Писта Дракон 2 , 6-7 септември 2008

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: Писта Дракон 2 , 6-7 септември 2008

Мнениеот driftmania » Пон Сеп 08, 2008 18:55

rossen79 написа:
VAZ sport написа:
bai_bradur_ivo написа:Става въпрос за първия ляв завой на пистата от външната му страна, точно до оградата, където има бетонено блокче с разхвърляни тухли. Пича беше с черна тениска с надпис "Секюрити". Оня поне 10 пъти ходи на 2 местра от пистата и викаше. Секюритито - никва реакция. След това го видях със собствените си очи как си пие биричка...Има и видеоматериал.

от написаното разбирам че не става въпрос за маршал а за човек от охраната

Точно така аз също бях там ,написаното от Брадъра е 100% истина[/quote


Може и да е истина но едно нещо тук бъркате-маршал е човекът с флаговете на трасето :idea: а Иво има предвид човек от така наречената "охрана" на публиката,а той не е маршал :!: Може би е искал да напише марсол Иво ама той си знае :wink:
Изображение Изображение
Аватар
driftmania
 
Мнения: 161
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 19:32
Местоположение: Под тепетата
Име: Стамат Кънчев

Re: Писта Дракон 2 , 6-7 септември 2008

Мнениеот VAZ sport » Пон Сеп 08, 2008 19:51

Не мисля, че аз съм човека който трябва да гаси автомобилите и за това не съм сложен за маршал. Нали ти(вие) сте обучени за такова нещо. И не лазвам как трябва да се изгаси един пожар ти не ме разбираш, Казах, че първите 2 момчета само седяха и го гледаха без да развеят жълт флаг или да се размахат с ръце поне. А пък за фалстарт пак се усраха отвсякъде, не мисля, че е чак толкова сложно вдигаш си табелката и готово а все пак цялата писта която имаше видимост към старта видя, че има фалстарт :D[/quote]


как да се размахат с ръце,при положение че в повечето случаи,някои седи някъде и не знае защо е там изобщо!
това е тъжната истина за съжаление![/quote]

Това аз имах и аз предвид. Момчетата явно не бяха подготвени за такива ситуации, което пак си е грешка на организатора :D[/quote]

Въртим сучим и в крайна сметка пак нищо според мен БФАС трябва да отделя средства за подготовка на компетентни съдии които да се сработят в екип и този екип да подържа всяко едно пистово състезание (в годината нямат и 10 кръга) а пък защо не няколко екипа от хора които да отговарят за планински и рали и т.н.
отклонихме се доста от темата с което се извинавам на модераторите
Знания и опит се трупат с количество натрупани щети. Когато унищожиш всичко ставаш експерт.
http://www.facebook.com/pages/Hillclimb ... 4282809751
http://www.facebook.com/#!/SbirsteinRacingTeam
VAZ sport
 
Мнения: 297
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2007 23:45
Местоположение: ПЛОВДИВ
Име: Радко Ботов

Re: Писта Дракон 2 , 6-7 септември 2008

Мнениеот BradurS » Пон Сеп 08, 2008 21:09

Бил съм и от двете страни на "моста". След писта Търново имаше идея да се създаде екип от съдии, обучени, които да обикалят пистите...но както се досещате - никава подрепа от ГОРЕ.


За случката с Охраната - и кой е отговорен ? организатора или охраната в крайна сметка.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Писта Дракон 2 , 6-7 септември 2008

Мнениеот driftmania » Пон Сеп 08, 2008 21:23

Отклонение или не от темата но искам да напиша следното-факт е че БФАС има нужда от сериозно подмладяване!Георги Пейчев е прав-човека каза следното "ние трошим по тия състезания сумати пари,а те ни се подиграват.Карам този сезон и за догодина се замислям сериозно дали има смисъл въобще да се занимавам"-това ли трябва да стане питам аз?Вместо да се привлича нови хора в автомобилният спорт,БФАС прави така че може да се откаже някой от спорта!ЗАЩО!Трябва ли това да стане за да светне лампичката на някого че нещо не е както трябва :idea: Мисля че на всички ни е ясно че за съжаление в България не се печели от автомобилен спорт!По точно не печелят тези които заслужават,а именно участниците в него!Наградата за победителите не покрива и една малка част от средствата,които са необходими за един автомобил да застане на старт-визирам по расовите машини.Излиза че е цяло чудо че все още има ентусиасти които знаят че няма да спечелят нищо повече от любовта на публиката,и въпреки това са по трасетата на родните надпревари!Тук искам да изкажа своята благодарност към всеки един тези които застават на старт :!:Това си е лично мое мнение,но според мен самите пилоти трябва да се обединят и да поставят своите изисквания към БФАС!Ако няма пилоти-няма и БФАС!Това е !
Накрая пожелавам успех на всички участници в следващото състезание в Стара Загора и дано всичко мине без проблеми и за пилоти и за организатори!
Изображение Изображение
Аватар
driftmania
 
Мнения: 161
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 19:32
Местоположение: Под тепетата
Име: Стамат Кънчев

Re: Писта Дракон 2 , 6-7 септември 2008

Мнениеот driftmania » Пон Сеп 08, 2008 21:33

bai_bradur_ivo написа:Бил съм и от двете страни на "моста". След писта Търново имаше идея да се създаде екип от съдии, обучени, които да обикалят пистите...но както се досещате - никава подрепа от ГОРЕ.


За случката с Охраната - и кой е отговорен ? организатора или охраната в крайна сметка.


Екип от такива съдии има :idea: Това казвам и аз-няма изисквания от федерацията!А относно охраната-на охранителна фирма и се плаща и тя има задължението за охрана на публиката!Това че тя не си е свършила работата както трябва ще се отрази на въпросната фирма!Естествено отговорност се търси от организатора но тук http://www.dracon.bg/new/tab/naredba200809.pdf пише кой за какво е отговорен!
Изображение Изображение
Аватар
driftmania
 
Мнения: 161
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 19:32
Местоположение: Под тепетата
Име: Стамат Кънчев

Re: Писта Дракон 2 , 6-7 септември 2008

Мнениеот BradurS » Пон Сеп 08, 2008 21:41

Tочно че няма изисквания на БФАС към организаторите. Иначе за кво организатора да плаща нощувките поне на този екип . За него е по-изгодно и по-евтино да хванат за ушите няколко местни каубои където си нямат и понятие ще е автомобилен спорт.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Писта Дракон 2 , 6-7 септември 2008

Мнениеот driftmania » Пон Сеп 08, 2008 21:55

Тук съм съгласен с теб-по изгодно е наистина да хванеш някой местен който хал-хабер си няма от автомобилен спорт,но и не иска много отколкото да се харчат пари за съдии!Но губеща в случаят е трета страна,а именно най важната-пилотите.Това-всичко е просто и ясно на всички,лошото в случая е че никой нищо не прави!
Изображение Изображение
Аватар
driftmania
 
Мнения: 161
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 19:32
Местоположение: Под тепетата
Име: Стамат Кънчев

Re: Писта Дракон 2 , 6-7 септември 2008

Мнениеот driftmania » Пон Сеп 08, 2008 22:01

Даже би било хубаво във всеки град домакин на автомобилна надпревара да има екип от обучени съдии на който да се разчита при провеждането на състезания и аз съм убеден че има млади хора които имат желание за това,но няма кой да ги обедини!
Изображение Изображение
Аватар
driftmania
 
Мнения: 161
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 19:32
Местоположение: Под тепетата
Име: Стамат Кънчев

Re: Писта Дракон 2 , 6-7 септември 2008

Мнениеот driftmania » Пон Сеп 08, 2008 22:07

А и забравих да "кажа" ,че в Търново се получи хубаво състезание и се надявам че догодина ще е официално в календара!Аз поне съм с добри впечатления от състезанието-може би и затова че беше и първото състезание което гледах след зимната пауза,но като цяло се получи добре!Шампионата имаше нужда от разнообразяване! :arrow:
Изображение Изображение
Аватар
driftmania
 
Мнения: 161
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 19:32
Местоположение: Под тепетата
Име: Стамат Кънчев

Re: Писта Дракон 2 , 6-7 септември 2008

Мнениеот VAZ sport » Пон Сеп 08, 2008 22:12

driftmania написа:Тук съм съгласен с теб-по изгодно е наистина да хванеш някой местен който хал-хабер си няма от автомобилен спорт,но и не иска много отколкото да се харчат пари за съдии!Но губеща в случаят е трета страна,а именно най важната-пилотите.Това-всичко е просто и ясно на всички,лошото в случая е че никой нищо не прави!

Ми той гегата 2 състезания под ред се упъва на началниците ама "птичка пролет не прави" едно обединение на пилотите с един бойкот би свършил чудесна работа според мен
Знания и опит се трупат с количество натрупани щети. Когато унищожиш всичко ставаш експерт.
http://www.facebook.com/pages/Hillclimb ... 4282809751
http://www.facebook.com/#!/SbirsteinRacingTeam
VAZ sport
 
Мнения: 297
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2007 23:45
Местоположение: ПЛОВДИВ
Име: Радко Ботов

Re: Писта Дракон 2 , 6-7 септември 2008

Мнениеот emilzah » Пон Сеп 08, 2008 22:35

Предлагам да сменим името на темата :(

Само аз ли знам, че има в Пловдив поне 15 опитни рали съдии или се бъркам? :( Или само няколко момчета, съдийстващи на писта са наясно как се съдийства на автомобилно състезание :(
Аватар
emilzah
 
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Юни 07, 2008 20:05
Местоположение: Пазарджик
Име: Емил Захариев

Re: Писта Дракон 2 , 6-7 септември 2008

Мнениеот DUNEV » Вто Сеп 09, 2008 22:27

Точно преди малко свършиха репортажите за Писта Дракон 2 по Ринг ТВ и Евроком.Малко към края на репортажа на Ринг ТВ съобщиха, че следващата година Писта Дракон може да не се проведе поради малкото зрители на пистата.А за фаулстарта на И.Царски казаха, че ако трябва да накажат някой то трябва да накажат първите 4 позици на старта.Стартирали били 4-мата едновременно.
Изображение Изображение
Аватар
DUNEV
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Авг 25, 2007 16:37
Местоположение: Стара Загора
Име: Danail Ch.

Re: Писта Дракон 2 , 6-7 септември 2008

Мнениеот GTI-8V » Сря Сеп 10, 2008 10:43

Нито една снимка няма в галерията за дракон II ....... :shock:
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Писта Дракон 2 , 6-7 септември 2008

Мнениеот ZPenevich » Сря Сеп 10, 2008 20:11

Алекс,много ли е зле колата?
Изображение
Аватар
ZPenevich
 
Мнения: 212
Регистриран на: Пет Юни 02, 2006 00:28
Местоположение: Търново Велико,Варна
Име: Здравко Пеневич

Re: Писта Дракон 2 , 6-7 септември 2008

Мнениеот Л. Мечков » Сря Сеп 10, 2008 20:12

GTI-8V написа:Нито една снимка няма в галерията за дракон II ....... :shock:

:mrgreen:
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 31 госта

cron