Последен кръг от БШТА 18-19 октомври - гр. Бургас

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: Последен кръг от БШТА 18-19 октомври - гр. Бургас

Мнениеот ifcho » Сря Окт 22, 2008 11:55

Ми просто, някой като реве, пак DEL, докато не спре...
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Re: Последен кръг от БШТА 18-19 октомври - гр. Бургас

Мнениеот D.Nikolov » Сря Окт 22, 2008 13:20

Аз немога да ви разбера всичките плювалници - мога с ръка на сърцето да ви кажа че царя, боби, танев, дунев са ми антипатични но немога да проумея защо от тази ситуазия изкарвате Царски виновен - Боби закъсня на старта, стартира от външна страна, а Царски през цялото време е от по добрата в случея траектория а той не е променял дори кара плътно до бордюра къде да отиде можеби да му направи място и да се качи в градинката, а Боби е решил че зада навакса ще го мине от външната страна което е възможно но е трудно след страрта когато гумите не са му загряли и има фракция но щом е поел риска да го изпреварва от там си носи последствията. Аз лично невиждам точно в тази ситуация някакъв проблем. А публиката беше застанала на опасно място, мен ме караха хиляда пъти да сме ходили да гледам точно там но неотидох точно заради това че там се минава с много голяма скорост(на пълна гас) аз дори мислех че там няма да пускат хора но !!?!? всеки си преценява къде да застане - не се ли пазиш сам понякога и господ неможе да те опази.
Аватар
D.Nikolov
 
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 18:21
Местоположение: Бургас
Име: ДИМИТЪР НИКОЛОВ

Re: Последен кръг от БШТА 18-19 октомври - гр. Бургас

Мнениеот ifcho » Сря Окт 22, 2008 14:46

Мястото наистина беше много неподходящо за зрители. При всяко преминаване оттам си мислех, какво ли ще стане, ако нещо се счупи и изхвърча към хората :? А аз дори минавах бавно, не ми се мисли х4 и а8 с каква скорост са минавали от там :?
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Re: Последен кръг от БШТА 18-19 октомври - гр. Бургас

Мнениеот зузинка » Чет Окт 23, 2008 11:28

Незнам защо се опитвате да кажете на черното - бяло, но това си е форум и всеки си казва мнението... За темата Царски - Борисов. Ясно се вижда, че Царски влезе в завоя отвътрешната страна и Борисов вече беше загубил, изпусна контрола и САМ се блъсна в колата на Царски. Това е състезание, по дяволите, не е ежедневното шофиране на път за офиса.
За тези от вас, които пишете против Царски, имате си лично отношение към него и сега ви се е паднало да го оплювате (като жени, неразбиращи много-много!), не ви прави никаква чест!
Аз нямам никакво отношение към двамата пилоти, просто наблюдавах видео и снимковия материал и се възмутих на изкривените Ви мнения...
И на ромските клетви от "българската" публика...
зузинка
зузинка
 
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 19:46

Re: Последен кръг от БШТА 18-19 октомври - гр. Бургас

Мнениеот deso_hristov » Чет Окт 23, 2008 14:50

Искам да попитам участвалите в състезанието и съответно пишещи във форума, това ли е нормалната траектория, по която трябва да се мине завоя, в случая визирам траекторията на Царски, защото от клипа личи рязко изправяне и последва контакт м/у двамата или е умишлено за да се цели удар? Но нека, който е минал трасето да даде коментар за да не пълним темата отново с безмислени постове или пък, ще е добре друга камера, която да следи цялостното преминаване ва завоя
deso_hristov
 
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 19:54
Местоположение: Пловдив

Re: Последен кръг от БШТА 18-19 октомври - гр. Бургас

Мнениеот Л. Мечков » Чет Окт 23, 2008 15:23

Никой неможе да кажа със сигурност коя е правилната треактория, щом тази случка е веднага след старта. Тогава се образува фуния в завоя и правилни треактории няма. Само Борисов и Царски си знаят точно какво се е случило. Точно на това място има ужасни неравности, моята кола там беше почти неуправляема, просто даваш газ, държиш волана и седиш за свидетел. Ако нещо тръгне нанякъде просто се мъчиш да го оправиш. Неравностите бяха ужасни, изхвърлят автомобила наляво и дясно , като предницата започва да сее във всички посоки, налага се отнемане на газ, за да изправиш колата. Като цяло тази случка е несериозно да се обсъжда само от едната страна на барикадата. Лично аз се въздържам от коментари, освен, че не си пазят колите и ломят всичко наред :mrgreen: Това, че са можели да избият публиката според мен не е техен проблем, а организационен. Там е много бърз завой с почти никакво сцепление, както написах е осеян с бубуни, които си играят на карамбол с колата. Би трябвало от външната страна да няма абсолютно никой поне на петдесет метра, много е страшно и за нас и за зрителите.
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Последен кръг от БШТА 18-19 октомври - гр. Бургас

Мнениеот golf_1 » Чет Окт 23, 2008 19:11

В този завой Дунев удряше на регулатор(тоест около 165км)....А колкото до случката на Боби с Царя,мисля че няма смисъл да се нарежда толкова....Някои господа прекалиха с цитатите от типа на "каруцарски" и фалшиво ево на Царя....Тва са хора които са фенове на други пилоти и просто чакат момента да се изявят...
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Последен кръг от БШТА 18-19 октомври - гр. Бургас

Мнениеот 100YAN » Чет Окт 23, 2008 20:53

Здравейте на всички фенове на автомобилня спорт.... извинявам се че пиша на латиница но не съм в БГ и няма как да пиша на кипилица. Искам да се иская по темата Тцарски-Борисов. За мен и двамата са колеги защото и те са пилоти и много добре знаят и двамата че при това положение Боби нямаше как да изпревари Тцарски това са еднакви коли с почти еднакви възможности. При условие че Тцарски взе старта нормално е да влезе вътре в завоя а изпреварването отвън от старта няма как да стане просто това си е нелеп инцидент според мен няма умисъл нито от едната нито от другата страна. Истина е че Тцарски не променя траекторията а я променя Боби но той се хлъзна по фракцията и просто истарва колата за това се получи така и ако не бе Тцарски а които и друг да бе инцидента щеше да е същия.... просто Тцарски се оказа в случая неподходящия човек на неподходящото място... И накрай бих помолил всички ако искате повече пилоти да пишат тук не ги заливайте със помия бес да сте наясно със всичко в този спорт отвън и отвътре. Всеки си има фенове и анти фенове не нека има и малко феарплеи и между тях....
100YAN
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 22:58

Re: Последен кръг от БШТА 18-19 октомври - гр. Бургас

Мнениеот kubeto76 » Съб Окт 25, 2008 11:47

Относно отговорността при инцидент с публиката за съжаление по закон пада върху състезаталя.
--------------------
kubeto76
 
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 21:42
Местоположение: СОФИЯ
Име: Борис Рангелов

Re: Последен кръг от БШТА 18-19 октомври - гр. Бургас

Мнениеот txl » Съб Окт 25, 2008 12:03

По кой закон?
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Re: Последен кръг от БШТА 18-19 октомври - гр. Бургас

Мнениеот G-BaBy » Съб Окт 25, 2008 16:50

kubeto76 написа:Относно отговорността при инцидент с публиката за съжаление по закон пада върху състезаталя.


Я ми кажи тогава един пилот било то в България или чужбина които да е убил някои по време на рали и да е усъден???
За такива които са се отказали след такъв инцидент съм чувал нооооо за подобна глупост НЕ !!!
G-BaBy
 
Мнения: 45
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 20:14
Име: danko ivanov

Re: Последен кръг от БШТА 18-19 октомври - гр. Бургас

Мнениеот NIKI WRC » Съб Окт 25, 2008 17:05

И аз не съм чувал,някой да е осъден,защото е убил човек на Рали..според мен това е проблем на организатора... :!:
Хемингуей е казал: Има три спорта: бикоборството, алпинизама и автомобилизама, всичко останоло са игри. :lol:
Аватар
NIKI WRC
 
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 08:55
Местоположение: Сливен
Име: Николай Неделчев

Re: Последен кръг от БШТА 18-19 октомври - гр. Бургас

Мнениеот To6ko_Race » Съб Окт 25, 2008 17:45

Според мен ние ФЕНОВЕТЕ трябва да си носим сами отговорност за това каде заставаме да гледаме, защото според мен един състезател когато е на трасето трябва да мисли само за състезанието а не за това 4е на еди кои си завои има зрители застанали близо до пътя и т.н. ... А защо пък да са виновни организаторите,това че те са определили опасно място за гледане да е разрешено не ни задължава да сме точно там :!: :!:
Аватар
To6ko_Race
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 15:54
Местоположение: Ботевград

Re: Последен кръг от БШТА 18-19 октомври - гр. Бургас

Мнениеот P.Solberg » Съб Окт 25, 2008 17:55

Много правилно. Но на българина все другите му са виновни и нормално в един инцидент, винаги са виновни пилота, организаторите и още не знам си кой, че са застанали на най-абсурдното място и някой в стремежа си да мине по-бързо ги е връхлетял. Само и единствено публиката може да се пази, никой друг.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Последен кръг от БШТА 18-19 октомври - гр. Бургас

Мнениеот navigator1 » Пон Окт 27, 2008 00:37

Наистина отговорноста за всяко произшествие на автомобилно състезание по действащия правилник е за този който го е причинил,пише го в една малка книжка която се дава на всички пилоти в началото на всяка година и е една и съща от поне 5 години в раздел наказания чл.20 .
navigator1
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 00:27

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта