14-15 Юни - шампионат за туристически автомобили “ВАРНА”

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: 14-15 Юни - шампионат за туристически автомобили “ВАРНА”

Мнениеот SGCasper » Пон Юни 16, 2008 13:21

И аз като опел джия който подготвя кола да вметна към думите на последните няколко, особено на момчето което спомена че колите били еднакви опел, без да намесвам на кой колата каква е искам да кажа че от сток опел до истински в Х3 аз лично съм намерил сетупи които правят ХЕ мотора до 250 коня(от 150 сток) на 2 литра и до 290 на 2195кб/см, вече там отива фалшив който и да е. Така че както каза Иван Шопов всеки може да си има проблеми, ама никой не обръща много внимание на малките проблеми които карат по някога колата да не върви толкова и много са тези които обрущат голямо внимание на кола коятос е движи по добре и веднага казваъ че е фалшива и набеждават някой, ане обръщат внимание много много на карането. Но след отваряне всичко си идва на местата.

Яд ме е че не съм присъствал на тези събития но се надявам тая саможертва да не съм на тях по скоро да ме вкарат в тях и в групата на Х3.
Аватар
SGCasper
 
Мнения: 506
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 12:38
Местоположение: plovdiv
Име: Stoyan Genov

Re: 14-15 Юни - шампионат за туристически автомобили “ВАРНА”

Мнениеот MaXo » Пон Юни 16, 2008 13:51

Иван Шопов написа:
MaXo написа:Разликата от над 35 сек е смразяваща, като се има предвид, че колата на Шопов е по-силна ... с по-сериозни спирачки ... по-истинско окачване.След това имало контестация от Иван Шопов за отваряне мотора на Астрата на Любо ... заключението ... сток валове ... сток бутала ... та и леко не в добра форма хехе. Тва момче за пореден път ми обира точките!!!

Пак някой ми намесва името...
По реда на номерата...
Автомобила ми би трябвало да е по-силен, но всеки понякога има своите проблеми и грешки. И за да не бъда голословен ако държиш ще ти отрежа от он боарда за да направиш сравнение на правата. За окачването няма да коментирам - съмнявам се, че си наясно какво има в Астрата ми като окачване.
Контестация имаше и не е била от името на Иван Шопов. И за да няма спекулации по въпроса - контестацията беше желана от доста хора, а резултата от нея можете да го приемете като доказателство за качествата на пилота!
И честно казано съм на мнение, че подобни псевдосравнения принизяват уменията на Любен. Някак си звучи "по домашному" - "Бихме всички, а тези които ни биха го направиха заради проблемите ни!".
Тъй като основното все пак е автомобил №66 и пилота му - Любен Каменов - от мен само адмирации за карането му! Много мъжки, много прецизно и точно!
Толкова от мен и моля - спестете всякакви неуместни сравнения или интриги.


Честно казано не знам какво е окачването ти, но силно се съмнявам да не е на ниво като гледам другите ти придобивки ... мързи ме да се ровя в опел форума иначе сигурно има инфо за това там. Иначе твоята кола съм я карал в сток състояние при предишния собственик ... и на Любо съм я карал също ... драстична разлика във вървежа в полза на тази на Любо ... нямам идея защо.Нема интриги ... кефя се на Любо и тва е ... аз съм си ХЕ сектант и се радвам и на твои успехи ... и на успехи на Чил ... но с Любо се имам повече. :) И не виждам какъв е спора след като ти сам казваш, че е голям карач ... може да размените колите някой път да видите кой какво време ще запише... примерно на Калояново да се разберете нещо с Ицо. :)
'
MaXo
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Окт 15, 2006 01:14
Местоположение: София
Име: Васил Малчев

Re: 14-15 Юни - шампионат за туристически автомобили “ВАРНА”

Мнениеот Luben_AstraGSI » Пон Юни 16, 2008 13:56

колега Шопов има ли как да пуснеш цялото клипче от старта.Там се вижда много добре коя кола върви и коя не.Според мен колата на Шопов върви малко повече от Хондата на Божилов,това също се вижда в старта.Да се надяваме че някои ден и моята кола ще върви като твоита.
Luben_AstraGSI
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 23:38

Re: 14-15 Юни - шампионат за туристически автомобили “ВАРНА”

Мнениеот Иван Шопов » Пон Юни 16, 2008 14:09

Сигурно мога да го кача, друг е въпроса виждам ли смисъл.
И не, не е оправдание - не ме притесняват кадрите. След като се изгледат ще има коментари "Ето бе, тоя бил прав, а оня крив!" с отговори от опоненти, които ще твърдят обратното. Отдавна съм далеч от всякакви форумни интриги за да ги започвам тепърва. Състезанията се решават на пистата, а не в интернет.
Колкото до вървенето - определено би ми се искало да е така, но хайде без излишни легенди.
Освен ако целта естествено не е да бъда изкаран турист по трасетата, който има най-силната кола, а резултатите му са повече от посредствени. Дотук тенденцията на интригата е такава. Е, ок - дерзайте. Аз лично участвам в състезания, а не в мерене на виртуални пишки.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: 14-15 Юни - шампионат за туристически автомобили “ВАРНА”

Мнениеот Scorpion_BV » Пон Юни 16, 2008 14:20

Умението да се кара е много по-важно от самата кола. Примери в нашия шампионат има много. Според мен Каменов е един от тези примери! На писта Дракон се виждаше много добре разликата с астрата на Шопов. На правата на старт/финала Шопов видимо дърпаше. Разликата обаче после Каменов я стопяваше много бързо в завойте където караше видимо по-добре. Все пак мал шанс тогава с проблема в скоростите го лиши от добро класиране а нас зрителите от кефа да гледаме интересен двубой. Явно обаче във Варна не е имал проблем и е показал потенциала си напълно. Много респект за Каменов!
Аватар
Scorpion_BV
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юни 16, 2008 14:07
Местоположение: Благоевград

Re: 14-15 Юни - шампионат за туристически автомобили “ВАРНА”

Мнениеот BradurS » Пон Юни 16, 2008 14:21

Евала на Царски и Борисов:
http://www.bgnrc.info/index.php?option= ... 1&Itemid=1
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: 14-15 Юни - шампионат за туристически автомобили “ВАРНА”

Мнениеот Л. Мечков » Пон Юни 16, 2008 14:38

Няма какво да се коментира вървенето на колите, Любен кара много, на писта Русе с астрата седеше зад мен, при положение, че бях на сетъп 300коня :lol: Верно е, нямах спирачки, ама това не е оправдание, направо ми предизвикваше киселини по завоите, което е най-показателно :D На тренировките на Калояново имаше близки до моите времена, там бях на близо 400 коня и със спирачки :lol: Така, че мога само да го призная, че кара много, изпитал съм го на моя гръб.

Към колегата Шопов- карай си карането , гледах ти онбордклипчето от Дракона, кефи ме много как се бориш за разлика от мен, добре си решил да не се потдаваш на форумен тероризъм. А относно контестацията- проверката е висша форма на доверието. А на Любо на астрата пък не знам кое й е толкова сток, като е урязана както си трябва, амортесьорите не са сток, а двигателят не е с оригиналното си пълнене и кара с мегасмърт. В което няма нищо лошо, ама чак пък стоковица :D Била с оригинална карантия, то карантията не кара колата. Така че зрителите е добре да не подхвърлят пиперливи коментарчета, това не е от полза на никой
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: 14-15 Юни - шампионат за туристически автомобили “ВАРНА”

Мнениеот andrey kokalov » Пон Юни 16, 2008 16:10

Аз пък малко ще се понамеся.Познавам и Газара,познавам и Васето.Всеки си има фаворити и си ги подкрепя.Това не трябва обаче да става с обезценяване труда на другите.Пристрастията са хубаво нещо,но не е нужно да бъдат подхвърляни язвителни подмятания!!!
Кой колко върви е спорен въпрос.Значение имат гуми,окачване,спирачки,мотор и др.Тук пилотските умения няма да го коментирам,защото всеки си има мнение и моето няма да съвпадне с вашите.А аз не искам пак да си спорим до следващата писта.Та да се върна на темата-по кое разбирате кой колко върви?От личният си опит знам,че една кола настроена за събота не върви както трябва в неделя.И това е нормално.А и защо атакувате Ванката?Ми ,,повозете" се и вие като него и кажете лесно ли е.Да ги говорят тези работи хора,които са на години малко ми прилича на спор от детската градина от типа-,,Ти знаеш ли кой е бща ми?!"Любо кара,евала,но го има и факта,че у нас никога не може да се провери напълно редовността на един автомобил.Пък и е нормално един пилот,показващ страхотни резултати да се отвори.Ако е редовен по този начин всички ще признаят таланта му,нали?
Не е необходимо феновете да правите интриги във форума.На пистата се решават нещата.А и не се решават от вас,защо наливате само масло в огъня?!
Хората си карат,радвайте се!От не си спомням колко години не е имало такова голямо участие по пистите.Но и тук идва проблема,че колите са си едни и същи,а условията не са.Според вас колко различни настройки имат тези коли?Освен да сложим други гуми,да побърникаме компютъра и какво.............А всяка писта си е специфична откъм асфалт,конфигурация на завои и т.н.Колко хора си променят кутиите за писта според вас?Отговорът е само няколко.А колко карат-около 80.На някои колите им стоят по-добре на дадена писта,на друга не толкова.С вървежа е по същият начин.Как установихте кой как върви по принцип от една писта?Ми само от едни свещи колата се променя коренно.Вие от къде знаете кой с какви джаджи е по колата.Да не им го пише отпред на капака?!
Газара не е настроил колата и толкова.Любо го е бил.Но по тази логика може да се случи и обратното.Аз не съм съгласен,че със счупена кутия може да се кара толкова добре,едва ли не на 2-ра да биеш всички.Късмета е с променлива величина,един път го има,друг път не.
В общи линии оставете споровете да се решават по трасетата и не въвличайте пилотите във вашите си лични спорове!!!Защото от около 100 човека,каращи у нас във форума на феновете влизат около 5.И помислете в кой е причината.................
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: 14-15 Юни - шампионат за туристически автомобили “ВАРНА”

Мнениеот Scorpion_BV » Пон Юни 16, 2008 16:27

Хубаво де, това какво трябва да значи, че като не караме в шампионата нямаме право да обсъждаме какво се случва по трасетата ли? Тогава да закрием форума и да се направи един ВИП форум за тези дето карат за да си пишат там! :D

Коментари е ясно, че ще има и си е в реда на нещата. Това, че хората не карат, не значи, че са лишени от мозък и зрение и не могат да преценяват нещата. Даже мога да ви кажа, че от страни много по-ясно се вижда разликата в стила на каране на различните пилоти и разликата в колите на писта. Казах го и преди, на Шопов колата на дракона правеше осезаема разлика на правата срещу колата на каменов. Иначе лазано правеше му "ластик". Само, че нещата бяха различни в завойте. Шопов влиза по различен начин в завойте от Каменов. Начина на захождане на Каменов му даваше възможност да излиза с по-голяма скорост от Шопов от завоя и ако не беше толкова тясна пистата просто щеше да го мине още първите обиколки. Така, че това, че не сме с коли на пистата не значи, че не виждаме какво става. Са кой с какви настроики е бил е се тая. Аз говоря за разликата в карането. А кой какво има в колите вярваи ми много бързо може да се разбере и да се напише тука, но това какво ще промени. Резултатите са си резултати.
Аватар
Scorpion_BV
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юни 16, 2008 14:07
Местоположение: Благоевград

Re: 14-15 Юни - шампионат за туристически автомобили “ВАРНА”

Мнениеот andrey kokalov » Пон Юни 16, 2008 17:11

Ми то значи по твоята логика всеки може да си слага каквото си иска,пък после как резултатите са резултати?!И как ще са сравниш някой с друг,ако колите не са еднакви?!За Дракона си прав,на излизане Любо е по-бърз,различен стил показва и траекториите са му други.И Шопов каза,че Любо кара.Но се получава малко като нахвърляне от страна на някои фенове,даже като заяждане.Това не значи,че не трябва да си казваш мнението.Нали то за това е форум.Всеки да си казва мнението,НО не да се заяжда.Казах си вече мнението за късмета.А за настройките не си прав,защото само едно подходящо окачване(за определената писта) ти дава голямо предимство в завоя и на излизане от него.Ако то е сложено и с подходяща кутия нещата стоят по различен начин.Но аз не бях главно съгласен с определението кой колко върви.То по тази логика Цецко не върви,защото го изпревариха няколко човека на Дракона.А предполагам ще се съгласиш с мен,че това не е така.
Когато се гледа от страни винаги е различно.Затова и по-лесно се дават оценки.Но аз съм на мнение,че оценките трябва да се дават от каращите.Не защото ние не виждаме какво става като сме от страни,а защото който кара знае какво е да си отвътре в колата.А тогава нещата стоят по друг начин,убеждавал съм се.Т'ва ми е идеята.Всеки си има мнение,за това сме хора.Но преди да отсъждаш компетентното си мнение за някого,постигни колкото него!
Никого не защитавам,просто иска ми се крайните мнения да се пазат за себе си.Не защото са грешни,а защото всеки знае как седят нещата.От допълнителни коментари те няма да се оправят,само ще се навреди на пилотите.Защото сега без да искате въвличате двама пилоти в някакъв безмислен спор.Единственото,което може да се постигне е да се развалят отношенията по между им.Явно все повече хора тук търсят именно интригите и простотиите по пистите.Но аз не смятам,че пистите трябва да стават бойни арени.Ако на някой му се гледа кеч да си пусне телевизора.Или не ви се гледа някакво състезание,ама нали няма какво да се прави в неделя,дай да отидем?!
Само провокирате хората,а после защо като фенове не сме били единни?Е как ще сме,като само се гледа да се осере някой пилот или състезание!Вместо да се радваме,че въпреки цената на всичко пак има около 80 човека,които с всякакви средства се опитват да се състезават...........................................................
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: 14-15 Юни - шампионат за туристически автомобили “ВАРНА”

Мнениеот MaXo » Пон Юни 16, 2008 17:50

Нещо много сте се надъхали за спорове ... от цялата работа аз написах, че съм втрещен от карането на Любо ... Иван Шопов се засегна едва ли не, че се возил по пистата ... не бе не се возиш ... бърз си ... ама ония е ужасно бърз и не само сравнено с теб ... в случая теб те взе някой за база. А за колата му ... спирачки от Калибра Турбо до колкото знам ... окачване ... не е ясно какво ... така я е взел от Германия ... карал съм я и е по-близо до сток окачване от колкото до нещо истинско.... мотор ... мотора сток бутала и ход ... глава, валове ... единствено опити за портване... Любо сподели с мен, че разлика във вървежа от това не е усетил... мегата и дроселите ... и от тях каза, че мноо ефект няма ... имал си няква права за тестове около 500м ... терминалната скорост му била еднаква до към 160. Вие още малко ще ми забраните да подържам някого ебаси ... а сравнението с Шопов не го направих аз ... аз само допълних, че колата му е по-слабо подготвена ... и тва е факт каквото и да си приказваме. И не мисля, че трябва да карам в шампионата за да мога да коментирам ... след време може и аз да се пусна да покарам в Х3 или Х4 ... но сега имам други планове как да харча парите си.Взема да се извинявам на всички понеже съм написал, че някой друг ме е впечатлил най-силно???
MaXo
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Окт 15, 2006 01:14
Местоположение: София
Име: Васил Малчев

Re: 14-15 Юни - шампионат за туристически автомобили “ВАРНА”

Мнениеот andrey kokalov » Пон Юни 16, 2008 18:02

Е ти пък сега,кой е казал,че трябва да се извиниш?!Всички знаем,че Любо кара и никой не е спорил за това.Но освен него имаше още 75 пилоти,пък за тях по 1 дума.Идеята ми е да не се казва едно мнение по 1000м начина.Иначе то само за Митко ли трябва да се пише?И за вървежите на колите не бях съгласен,мисля,че го изясних......
Похвалното от цялата работа е,че вече всеки пилот си има фенове,а това е впечатлляващо!Само така!
Нещо почнах да ставам форумен герой :D :D :D !!!Стига съм писал по темата повече,че пак се отплеснахме от замисъла :lol:
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: 14-15 Юни - шампионат за туристически автомобили “ВАРНА”

Мнениеот Koce_racing » Пон Юни 16, 2008 18:46

Здравейте искам само да кажа ,че гледах на дракона тази Астра не е нищо особено нито времината ме впичетлиха кара си момчето но не се превъзбуждайте чак толкова все пак Мичкин и аз не караме иначе класирането ще изглежда по друг начин, желая успех на всички Фенове и колеги.
RACING FOR PLOVDIV
Koce_racing
 
Мнения: 406
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 19:14
Име: koce_racing

Re: 14-15 Юни - шампионат за туристически автомобили “ВАРНА”

Мнениеот Aatra_Gsi_Fen » Пон Юни 16, 2008 19:31

Koce_racing написа:Здравейте искам само да кажа ,че гледах на дракона тази Астра не е нищо особено нито времината ме впичетлиха кара си момчето но не се превъзбуждайте чак толкова все пак Мичкин и аз не караме иначе класирането ще изглежда по друг начин, желая успех на всички Фенове и колеги.


Може ли да те попитам кои времена не те впе4етлиха като сьстезанието астрата записа 1:01:197 В това и сьстояние.!
Немога да коментирам заштото незнам вашето време какво е!бих те ли дали инфо !!!
Aatra_Gsi_Fen
 
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юни 11, 2008 00:36
Име: Bakoveca

Re: 14-15 Юни - шампионат за туристически автомобили “ВАРНА”

Мнениеот Aleksiev » Пон Юни 16, 2008 19:45

Аз си мисля, че не трябва във всяка тема някой си да спира коментарите на феновете с фразите : ".... първо покарай и после коментирай, щото то не било точно така..." То по тази логика никой не трябва да коментира F1 защото те там са си само двадесетима.... :wink:
На старта имаше десетки хиляди човека дошли да гледат и всички имат право на мнение...
Аеродинамиката е за тези, които не могат да правят двигатели...
Аватар
Aleksiev
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 03, 2007 23:53
Местоположение: Варна
Име: Rumen Aleksiev

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта

cron