Уникални кадри от писта Стара Загора....

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Мнениеот K_Power » Вто Сеп 19, 2006 03:04

Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот beta_racing » Вто Сеп 19, 2006 09:13

K_Power и RaPiD, според мен techfan говори за момента, в който Камбуров изчакваше да удари Кипрински, а не за момента, когато са се ударили в спор за въпросното място...фактът, че казва:
Ако имаш предвид зелената N11,той просто не се състезава в момента, а трябва да напусне трасето от външната страна на завоя,за което има отлична възможност и място да направи,но той продължава бавно да се движи по най-неподходящата траектория ,с което наистина създаде опасност в самия завой за преминаващият
автомобил с N7

според мен говори точно за този момент :wink:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот Ferjancz » Вто Сеп 19, 2006 11:11

K_Power написа:Къде го видя, че не се състезава Камбуров по това време!? Кипрински води, Камбуров е зад него, Кипрински се изнася да си вземе траекторията, а Камбуров се опитва да го изпревари от вътрешната страна, Кипрински си кара по траекторията, а Камбуров е не там където трябва ... не може да има никакви претенции! Са пак ше пример от формула 1! Ето и линк към клипче, подобна катастрофа! http://www.youtube.com/watch?v=M7X3qH7RVzg Сена е дисквалифициран заради това, че е бутан от стюардите, а и заради катастрофата с Прост, но катастрофата е много подобна на тази в стара загора, и в случая е бил виновен Сена според комисарите, а Камбуров се опита да направи същото! Кипрински не е длъжен да го пуска, това е състезание, не са на магистралата да се пускат!



на клипчето което си пуснал коментатора казва нещо от сорта на това , че по правилник може да бъдеш избутан ако си в опасна позиция спрамо този, който атакуваш! поправете ме ако греша ! не претендирам , че съм си превел правилно думите ! а клипчето от обратния завой когато Камбуров пука гума - еми вижда се , че преди това Кипрински върви пред него , явно преди обратния ( поне така си мисля защото не се вижда ) Кипрински отваря завоя за правилна траектория, а Камбуров иска да се мушне от вътрешната страна, както прави и Сена на другия клип! логично е ,че Камбуров ще се окаже затворен в самия завой и мисля , че логично се стига до удара на Камбуров в бурдюра! още повече , че се борят за една и съща позиция, а не се настигат с обиколка!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот BOXER » Вто Сеп 19, 2006 14:14

според мен и двамата са на едно ниво преди завоя!
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Мнениеот RaPiD » Вто Сеп 19, 2006 14:20

аз като гледам осевата линия, двамата карат точно един зад друг! Камбуров обаче решава да пробва да се навре в последния момент и хоп...
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот OGN » Вто Сеп 19, 2006 19:33

смятам че малко се отметнахте от темата-не говорим за това кои преди това е бил с право за атака а за това че е срамно да се бият да се засичат и да се набутват един спрямо друг
тия трябва да не видат състезание повече ! (поне скоро време да ги накажат и да не карат)
OGN
 
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 18:41
Име: Илиян Илия

Мнениеот RaPiD » Вто Сеп 19, 2006 19:34

това е ясно, и двамата трябва да бъдат наказани, при това единия по солено, но дали???
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот OGN » Вто Сеп 19, 2006 19:37

няма много оптимизъм в думите ти............................
OGN
 
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 18:41
Име: Илиян Илия

Мнениеот tsveti » Вто Сеп 19, 2006 19:49

До сега говорите за това, че Кипрински си е карал и си е защитавал позицията, а Камбуров се е набутал в завоя и т.н...и т.н..., а защо казвате, че и двамата трябва да бъдат наказани??? :shock:
Къде е вината на Кипрински, че да бъде наказван!?
За последвалата простотия и малоумщина е ясно кой трябва да бъде наказан!
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Мнениеот OGN » Вто Сеп 19, 2006 19:51

tsveti написа:До сега говорите за това, че Кипрински си е карал и си е защитавал позицията, а Камбуров се е набутал в завоя и т.н...и т.н..., а защо казвате, че и двамата трябва да бъдат наказани??? :shock:
Къде е вината на Кипрински, че да бъде наказван!?
За последвалата простотия и малоумщина е ясно кой трябва да бъде наказан!

и двамата -то е ясно !не мосля че само единия е виновен ВИНОВНИ СА И ДВАМАТА
OGN
 
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 18:41
Име: Илиян Илия

Мнениеот RaPiD » Вто Сеп 19, 2006 19:55

Абе Кипрински е ясно че го затвори, знаейки какво ще стане, но той си е в правото, той си кара по оптималната линия и не е длъжен да се дърпа от нея, освен ако не иска да избегне удара. Също за боя после според мен може да го накажат. А Камбуров е ясно за какво трябва да бъде наказан.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот P.Solberg » Вто Сеп 19, 2006 19:58

Цвети и аз смятам, че виновника е само Камбуров, но никой няма право да се саморазправя с друг човек. Кипрата трябва да си поне се наказанието за това. Но наказанието му трябва да бъде доста по-леко отколкото това на онзи малоумен "пилот".
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот tsveti » Вто Сеп 19, 2006 20:20

OGN написа:
tsveti написа:До сега говорите за това, че Кипрински си е карал и си е защитавал позицията, а Камбуров се е набутал в завоя и т.н...и т.н..., а защо казвате, че и двамата трябва да бъдат наказани??? :shock:
Къде е вината на Кипрински, че да бъде наказван!?
За последвалата простотия и малоумщина е ясно кой трябва да бъде наказан!

и двамата -то е ясно !не мосля че само единия е виновен ВИНОВНИ СА И ДВАМАТА


Нямам настроение да споря! Определено не и с хора, които не защитават тезата си и не оборват нечии мнения с правдоподобни изречения. Та даже променят и увеличават букви на чуждо мнение...
Съгласна съм с теб П.Солберг, въпросът е, че трудно човек може да въздържи нервите си в такава ситуация и да не се стигне до саморазправа. Но... да видим какво ще измъдри федерацията, но ако наказанията са едни и същи и за двамата.... оставам мисълта си за мен.
Последна промяна tsveti на Вто Сеп 19, 2006 20:24, променена общо 1 път
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Мнениеот P.Solberg » Вто Сеп 19, 2006 20:22

Ако го беше направил на мен, определено нямаше да се размине с това, но просто не е това начина. Ако федерацията направи тази глупост наистина ще е прекалено.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот Lubo » Вто Сеп 19, 2006 20:24

Сега като гледам клипчето на Асен влезнах що годе в час.Първо Кипрата си е точно на мястото,Камбуров го атакува отвътре-от тая позиция няма никакви шансове за "нормален" завой.Подобни инциденти станаха и на Кюстендил.Там дори на кадрите си личи,че в единия от случаите Стойчев чистосърдечно се пробва да торпелира Поршето на Дунев.Та на такъв обратен.......нормално е да стават такива работи.В случая:Кипрата няма никаква вина,а Камбурав сам си е виновен,че се пробва да направи нещо.........тъпо.
За следващия момент:едно от най-грозните неща които съм виждал по трасетата и пистите.Чувал съм за отпаднали пилоти които мятат камъни по колегите,ама...... престъплениe :twisted: .
За третия клип:.........грозно,ама много грозно.Познавам ги и двамата сравнително добре.Предполагам,че и Камбуров ще реагира като Кипрата.......и аз щях да реагирам така.


Наказания.......ми няма да има.Не защото Камбуров е доста навътре с организаторите на тоя шампионат.Просто федерацията не си гледа работата.Няма контрол,ама никакъв над тоя шампионат и от там няма да има последствия.
Заглеждам се,че последно време у доста от пилоти човешкото е избягало.Това е друга тема на разговор.......... .
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта