Уникални кадри от писта Стара Загора....

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Мнениеот tsveti » Пон Сеп 18, 2006 17:45

BOXER написа:Не може да обвинявате само Камбуров,явно и Кипрински е имал вина при първото съприкосновение,където Камбуров пука гума.Нормално е след като е разбрал Камбуров че няма да може да се бори за класиране да се опита да отстрани конкуренцията поради която отпада!!!


:shock: Някои хора тук май не се чуват какво говорят!

Къде има запис от пукането на въпросната гума?? Че не го намирам..
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Мнениеот Rally Fan » Пон Сеп 18, 2006 17:48

и аз това се питем, дайте записа от пукането на гумата на обратния завой.
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Мнениеот P.Solberg » Пон Сеп 18, 2006 18:01

Ти BOXER явно си доста далеч от разбирането на какъвто и да било автомобилен спорт. Причината да се стига до леки сблъсъци в тези шампионати е много проста - там се кара на ръба и всеки се бори за позицията си, но никой не е тръгнал нарочно да блъска съперниците си, за да спечели, защото всички много добре знаят какво може да стане. Така се е случило и на Стара Загора, двамата са се борили за позицията си Кипрински не е дал на Камбуров да мине и е станала галимацията. Дали е правилна маневрата на Кипрата си има маршали и ръководители на състезанието, които трябва да го накажат. А това, което е направил Камбуров е меко казано - малоумно. Това показва колко е умствения багаж на пилота, който не веднъж е хващан и с фалшива кола. Последствията за Кипрински можеха да бъдат много тежки, да оставим на страна, че той кара само този шампионат и надали ще има пари да си прави колата след всеки случай на откачени "колеги", които си мислят, че карат. Не оправдавам това, което тръгна да прави Кипрински, макар че може би и аз щях да постъпя така, защото не може да има такива хора по трасетата. За лиценза - този на Камбуров трябва да се скъса завинаги, това не му е първо сериозно провинение, да си спомним как избяга от прегледа на планинско "Узана", когато имаше съмнения за колата му. За Кипрински - не знам, каквото решат.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот OGN » Пон Сеп 18, 2006 19:06

не съм видял как пука гума но на правата преди обратния завои на старт финала имаше следи от гуми които се забиват право в бордюра.
а относно инцидента м/у двамата и на 2 мата трябва да им вземат лицензите
OGN
 
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 18:41
Име: Илиян Илия

Мнениеот plm » Пон Сеп 18, 2006 20:05

Неприятна история!
Не съм гледал много писти, но май често има такива моменти, когато съперници не отстъпват до последно и меко казано се допират.
Това е нормално за тази дисциплина, където има пряк двубой.
В Европа и света на подобните дисциплини се преценява дали е било умишлено и се наказва причинителя.
Има и друга ситуация- когато пилот умишлено пречи за изпреватването му.
Задължение на съдиите е да преценят.
Но, нашите съдии са ...слабички и пилотите се оправят както могат.
Спомням си първите думи на един пилот след писта София миналата година.
"Тези са малоумни! На спускането по България един излита от храстите пред мен, после на завоя след спускането един кара срещу мен/Караматов/.Питам го -какво правиш бе? Отговаря ми -търся място да обърна."
Относно Кипрински и Камбуров...
Те си имат отдавна дразги. Освен това тук се спомена, че май не е много редно да карат в този шампионат/защото имат опит/, но очевидно дребия финансов интерес на някой е надделял.
За наказания...
Първо бих наказал федерацията.
След това Камбуров и Кипрински.
Федерацията няма кой да я накаже, Камбуров сигурно няма да отнесе нищо, защото таткото е...
Подобни "дреболий" дават смелост и кураж за такива прояви.
А се говори, че и колите има са попреправени, т.е. не бих се учудил на подобно нещо, защото те определено се мислят за нещо друго, за нещо повече.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот K_Power » Пон Сеп 18, 2006 21:14

Този пилот дето са карали срещу него на писта София е П. Гьошев, нали! :) Но на писта някак си, по време на самото състезание е нормално въпросния пилот да не пусне някой да го изпреварва стига да не гоз задминава с една обиколка, но в случая не е било така и Камбуров не може да има каквито и да е претенции за нещо! Това е битка, нормално е някой да се удари някъде! Примери от формулата колкото щеш, но според някои не е редно да се дават примери от формула 1, което е пистово състезание, с други пистови състезания, не се заяждам, но някак си .... ама да дава да го изпреварват при положение, че се бият за една и съща позиция, някак си ... еба го и състезанието, аз по-добре да си седя в нас и да гледам сапунки!!!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот BradurS » Пон Сеп 18, 2006 21:25

Сега прочетох какво е ставало на пистата и просто нямам думи...
Някой ако може да ми даде линк да видя как се млатят ще му бъда благодарен... :wink:
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Мнениеот plm » Пон Сеп 18, 2006 21:34

bai_bradur_ivo написа:Сега прочетох какво е ставало на пистата и просто нямам думи...
Някой ако може да ми даде линк да видя как се млатят ще му бъда благодарен... :wink:

Май нищо не си прочел щом питаш за линкове.
Започни отначало с четенето.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот BOXER » Пон Сеп 18, 2006 23:35

P.Solberg написа:Ти BOXER явно си доста далеч от разбирането на какъвто и да било автомобилен спорт. Причината да се стига до леки сблъсъци в тези шампионати е много проста - там се кара на ръба и всеки се бори за позицията си, но никой не е тръгнал нарочно да блъска съперниците си, за да спечели, защото всички много добре знаят какво може да стане. Така се е случило и на Стара Загора, двамата са се борили за позицията си Кипрински не е дал на Камбуров да мине и е станала галимацията. Дали е правилна маневрата на Кипрата си има маршали и ръководители на състезанието, които трябва да го накажат. А това, което е направил Камбуров е меко казано - малоумно. Това показва колко е умствения багаж на пилота, който не веднъж е хващан и с фалшива кола. Последствията за Кипрински можеха да бъдат много тежки, да оставим на страна, че той кара само този шампионат и надали ще има пари да си прави колата след всеки случай на откачени "колеги", които си мислят, че карат. Не оправдавам това, което тръгна да прави Кипрински, макар че може би и аз щях да постъпя така, защото не може да има такива хора по трасетата. За лиценза - този на Камбуров трябва да се скъса завинаги, това не му е първо сериозно провинение, да си спомним как избяга от прегледа на планинско "Узана", когато имаше съмнения за колата му. За Кипрински - не знам, каквото решат.



Нередовен ще излезе когато обърква сметките на някои водещи пилоти.На първата му писта София мина през прегледа всичко беше нормално и без никакви забележки,но за изненада на много Тои спечели съзтезанието и какво стана,веднага контестации против него и накрая го изкараха с по-широки гуми от разрешеното!А как това ще стане като гумите му бяха маркирани от контролните органи?

написаното от Plm е напълно вярно!!!!!!!!!!!!! :!:
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Мнениеот P.Solberg » Вто Сеп 19, 2006 00:07

Ти май наистина мислиш доста наивно. Това, че е минал технически преглед не му пречи след това да си направи каквото иска. И явно го е направил. Доколкото си спомням беше сложил допълнителни фланци или планки, както там се нарича и така колата бе станала по-широка, гумите въобще не играеха тогава.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев


Мнениеот techfan » Вто Сеп 19, 2006 01:50

Прегледах клипа с инцидента и мисля ,че тъмният автомобил,който се движи бавно, е затворил оптималната линия на трасето, непосредствено преди завоя и не прави никакъв опит да се отстрани от там.Точно в момента на преминаването през звоя от последващия бял автомобил, вече тъмният автомобил е затворил напълно вътрешната страна на завоя,което не позволява нормалното му праминаване със състезателно темпо от другия автомобил! Според мен ,крайно неспортсменско поведение от страна на авариралия автомобил и рискована маневра на белия ,който го заобиколи по "убийствен" начин...А и при самия контакт, каточели тъмният автомобил ,откровенно се опита да избута другия от трасето!
Мисля че и двамата състезатели спокойно могат да бъдат наказани за опасно поведение на пистата ,а и след това...,това ми напомня на едно състезание от преди няколко седмици в КАРТ сериите, където имаше подобна ситуация и малко тупаници след това за атракция на зрителите,имаше и солени наказания за двамата състезатели...
Коментирах така ,защото не знам ,кой от двамата в коя кола е бил,но това, мисля че няма особенно значение...
techfan
 
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 01:14
Местоположение: Sofia
Име: Emil Boshnakov

Мнениеот RaPiD » Вто Сеп 19, 2006 01:55

ами Камбуров е със зелената Фабия, май се опита по грубия начин да се навре отвътре и да изпревари Кипрински със сивата, но той не се дръпна(а според мен не е и длъжен) зощото си пази позицията, и взима зовя по оптималната за него траектория.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот techfan » Вто Сеп 19, 2006 02:11

RaPiD написа:ами Камбуров е със зелената Фабия, май се опита по грубия начин да се навре отвътре и да изпревари Кипрински със сивата, но той не се дръпна(а според мен не е и длъжен) зощото си пази позицията, и взима зовя по оптималната за него траектория.

Ако имаш предвид зелената N11,той просто не се състезава в момента, а трябва да напусне трасето от външната страна на завоя,за което има отлична възможност и място да направи,но той продължава бавно да се движи по най-неподходящата траектория ,с което наистина създаде опасност в самия завой за преминаващият автомобил с N7
techfan
 
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 01:14
Местоположение: Sofia
Име: Emil Boshnakov

Мнениеот K_Power » Вто Сеп 19, 2006 02:46

Къде го видя, че не се състезава Камбуров по това време!? Кипрински води, Камбуров е зад него, Кипрински се изнася да си вземе траекторията, а Камбуров се опитва да го изпревари от вътрешната страна, Кипрински си кара по траекторията, а Камбуров е не там където трябва ... не може да има никакви претенции! Са пак ше пример от формула 1! Ето и линк към клипче, подобна катастрофа! http://www.youtube.com/watch?v=M7X3qH7RVzg Сена е дисквалифициран заради това, че е бутан от стюардите, а и заради катастрофата с Прост, но катастрофата е много подобна на тази в стара загора, и в случая е бил виновен Сена според комисарите, а Камбуров се опита да направи същото! Кипрински не е длъжен да го пуска, това е състезание, не са на магистралата да се пускат!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта

cron