ПИСТА БУРГАС

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: коцето

Мнениеот asblb » Нед Окт 21, 2007 11:20

Koce_racing написа:Здравейте някой нямали да качи времена вече от тренировките?

има Коце
погледни в сайта на федерацията
http://www.bfas-bg.org
там ги има от тренировките
а след малко схте ги има и от състезанието
На тази писта времеизмерване е екипа на Минко Минков
asblb
 
Мнения: 128
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 22:10
Име: Георги Балабанов

Това е вторият случай, след този в Стара Загора, в който Бож

Мнениеот АРА Моторспорт » Нед Окт 21, 2007 16:24

Благадаря на Astra_26 че си е направил труда да разясни подробно срещу какво е моят протест и защо отказвам участие в състезание в което получените точки няма да бъдат зачетени в края на сезона.В Бургас отидох за да уважа труда на Радко Петров да се пребори с пълната незаинтерисованост на някои "хора" и въпреки всичко да организира и да проведе това състезание.Бях твърдо решен още там да се преборя и евентуално да стана шампион в групата А и Н над 1600см3 кадето в момента съм лидер.Но след като се разбра,че освен клас Н3 няма да се образува и групата А и Н то за мене не остана друго решение освен да очаквам с нетърпение състезанието на " ДРАКОНА ".Ако някой иска нека да овори нова тема и да обмениме мнения за това дали е правилно накрая на сезона да бъдат премахвани реално спечелени точки и то в битка и със скасяване ресурса на автомобилите.Съжалявам че със Стоян Апостолов не можахме да направим поредната битка.В някои от по предните изказвания някои хора го нападаха с не дотам ласкави думи.И аз не съм му фен поради "докосванията" му по моята ХОНДА но като пилот и уменията му които показва трябва да се уважава.На някои места на писта София карах почти в бронята му и то с максимума на Хондата на ръба на катастрофата но той перфектно си вардеше позицията и траекторията.Не със всеки пилот може да се правят такива рискове.Трябва да си сигурен в неговите възможности защото от това и ти зависиш.За това по леко и без крайни изказвания.Все пак нали всичко е в името на любимия ни спорт.Дано за следващият сезон до Радко Петров да има повече и по сериозни поддръжници."Затворен маршрут Бургас 2008" трябва да има защото Бургас е хубав град и има много разбираща публика и верни фенове.Ат.Божилов
Победата трябва да бъде извоювана а не подарена !
www.aramotorsport.com
АРА Моторспорт
 
Мнения: 86
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:51
Местоположение: Габрово
Име: Атанас Д. Божилов

Re: Това е вторият случай, след този в Стара Загора, в който

Мнениеот Astra_26 » Нед Окт 21, 2007 18:01

АРА Моторспорт написа:Благадаря на Astra_26 че си е направил труда да разясни подробно срещу какво е моят протест.....


Този твой протест останя някак незабелязан, без отзвук и едва ли ще е повод за промяна в точкообразуването. Сега това се случва с N3. Догодина примерно Корсите 1,6, излизат от хомологация и в N2 ще се получи същият казус, който според мен е неуважение към труда на пилотите. По тази логика ти трябва да се молиш, твоите преки конкуренти всеки път да завършват, за да могат да участват и в следващото състезание и ти да си получиш пълния брий точки. Става така, че тези които участват в 1-2 от 7 състезания, крадат половината точки на тези с пълна програма. Това е меко казано тъпо. В крайна сметка успеха в състезанието зависи от постоянството на пилота и от изправността и поддържането на техниката.


Днес в 15:00 часа беше награждаването, а последния пакет с резултатите излезе в http://www.bfas-bg.org 14:59. Благодарности на "СпортИнфо - М.Минков" :wink:
Последна промяна Astra_26 на Нед Окт 21, 2007 18:24, променена общо 1 път
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Re: Това е вторият случай, след този в Стара Загора, в който

Мнениеот racing_for_plovdiv » Нед Окт 21, 2007 18:19

Astra_26 написа:
Днес в 15:00 часа беше награждаването, а последния пакет с резултатите излезе 14:59. Благодарности на "СпортИнфо - М.Минков" :wink:
Последна промяна racing_for_plovdiv на Пон Май 17, 2010 11:00, променена общо 1 път
racing_for_plovdiv
 
Мнения: 46
Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 18:56
Местоположение: Пловдив, Варна
Име: Иван Златаров

Мнениеот housebaby » Нед Окт 21, 2007 19:15

получи се хубаво състезание както винаги.....но съм безкрайно разочарована от организацията ... най-вече от времеизмерването и не на заден план забавянето на първите тренировки в събота поради липса ма линейка на пистата. Вина Радко Петров абсолютно няма... много правилно се изрази А.Божилов "В Бургас отидох за да уважа труда на Радко Петров да се пребори с пълната незаинтерисованост на някои "хора" и въпреки всичко да организира и да проведе това състезание" .... ДА СЕ ПРЕБОРИ.....тази година организацията с която той се зае наистина беше една БОРБА ...вместо удоволствие! Шапка му свалям за труда който е положил!
АМК - Ботевград
Аватар
housebaby
 
Мнения: 197
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 20:04
Местоположение: Стара Загора
Име: Велислава Павлова

'Писта' Бургас 21.10.2007г.

Мнениеот Villinda » Нед Окт 21, 2007 21:46

Здравейте :) ,
Днес пре-карах няколко часа на ‘писта’ Бургас. Престоят ми там бе доста интересно изживяване. Може би ви направи впечатление, че в първото изречение написах прекарах, а не например изкарах и то с тире в средата, за да се забележи, че подчертавам тази дума, а писта е в кавички. Без да искам да обвинявам когото и да било искам да кажа, че бих дала най-високата оценка на организаторите, но в отрицателната скала. Не казвам, че е лесно да се организира състезание от такъв ранг, но това, което видях бе несериозно, особено като се има предвид, че това състезание е с ранг Републикански шампионат.
‘Пистата’, която бе на т. нар. Детелина по дестинацията Бургас-Сарафово, беше доста интересно организирана. Едното пътно платно бе отцепено и отредено за състезателите, а другото си функционираше при това, като двупосочно. Тук ще вмъкна едно сравнение, хората в Индия почитат кравите, защото за индийците, кравите са свещени животни. Ако индийци се придвижват с превозно средство – автомобил, автобус, влак или друго такова, изпречвайки им се крава на пътя спират и чакат, докато кравата сама не благоволи да се премести оттам. А ние не можем да спрем движението, защото все бързаме за някъде и ние самите не знаем за къде, но бързаме това е важното и така накрая, живота ни минал в едно безсмислено бързане. Това с двупосочното движение едно на ръка. И не стига, че успоредно със състезателите се движеха автомобили, автобуси, микробуси, камиони и т.н., ами понеже летище Бургас е в близост по време на състезанието кацнаха няколко самолета. Да не си помислите, че ще пропусна нещо, а не и товарният влак мина наблизо до ‘пистата’, ако имаше как предполагам, че и някой кораб щях да видя, ама това вече щеше да е изненада. Всъщност в цялата картниа липсваха само кравите, козите и овцете, но предполагам, само защото през почти цялото време валеше дъжд.
Искам да поздравя всички пилоти и целите им екипи, които днес взеха участие и се състезаваха въпреки всичко. Честно възхищавам се на тези хора, които въпреки всичко не са загубили ентусиазмът си и продължават да се състезават. Пожелавам на всички състезатели да не губят искрицата, която поддържа огъня на борбения им дух. На всички аварирали и неуспели да завършат днес, бъдещи успехи и безаварийни състезания.
В такива моменти може би всички се чудят къде отиват и за какво се оползотворяват таксите, които плащат състезателните екипи за участие...?
Поздравления и за публиката, която бе там. Въпреки дъжда и студеното време имаше не малко хора. Сега да видим какво бяха направили организаторите за публиката.
На практика – нищо. До мястото се стигаше по няколко начина – единият бе с автомобил, а другия – с автобус номер 15 от градски транспорт, който пътува по линията Бургас-Сарафово и е се движи през половин час. Интересното бе, че като стигнах до ‘пистата’ никъде не видях вход или някой въобще да събира такса за вход. По цялото трасе нямаше точно определени места за публиката и на практика всеки бе застанал, където си беше намерил място и между отделните групи класове хората се придвижваха от едно място към друго. Мисля, че се подразбира, че всички бяха под дъжда и нямаше абсолютно нищо осигурено за публиката, дори тоалетна не видях някъде, все пак имаше хора, дошли и от други градове. Имаше някакво озвучаване, което да се е чувало максимум на 100 метра разстояние. Аз лично чух, че има озвучителна система, но поради недоброто озвучаване, не се чуваше и разбираше нищо. Друг интересен факт е, че се разхождах почти необезпокоявана от никого. Дори един човек явно, част от организацията по едно време ме попита дали съм съдия. Отговорих му, че не съм. Е, стават грешки! Но предполагам, че ако бях отговорила утвърдително щеше да ме помоли да си заема мястото :lol: . Честно казано не можах да разбера какво го накара да ме помисли за съдия, при все че не се разхождах с флагчета в ръце, а и нямах съответната обозначителна жилетка, дори дрехите ми нямаха нищо общо с такава жилетка. Другият интересен факт бе, че за известно време бях застанала на място, което на практика бе опасно да се стои. Бях почти до ‘пистата’ и колите профучаваха покрай мен, а нямаше никаква преграда и напрактика, ако някоя от колите поднесеше, щеше да ме отнесе и аз вече да съм минало. През това време никой не дойде да ме предупреди или да ми се скара за това. Ясно е, че нося отговорност за живота си, но ако вместо мен там имаше други хора или деца и ако се бе случило нещо... Кой щеше да поеме отговорност? За последното съм на мнение, че трябва да се мисли предварително, а не след като се случи нещо, което е необратимо...
На връщане към Бургас се нагледах как шофьори профучават с колите си по мокрия асфалт и не спазват никакви ограничения...

Правилата и ограниченията са създадени, за да ни предпазват, а не за да ни вредят!

ШОФИРАЙ РАЗУМНО, СПАСИ ЖИВОТ!

http://www.mp3.bg/video.php?id=149
Прикачени файлове
Bourgas 2007.10.21.rar
(346.93 KiB) 388 пъти
Аватар
Villinda
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 22:30
Местоположение: Somewhere in the Matrix

Мнениеот Шморхи » Нед Окт 21, 2007 22:27

Аз почти не пиша в този форум, но този път ще направя изключение...Самолетчета кацали, коли минавали, корабчета в морето, нямало кенефи....Може би си объркала мероприятието, не мислиш ли? Да беше хванала самолета и на 20 000 км. оттук на писта Интерлагос, щяха да ти озвучват със самба, да не ти кацат самолетчета, да си пишкаш на воля....Сещаш ли се реалността в България? Какво ти е виновен организатора? Да загради 500 дка в нивата, да я асфалтира, да ти направи трибуни, съоражения...И се сърдиш, че не взимат вход? Входа за какво? Ако не си от Бургас, ще ти кажа, че в района НЯМА писта, самолетна, мотоциклетна, автомобилна или каквато и да е, която да се ползва за такова мероприятие. Всичко се адаптира с максималните усилия на няколко човека и толкова. А във връзка с "адаптира" искам да те питам за движението. Какво предлагаш ти? Целия трафик от и за Слънчев Бряг и Варна да се отбие през Миролюбово и да обикалят 40 километра хората ли? Какво ти пречат самолетите? Какво ти пречи товарния влак? Какво ти пречи трафика? Такива са възможностите на организатора и на региона. Съжалявам ако не си доволна. Отвори календара на Ф1 за следващата година и си избери дестинация. Знаеш ли какво е твоето? Българска работа! Българска в смисъл такъв, че не се вижда старанието на шепа хора да се преборят с трудностите и да осигурят зрелище на хората, както и живец на умрелия БГ моторен спорт, а се вижда невъзможността им от нещо да направят нещо. И тяхната, на организаторите работа е пак българска. Българска защото от НИЩО, правят нещо.
Извинявай, че ти го казвам, но изключително много се дразня на такива....индивиди като тебе, които виждат негативизма във всичко, а не виждат усилията на хората.
Ти можеш ли да предложиш и да направиш нещо по-добро? Аз мисля, че не! А ако нямаш по-добра идея, не плюи по идеите и усилията на хората. А ако имаш идея и си склонна да се захванеш с реализацията и, мога да ти изровя номера на Радко Петров. Повярвай! Ще се зарадва на всякаква помощ, че като Сизиф се мъчи с организацията на всяко едно състезание което прави.
Пфу!
Приятно ИЗКАРВАНЕ на Монако....оооо извинявай! ;) Там също се ползва пътната инфрастуктура на града. Баси....то било като в България бе. :wink:
Шморхи
 
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Апр 30, 2006 12:55

Мнениеот bobi_racing » Пон Окт 22, 2007 00:04

Шморхи написа:Аз почти не пиша в този форум, но този път ще направя изключение...Самолетчета кацали, коли минавали, корабчета в морето, нямало кенефи....Може би си объркала мероприятието, не мислиш ли? Да беше хванала самолета и на 20 000 км. оттук на писта Интерлагос, щяха да ти озвучват със самба, да не ти кацат самолетчета, да си пишкаш на воля....Сещаш ли се реалността в България? Какво ти е виновен организатора? Да загради 500 дка в нивата, да я асфалтира, да ти направи трибуни, съоражения...И се сърдиш, че не взимат вход? Входа за какво? Ако не си от Бургас, ще ти кажа, че в района НЯМА писта, самолетна, мотоциклетна, автомобилна или каквато и да е, която да се ползва за такова мероприятие. Всичко се адаптира с максималните усилия на няколко човека и толкова. А във връзка с "адаптира" искам да те питам за движението. Какво предлагаш ти? Целия трафик от и за Слънчев Бряг и Варна да се отбие през Миролюбово и да обикалят 40 километра хората ли? Какво ти пречат самолетите? Какво ти пречи товарния влак? Какво ти пречи трафика? Такива са възможностите на организатора и на региона. Съжалявам ако не си доволна. Отвори календара на Ф1 за следващата година и си избери дестинация. Знаеш ли какво е твоето? Българска работа! Българска в смисъл такъв, че не се вижда старанието на шепа хора да се преборят с трудностите и да осигурят зрелище на хората, както и живец на умрелия БГ моторен спорт, а се вижда невъзможността им от нещо да направят нещо. И тяхната, на организаторите работа е пак българска. Българска защото от НИЩО, правят нещо.
Извинявай, че ти го казвам, но изключително много се дразня на такива....индивиди като тебе, които виждат негативизма във всичко, а не виждат усилията на хората.
Ти можеш ли да предложиш и да направиш нещо по-добро? Аз мисля, че не! А ако нямаш по-добра идея, не плюи по идеите и усилията на хората. А ако имаш идея и си склонна да се захванеш с реализацията и, мога да ти изровя номера на Радко Петров. Повярвай! Ще се зарадва на всякаква помощ, че като Сизиф се мъчи с организацията на всяко едно състезание което прави.
Пфу!
Приятно ИЗКАРВАНЕ на Монако....оооо извинявай! ;) Там също се ползва пътната инфрастуктура на града. Баси....то било като в България бе. :wink:

БРАВО Шморхи,много точно го каза,аз за съжаление днес не можах да доида до Бургас да гледам състезанието,миналата година бях там ,но тази имах ангажименти и не можах да доида :(
Аватар
bobi_racing
 
Мнения: 223
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 21:55
Местоположение: ЯМБОЛ skype: bobi_wrc
Име: Боян Христов

Мнениеот banderkata » Пон Окт 22, 2007 00:18

:( нямали да качи снимки някой ???
Аватар
banderkata
 
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Авг 21, 2007 00:02
Местоположение: София
Име: Антон Христов Пепелджийски

Мнениеот Шморхи » Пон Окт 22, 2007 00:21

Аз сега си мисля в тон с мислите на каката, относно организацията...Ми...ние кво сме тръгнали да ги гледаме тея хърби с кретащите лади и жигули, че и москвич и шкода се мяркат. Баси нещастниците. Що не си купят там С4, Импреза, Фокус, Лансър, а ни занимават с някви самоделки и ни губят времето? По-хубаво ще е да гледаме такива коли нали? Кво ни интересува, че нямат пари за такива возила? Я се вземете в ръце ей! Заради вас гледаме самолетите и корабчетата! Аааааа! :P
Шморхи
 
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Апр 30, 2006 12:55

Мнениеот r5turbo » Пон Окт 22, 2007 01:32

Да найстина момичето нещо не е доволна. Но нали знаете, че къквото и да се направи все ще има недоволни!! Но има и неща на който и мен не ми харесаха. До като си търсихме удобно място за гледане. Обикаляхме наляво надясно около трасето. И на два пъти явно бяхме застанали в забранена точка ли незнам.... едни полицай така се заядаха с нас, че ако моят приятел беше малко по агресивно отговорил на него сигурно щеше да го набият. Което на мен лично колкото и да не искам да се заяждам с някой ми направи лошо впечатление....разбирам ги и тях, че по цял ден се занимават с такива като нас но пък може и по-кротко :? След това утидахме долу на обратния завой към каблешково седим до едни полицай пак не ги пускаха нагоре да се качват нз защо. И разни хора който минаваха да утиват нагоре ги връщаха и пак имаше такива много лоши реплики от страна на полицията :evil: Все едно сме някакви мишки.
ИзображениеS. TODOROV Rh 0+
Аватар
r5turbo
 
Мнения: 43
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 23:16
Местоположение: Бургас
Име: Svetoslav Todorov

Мнениеот Шморхи » Пон Окт 22, 2007 01:38

Това е нормално за полицаите в България. Хорицата незнаят откъде идват заплатите им просто...И на писта София май имаше тема за подобно поведение на полицаите. Бе аз съм мераклия така, да имам свидетели и да ми лепнат шамар, да видим после в съда със злобния адвокатин, какво ще обясняват. Тва добре, ама я ми кажи, къде в Бургаска област, може да се организира такова състезание с всичките порядки и изисквания, които дамата поиска? :) Аз нещо не се сещам за такова място... Или че куките всеки път идват на гонките и се разбягваме като престъпници. Пък хората просто искат да пробват- и себе си, и колите си. Ми да ама в Бургас няма къде! Да не караме ли тогава?
На Дебелт, водещия каза-"драги зрители, ако винаги има такъв интерес, състезания тук, може да се провеждат всяка седмица". Т.е. средства от община, от спонсори....Къде отиваш може би?! Нема такъв филм. Ше се гоним и прескачаме с куките, ше висим със семките и тва е майка. Съдба и....личен избор. ;)
Шморхи
 
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Апр 30, 2006 12:55

Отговор към коментара на Шморхи

Мнениеот Villinda » Пон Окт 22, 2007 07:53

Здравей Шморхи,
искам да ти отговоря на това, което написа след моя коментар. На практика и война да имаше, и бомби да падаха, аз щях да съм на това мероприятие, защото така бях решила. Мен лично не ме бърка какво ще има или ще няма. Предполагам си шофьор и я се замисли, дали когато шофираш всеки един страничен фактор не ти отвлича вниманието и не те дразни понякога дори. На практика тук пак всеки мисли за себе си и пише от личната си гледна точка. Някой мисли ли за пилотите при какви условия са принудени да се сътезават? Относно самолетите – много ми е интересно как е излеждало всичко отгоре и какво са си помислили хората, които са пътували в тези самолети...
В горният си коментар също така написах, че не обвинявам никого конкретно. Но едно нещо ми прави впечатление и то е, че навсякъде се споменава само и единствено името на г-н Радко Петров. Не познавам лично г-н Радко Петров, но предполагам, че човекът е направил всичко по силите си, за да има състезание. Въпросът бе къде са останалите, т. нар. шепа хора? И защо са само толкова? Как може да има пилоти, които не губят надежда, а няма достатъчно ентусиасти, които да ги поддържат? Има една българска мъдрост и тя е, че една птичка пролет не прави. Така че или ‘будим’ останалите птички или...
Това дали съм или не от Бургас няма значение, защото аз съм от България и ще ти кажа следното нещо: Автомобилна или мотоциклетна писта в Бургас наистина няма, но в България има такива писти и хубавото е, че с всяка изминала година се увеличават. Този процес е бавен и труден, но е хубаво, че има прогрес и ако не знаеш, аз ще ти кажа, че част от тези писти са международно одобрени и на тях се провеждат състезания от международен ранг. Относно самолетните писти, ще те помоля, когато не си запознат с нещо да не го коментираш, защото в регион Бургас има достатъчно такива и те си функционират по предназначение или са поддържащи такива.
Интересен е друг факт – състезанието е с ранг Републикански шампионат, а на практика никоя медия не го отразява. И то не само този кръг, а не съм видяла или чула за никой от Затворените маршрути да се спомене в спортни новини. Всъщност извинявам се, веднъж за една от пистите след много упорито гледане на спортни новини успях да намеря спортно предаване по една регионална телевизия, където точно за няколко секунди предадоха събитието с няколко думи, снимков или видео материал нямаше.
В България има не малко хора, които се интересуват от спорт, но съм сигурна, че голяма част от тях дори и не подозират за Републиканския шампионат. То на практика се получава, че почти до последният момент, тези които знаят за събитието са на ‘тръни’ дали ще има състезание на първоначално обявената дата или не, защото БФАС си запазва правото да прави промени на датите, а и както възникна случаят с изборите следващата неделя - 28.10.2007г. и съответно възникна въпроса дали 27-28.10.2007г. остават като дати за писта Дракон - II. Но това е друга тема, която се коментира в писта Дракон – II.
Въпросът е къде освен във форумите има информация, къде има отзвук от събитието, как достигат тези новини до хората и достигат ли въобще?
За да се проведе едно мероприятие са нужни хора, които да го организират, хора които да участват и да присъстват, и средства. Средствата обикновено идват от спонсори, а как да има повече спонсори, когато голяма част от тях дори и не подозират, че ще има мероприятие. Средствата, които се набират от участнците и присъстващите са значително по-малка част, така че те могат да се използват, но не и да се разчита основно на тях, за да се покриват разходи по едно мерпориятие.
Освен това искам да ти кажа, че трудностите, които срещат организаторите не са никак малко. Лично аз преди време съм участвала в организиране на мероприятие с различен характер, но с участници от различни точки на България. Участвала съм и от страна на спонсори. Никак не е лесно, но правиш всичко възможно. Въпросът бе, че в мероприятие безопасността както на участващите, така и на присъстващите е едно от най-важните неща, за които се мисли и работи. А в конкретното мероприятие безопасността като, че ли бе някъде по последните места...
Аватар
Villinda
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 22:30
Местоположение: Somewhere in the Matrix

Отговор към Banderkata

Мнениеот Villinda » Пон Окт 22, 2007 07:59

Здравей,
във файлът Bourgas 2007.10.21.rar има снимки :wink:
Аватар
Villinda
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 22:30
Местоположение: Somewhere in the Matrix

Re: Отговор към коментара на Шморхи

Мнениеот Vladimorka » Пон Окт 22, 2007 11:07

Villinda написа:в България има такива писти и хубавото е, че с всяка изминала година се увеличават.

Не че нещо, но къде има автомобилни и мотоциклетни писти (трасетата за мотокрос и супермото не са писти) в България?
Vladimorka
 
Мнения: 107
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 12:43
Име: Владимир Лозанов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта

cron