Трифон Влахов

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот driftmania » Вто Мар 31, 2009 21:21

Жалко и за левашкото отпадане на Иван Ганчев,защото в А и Н до 1600 нямаше да е толкова скучно и Гегата щеше да се припоти повече за първото място!И друго-нека и аз доколкото познавам правилника за боравене с флаговете по време на автомобилни състезания и по точно такива на затворен маршрут да кажа нещичко и то е просто и мисля че всички които не го знаят ще го разберат!Маршалът по трасето би трябвало да разполага с точно 4 флага-жълт,зелен,бял и син.Зеленият се държи неподвижно през повечето време от надпреварата,когато трасето е чисто и няма реална опасност от инцидент.Жълт флаг-според зависи от ситуацията и преценката на маршала се държи така че да се види от пилотите приближаващи опасно бързо и би следвало да намалят скоростта си на движение!Жълтия флаг се развява когато опасността от сблъсък е голяма за да се привлече вниманието на пилотите и те да разберат че има опасност за тях на трасето.Син флаг-показва се под зеления флаг когато кола,която е по напред в класирането застига с обиколка по-бавен автомобил с цел вторият да пропусне по-бързия безопасно и без риск от контакт между тях.Бял флаг-използва се когато колоната от автомобили се предвожда от кола за сигурност.Червен флаг обаче има право да използва единствено и само ДИРЕКТОРА на състезанието и това означава само едно-състезанието се прекратява!Изводите оставям на вас!
.jpg
.jpg (118.18 KiB) Прегледано 8581 пъти
.jpg
.jpg (128.24 KiB) Прегледано 8577 пъти
.jpg
.jpg (139 KiB) Прегледано 8577 пъти
Изображение Изображение
Аватар
driftmania
 
Мнения: 161
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 19:32
Местоположение: Под тепетата
Име: Стамат Кънчев

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот chefo » Вто Мар 31, 2009 21:35

Хмммм на мен ми се вижда и това....
Прикачени файлове
untitled.JPG
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот andrey kokalov » Вто Мар 31, 2009 21:48

Благодаря ти искрено за снимката :!: :!: И нека сега всички критици да ми кажат точно как Пламен Панталеев ще види знамената(и двете) от позицията,на която е в момента на снимката.Или по-късно,когато излиза от завоя и съдията ограден с кръгче му е в зрителното поле около капачката на резервоара.........................
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот ETAR RACING VB » Вто Мар 31, 2009 21:51

До автора на предишния пост: Малко по нагоре в предишните постове/мисля на 5-та страница/ съм публикувал НОВИЯ правилник за провеждане на състезания по затворен маршрут,там в приложение 2 пише къде и какви флагове трябвада има.Маршалът трябва да има 7 флага/зелен,2 жълти, жълт с червена точка,бял,син и ЧЕРВЕН.П.П.Четете правилниците по често!!!!!!!
ETAR RACING VB
 
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 18:09

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот RaPiD » Вто Мар 31, 2009 21:53

ето го и клипа
http://www.youtube.com/watch?v=pkQnIHSByyw

Предлагам на г-н Панталеев да си направи обстоен преглед на зрението, защото трябва да си кьорав за да не видиш нито знамената нито колата на Асен, че е отпред, все пак е завой не права. А Тони с Хондата също е виновен според мен, защото изобщо не върна газта. Виновни са и двамата! Никакво зачитане на флаговете! Това е истината! Тия тестове дето ги пускат сега на "изпита"(смех) за лиценз, да ги пуснат и на пилотите с лицензи, имат нужда някои.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот andrey kokalov » Вто Мар 31, 2009 22:06

Не си прав...................Вече в 2 поста обясних защо.Явно не четете,пристрастни сте.Аз спирам дотук.
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот RaPiD » Вто Мар 31, 2009 22:15

И да съм пристрастен няма значение. Мнението ми е това! Като си кьорав, няма да си пилот! Как може Сена да при незнам си каква скорост с формулата на един известен завой със стена от външната страна(не му помня името), да види и запомни лицето на някакъв фен, и после да го познае и да му каже "ти беше на стената нали?". Имаше някаква такава история по ТВ съм гледал. За да си пилот трябва да имаш и много добро зрение, усет и ориентиране освен всичко друго. Извинявай ама на такъв завой да не видиш колата отпред... дори не зави рязко за да го избегне. Аре моля ти се. Това че някой е некадърен не го оправдава.

Има го документирано, че удара става при 2 червени флага на този завой и то след подминаване на първия. Дали е видял или не, боли ме фара. Виновен е отвсякъде! Нарушил е правилата, както и Тони, както и много други които не са обърнали въобще внимание на знамената!!!!
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот 18nv » Вто Мар 31, 2009 22:22

RaPiD написа:ето го и клипа
http://www.youtube.com/watch?v=pkQnIHSByyw

Предлагам на г-н Панталеев да си направи обстоен преглед на зрението, защото трябва да си кьорав за да не видиш нито знамената нито колата на Асен, че е отпред, все пак е завой не права. А Тони с Хондата също е виновен според мен, защото изобщо не върна газта. Виновни са и двамата! Никакво зачитане на флаговете! Това е истината! Тия тестове дето ги пускат сега на "изпита"(смех) за лиценз, да ги пуснат и на пилотите с лицензи, имат нужда някои.

Ей от тука пред монитора много добре се вижда, значи...Седиш си, пускаш си амнасет пъти клипа( може и с биричка в ръка), после се плесваш по челото и викаш: Абе верно, че има червен флаг - тия слепи ли са ,че не видат. Само, че те се движат със скорост мнооого по-висока от скоростта ти на писане, примерно :lol:
А, като види червен флаг пилота к'во трябва да направи - да набие спирачки ли? Какво пише в "новия" правилник?
Мисля, че колегата Кокалов , няколко поста по-горе много добре анализира ситуацията и крайните коментари: кой сляп - кой не, са излишни.
Аватар
18nv
 
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Апр 30, 2006 19:00
Местоположение: Ruse
Име: Пламен Братанов

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот BradurS » Вто Мар 31, 2009 22:51

Четете правилника.
От тази година са с 7 флага:
-зелен - знаете за какво е
-жълт - когато има опасност, но тя не е толкова голяма че да изисква специално сигнализиране
-втори жълт - когато опасноста е голяма - например кола препречила трасето - размахват се двата флага едновременно
-жълт с червена точка - когато на трасето има разлято масло
-син - колегата по-горе е обяснил
-бял - колегата по-горе е обяснил
-червен-край на състезанието
Всеки съдия по пистата ТАЗИ ГОДИНА трябва да има 7 флага !
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот Мартин Сурилов » Вто Мар 31, 2009 23:23

Vlahov-Motor-Sport написа:
Мартин Сурилов написа:Ами то никоя улица в България не е удобна за писта и това винаги си е било така. Имаме една писта и то от скоро - Дракон.
Колега имам предвид че е доста тясно,Поне две платна в посока.Само по правите ли е карането :mrgreen:

Колега, извинявай, ама нищо не схващам! :mrgreen:
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот ifcho » Вто Мар 31, 2009 23:33

RaPiD написа:И да съм пристрастен няма значение. Мнението ми е това! Като си кьорав, няма да си пилот! Как може Сена да при незнам си каква скорост с формулата на един известен завой със стена от външната страна(не му помня името), да види и запомни лицето на някакъв фен, и после да го познае и да му каже "ти беше на стената нали?". Имаше някаква такава история по ТВ съм гледал. За да си пилот трябва да имаш и много добро зрение, усет и ориентиране освен всичко друго. Извинявай ама на такъв завой да не видиш колата отпред... дори не зави рязко за да го избегне. Аре моля ти се. Това че някой е некадърен не го оправдава.

Има го документирано, че удара става при 2 червени флага на този завой и то след подминаване на първия. Дали е видял или не, боли ме фара. Виновен е отвсякъде! Нарушил е правилата, както и Тони, както и много други които не са обърнали въобще внимание на знамената!!!!



Много си краен и се излагаш вече. Не че няко го "боли фара" за мнението ти. И все пак, бъди малко по-сдържан, особено когато не си прав.
Покарай малко и ще разбереш защо.
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот RaPiD » Вто Мар 31, 2009 23:39

Кво са излагам, това е истината. Убеди ме, че не съм прав. Никой не спазва правилата, после олеле какво стана, ама аз без да искам.
Последна промяна RaPiD на Сря Апр 01, 2009 00:15, променена общо 2 пъти
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот san4o » Вто Мар 31, 2009 23:39

По Евроком дават репортаж сега :D Браво Любо, много добро представяне Изображение
san4o
 
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Юли 13, 2006 02:19
Име: Здравко Милев

Re: Писта "Велико Търново" 2009

Мнениеот GTI-8V » Сря Апр 01, 2009 00:16

driftmania написа: ... и то е просто и мисля че всички които не го знаят ще го разберат!Маршалът по трасето би трябвало да разполага с точно 4 флага-жълт,зелен,бял и син.


По принцип си прав че е просто и елементарно, но само за тези коит четат правилника внимателно! Зажеление ти не си го чел. Вече ти е обяснено че маршали требват да имат 7 флага.

driftmania написа:Жълтия флаг се развява когато опасността от сблъсък е голяма за да се привлече вниманието на пилотите и те да разберат че има опасност за тях на трасето.


Грешка, това е двойния ((две шилти флагове) шилд флаг!

driftmania написа:Син флаг-показва се под зеления флаг когато кола,която е по напред в класирането застига с обиколка по-бавен автомобил с цел вторият да пропусне по-бързия безопасно и без риск от контакт между тях.


Грешка, "Предупрешдава водач че ще биде изпреварван от по бърсо двишащ се автомобил!".

driftmania написа:Червен флаг обаче има право да използва единствено и само ДИРЕКТОРА на състезанието и това означава само едно-състезанието се прекратява!


Грешка, както вече обяснено, всеки маршъл требва да има такив червен флаг!

driftmania написа:Изводите оставям на вас!


Добре, направих си извода вече които доказва каквото по напред сам написал, че дизиплина и снание на правилника и флагове за на изключително много ниско ниво.

Колега Етар Racing правилно вече е написал че е добра идея да се чете поне малко повече правилници.
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта

cron