Писта Велико Търново 29-30 Март 2008

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: Писта Велико Търново 29-30 Март 2008

Мнениеот ikmitrev » Пон Мар 31, 2008 11:14

Хубаво съзтезание поздравления!
Съжелвам за отпадналите пилоти.... имаше доста незавършили поради дребни повреди, за които много ме яд...

и догодина малко повече инструктаж на садиите... (на 2рия обратен завой изхвърлиха една гуми а съдията не си помръдна пръста да я премести... наложи се да го целят с камани за да се усети а през това време гумата потроши 3 брони....)
It`s never late to everything...
Аватар
ikmitrev
 
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 22:05
Местоположение: Стара Загора/Велико Търново
Име: Ivo Mitrev

Re: Писта Велико Търново 29-30 Март 2008

Мнениеот vladi_racing » Пон Мар 31, 2008 11:35

Много ми хареса как върви Astra-та на Иван Шопов, но за жалост излезнала повреда в скоросттната кутия доколкото чух от него.
Георги Танев отново показа стил на каране, който се показа на една от обиколките точно на обратния завой, който е гледал там знае за какво говоря...
Много успех на Георги Танев през сезон 2008. :)
www.bmw-motorsport.com
Аватар
vladi_racing
 
Мнения: 57
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 21:25
Местоположение: Варна
Име: BMW M3 Power

Re: Писта Велико Търново 29-30 Март 2008

Мнениеот damon » Пон Мар 31, 2008 11:47

corsaGT написа:a за Алекс нещо защо няма записана обиколка на състезанието


Алекс счупи задния диференциал на втората тренировъчна сесия и нямаше как да кара на състезанието. Просто нямаше резервен. Той най-добре може да обясни. Колкото до Петков - имаше проблеми с колата!
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Писта Велико Търново 29-30 Март 2008

Мнениеот MADRACER » Пон Мар 31, 2008 12:05

евала, за състезанието честно, страшно се изкефих
отдавна чакам борба в най-големия клас, бях долу на обратния до бокса, шоуто беше жестоко
също така астрата и кадетчето - браво
изобщо не съжелявам че се разходих, който не е бил изтърва доста
успех на оргнанизаторите!
Аватар
MADRACER
 
Мнения: 71
Регистриран на: Пет Май 27, 2005 14:46
Местоположение: varna
Име: АНГЕЛ КАСПАРОВ

Re: Писта Велико Търново 29-30 Март 2008

Мнениеот beta_racing » Пон Мар 31, 2008 13:24

На мен също пистата ми хареса изключително много! Аз бях точно под на "основите" на Метро, т.е над тясната "права" (пиша я кавички, защото всъщност това не беше права, а много лек десен, след който беше много дълък лек ляв завой), която се намираше между първия и втория обратни завои :) Отношението на полицаите беше много добро, публиката ходеше там, където й се казваше да ходи. Дори след края на цялото мероприятелие, публиката пак не ходеше по трасето, а само зад огражденията! Държанието на хората също беше на ниво, като поне при мен нямаше изцепки и простотии :)
Браво на всички пилоти!

Сезонът започва! :mrgreen:


П.П.: смимки след малко :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Писта Велико Търново 29-30 Март 2008

Мнениеот littleredaudi » Пон Мар 31, 2008 14:53

Хубаво състезание стана! Интерсни коли видях и доста каране. Дано си стане традиция! Очаквах повечко сблъсъци на обратния завой ма пилотите ме опровергаха напълно. Хубава битка в първата обиколка м/у Царски и Дунев за място. Страхотно каране на Танев , много ми хареса. Приятно съм впечатлен от участниците в Х-3 и Х-4 . Направени мераклийски коли. Поздравления за победителите!!!
Баси колко ми е кеф да карам
Аватар
littleredaudi
 
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Май 08, 2005 11:21
Местоположение: София
Име: V.Vasilev

Re: Писта Велико Търново 29-30 Март 2008

Мнениеот ladasport » Пон Мар 31, 2008 15:49

сложете още снимки
Аватар
ladasport
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Апр 17, 2007 14:19
Име: D. Penchev

Re: Писта Велико Търново 29-30 Март 2008

Мнениеот GTI-8V » Пон Мар 31, 2008 16:46

todor hristov написа:Моите уважения към Алекс Бох,но дисциплината ,в която участва,не е драг.Мицуто е прекрасно,но трябва и да завива,по възможност по-майсторски,да спира и т.н.За дебют обаче е добро представяне.


Ами сигурно има още много неща за учене, няма зпор, така си е.
На първото трайнировка бех с стари и тясни гуми и карах обща линия сигурно да свикна с писта и с важмосности с колата, все пак през ноща в 23.00 преди същестесаниета излесна от гарага и имах 0 км тренировки с нея. На втора тренировка сменихме гуми на истински слик и да атакуваме най добра време в квалификация и точно когато влезнах в "ритъма" се чупи задния диференциял които все още си беше оригиналния.
За това мисла че и завиване по савоъите не беше чак толково зле щом все пак успех да направа 3-те най добра време в квалификация от всички и то без да излезна с газ от бокса....


Мерси на всички които ме подкрепиха, супер сте, заради въз и тази подкрепа е важмозно да се стимулираме/мотивираме. По едно време си мислих да не стартирам същото наистина 3 дена преди састесание много тешка вирусна инфекция ме провали направо, бех и още сам доста болен от този вирус, но когато снаеш че много хора очакват да караш (особено феновете и приятели от смолян които дойдаха) забравиш за малко че ти е супер зле и замениш леглото с седалката :-)))))))
Радвам се че имах и важмосност да се запознавам с некои хора от форума на писта. Чудесно е когато има толково много маниаци и луди глави на едно място, хахаха :-))))

Састесанието иначе беше супер, много добра органисъциа и по всеки един момент се чуствахме комфортно и разбрано.
Единствена забелешка които аз искам да направа е спортни комисари които стоит с флагове на писта, но това ваши най вероатно за всека писта и састесание. Много се чуда за какво същност с имат различни флагове???
Пример 1: На левия савой на които се качвам в детелина на ведниш гледам че целото трасето и платно е с камени, голями, малки, пясяк и какво ли не още, да, видях го но кисно (нали карам в савой), за много малко не съм влезнал в мантинела когато колата ми се подхлисна, все пак това е писта и не rally, требва задължително да има сигнал с флаг според мен!
Пример 2: По време на састесание забелъжах че по бавни коли за настигнати от първите които е нормално. Изглешда че не всички пилоти изпосват огледалата си и пречат на бърсите пилоти които ги настигат с 1 обиколко. Но дали за това за сините флагове, чуда се също НИТО един път не видях показан син флаг на пилот които ще бъде изпревървен всеки момент?!?!?!
Не само пречат сериозна на пилота които требва да ги изпреварва, да не говориме че е рисковен и застрашава сигурноста и на двете пилоти, но това развали и всека една састесание същото директня двубой на пилоти за посиция до голяма степен се разрешава от това кога и колко пилотите които бъдат изпревървени си гледат огледало, които не може да е в интерес нито на пилоти, нито на срители и нито за сигурноста. За това нека да се покоазват тези сини флагове на време и постояно когато се налоши!!!!

В момента работа върху интернет страница, за това, които има некав снимков или филмов материал където е засниман мицубиши-то ми, нека да ми пиши че имаме нушда от колкото може повече материал и ние заради проблемите забравихме да снимаме каквото и да е :-/

На края искам да благодара специално на:
Ники Златков и проспеед, чудесна кола с чудесна чарактеристика се получи, много съм доволен, имаме кола които има много голям resource.
Данчо Тодоров от Йордан Racing Team които също имат голям приноз в приготване на колата.
Илия Царски, които в всеки един момент на подготовка и когато се налоши помага с завети, връзки и чазти.
Етар Racing, чудесни хора, чуствам се като в къщи :-))
Петко Петков, които ни помъжна с неговите Механици, Инструменти и други неща...
Всички смолянски ентусиасти които помагаха с личния си труд, време, пари и автомобили за да помагат и да ме подкрепват!
Сигурно сам пропуснал некои хора де....

P.S..: Като абсолютен новак и аматеурски приготвен пилот и Team още си тарзиме рекламодатели и спонсори. Които има интерес, който може да помогне или които познава чувек който иска да рекламира върху колата ни, нека да ми контактува или позочва. Гарантирам че в всека една састесание от там нататък се бориме за най добра време на дадена писта :-)
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Писта Велико Търново 29-30 Март 2008

Мнениеот anhrimik » Пон Мар 31, 2008 20:20

Искам да благодаря на организаторите и на всички участници за това, което сътвориха.Не мога да сравнявам състезанието с други, защото бе първото на което присъствам, но определено ме запали като зрител.Запален съм по автомобилния спорт от малък, чета от доста време форума, изгледал съм много клипчета из Интернет, но винаги ще помня първото състезание.
Дано "Писта Велико Търново" се превърне в традиция и да стане кръг от шампионата, за да може да радва феновете на този страхотен спорт.
Желая успех на организаторите в бъдещите им начинания и на пилотите в бъдещите им участия.
anhrimik
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 19:38
Местоположение: Велико Търново
Име: Ангел Миков

Re: Писта Велико Търново 29-30 Март 2008

Мнениеот PROSPEED motorsport » Пон Мар 31, 2008 20:26

Браво Алекс. В събота ми напълни душата. Жалко, че се появи този проблем с Митсуто :( . Иначе успех занапред :)
Prestige Rally Team
Аватар
PROSPEED motorsport
 
Мнения: 442
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 19:30
Местоположение: Варна
Име: Борис Иванов

Re: Писта Велико Търново 29-30 Март 2008

Мнениеот Dragonfly » Пон Мар 31, 2008 22:00

RaPiD написа:И с полицаите нямах ядове, невероятно!

След като в събота едва не ме арестуваха за пререкание с един, който явно много държеше да забележим, че е полицай, в неделя вече бяхме на много добро ниво на отношения, пък и те като че ли "претръпнаха" и вече знаеха на кое да обръщат главно внимание. :D Публиката също изглежда си беше научила урока и почти не им създаваше някакви проблеми, та и те, като обикновени хора, гледаха с интерес състезанието.

Състезанието стана много добро, приятна изненада за първо състезание за годината и на ново и непознато трасе. Имаше атрактивно каране и в същото време без съществени инциденти. Конфигурацията на трасето също е предизвикателство към пилотите и тяхното майсторство.
Мисля, че си спечели популярност и организаторите трябва да бъдат поздравени за това.
За следващата година може би (поради сложността на улиците в квартала) няма да е лошо да се обозначат по-добре подходите за публиката и техните автомобили. С някакви временни табели може би.
Но като цяло, моите поздравления, придружени с голяма доза местен патриотизъм, макар и вече 24 години да живея в София. :)
Аватар
Dragonfly
 
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 20:32
Местоположение: София
Име: Ivan Ivanov

Re: Писта Велико Търново 29-30 Март 2008

Мнениеот Sedan » Пон Мар 31, 2008 22:40

На мене състезанието също мн ми хареса!Организаторите се бяха постарали всичко да е на ниво( е винаги може да има пропуски и слаби места все пак за първи път го организират хората) и все пак Браво!!!От към участници впечатление ми направи П. Петров с бялата Лада (видимо по-бърза) но и пилота е на ниво, него знаех досега. При големите X-ове Пламен Атанасов който отдавна съм забелязал че е доста бърз показа че е недостижим поне при такава равностойна конкуренция от към коли.Най-голямата атракция беше карането на Танев и Царски.Петко Петков не му вървеше Пежото още в събота и се изненадах че и на др ден мотора нямаше мошност и "пукаше" пак а явно човека е искал да си покара пред собствена публика и така.Публиката беше страшно много особено неделя който е обоколил пистата е видял за кво става въпрос.Успех на Търново за напред :!:
Да спрем войната по пътищата!!!
И да ни оправят пътищата!!!
Аватар
Sedan
 
Мнения: 400
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 23:09
Местоположение: София/Шумен
Име: Александър Христов

Re: Писта Велико Търново 29-30 Март 2008

Мнениеот Sedan » Пон Мар 31, 2008 23:04

Искам и още нещо да кажа.Стига сте коментирали работата на полицията, не че ги защитавам даже ако става въпрос видях как полицай си снима преминаващите коли с апаратче :lol: и не се интересува какво става наоколо, но това незначи че полицията била лоша или там някой искали да ги ритат и значи пак полицията на това състезание е лоша или някой друг пък го пуснали да мине по напред значи евала на ченгетата :lol: .Това е много относително на едно такова състезание има 100 може и повече полицаи които реагират по различен начин макар да имат някви разпореждания които често са доста необмислени и така.Пък и знаем че мнго от тях не ги вълнува състезанието те са просто на работа и никак не им се седи там часове преди и след дадено състезание отделно са с някво смешно заплащане сравнение с колегите им в др евро страни( не че повечето от нас не са така де) просто не може и да се очаква нещо ПОвече.Така де мисълта ми е просто е излишно да се коментира работата на полиция при това полужение.
Още веднъж успех на организаторите и домакините.......
Да спрем войната по пътищата!!!
И да ни оправят пътищата!!!
Аватар
Sedan
 
Мнения: 400
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 23:09
Местоположение: София/Шумен
Име: Александър Христов

Re: Писта Велико Търново 29-30 Март 2008

Мнениеот onTe » Пон Мар 31, 2008 23:18

Какво стана с Танев и WTCC някой знае ли ?
onTe
 
Мнения: 202
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 20:26
Име: Михаил Божков

Re: Писта Велико Търново 29-30 Март 2008

Мнениеот svetluo » Пон Мар 31, 2008 23:32

Напълно съм съгласен със Sedan относно двата поста мога да допълня още , че полицаите освен , че си снимаха с телефоните и апаратите си и приказваха по мобилните . Да допълня , че поне според мен полицаи трябваше да има и нагоре по пътя за бъдещото "Метро" защото там имаше страшно много публика , а имаше само един полицаи , който си патрулираше ! Но оценката ми по отношението на полицаите и феновете както и контактите между тях си остава твърдо положителна . Жалко наистина за Алекс , че му се повреди бегачката точно при дебюта му , но и това се случва . Много успехи на всички и все така да ни радвате за напред :) .

П.С. Качил съм ви около стотина снимки в галерията надявам се да ви харесват :) очаквайте скоро и видео ;)
Eдин добре изпързалян завой носи повече духовно удовлетворение от едно Е*ане!
Аватар
svetluo
 
Мнения: 483
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 16:36
Местоположение: Шумен
Име: Светослав Георгиев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта

cron