ПИСТА БУРГАС

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Отговор на поканата на IKK-bs

Мнениеот Villinda » Чет Окт 25, 2007 08:14

[quote="IKK-bs"]Villinda аз запърви път участвам в организацията на такоа мероприятие и се хванах за глвата.Това състезание бе организирано за помалко от седмица по неволя с бюджет почти "О"лв.Като сметниш че само плицията иска 10000лв..(абсолютно сериозно).За другите перипети няма да говопя,ако искаш питаи Дунев защо в петак в 19 часа отказа да мери времето,Госпот че тогава трябва да вали,пътната компания че няма техника хора знаци,водачите на мпс че карат зле,болницата че няма линейки.Това състезание бе организирано от 5 човека.Искренно се надявам 2008 пак да го има (може би на друго място) и затова ти отправям официална покана да участваш в организацията.Моля за телефон за връзка.[/quote]

Здравей IKK-bs,
от това, което написа, а и от доста голяма част от другите коментари разбирам, че самата организация е протелка последните няколко дни преди самото състезание. Датите са определени и известени доста време преди тези няколко дни. Защо вие сте се организирали едва в последният момент? Това е несериозно отношение към това, което правите. А също така към всички участници и зрители. Как искаш други хора да погледнат сериозно на вас и на вашата работа, след като самите вие гледате несериозно на работата си?
Благодаря ти за поканата, но можеш да ме поканиш едва, когато започнете да уважавате труда си.
Всяко едно нещо, когато започне да се прави изисква оперативно или технологично време, което е необходимо да се предвиди предватително, като в него се включва и допълнително такова за резерв.
Ако не си чел темата ‘Предложения към БФАС’ ти предлагам да я разгледаш, защото там има доста интересни предложения, които могат да ви бъдат от полза за в бъдеще.

Пожелавам ви успех за в бъдеще!
Аватар
Villinda
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 22:30
Местоположение: Somewhere in the Matrix

Re: Отговор на поканата на IKK-bs

Мнениеот beta_racing » Чет Окт 25, 2007 10:31

Villinda написа:Здравей IKK-bs,
от това, което написа, а и от доста голяма част от другите коментари разбирам, че самата организация е протелка последните няколко дни преди самото състезание. Датите са определени и известени доста време преди тези няколко дни. Защо вие сте се организирали едва в последният момент? Това е несериозно отношение към това, което правите. А също така към всички участници и зрители. Как искаш други хора да погледнат сериозно на вас и на вашата работа, след като самите вие гледате несериозно на работата си?
Благодаря ти за поканата, но можеш да ме поканиш едва, когато започнете да уважавате труда си.
Всяко едно нещо, когато започне да се прави изисква оперативно или технологично време, което е необходимо да се предвиди предватително, като в него се включва и допълнително такова за резерв.
Ако не си чел темата ‘Предложения към БФАС’ ти предлагам да я разгледаш, защото там има доста интересни предложения, които могат да ви бъдат от полза за в бъдеще.

Пожелавам ви успех за в бъдеще!


Първо искам да помоля да се обръщам към теб с ТИ...ако не може, ако имам следващ поуст по темата, ще премина на ВИЕ 8)

Виж сега, не искам да защитавам нито някои хора тук, нито организацията на Писта Бургас (най-малкото, защото не присъствах там), но ще ти кажа, че ако си беше направила труда да прочетеш какво е писано във форума преди пистата в други теми, щеше да ти стане ясно защо мероприятието е организирано само няколко дни по-рано.
Не мислиш ли, че на хората не им е ясно, че трябва време за организация?! Хем се оправдаваш глупаво ("първо да си уважават труда и тогава да те канят") и не искаш да влезеш в организацията при отправена покана, хем даваш съвети! Ти кое състезание направи, че чак и справки с документи съветваш да се ползват?!

Най-малкото, което съм искал е да се заяда, но просто не знам....мислех да не пиша в темата, но..........?
Иска ми се да те питам защо още в Неделя не отиде при организатора и не му сподели това, от което си недоволна и това, което написа в първият ти коментар в тази тема? Искам кратък и точен отговор на този въпрос, без овъртания...ако обичаш...
Последна промяна beta_racing на Чет Окт 25, 2007 10:35, променена общо 1 път
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот mincho_bs » Чет Окт 25, 2007 10:35

Villinda ако незнаеш да ти кажа.Писта Бургас не се знаеше до Понеделник 15.10.2007 дали изобщо ще се проведе Писта Бургас!Ако нямаш нищо против преди точно още една седмица от Вромос-рейсинг трябваше да се организира Рали-крос "Средец"(в с. Дебелт)и там имаше толкова работа да се прави и да се ореждат неща че ти е бедна фантазията.Не ми приказвай че не си ценим труда защото не ти си стояла на трасето до късно вечерта и не ти остана след състезанието да се прибере инвентара ще ти кажа само нещо че след като свърши състезанието абсолютно никой не остана да помогне бяхме около най много 10 човека!!!!!!!Мога да пиша още много но ще те помоля по-хубаво не пиши като си нямаш никаква напредстава за какво става дума!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
mincho_bs
 
Мнения: 224
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 16:58
Местоположение: Бургас
Име: Минчо Стоянов

Мнениеот OGN » Чет Окт 25, 2007 17:31

racing_for_plovdiv написа:До тук си мълчах ама някои от вас вече прекалиха....
Стана така, че всички тук са капацитети и знаят само едно- да плюят по труда на другите. Един плюе, че това не било писта, друг,че времеизмерването не било както трябва. А никой не си дава сметка колко труд се хвърля за едно такаова състезание.
Някои от вас си позволиха да бъдат големи разбирачи и да плюят върху времеизмерването без да си имат и най-малката идея. Но на никой не му хрумна, че на Минко примерно му се обадиха в петък следобяд, с молбата да отиде и да мери и за няколко часа той е трябвало да сформира екип, да подготви техниката и да пътува до Бургас. Ами ако беше отказал какво щеше да стане??? Просто писта Бургас нямаше да има и щеше да е подигравка с труда на толокова пилоти отишли там само и само да се състезават, защото на хората им се кара. Всички плюят по Минко, но сети ли се някой от вас да каже, че му пуснаха 380(триста и осемдесет) волта напрежение и му гръмнаха лаптопа????? И въпреки всичко той все пак намери начин да мери...
Ако някой има някакви забележки да дойде и да ги каже в лицето на Минко и да се обсъдят нещата спокойно. Защото тук всички са "разбирачи" и на всички им е ясна системата, която за тях "не струва"... Ами елате и попитайте следващия път и ще ви се обясни съвсем спокойно как седят нещата. Защото тук във форума всеки може да се крия зад ника-а си, ама като е наживо не може да дойде и да каже, нали????
Мисля, че г-н Атанас Божилов най- точно го каза. Да, може и да има някои пропуски, но никой не е безгрешен...Особено след като тези пропуски в крайна сметка се оправят.
"Всичко, било направено само и само да може Минко да мери и пистите" А наясно ли сте, че Минко е мерил писти в продължение на 20 год. и доста голяма част от нещата по състезанията ги е измислил той??? Не, но е много по-лесно като седнем зад компютъра, просто да седим и да плюем по труда на другите...

каквото и да казваш ,тов с времената е непростимо....ми то за самото каране и на селски паркинг могат да го правят ,но хората са там за да се състезават(!) и очакват реалните резултати на труда си
OGN
 
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 18:41
Име: Илиян Илия

Re: Отговор на поканата на IKK-bs

Мнениеот Lubo » Чет Окт 25, 2007 17:55

Villinda написа:....Ако не си чел темата ‘Предложения към БФАС’ ти предлагам да я разгледаш, защото там има доста интересни предложения, които могат да ви бъдат от полза за в бъдеще......


Интересен момент се получава:значи един път трябва да се засили безопастноста по трасетата.......единствения възможен начин на писта е с повече полиция,обаче като се изпъчим на някоя полянка,обикновенно полицаите са ни адски противни,че ни карат да се отдалечим от трасето.............. .
До колкото виждам/чувам хората в Бургас са успяли да намерят някакъв добър баланс-и инцидент не е станал и проблеми с полицията не е имало и хората са били доволни от видяното.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот housebaby » Чет Окт 25, 2007 19:21

качих това което имам ... съжалявам че качеството не е перфектно
АМК - Ботевград
Аватар
housebaby
 
Мнения: 197
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 20:04
Местоположение: Стара Загора
Име: Велислава Павлова

Мнениеот IKK-bs » Чет Окт 25, 2007 19:34

Първо:наБончо щеше да плаща клуба а не федерацията.В сряда каза 2000лв.добре,в четвъртак след обяд 2500лв.в петък 17.00часа няма да дойда.Беше му запазен даже (подчертавам) неговия хотел. Второ:Организатори са община Бургас,СБА и чак накрая клуба отнасящ негативите ВРОМОС.За един клуб е финансово непосилно сам да организира две състезания от рпубликанския шампионат в продължение на три седмици.Така че на 15.10. казаха писта ще има нена интересува колко време имате еиви тея 6000лв. деиствайте.Villian що несе пробваш да го направиш ти и хонорар ще ти платим.
IKK-bs
 

Мнениеот Шморхи » Чет Окт 25, 2007 19:43

Щото е по-лесно да се разтягат локуми! Затова! Да даваме съвети, акъл, да ръсим мъдрости...това е много лесно и доставя удоволствие на българина. Да се запретнем, да направим нещо, да помогнем...айде нека е следващия път.
Шморхи
 
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Апр 30, 2006 12:55

Re: 'Писта' Бургас 21.10.2007г.

Мнениеот tsveti » Пет Окт 26, 2007 12:46

Villinda написа:Здравейте :) ,
Днес пре-карах няколко часа на ‘писта’ Бургас. Престоят ми там бе доста интересно изживяване. Може би ви направи впечатление, че в първото изречение написах прекарах, а не например изкарах и то с тире в средата, за да се забележи, че подчертавам тази дума, а писта е в кавички. Без да искам да обвинявам когото и да било искам да кажа, че бих дала най-високата оценка на организаторите, но в отрицателната скала. Не казвам, че е лесно да се организира състезание от такъв ранг, но това, което видях бе несериозно, особено като се има предвид, че това състезание е с ранг Републикански шампионат.
‘Пистата’, която бе на т. нар. Детелина по дестинацията Бургас-Сарафово, беше доста интересно организирана. Едното пътно платно бе отцепено и отредено за състезателите, а другото си функционираше при това, като двупосочно. Тук ще вмъкна едно сравнение, хората в Индия почитат кравите, защото за индийците, кравите са свещени животни. Ако индийци се придвижват с превозно средство – автомобил, автобус, влак или друго такова, изпречвайки им се крава на пътя спират и чакат, докато кравата сама не благоволи да се премести оттам. А ние не можем да спрем движението, защото все бързаме за някъде и ние самите не знаем за къде, но бързаме това е важното и така накрая, живота ни минал в едно безсмислено бързане. Това с двупосочното движение едно на ръка. И не стига, че успоредно със състезателите се движеха автомобили, автобуси, микробуси, камиони и т.н., ами понеже летище Бургас е в близост по време на състезанието кацнаха няколко самолета. Да не си помислите, че ще пропусна нещо, а не и товарният влак мина наблизо до ‘пистата’, ако имаше как предполагам, че и някой кораб щях да видя, ама това вече щеше да е изненада. Всъщност в цялата картниа липсваха само кравите, козите и овцете, но предполагам, само защото през почти цялото време валеше дъжд.
Искам да поздравя всички пилоти и целите им екипи, които днес взеха участие и се състезаваха въпреки всичко. Честно възхищавам се на тези хора, които въпреки всичко не са загубили ентусиазмът си и продължават да се състезават. Пожелавам на всички състезатели да не губят искрицата, която поддържа огъня на борбения им дух. На всички аварирали и неуспели да завършат днес, бъдещи успехи и безаварийни състезания.
В такива моменти може би всички се чудят къде отиват и за какво се оползотворяват таксите, които плащат състезателните екипи за участие...?
Поздравления и за публиката, която бе там. Въпреки дъжда и студеното време имаше не малко хора. Сега да видим какво бяха направили организаторите за публиката.
На практика – нищо. До мястото се стигаше по няколко начина – единият бе с автомобил, а другия – с автобус номер 15 от градски транспорт, който пътува по линията Бургас-Сарафово и е се движи през половин час. Интересното бе, че като стигнах до ‘пистата’ никъде не видях вход или някой въобще да събира такса за вход. По цялото трасе нямаше точно определени места за публиката и на практика всеки бе застанал, където си беше намерил място и между отделните групи класове хората се придвижваха от едно място към друго. Мисля, че се подразбира, че всички бяха под дъжда и нямаше абсолютно нищо осигурено за публиката, дори тоалетна не видях някъде, все пак имаше хора, дошли и от други градове. Имаше някакво озвучаване, което да се е чувало максимум на 100 метра разстояние. Аз лично чух, че има озвучителна система, но поради недоброто озвучаване, не се чуваше и разбираше нищо. Друг интересен факт е, че се разхождах почти необезпокоявана от никого. Дори един човек явно, част от организацията по едно време ме попита дали съм съдия. Отговорих му, че не съм. Е, стават грешки! Но предполагам, че ако бях отговорила утвърдително щеше да ме помоли да си заема мястото :lol: . Честно казано не можах да разбера какво го накара да ме помисли за съдия, при все че не се разхождах с флагчета в ръце, а и нямах съответната обозначителна жилетка, дори дрехите ми нямаха нищо общо с такава жилетка. Другият интересен факт бе, че за известно време бях застанала на място, което на практика бе опасно да се стои. Бях почти до ‘пистата’ и колите профучаваха покрай мен, а нямаше никаква преграда и напрактика, ако някоя от колите поднесеше, щеше да ме отнесе и аз вече да съм минало. През това време никой не дойде да ме предупреди или да ми се скара за това. Ясно е, че нося отговорност за живота си, но ако вместо мен там имаше други хора или деца и ако се бе случило нещо... Кой щеше да поеме отговорност? За последното съм на мнение, че трябва да се мисли предварително, а не след като се случи нещо, което е необратимо...
На връщане към Бургас се нагледах как шофьори профучават с колите си по мокрия асфалт и не спазват никакви ограничения...

Правилата и ограниченията са създадени, за да ни предпазват, а не за да ни вредят!

ШОФИРАЙ РАЗУМНО, СПАСИ ЖИВОТ!

http://www.mp3.bg/video.php?id=149



Ха така и аз да се включа... с малко закъснение, но по-добре късно отколкото никога 8)

Вилинда, май не си наясно, че времето се прекарва (със или без тире посредата), а не се изкарва! Или може би искаш да кажеш, че си искала да изкараш кравите на паша, но поради фактите, които описваш по-горе не си могла и така си се опитала да си изкараш времето, но времето не е като кравите и не може да бъде изкарано. То може единствено да бъде прекарано! Или може би не си даваш сметка, тъй като много ти се пишка и не забелязваш двата чифта химически тоалетни в началото на боксовете и в техният край, че думата ''прекарвам'' в смисъла на ''уф, как се прекарах'' е жаргон! Няма да се впускам в уроци по български език, но ще добавя и още едно нещо. Кавичките (които ти си поставила на думата писта), освен отрицателна форма имат и хиляди други значения и могат да се сложат за хиляди други неща, но може би точно в този час по бълг.ез. ти си съблюдавала кацащите самолети и пристигащите кораби :wink:

Две думи за писта Бургас: аз лично съм доволна от организацията и провеждането на тази писта. Въпреки дъжда и студеният вятър всеки си бе на мястото и си вършеше работата. И феновете също.
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Мнениеот GoShY_SaSteZaTeLa » Пет Окт 26, 2007 14:47

само неможах да разбера защо и със снимките стана така несериозно за писта бургас
Аватар
GoShY_SaSteZaTeLa
 
Мнения: 40
Регистриран на: Нед Сеп 30, 2007 22:59
Име: Георги Атанасов

Мнениеот oncho » Пет Окт 26, 2007 21:58

В Х2 мушенгиите бяха СМЕШНИ, поради което някои момчета ще пропускат писта Бургас от календара си.
oncho
 
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Май 09, 2007 02:46

Мнениеот GoShY_SaSteZaTeLa » Пет Окт 26, 2007 22:02

и кои имаш напредвид от X2-kite ? :evil:
Аватар
GoShY_SaSteZaTeLa
 
Мнения: 40
Регистриран на: Нед Сеп 30, 2007 22:59
Име: Георги Атанасов

Мнениеот DUNEV » Съб Окт 27, 2007 17:19

Някой има ли снимки или видео от Писта Бургас?
Изображение Изображение
Аватар
DUNEV
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Авг 25, 2007 16:37
Местоположение: Стара Загора
Име: Danail Ch.

Мнениеот RaPiD » Съб Окт 27, 2007 18:24

Пич, тоя ГРАМАДЕН подпис няма да го бъде, вервай ми, тва заема 3/4 от екрана. Или го махни/смали или админа ще ти го махне.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот asblb » Съб Окт 27, 2007 20:39

IKK-bs написа:Техниката за планинско може и да е добра но, за писта не става.Пълна глупост е .На планинското колите минавт през интервал от време а тук по 3 на веднъж.Как ги засечи тая фотоклетка че са 3?покрай един компютар стоят 6 човека от екипа на Минко и още 4 от организаторите зада свършат работата на Минковите хора,броят коли следят обиколки, минала лие тая кола неели кой знае.Същото беше и на Дебелт.90% от комисарите си знаят работата докато при Минко 1%. Екип за лапане да, за работа от организаторите.Защото времеизмервачите са високо квалифицирани тешкари, ако старта е 9,30 те идват в 9,27,исе започва ,сфетофара го искам тук,а агрегата ви неработи, дава силен ток,търси нов,ма нямали кафе,ууууууууу много вли щенастина...............................Та въпроса мие с какво аджиба си оправдават парите които взимат с купчината куфари които носят със себеси?


Като имаме повече от 16 часа за организиране на саъстезание (не като в Бургас), нещата стават много по- добре
За справка - Писта Дракон II
http://www.bfas-bg.org
Резултати - Дракон II
И на Минко екипа може да работи с транпондери
asblb
 
Мнения: 128
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 22:10
Име: Георги Балабанов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта

cron