София

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

София

Мнениеот plm » Пон Окт 01, 2007 23:21

СЛЕД ПОБОЙ НА ПИСТА СОФИЯ ОТ ЗАПАЛЯНКОВЦИ БАЩА И СИН ДИКОВИ И ЖОРО ДОНЧЕВ - В ПИРОГОВ
ПИЛОТЪТ на Стара Загора Моторспорт Николай Диков (на снимката), неговия баща Стефан Диков и главният мениджър на Приста Ойл Рали Тим Георги Дончев минаха през лекарските кабинети на института за спешна медицинска помощ Пирогов днес в 15.10, след като тримата станаха жертва на побой от фенове край автомобилното трасе Бояна.
Николай Диков е със сериозни охлузни рани и хематони, баща му – вероятно със спукани ребра (до този момент приключване Диков-старши вървеше от кабинет на кабинет), а Жоро Дончев се наложи да премине през бърза операция на лявата ръка, един от пръстите на която е счупен.

Инцидентът е станал около 12.30 ч, в самия край на закрития парк на състезанието в Бояна, което бе пети кръг от шампионата на писта на България. Поводът – контактът между Диков и Кирил Тодоров (ИРТ), за който Тодоров смятал, че виновен е пилотът на старозагорския отбор.




ПРЕВЪРЗАН: Николай Диков чака, за да мине през поредния контролен прегред в Пирогов.

Снимка: RallyXpress

По думите на бащата и сина, те са били нападнати от около деветима фонове, а Дончев-старши е пострадал в момент, в който се е опитал да предотврати сбиването.



ОТЪРВАЛ СЕ: Георги Дончев показва лявата си ръка, след като в Пирогов по спешност оперираха счупения му пръст и поставиха пирон в дланта му.

Снимка: RallyXpress

„Не мога да кажа как е станало, сигурно и аз съм отнесъл някое и друго „дърво”, каза за RallyXpress мениджърът на Приста Ойл Рали Тим. Дончев казва, че за момента не е решил дали ще предприеме някакви законови мерки.

В същото време Николай Диков е категоричен: „Ще предприемем всички законови мерки: съд, федерация, апелативна комисия… Всичко! Надявам се да се намери и видеозапис, от който да се види, че нямам никаква вина за инцидента… След края на състезанието дори отидох при Киро, за да видя след обръщането на колата му как е и, макар да не чувствам вина, му се извиних…” – заяви Диков.

Какво да очакваме в пресата след такава компетентна информация от сайт номер 1 у нас.
Все си мисля, че журналистите имат професионална деформация. Търсят сензацията и въобще не мислят какви последствия ще има.
А и тук е написано, че фОновете са биячите, предполагам е мислено фенове.
Вижте на този сайт какво е инфото за писта София и преценете.
Направих тази тема тук за да има възможност за коментари от фОновете.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот RaPiD » Пон Окт 01, 2007 23:24

Що беее, много правилно, фЕновете/публиката у нас са само за ФОН, не е ли така? :twisted:
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот plm » Пон Окт 01, 2007 23:55

RaPiD написа:Що беее, много правилно, фЕновете/публиката у нас са само за ФОН, не е ли така? :twisted:

Май неволно се е получило това!
Използването на феновете всячески. Защото всички четат мненията на феновете. И ги тълкуват както им е изгодно.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот beta_racing » Вто Окт 02, 2007 00:41

Аз ДОКОЛКОТО ЗНАМ (!) не са били фенове, а са били извикани! В този ред на мисли, не мисля, че е правилно изобщо да се пише, че са били фенове.........излиза, че едва ли не се бием като след футболен мач :roll:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот RaPiD » Вто Окт 02, 2007 00:43

Относно биячите, със сигурност не са били фенове, а приятелчета на Киро с Г-класи, по-изевстни като "мутри".
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот plm » Вто Окт 02, 2007 01:02

Позволих си да цитирам информация от сайт номер 1 за автомобилен спорт.
А биячите дали са били фонове, или фенове, или всичко е цирк...
Сами решете.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот beta_racing » Вто Окт 02, 2007 01:16

plm написа:Позволих си да цитирам информация от сайт номер 1 за автомобилен спорт.
А биячите дали са били фонове, или фенове, или всичко е цирк...
Сами решете.


Да, де, на тези, които им е ясно за какво става въпрос знаят, че не са били феновете....проблемът е очевиден!
Лошото е, че и другаде прочетох (пък и по Канал 1 мисля, че казаха), че са били феновете :roll: лоша работа.... :roll:
Пък за вестника, в който са написали, че са се сбили тримата "пилоти" си беше пълен смях! Т'ва го е писал най-големият непрокопсаник :evil:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот citrofen » Вто Окт 02, 2007 14:10

"Феновете" са личната охрана на не безизвестните братя Пехливанови.Чудех се тези л...а какво правят на състезанието,а то какво било.Чудно ми е само къде беше полицията?!?
citrofen
 
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Ное 16, 2006 11:33

Мнениеот BOXER » Вто Окт 02, 2007 14:40

Битият мениджър с пирони в ръката
Другите пострадали в инцидента са още в болница


Единият от потърпевшите от побоя на автомобилното състезание край Бояна в неделя - Георги Дончев, е с два пирона в лявата си ръка заради счупена кост. Мениджърът на Приста Ойл Рали Тим ще се възстановява най-малко 30 дни.
Екшънът се разигра след края на първата серия от V кръг от националния шампионат на затворен маршрут. Дончев пострада, след като се притече на помощ на старозагорския пилот Николай Диков и баща му Стефан, които бяха нападнати и пребити от недоволни фенове. Те търсили мъст за инцидент на пистата, при който Диков изхвърли от шосето колата на Кирил Тодоров и тя се обърна на таван.
"Това не е моят спорт - коментира за "7 дни спорт" пострадалият Дончев. - От 32 години съм в автомобилизма, но за първи път ставам свидетел на такова нещо. Все още нямам информация дали младежите, които ни пребиха, са заловени от полицията и не съм мислил дали да заведа дело, ако ги хванат. Надявам се федерацията по автомобилизъм да се заеме със случая, за да се предотвратят други подобни инциденти." Пилотът Николай Диков все още лежи в болница с осем хематома на главата, но състоянието му е стабилно

http://www.7sport.net
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Мнениеот OgyWRC » Вто Окт 02, 2007 15:25

Нещо много мафиотски взе да става нашия спорт! Накрая ще вземем да заприличаме на футболното първенство!
Предлагам всяка мутра да си вземе по едно N4, да си избере по един пилот и да се организират гладиаторски двубои! :o
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Мнениеот kotzeto » Вто Окт 02, 2007 19:08

аз мисля, че не са виновни самите биячи а тоя киро ли е миро ли е,не го знам къв е.роберт кубица тябваше сигурно да застреля пилота дето го засили към стената с 280 км/ч не си спомням на кое състезание тази година.това все пак е автомобилен спорт, а не е частна сбирка на няколко приятели ,събрали се да покарат и да се позабавляват малко.тук рисковете са на лице и не трябва да се реаргира така на всяка катастрофа, дори и някой да е виновен.
Аватар
kotzeto
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 16:33
Име: Константин Чолаков

Мнениеот Lubo » Вто Окт 02, 2007 19:48

OgyWRC написа:Нещо много мафиотски взе да става нашия спорт! Накрая ще вземем да заприличаме на футболното първенство!
Предлагам всяка мутра да си вземе по едно N4, да си избере по един пилот и да се организират гладиаторски двубои! :o



:lol: :lol: :lol:

Да видим до къде ще стигне наглоста на организаторите на тоя шампионат :wink: .Дали ще има наказания.Дали ще има някакви последствия от всичките тея неща покрай инцидента.

ФЕНОВЕ.................добре звучи.Що пък,аз ще се изкефя,ако някой ми каже,че съм ФЕН.Виж зрител някак си ..........малко ми изглежда.

Статията си е добра............нищо ново............все същото :lol: :lol: :lol: -въпроса е защо се чете :wink: .
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот chefo » Вто Окт 02, 2007 20:01

Купа фОбия-сагата продължава...смешна история...
Това не е било рали отсечка,че да е имало малко поуицаи,а затворен маршрут и то в София-демек поуицаи БОЛ...а заловени няма!значи поуицията не си върши работата,за което им е пуатено!!!
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Мнениеот OGN » Вто Окт 02, 2007 20:32

chefo написа:Купа фОбия-сагата продължава...смешна история...
Това не е било рали отсечка,че да е имало малко поуицаи,а затворен маршрут и то в София-демек поуицаи БОЛ...а заловени няма!значи поуицията не си върши работата,за което им е платено!!!

то само полицията да беше-тръгни от там: тоя пилот психично здрав ли е -ако не е кво прави на пистата ,koй го е възпитавал ?!?? маикаму...баща му...абе които и да го е възпитавал го е възпитал в грешната посока и гледаите до къде е деградирал (да вика мутри на спортно събитие за да бият негов конкутент ,че и бащаму...а доколкото разбрах и още един човек....ми то миналата година поне беше само между пилотите).

Мога с чиста съвест да заявя ,че този за мене е един БОКЛУК !




немога да повярвам до къде стигна спорта !
OGN
 
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 18:41
Име: Илиян Илия

Мнениеот chefo » Вто Окт 02, 2007 21:04

OGN написа:
chefo написа:Купа фОбия-сагата продължава...смешна история...
Това не е било рали отсечка,че да е имало малко поуицаи,а затворен маршрут и то в София-демек поуицаи БОЛ...а заловени няма!значи поуицията не си върши работата,за което им е платено!!!

то само полицията да беше-тръгни от там: тоя пилот психично здрав ли е -ако не е кво прави на пистата ,koй го е възпитавал ?!?? маикаму...баща му...абе които и да го е възпитавал го е възпитал в грешната посока и гледаите до къде е деградирал (да вика мутри на спортно събитие за да бият негов конкутент ,че и бащаму...а доколкото разбрах и още един човек....ми то миналата година поне беше само между пилотите).

Мога с чиста съвест да заявя ,че този за мене е един БОКЛУК !




немога да повярвам до къде стигна спорта !


Ще видим догодина живот и здраве как ще е фОбия къп.Сигурно ще е война и под състезателния костюм ще носят бронирани жилетки...даже може БФАС да ги задължи пилотите-сериозно говоря.

``немога да повярвам до къде стигна спорта !``----------Аз също!
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Следваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта

cron