БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот GTI-8V » Пет Юни 27, 2008 20:44

http://www.bgnrc.info/index.php?option= ... 7&Itemid=1

Радвам се че Федерация взима отношение вече и за нечисто каране, браво .....
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот shumen_90 » Пет Юни 27, 2008 20:49

Е ... има надежди да се оправи автомобилния спорт в България. :)
Аватар
shumen_90
 
Мнения: 110
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 17:06
Местоположение: София
Име: Георги Милков

Re: БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот Aleksiev » Пет Юни 27, 2008 23:35

А дали аршина ще е еднакъв за всички? И дали няма след всяко докосване да има наказания, това ще унищожи единоборствата.( не говоря за бруталност в пилотирането )
Пък ако няма специален регламент, няма ли да има наказания само за "БАй НИкОй".??... ще видите, че няма да накажат Царски ( всички гледахме какви шутове си раздаваха..) обаче ще измислят нещо...
Не съм оптимист :mrgreen:
Аеродинамиката е за тези, които не могат да правят двигатели...
Аватар
Aleksiev
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 03, 2007 23:53
Местоположение: Варна
Име: Rumen Aleksiev

Re: БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот plm » Пет Юни 27, 2008 23:50

Ще чакаме решение за пистите.
За дамския шампионат - ще трябва да забравим.
За кит карите и дроселите...е, голяма работа, че не карат.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот Мартин Сурилов » Съб Юни 28, 2008 09:37

Аз мисля, че за едно пистово състезание, сблъсъка е нещо напълно нормално и очаквано. Не мога само да разбера, защо непременно трябва някой да бъде санкциониран за това?! Естествено, че след като е имало сблъсък между два автомобила, то все единия от тях е "виновен", но защо веднага трябва да бъде наказан, опетнен и не знам още какъв от всички? Не е ли това една неизменна част от пистовите надпревари? Аз пистите не ги харесвам и не ги карам, защото знам, че е много вероятно да се случи нещо подобно по време на състезание - решение, което сам съм взел, както мога да реша и да ги карам. След като съм застанал на старта обаче, преди всичко трябва да знам къде се намирам! Ами това е писта бе хора - в гората има дървета, на пистата има коли!!! Аз като ударя някое дърво, не отивам да му се карам, ами си правя колата и пак и пак и пак..... Много ме е яд като гледам, какво се случва и как всеки може да води федерацията ни за носа. И тя понеже наистина никога нищо не прави, сега пък решила да направи точно това, което й се казва от някои хора! Смешна е цялата тая история! И жалка!
За другия случай, със селския бой и т.н., събития на които не съм присъствал, не искам да говоря, но това опраделено е нещо, за което федерацията може да се намеси по някакъв начин, защото на състезание не би трябвало да е нормално конкурентите да се бият. Поне не на автомобилно състезание. Или греша?
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот tstoikov » Съб Юни 28, 2008 16:48

Марто е много прав за всичко.
Аватар
tstoikov
 
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 25, 2006 18:34
Местоположение: Varna
Име: Тодор Стойков

Re: БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот GTI-8V » Съб Юни 28, 2008 21:34

Мартин Сурилов написа:Аз мисля, че за едно пистово състезание, сблъсъка е нещо напълно нормално и очаквано. Не мога само да разбера, защо непременно трябва някой да бъде санкциониран за това?! Естествено, че след като е имало сблъсък между два автомобила, то все единия от тях е "виновен", но защо веднага трябва да бъде наказан, опетнен и не знам още какъв от всички? Не е ли това една неизменна част от пистовите надпревари? Аз пистите не ги харесвам и не ги карам, защото знам, че е много вероятно да се случи нещо подобно по време на състезание - решение, което сам съм взел, както мога да реша и да ги карам. След като съм застанал на старта обаче, преди всичко трябва да знам къде се намирам! Ами това е писта бе хора - в гората има дървета, на пистата има коли!!! Аз като ударя някое дърво, не отивам да му се карам, ами си правя колата и пак и пак и пак..... Много ме е яд като гледам, какво се случва и как всеки може да води федерацията ни за носа. И тя понеже наистина никога нищо не прави, сега пък решила да направи точно това, което й се казва от някои хора! Смешна е цялата тая история! И жалка!
За другия случай, със селския бой и т.н., събития на които не съм присъствал, не искам да говоря, но това опраделено е нещо, за което федерацията може да се намеси по някакъв начин, защото на състезание не би трябвало да е нормално конкурентите да се бият. Поне не на автомобилно състезание. Или греша?


Сигурно няма да си права много приятели с този отговор но нека отново да пиша какво мисла по този вапроз и да задам некои вапрози:

- Много ми е страно от къде идва това вишдане че при пищово надпреварва може да се близка и удра нарочно без наказание???
- Сaщо толко много пилоти и фенове приемат това за нормално???
- По какво ознование и сaщо определени хора мислат че това е нормално без никакви други аргументи???
- В коя друго надпреварва нарочно близкане и удране е разрешено освен ако не е посочено в правилника за дадено застесание???
- Как изобщо може да се одобряват некои действие които е опасно и за срители и за сами пилоти??? Този спорт по само себе си не ли достатъчно опасен??>
- какив е аргумента че същото има много коли такава действе е нормално??? Ами дури в други спортове като футбол се наказва неправилно действие и фаулиране???
- Сaщо имам чуства че много пилоти изобщо не се запоснати с правилници, кодекси и регламента???

От тази година имаше задалшителен изпит за всички нови пилоти, изключително добра идея според мен сaщото всеки бе длишен да чете всички кодекси, наредби и правилници и като гледам това е и добра идея за пилоти които, е просто така всеха онова време лиценса. пример давам, един дългогодишен застесател които по време на застесание на ведниш ме пита какво сначава когато сидята на писта размаха 2 шилти флагове. Примери колкото чувек иска.

Заради явната липсва на знание на некои параграфи нека да ги цитирам:

СПЕЦИАЛЕН ПРАВИЛНИК
ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА АВТОМОБИЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ
НА ЗАТВОРЕН МАРШРУТ

Чл.7. ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ВОДАЧИТЕ

Те са длъжни при нужда да вземат необходимите и възможни мерки, за да не допускат произшествие.
==> камено да ги предисвикват!!!!

Изпреварването може да стане от ляво и дясно.
==> не вишдам че пише че може да стане чрез избутване и подобни....



Национален Кодекс по Автомобилен Спорт:

11та Глава
128.(151) Накъсание
b) всяка проява на нечестно управление или всяко действия, носочено против дадено састесание или срещо интересите на автомобилен спорт изобщо



Нека сега некои да ме посочи къде е написано че може да се избута противника, да го близка нарочно???
Мисла че е време да се изпреварва с майсторлик а не просто да се избута чувека! За безопасноста на срители да не говориме. А мисла че и трипката за публика е много по голямо кажато вишдат истински битки които трает обиколки от колкото да се завъртат неколко коли и после да си карат самички до финала.

Аз лично изцело подкрепвам федерация в този случеи че наказва пилоти които карат нечестно и се надявам федерация да подължи така за да се види истински автомобилно застесание където печели пилота който може да приготви атака по умно, по интелигентно а не този който е по брутален.
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот GTI-8V » Съб Юни 28, 2008 21:46

забравих да добава че естествено би требвало да се наказват и пилоти които извън правилата "блокират" друг пилот, например при опит на изпреварване да карат на зиг-заг .....
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот Aleksiev » Съб Юни 28, 2008 22:57

Като участник в състезанията на писта Алек Бох е прав за себе си, че не иска някой да му троши колата и да му проваля шампионата... но всички сме виждали сблъсъци по пистите на далеч по-големи шампионати от българския , когато става дума за борба за класиране напред... аз не се сещам на някой от Ф1 примерно или от WTCC да са му отнели лиценза (даже и временно ) или нещо друго.. за това, че се е ударил в друга кола, когато се е борил за по-добро класиране.... като изпреварване в завой примерно и т.н. .... Бъркам ли?
Тук много ще се спекулира, мисля аз :wink:
Аеродинамиката е за тези, които не могат да правят двигатели...
Аватар
Aleksiev
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 03, 2007 23:53
Местоположение: Варна
Име: Rumen Aleksiev

Re: БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот RaPiD » Съб Юни 28, 2008 23:04

Там обаче се наказват веднага, на самото състезание. Ама там има истински съдии, които веднага докладват и пилота още на следващата обиколка се спира. А тука - след дъжд качулка. Едно стоп-енд-гоу наказание ще свърши идеална работа още на момента. Да видим тогава дали ще се блъскат.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот Aleksiev » Съб Юни 28, 2008 23:13

RaPiD написа:Там обаче се наказват веднага, на самото състезание. Ама там има истински съдии, които веднага докладват и пилота още на следващата обиколка се спира. А тука - след дъжд качулка. Едно стоп-енд-гоу наказание ще свърши идеална работа още на момента. Да видим тогава дали ще се блъскат.


Това наистина би било чудесно решение на проблема, ама у нас дали щв се осъществи скоро незнам
Аеродинамиката е за тези, които не могат да правят двигатели...
Аватар
Aleksiev
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 03, 2007 23:53
Местоположение: Варна
Име: Rumen Aleksiev

Re: БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот GTI-8V » Съб Юни 28, 2008 23:44

Aleksiev написа:аз не се сещам на някой от Ф1 примерно или от WTCC да са му отнели лиценза (даже и временно ) или нещо друго.. за това, че се е ударил в друга кола, когато се е борил за по-добро класиране.... като изпреварване в завой примерно и т.н. .... Бъркам ли?
Тук много ще се спекулира, мисля аз :wink:



Вида на накъсанието е друг и оделен вапроз, но както казах вече, редно е да се наказват за некои случеи пилотите, да не говориме че отнетия лиценсе е за побой а случеите с "нечестно каране" за с "предупрешдение" все пак. Има много видове наказание които биха свършили работа:
- солена глоба
- стоп and go
- дисквалификация на това застесание
- следваща застесание стартира последния
- отнемане на точки
- сигурно има и други вида за които не се сещам

вашното според мен е да се обръща внимание на този лош навик и нечестно каране поне според мен.

И да не биркаме некои неща, поне аз говора само и единствено за нарочното бутане, не за чисти racing инциденти, макар че границата е много тинка ....
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот GTI-8V » Съб Юни 28, 2008 23:50

RaPiD написа:Там обаче се наказват веднага, на самото състезание. Ама там има истински съдии, които веднага докладват и пилота още на следващата обиколка се спира. А тука - след дъжд качулка. Едно стоп-енд-гоу наказание ще свърши идеална работа още на момента. Да видим тогава дали ще се блъскат.


Много пилоти с които говорих за на мнение че имено едно от най вашните неща е да се преминава на изпозвaне на щателни и професионални съдии заради най различни проблеми имено с тех ....
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот Мартин Сурилов » Нед Юни 29, 2008 01:34

GTI-8V написа:
Сигурно няма да си права много приятели с този отговор но нека отново да пиша какво мисла по този вапроз и да задам некои вапрози:

- Много ми е страно от къде идва това вишдане че при пищово надпреварва може да се близка и удра нарочно без наказание???
- Сaщо толко много пилоти и фенове приемат това за нормално???
- По какво ознование и сaщо определени хора мислат че това е нормално без никакви други аргументи???
- В коя друго надпреварва нарочно близкане и удране е разрешено освен ако не е посочено в правилника за дадено застесание???
- Как изобщо може да се одобряват некои действие които е опасно и за срители и за сами пилоти??? Този спорт по само себе си не ли достатъчно опасен??>
- какив е аргумента че същото има много коли такава действе е нормално??? Ами дури в други спортове като футбол се наказва неправилно действие и фаулиране???
- Сaщо имам чуства че много пилоти изобщо не се запоснати с правилници, кодекси и регламента???



Писал си все верни неща, но някак с общи приказки!
1. Не знам от кои точно мои думи, ти остана с впечатление, че при пистовите надпревари, пилотите могат да се удрят нарочно и безнаказано?! Казах, че е нормално на писта да стават такива неща, а това е съвсем различно!
2. Толкова много пилоти и фенове приемаме това за нормално, просто защото.... не знам как да го кажа по ясно - то си е НОРМАЛНО! За пример може да гледаш което и да е пистово състезание в цял свят - катастрофи стават постоянно. Особено пък на "писти", на които на места няма място и за две коли, пък да не говорим за повече.
Споменаваш за инциденти, които са опасни не само за пилотите, но и за зрителите! Кажи ми в тия дебелите книги с правилниците и кодексите, дали се споменава за някакви изисквания към самите писти и по точно за минималното разстояние, което би трябвало да има между състезателното трасе и местата за зрителите? И се замисли, защото и без да съм чел, съм сигурен, че разстоянието не е спазено на нито една от пистите ни, дали е възможно на една истинска писта, състезателна кола да връхлети върху публиката и съответно дали е възможно това да се случи в България? Какво излиза - че след като ние наричаме всяка обикновена градска улица "писта", а тротоарите - "трибуни", то е напълно възможно кола да връхлети върху зрителите, нали така? Следователно според теб няма ли да е "нормално" и "очаквано", ако и това се случи? Или и това ще е нарочно според теб?
3. Следват няколко еднакви въпроси, зададени по малко по-различен начин, на които смятам че ти отговорих.
4. Имаш чувството, че някои пилоти изобщо не са запознати с правилника, може би защото наистина е така.

Между другото, ти поведе разговора малко в друга посока - заговори за нарочно и умишлено блъскане. Аз такова казвам примерно на блъскането между Камбуров и Кипрински в Стара Загора, което естествено, че никой не може да одобрява, но да се отнемат лицензи и да се налагат наказания за напълно НОРМАЛНИ състезателни инциденти.......
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот andrey kokalov » Пон Юни 30, 2008 13:27

Наказания трябва да има,както става и по други световни шампионати.Не е грешно федерацията да отнема лиценза на пилоти,които карат чрез сблъсък на всяка писта!!!Само не разбрах тези последни предупреждения каква работа ще свършат?!Който се провини да влиза в бокса и толкова.Както и Алекс каза може да се дисквалифицира такъв пилот и от даденото състезание.Според мен в това проблеми няма..................А и като сочехте Формула 1 за пример- заради катастрофата на Хамилтън с Райконен първият стартира с 10 места назад в решетката на следващото състезание.Всичко е толкова просто.Има си правила и санкции за тези,които не ги спазват.Друг е въпроса какви са хората,които решават проблемите на едно състезание(говоря за ншитте ппрекрасни съдии!!!)
И само едно лирично отклонение_хората,които ми направиха лошо впечатление на Русе и заради които много хора от форума ме нападнаха,сега са без лиценз!!!(Не по моя вина разбира се).Това показа за пореден път,че съм бил прав...........................
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Следваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 49 госта