БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот txl » Пон Юни 30, 2008 14:07

andrey kokalov написа:И само едно лирично отклонение_хората,които ми направиха лошо впечатление на Русе и заради които много хора от форума ме нападнаха,сега са без лиценз!!!(Не по моя вина разбира се).Това показа за пореден път,че съм бил прав...........................

А аз доколкото разбрах, без лиценз е само един - Кирил Тодоров, и то без да има нищо общо с Русе.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Re: БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот andrey kokalov » Вто Юли 01, 2008 12:47

Е аз чух друго.................
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот Kring » Чет Юли 03, 2008 12:05

За какви решения въобще пишете?
На Тодоров най-после му връщат лиценза, защото си е изтърпял наказанието.За Царски и Паунов решения няма , за всички е ясно , че няма и да има. А на Камбуров това му е сигурно десето последно предупреждение.

Така че всичко е в познатия стил и някой да не вземе да се излъже , че в БФАС се случва нещо ново :wink:
Kring
 
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 09:37
Име: Георги Караджов

Re: БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот tsveti » Чет Юли 03, 2008 16:23

"Такива случки уронват престижа и на федерацията, и на автомобилния спорт изобщо. Нашият спорт е спорт за истински мъже", коментира президентът на федерацията по автомобилизъм Георги Янакиев (на снимката)


Кои са истинските мъже, г-н Янакиев???
Няма да се кача в автомобил през целия си живот, ако може да ми отговори на този въпрос!
Може би всички тези, които са ''сложени'' там на някакви постове и вършат ужким някаква дейсност, заобикаляйки факти, скривайки грешки било то на състезатели, на съдии, на организатори. Едни от най-приближените хора на БФАС си правят каквото искат, особено в състезание организирано от тях самите. Може би това се наричат истински мъже, ама там има и жени, та може би трябва и тях да включим към определението ''истински мъжки жени''.
Може би също, в България се счита за престиж, да нарушаваш и да не се съобразяваш с Правилниците и разните му там Кодекси и с лека ръка да ги прескачаш...
Колкото до автомобилния спорт изобщо, фактите доказват друго, май все пак се стигна до извода, че БГ федерацията уронва престижа на автомобилния спорт :wink: , изобщо.
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот plm » Чет Юли 03, 2008 20:29

Цвети, с тази стойка и с такъв въпрос :D не чакай отговор. :D От мъж.
Сериозно.
Подкрепям те!
То и в дамския шампионат има нещо за решаване и май по-горе напомних.
Няма да има решение отговорно по никой казус.
Така си мисля аз и именно затова години наред казвам и пиша фед, защото те не заслужават цялата дума.
Успех в събота...на басейна в Рударци. :D
Прикачени файлове
tzveti.jpg
tzveti.jpg (35.48 KiB) Прегледано 6637 пъти
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот tsveti » Чет Юли 03, 2008 22:56

Аз не искам с лошо...и когато пиша нещо и се ядосвам, пак не искам да обидя никой. Тоест, г-н Янакиев може би е направил много неща за тази федерация, има неща които са факт и никой не може да ги отрече. Обаче, предвид състоянието й в момента, както и на целия този спорт у нас, мисля, че подобен тип изказвания хич не са на място. Престиж, на федерацията, на спорта, истински мъже... Къде са тези мъже тогава???
Къде питам аз са няколкото решения, които по Спортния Кодекс на БФАС трябва да се дадат в срок от 30 дни? Тук не става дума само за дамския шампионат, ако някой ме разбере по този начин.
Или избирателно, според известността на замесените хора се взима решение, наказва се някой и прочие?!?
Така излиза!
Аз ще премина на по-горно ниво, относно Обжалването, което съм пуснала (вече забравих кога) относно спора възникнал на дамско рали Благовещение. Въпрос на дни е, за да ми разяснят определени хора как се действа. И ще действам. Ако стане, стане, ако не, ТЕ губят.
Аз мога да отделя времето да търся правдата и честността, а те нямат време да разгледат въпросния проблем и да решат. Че това отнема не повече от една седмица, хорааааа! За какво изобщо служи този спортен кодекс, след като не се спазва?!? Аха сетих се, за да го спазваме ние, състезателите! Защото ако аз си подам Обжалването 1 седмица, или три дни по-късно от срока (който е 2 дни след състезанието) ще ме изхвърлят като мокро коте от там. Тогава Кодекса ще е в действие, нали?
Но те могат и да го прескачат, нали е тяхно писание...
Всичко е просто чудесно.
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот trx » Пет Юли 04, 2008 11:03

Кодекс може да означава:

в правото (от латинската дума codex) - основен закон (сбор от закони) в една област: Кодекс на труда, Административнопроцесуален кодекс и др.;
етичен/морален кодекс - сбор от етични норми (правилник), приет от професионален или правителствен орган да регулира дадена професия; може да описва задълженията на професията и да описва какво поведение е „етично“: Хипократова клетва (древен етичен кодекс на лекарите).

П.П.1 В кое по точно от горните ти се вписва БФАС , етика е последното определение за което можем да говорим , виж личностни борби и мании за величие , колкото искаш .
П.П.2 И да не забравя , за каквото и да си говорим , става въпрос за пари.
Аватар
trx
 
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 18:00
Име: Марин Карагьозов

Re: БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот tsveti » Пет Юли 04, 2008 12:30

В първото.
Ако съм те разбрала правилно.

''Национален Кодекс по автомобилен спорт''- за този кодекс говоря.
- основен закон (сбор от закони) в една област:
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот trx » Пет Юли 04, 2008 12:47

Най просто казано правилата като термин отговарят на понятието -норми

"В структурата на повечето норми са включени три специфични елемента: хипотеза, диспозиция и санкция. В хипотезата се съдържат условията и предпоставките, при настъпването на които съответната норма ще бъде приложима. Диспозицията съдържа самото правило за поведение на субектите. В нея са определени правата и задълженията адресирани до субектите на . Санкцията посочва неблагоприятните последици, наказанията, които могат да настъпят за субекта, в случай че поведението му противоречи на правните предписания, ."

Според мен , Кодекса на БФАС , прилага двоинствен стандарт , иначе по презумция трябвя да спазва горното , т.е. за да бъда поясен -Санкцията посочва неблагоприятните последици, наказанията, които могат да настъпят за субекта, в случай че поведението му противоречи на правните предписания, .".

П.П.Нахранете ме ако не съм прав , но не е редно да няма санкции или ако има те да се определят според персоналния статут на лицето в шампионата.
Аватар
trx
 
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 18:00
Име: Марин Карагьозов

Re: БФАС РЕШАВА ЗА ПИСТОВИТЕ ПРОБЛЕМИ

Мнениеот andrey kokalov » Пет Юли 04, 2008 17:03

Санкции трябва да има.Без тях своеволията ще продължават.Но тези санкции трябва да са насочени към всички участници в автомобилният спорт,тоест към организаторите.Казаха,че ще им се направи забележка!И какво от това?Ще си я преместят в другият крачол..............А ако те си вършат работата като хората нямаше да се стига до това положение.Сега всеки пилот знае,че може да си прави каквото си поиска без санкции.Специално Камбуров това трябваше да му е пореден рецидив,а не последно предупреждение.И то според техните правила.Колко хора още трябва да се сбият,хвърлят или тем подобни за някакво нормално решение?!И то проблема не е в правилника,а в органите,които го съблюдават!!!Съмнявам се реално да има такива.Всичко се решава с мъмрене по телефона и обещания за по-добре проведено мероприятие другият път.Да,ама ДРУГ път :!: :!: :!: За полусезона до момента ми хареса само едно състезание,и то последното.Поне от състезанията,на които бях!Никой не мърда на никъде или по-скоро всички мърдат само надолу!Ако онези достолепни дядовци във федерацията продължават по този начин реално до 5 години НИЕ феновете ще си гледаме ралита в Румъния,Турция,Гърция и др.Ако съдиите до момента си бяха свършили работата като хората нямаше да се стига до инцидентите,сигурен съм!!!То на тази изнервена атмосфера е нормално на някой да му кипне чайника!!!Никой не знае кога са награждаванията,колко време колите ще са в закрит парк.На планинското някои си вадеха колите,докато траеше награждаването.Според мен това не е нормално,но организаторите си знаят.А като тръгнеш да ги питаш нещо ти скачат,все едно си престъпник.Последно Ганди с едно малко келеме като се развика,все едно щахме да крадем колите на всичките!!!И поне споменаха от федерацията,че търсят подмладяване на кадрите май това не е начина.Един човек като го научиш да е като теб оправия няма.Мисленето на новите кадри няма как да е различно като им се насажда от старите кадри.
Като цяло това е.Имаме си правилници,никой не ги спазва обаче.И вместо да наказват малките пилоти (като бюджет говоря) да следят под лупа големите.Защото те са елитът на спорта и трябва да служат за назидание при дадена издънка от тяхна страна.На запад няма значение шампион ли си,масовка ли си.Стъпиш ли накриво ти режат крилете и толкова.Ако толкова ти се кара-карай си колелото и чакай да ти изтече санкцията.Това е.Просто от край време в цялата държава ни куца контрола.Защо и във федерацията да не е така?!А като се замисля за 10 години Богдан Николов какво направи с неговата федерация..................... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Предишна

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта