Писта София - пътен възел Бояна 29-30.09.2007

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Мнениеот Ferjancz » Пон Окт 08, 2007 13:58

rudolf написа:
Ferjancz написа:
rudolf написа:някой не е внимавал в кадрите:)


Както казва Любо , аз също попрегледах някой друг кадър и се вижда как Диков бива затворен от Тодоров!!! Естествено Диков не може да спре за части от секундата за да избегне удара ( елементарната физика го доказва :) ) , така че е нелепо да се твърди за умишлени удари !!! Преди години имаше почти същия случай, с малката разлика , е нямаше кола по таван ,но имаше кола забита в бордюра ! На следващата обиколка ударения пилот хвърляше камъни по удариля го !!! Но и там ясно се видя, че пилота ( удрящия ) нямаше вина! Както и да е , интересно ми е да видя реакцията на федерация , на Еура Тек и т.н. по случея ! Не , че имам каквито и да било надежди ,но все пак , както се кава и отрицателния резултат , все пак е резултат !


здравей,,ферианц....можеш ли да формулираш израза -"затвори" как се вписва в правилника???
andrey kokalov написа:Значи по въпроса за пазенето на позиция във ФИА от край време са изяснили как стоят нещата-предния определя траекторията и я пази,като няма право да я изменя пове4е от 1 път.


без да ъм капацитет това ми звучи единствено обосновано,което не позволява абстрактно да се тълкува ситуацията....възражение??

изгледай цялото състезание и ми кажи с ръка на сърце,може ли този завой да се вземе без да се намали този завой по траекторията в която е динев?? както и в момента на удара-динев дали е близо до бордюра или след сблъсака се приближава?? по кой правилник предната кола трябва да намали и се отклонява от идеалната траектория на завой-защото задната може да не намали??

ако говорим за коректност и вежливост на пътя,спрете войната по пътя и закон за движение по пътищата- иди дойди....ма ми е интересно според състезателния правилник какво гласи??

с уважение-димитър


Не знам аз ли не пиша на български или не се изразявам правилно, или не съм разбран правилно !!! Първо не съм казал , че има умишлено затваряне! А под затваряне има предвид, че сивата шкода си кара по траектория, а другата може би е искала да влезе от върешната страна на завоя ( както е написал малко по-нагоре Сони ) и в този момент затворен се оказва пиолота на червената шкода! Не , че има умишлено "затваряне" , може и да има , ама това аз няма как да го знам ! Затваряне в смисъла на , невъзможност на червената шкода да продължи движение по избраната от пилота траектория поради пресичането на траекториите на двете коли и факта , че двете коли се оказаха в пресечната точка на траекториите по едно и също време !!! И пак ти казвам , не коментирам как трябва да се вземе този завой , разни пилоти разни траектории! Нормален състезателен инцидент, който може да се види на почти всички пистови състезания в света!!!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот siliana1 » Пон Окт 08, 2007 14:07

rudolf написа:
sonny написа:
Lubo написа:Гледам кадрите няколко пъти и стигам до заключението:Диков е от вътре и реално него го притискат.В момента на удара ясно си личи,че предната му дясна гума се удря в бордюра което води до заключение,че или е навил волана максимално на дясно да избегне удара или пък Киро чисто и просто го засича и удря.
Абсурдно е да се помисли,че Диков има каквато и да е вина.Хората които гледат Ф1 знаят за какво иде реч.


Позволи ми да не се съглася. Бях там, всъщност се падах отзад на колите. Сивата Шкода си беше първа и си караше по състезателната траектория, червената шкода, се опита да се възползва от отварянето на вътрешната част на завоя е си промени траекторията, опитвайке су точно там да се шмугне пред сивата. Обаче сивата шкодичка си караше по траекторията, в тоз момент вече се удариха, а даже и в огледалото се съмнявам да е можел предния да види задния, щото просто му се пада извън обхата


ей затова говоря и аз, друго---- кирил не е мятал камък,не е участвал в побой,(писал е контестация през това време...
води се преписка срещу нейзвестен извършител...
правите ли разликата между миналогодишните събития????
ако някой знае нещо повече което свързва тодоров с побой-нека допренесе за спорта, реда и справедливостта и съдейства за разследването,ако не-за какво говорим??---повечето колеги направо го линчуваха.
совите не са това което са.
siliana1
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 13:57

Мнениеот siliana1 » Пон Окт 08, 2007 14:11

За rudolf - Много ми е интересно тогава какво държи Кирил в ръката си, на една снимка в сайта на Курти се вижда. Сигурно е химикала, с който е писал контестацията......
siliana1
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 13:57

Мнениеот AUTOTZAR » Пон Окт 08, 2007 14:37

Аууу сега като гледах клипчето на пистата от торентите на сайта,направо се очудих от пловдивското субару на секдоор.Направо устанах приятно изненадан от представянето му.Доста прелична дистанция държеше от поршето на Тошко :) .А й като се има в предвид в кой сервиз го правиха преди пистата...мани мани :)
Прикачени файлове
Subaru secdoor2.jpg
Subaru secdoor2.jpg (356.29 KiB) Прегледано 10986 пъти
EMTec Cycling Team
Аватар
AUTOTZAR
 
Мнения: 50
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 15:40
Местоположение: София
Име: Мирослав Юруков

Мнениеот rudolf » Пон Окт 08, 2007 15:23

:arrow:
Последна промяна rudolf на Чет Окт 11, 2007 14:46, променена общо 1 път
rudolf
 
Мнения: 204
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 16:15
Име: Иван Иванов

Мнениеот rudolf » Пон Окт 08, 2007 15:32

:arrow:
Последна промяна rudolf на Чет Окт 11, 2007 14:45, променена общо 1 път
rudolf
 
Мнения: 204
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 16:15
Име: Иван Иванов

Мнениеот siliana1 » Пон Окт 08, 2007 15:33

Мислех, че Кирил е автомобилен състезател, за полицаите и военните добре, ама за него не мога да схвана връзката с камъка...
siliana1
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 13:57

Мнениеот rudolf » Пон Окт 08, 2007 20:55

:arrow:
Последна промяна rudolf на Чет Окт 11, 2007 14:45, променена общо 1 път
rudolf
 
Мнения: 204
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 16:15
Име: Иван Иванов

Мнениеот plm » Пон Окт 08, 2007 20:59

Любо Мечков написа:
kashma написа:Не всичко а почти всичко така че ще заложа.На завоите внимателно на провото газ
Доста несериозно изказване, това и по-горното ти :idea: :D

За съжаление в този форум детската градина преобладава.
И затова форума не се приема на сериозно.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот sis_racing » Пон Окт 08, 2007 21:10

rudolf написа:
siliana1 написа:За rudolf - Много ми е интересно тогава какво държи Кирил в ръката си, на една снимка в сайта на Курти се вижда. Сигурно е химикала, с който е писал контестацията......


да обесим ли всеки военен и полицай че държат пистолет,очевидно не е за лов -а да стрелят по човек??? питал ли си кирил защо държи камък?? мятъл ли е камак по коли???


Да,Кирил хвана камък и то доста голям и според мен щеше да го хвърли по Диков следващата обиколка,но полицаите и стюардите го хванаха.
sis_racing
 
Мнения: 128
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 23:13
Местоположение: Sofia
Име: Станислав Недеков

Мнениеот rudolf » Вто Окт 09, 2007 00:10

:arrow:
Последна промяна rudolf на Чет Окт 11, 2007 14:46, променена общо 1 път
rudolf
 
Мнения: 204
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 16:15
Име: Иван Иванов

Мнениеот Co_pilot » Вто Окт 09, 2007 11:00

Taz написа:
AUTOTZAR написа:
Taz написа:Предлагам на полицаите, ако догодина има все още писта София, да охраняват този път с немски овчарки! Просто адски много се бяха надъхали. Представям си какво ще е на рали Виктори!!! :shock:



а то в прочем на кои дати е Рали Виктори? :roll:


Виктори ще е на 3 и 4 ноември!


Датата на провеждане на рали Виктори е сменена на 9-11 ноември. Това се налага поради евентуалния балотаж на изборите :)
Co_pilot
 
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:36
Местоположение: София
Име: Румяа Руменова

Мнениеот beta_racing » Вто Окт 09, 2007 15:15

Co_pilot написа:Датата на провеждане на рали Виктори е сменена на 9-11 ноември. Това се налага поради евентуалния балотаж на изборите :)


Не е тук мястото да се обсъжда Рали София, ама казвам: "Ааааа, не!!! :shock: Т'ва рали го съсипаха тази година с тези избори.........то поне да имаше файда от тях :lol: :lol: :lol:"
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот beta_racing » Вто Окт 09, 2007 19:50

Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот rudolf » Вто Окт 09, 2007 20:31

:arrow:
Последна промяна rudolf на Чет Окт 11, 2007 14:45, променена общо 1 път
rudolf
 
Мнения: 204
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 16:15
Име: Иван Иванов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта

cron