ПИСТА БУРГАС 11-12 НОЕМВРИ

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Мнениеот kris81 » Съб Ное 25, 2006 12:08

имаш пред вид гарнитурата на Емо?
kris81
 
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:11

Мнениеот pargo1 » Съб Ное 25, 2006 19:27

Почвам по ред :arrow: В ЕураТек скоростните кутии се правят в сервиза, какъвто и проблем да има :!: Трябва кутията да е абсолютна тоталка, за да бъде подменена с нова :wink: Сервизирани значи всички зъбни колела, лагери, синхронизатори, муфи и превключващи механизми да са на шест :!: Мисля, че това е достатъчно ясно :wink:
По въпроса с гарнитурите на главите смея да твърдя, че всички са били еднакви (оригинални) при предаването на автомобилите на пилотите или съответно на собствениците :!: след това обаче, нищо не може да се твърди :idea: за това и се подават контестаций и нередностите се наказват :!: Смятам, че нямат вина в ЕураТек за това, че дадена кола е пипана след това :arrow: Това ми бе и идеята :wink:
Аватар
pargo1
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 10:31
Местоположение: София
Име: Данаил Павлов

Мнениеот K_Power » Съб Ное 25, 2006 20:13

А "ревизирането" на тези скоростни кутии какво показа и какво бе сменено? Слагам ревизираното в кавички, защото това е преглед, според мен ревизия е да хванеш цялата карантия, да я хвърлиш в кофата и да сложиш нова! Притесняваме това смея да твърдя, гарантираш ли или не!? Няма вина ЕураТек ... ЕураТек има вина за абсолютно всичките дрисни, които се случиха в този шампионат!!! А как ще обясните това, че при прегледите, когато пред сервиза са стояли група от хора, представляващи различни отбори, колата на Емо Виденов не е пипана, а когато някой отишъл да яде, да се изкъпе, да поспи или каквото ида било друго, само тогава се пипа на Емо колата!?
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот pargo1 » Съб Ное 25, 2006 23:45

Пич, четеш ли въобще какво пиша :?: :?: :?: написах, че нищо не показа разглобяването :!: и ревизия не знаех, че е подмяна на всичко :?: Гарантирам за това което пиша за разлика от теб А понеже те виждам колко си запознат, искам и ти да ми гарантираш за вината на ЕураТек в случая :!: нали става :?: :?: :?: а и също искам да ми кажеш дата и час на отварянето на колата на Емо, понеже също знаеш :?: защото аз мога да ти я кажа (и да ти я докажа) :!: но всъщност струва ли си се питам :?: :?: :?: Пиши неща за които си сигурен и стига вече догадки от рода ама аз чух, ама той ми каза и т.н.......... пак се излагаш като постовете ти с клапана и горивният филтър разбираш ли :?: :?: :?: Не приемай написаното като заяждане и каквото и да било, а просто като изясняване на нещата :!: Говори с факти убедително, това е молбата ми :wink:
Аватар
pargo1
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 10:31
Местоположение: София
Име: Данаил Павлов

Мнениеот K_Power » Нед Ное 26, 2006 03:44

pargo написа:.... пак се излагаш като постовете ти с клапана и горивният филтър разбираш ли ...


Браво мой, напрао си сюпер!!! Те тука ти се изложи яко мой, ай са да обясниш за тоа филтур и тоа клапан!!! :lol:
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот pargo1 » Нед Ное 26, 2006 08:07

K_Power написа:
pargo написа:.... пак се излагаш като постовете ти с клапана и горивният филтър разбираш ли ...


Браво мой, напрао си сюпер!!! Те тука ти се изложи яко мой, ай са да обясниш за тоа филтур и тоа клапан!!! :lol:




Аз не ща да се повтарям пак, ама я ся ти да ми обясниш и не само на мен :arrow: де е тоя редуцир в Шкодата :?: :?: :?: :shock: :roll: :lol: :lol: :lol:
Аватар
pargo1
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 10:31
Местоположение: София
Име: Данаил Павлов

Мнениеот K_Power » Нед Ное 26, 2006 18:11

Аве ти си супер наглец, седиш и говориш неща, които е всеизвестно на всички, че не са така!!! Днес по обяд ми се обади Валери Борисов и нещата, които ще напиша по-долу са от негово име!!!


Когато е купена колата, тя е била на 22 000км.! Не е издаден никакъв протокол за колата! Никакъв технически правилник относно този шампионат не е бил издаден! Когато Валери е питал в БФАс относно този правилник са му казвали да пита в ЕураТек, а като пита ЕураТек му казали да пита БФАС, и така си прехвърлят топката! Боби бие на Стара Загора, после и в София, идва ред на писта Дракон-2!!! Вече е твърде неудобен и е декласиран заради "пилена глава", откъдето следва, че точките му се отнемат! Сега за техническия преглед след Дракон-2, който се извършва в ЕураТек! Колата се разглобява сваля се главата и извършващите прегледа започват да мерят говрината камера! Хубаво де, ама дебиш, няма литература, те мерят горивната камера ама в същото време незнаят никакви стойности за размерите й, ама дебиш някак си миналия ден е била разглобена Шкода на някакъв друг пилот, мерили са и там горивната камера, ама на следващия ден нямат стойности, ама те си мерили! Главата се разглобява, вади се един клапан, мерят се и неговите размери и се вади друг клапан от друга Фабия в шампионата с блокирал мотор! И клапана от на Боби колата бил много чист, както и отвора на главата при клапана също бил много чист сравнение със същия блокирал мотор и на базата на снимка на главата от Фабията на Боби и снимка на главата на онзи блокирал мотор се стига до заключението, че Боби бил карал с полирана глава! Нищо не е мерено, нито изчислявано! От ЕураТек казват, че трябвало да се смени главата, обаче нямали нова глава и затова му сложили ВТОРА УПОТРЕБА с припаснати клапани и в четвъртък се обаждат, че колата е готова и да дойдат да си я вземат, но и да се преведат 2000 лв. на ЕураТек!!! Когато Боби сяда в колата да се изкара от сервиза казва, че тая кола е карана, щото съединителя е висок, при изкарването на колата от сервиза и качването й на рапатрак съединителя пробуксува и изпушва!!! Както и да е, съединителя е сменен и се кара Бургас! След финала обаче първите трима трябвало да бъдат отворени и да се проверят ЕКУ-та, скоростните кутии и ПАРАМЕТРИ НА МАХОВИК!!! За какво искат да проверяват ЕКу-тата при положение, че се тегли чоп и се раздават различни преди всяко състезание, явно искат сами да си се проверят!!! И така, прегледа, маховика на Боби се решава, че е бил олекотен! (Маховика, ако е на колата и не е дупчен, няма как да разбереш олекотяван ли или не е)! Както и да е, сваля се маховика и се измерва, че е с 10мм по-тесен и по-лек с 1,1кг., при което всички са учудени как тоя маховик сам се е олекотил!!! Обаче нито от БФАС, нито от ЕураТек са се обадили на нито един представител на Виктория РТ, че колата се отваря, а това е задължително, челн на отбора да присъства на прегледа!!! В понеделник от БФАС викат Боби и му показват протокол от техническата комисия, че няма въздушен филтър!!! А това е гласувано доста кръгове преди Бургас, че може да се кара и с филтър и без филтър, и със спортен филтър!!! И това, че е нямал филтър е било една от причините Боби да бъде декласиран!!! Също правили проблем, защо не била закачена тръбичката на климатика ...

Сега от мен да кажа някои неща! Тая тръбичка на тоя климатик и с неяи без нея няма значение, климатиците не са заредени с фреон и нищо не може да стане! Аз смятам, че се аргументирах, сега чакам твоя коментар на това, което съм написал по-горе!!!!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот RaPiD » Нед Ное 26, 2006 18:43

Общо взето няма никаква координация между БФАС и ЕураТек, правилата не са изяснени, няма компетентни проверяващи органи. БОЗА с две думи.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот pargo1 » Нед Ное 26, 2006 21:12

Значи относно координацията м/у ЕураТек и БФАС не мога и не коментирам :!: Обаче това в което съм убеден ще си го отстоявам на 100% :!: От къде тази информация, че ЕураТек няма инфо за данните на главата бе пич :?: :?: :?: Пълни глупости :lol: Пишеш за извършващите прегледа нали :?: :?: :?: А кои ли са те :?: нали знаеш :?: по думите ти тия от ЕураТек са...... :oops: нали :?: коя е тая Фабия с друг блокирал мотор а :?: говори с факти ти казах :!: пак продължаваш аз чух той ми каза :? Видя ли главата на Шкодата на Боби след свалянето :?: Видя ли маховика :?: Разбираш ли сега за какво ти говоря а :?: и колко километра е карана колата на Боби и къде без регистрация и документи а :?: и още 100 въпроса мога да ти задам, но мисля да спра до тук :!: това са пълни глупости които пишеш и са напълно необосновани :!: Пиши там където знаеш и си сигурен :!: Прав си да за едно, че главата която се сложи на Боби е второупутребна, щото ако бе решил да чака нова, щеше да не стартира в Бургас :!: Боби е страхотен пич и нямам нищо против него, както и към всеки друг от пилотите във Фабиякъп :!: Но главата на колата му бе пипната очевидно :!: а за маховика да не говориме просто :!: как ли ще коментираш това, че съединителят му си бе оригиналният а :?: или сори май сега научаваш това господине :?: За климатиците ДА празни са и нямат значение :!: Филтър нямаше ДА, но кутията бе с разширени отвори от вътре :!: май и това не знаеше :!: От къде ли знам а :?: Пък ти си питай пак който и където искаш :wink: :wink: :wink: В крайна сметка пиша всичко това, за онази част от форума, които наистина се интересуват от спорта и имат желание за всичко да бъде така да се каже прозрачно и ясно :!: Всички пилоти в крайна сметка са наляли не малко пари в тези автомобили, и не е редно да се играе нечестно :!: но за съжаление това стана :wink:
Аватар
pargo1
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 10:31
Местоположение: София
Име: Данаил Павлов

Мнениеот plm » Нед Ное 26, 2006 23:18

pargo1 написа:Значи относно координацията м/у ЕураТек и БФАС не мога и не коментирам ... Всички пилоти в крайна сметка са наляли не малко пари в тези автомобили, и не е редно да се играе нечестно :!: но за съжаление това стана :wink:

Ох, стига сте се карали. Кой е..., е...!
Ясно е, че сте запознати с нещата.
Я кажете кой какво спечели от цялото нещо, наречено Фабиа Къп?
И колко спечели Еуратек? И БФАС?
Интересно е, защото се заформя и Дачия Къп. И там дискусията е оспорвана.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот pargo1 » Пон Ное 27, 2006 06:57

ЕураТек печели от продажбата на автомобилите, рекламата покрай състезанията и нормално от поддръжката на автомобилите :!:
А голямата награда за победителя е Skoda Roomster :!: :wink:
OK, аз спирам с тези спорове, защото никой няма полза от тях :!: :wink:
Аватар
pargo1
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 10:31
Местоположение: София
Име: Данаил Павлов

Мнениеот Rally Fan » Пон Ное 27, 2006 15:03

Примерно:
Аз съм еди кой си вероятен спонсор там. Много ми харесват пистовите състезания и решавам, че искам и имам възможност да подпомагам финансово. Питам познати "Къде мога да понауча повече за пистовите състезания?". Отговор - "влез в http://www.forum.rally-club.net и влизаш... Български шампионати и търсиш темата, за която и да е от пистите. Там подробно си дискутират и обсъждат въпросите около едно пистово състезание, както и провеждането му." Е то хубаво, ама аз съм от Бургас, и тази година за първи път гледах писта в Бургас и много ми хареса, искам да подпомогна финансово организатора!

И к'фо прай човека (евентуален рекламодател)... влиза си на посоченото място (http://www.forum.rally-club.net -> Български шампионати -> Писта Бургас) и какво...... вижда половината тема само на някакви заядки дето се дърлят някакви таам, за неща, които не са тяхна работа.Бе я сигледайте работата, тука една хубава дума не съм видял за тая писта да се напише? Що да им давам пари, па даже и на феновете така като гледам нищо хубаво не пише, и не казват нищо добро за състезанието. Що да им давам пари.. колкото и да ми харесва... като няма добро око на публиката... няма смисал, защото там е рекламата - в публиката!

СТИГА БЕ, СПРЕТЕ СЕ! ВСЯКА ТЕМА ТАКИВА КАТО ВАС ОТИВА ...... В КАНАВКАТА, ЗАРАДИ ТАКИВА ВАС ДЕТО СЕ ОПИТВАТЕ ДА СЕ ДОКАЖЕТЕ КОЙ ПОВВЧЕ ЗНАЕ ОТ ДРУГИЯ! НАПРАВЕТЕ СИ ОТДЕЛНА ТЕМА... ТАМ... НЯКАДЕ... И СИ ПРИКАЗВАЙТЕ КОЛКОТО ИСКАТЕ... АМА ТУК ДА РАЗВАЛЯТЕ ТЕМИТЕ НА СЪСТЕЗАНИЯТА...СТИГА БЕ! ЗА РАЛИ СЛИВЕН СЪЩАТА РАБОТА, КАКВА БИЛА КОЛАТА НА ДАНЧО И ПЛАМЕН, КАКЪВ , ДИФЕРЕНЦЯЛ ИМАЛА.. КАКВИ КИЛОМЕТРИ ИМАЛА...КЪДЕ СА БИЛИ УДАРИЛИ...АЙДЕ СТИГА ДЕ!
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Мнениеот kris81 » Пон Ное 27, 2006 16:06

принципно си прав, но представи си човекът с парите става спонсор на някой млад пилот, (говоря примерно за едномаркови шампионати). Подписва договор с фирмата (примерно ЕураТек), дава определено количество средства - примерно за повече тестове, за да може момчето да стане победител с каране.... и т.н. И накрая на сезона става скандал (без такъв скандал нямам спомен да е минала някоя година) и човека с прите ............. остава неприятно изненадан, че някой си става шампион, но не защото кара по-добре от неговото момче, а е излязъл "по-хитър". Това е тенденция в автомобилния спорт тук. И според мен нещата всяка година са си едни и същи.....има друга тема във форума по въпроса. Колкото повече се знае - толкова по-добре. Но това, което се пише да е истина, а не предположения и клюки.
kris81
 
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:11

Мнениеот Rally Fan » Пон Ное 27, 2006 16:28

Спор няма, и ти си прав... но поне някой от вас да направи друга тема в която да се дискутира ЕураТек и БФАС .... а в темата за конкретното състезание, всичко отива върху организаторите един вид...Направете си друга тема.. кяото да не есвързана със никое състезание, па в нея пишете, спорете или каквото искате! Дано да ме разбирате правилно!
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Мнениеот kris81 » Пон Ное 27, 2006 16:32

бате, така е. А по темата ЕураТек - БФАС вече май няма какво да се пише..........ще видим кой ще решат да бъде шампион.............. пък тогава пак ще си чешаме езиците по въпроса.
Айде стига с тея шкоди :lol: :lol: :lol:
kris81
 
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:11

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта

cron