Eто филмче от катастрофата

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Мнениеот Estelle » Съб Май 13, 2006 09:47

направих малка корекция мисля че така е по-ясно

разгледай го внимателно кадър по кадър... вижда се точно момента на удара и отпред е фиестата на Стефан , а не хондата на Цецо
Последна промяна Estelle на Съб Май 13, 2006 09:50, променена общо 1 път
Аватар
Estelle
 
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 07:56
Местоположение: София

Мнениеот BradurS » Съб Май 13, 2006 09:50

Мисля че Иван Шопов няма причина да ни лъже и аз му вярвам! Мисля че коментара е излишен!
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

коцето

Мнениеот Koce_racing » Съб Май 13, 2006 09:55

даже и така да е ВАНКАТА пак няма вина,първо тои неможе да го виде които е стартирал знае за какво говоря и второ ЖИКАТА е от дясно и много добре вижда какво става от ляво пред него тои е длъжен да предотварти зблъсака а вместо това тои искаше да спечели позиция на старта това беше излишен риск,миналата година в РУСЕ ме одариха по подобен начин и пак беше замесен ЖИКАТА стартира и ме затвори аз се качих на тревата за да избегна удара минаваики през бордура останах без скорусти и ми отнесоха огледалото и вратата това беше организатора на писта БУРГАС с неговото ПАЛИО.
RACING FOR PLOVDIV
Koce_racing
 
Мнения: 406
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 19:14
Име: koce_racing

Мнениеот Estelle » Съб Май 13, 2006 10:02

Силно се съмнявам че някой от участниците разбра какво точно се случи... при подобни ситуации винаги гледната точка на страничния наблюдател е по-адекватна

В никакъв случай не казвам че Иван лъже или че е виновен за станалото...
Но не съм съгласен и да се твърди , че всички други са криви , а той горкия както си карал и оп го напра'или на салата
Аватар
Estelle
 
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 07:56
Местоположение: София

Мнениеот Estelle » Съб Май 13, 2006 10:06

Коце, никъде в правилника не съм чел , че на състезание някой е ДЛЪЖЕН да пуска друг ... освен ако не му е показан син флаг
естествено е всеки да се опита да изтегли по-напред

:D
Аватар
Estelle
 
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 07:56
Местоположение: София

коцето

Мнениеот Koce_racing » Съб Май 13, 2006 10:06

ШОПОВ също направи грешка при старта и аз му я казах .
RACING FOR PLOVDIV
Koce_racing
 
Мнения: 406
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 19:14
Име: koce_racing

Re: хмм

Мнениеот Иван Шопов » Съб Май 13, 2006 12:50

Estelle написа:Чак сега успях да гледам филмчето.... мисля че не сте гледали внимателно...
На кадър 61 ясно се вижда как Иван Шопов , опитвайки се да заобиколи поршето , удря с предния си десен калник шкодата на Иван Иванов в предния ляв калник....
При удара шкодата мръдва леко в дясно и лявата и страна се повдига (кадър 65)...
Корсата отскача наляво и се забива с преден ляв мигач в преден десен калник на поршето , а със заден десен калник удря заден ляв калник на шкодата (кадър 68)...
Кадър 72-91 - задницата на шкодата поднася на дясно и тя се завърта напреки ...
130 някой удря поршето отзад...
144-165 голфа удря корсата...

и т.н.

Ок.Благодаря за мнението-уважавам критиката,когато е градивна.
Искам да ти задам няколко въпроса,като за отговорите можеш да си помогнеш със снимки,качени във форума.
1.При така точно обяснената в кадри ситуация от теб няма да ти е трудно да ми обясниш как при изнасянето си надясно Корсата удря Шкодата със средата на калника си?Логично най-външната част на Корсата е преден десен мигач и предна броня.Тоест ако аз удрям него,а не обратното първият досег би бил именно с тази точка на моят автомобил.Очевадно гледайки снимките се забелязва следа ог гума по вратата ми и оранжева боя от шкодата по предният ми десен калник,който е смачкан.
Готов съм да ти предоставя личният ми автомобил и в подобна ситуация ти да успееш да отнесеш средата на калника без да е докосната най-външната част на автомобила ми.Това би било възможно единствено ако Шкодата ме изпреварва и аз и засека пътя с калника,но както виждаш на филма-това не е така.Дори и да е така обаче,то Корсата би била на по-предна позиция и съответно пилота отзад би трябвало да избегне сблъсъка,което очевадно не прави.
2.Обясни ми моля какво значи удря калник в калник,имайки предвид написаното по-горе?Ако е ожулване,подпиране един в друг и т.н.,то надали би бил смачкан само единият от двамата,а и трудно би обяснил защо само Корсата отлита към Поршето.
3.Елементарната физика би доказала,че отместен ще бъде удареният освен ако не е много по-тежък.Очевадно Корсата не е по-тежка от Шкодата,та какво ти е обяснението,че само тя отлита настрани,а Шкодата продължава пътя си?
Както и да е.Не ми се навлиза в дребни спорове.Каквото се е случило е станало-това си е риск от състезанието,макар да съм на мнение,че умишлените удари са излишни в този спорт и битката трябва да е с каране,а не с блъскане (справка-писта Русе 2005,спомената от Коцето,писта Кюстендил 2005 и т.н.).
Не ми е приятен ироничният ти тон в
а той горкия както си карал и оп го напра'или на салата
.Никой няма нужда от мъченици,нито съм се опитал да излизам такъв.
Съжалението е по повод факта,че до последно автомобила беше събиран със заеми,приятелска помощ и труд до деня преди състезанието,а в крайна сметка не завърши благодарение на хмм...моя грешка и нечие усърдие да си играем на блъскащи се колички.
Та така....Ако имаш да кажеш нещо конкретно или случайно успееш да дадеш адекватен отговор на поставените по-горе въпроси-с удоволствие ще го прочета.Ако не-то смятам въпроса за приключен,приемам извинението ти (ако го има) в аванс и не бих си губил времето с надприказване.
Приятен ден ти желая.
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Мнениеот chefo » Съб Май 13, 2006 14:07

От филма се вижда доста аралък на шкодата в дясно,също се вижда че Шопов е можел да мине отляво на поршето както направи ладата преди него...Според мен виновни няма,това е такъв спорт,не е шахмат примерно.
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Мнениеот txl » Съб Май 13, 2006 14:19

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

http://txl.rally-club.net/Crash/

Кой кого удря, аз лично от тези кадри не мога да кажа. И категорични изводи, че единият е виновен, а другият невинна жертва, също мисля, че не могат да се направят.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот BradurS » Съб Май 13, 2006 14:28

Можеше да се избегне катаастрофата ако:
1. Иван Шопов не беше задминал поршето от ляво, както направи Мичкина;
2. Шкодата на Иван Иванов се беше изтеглила по6те 30см. в дясно, което от кадрите личи е напълно възможно!
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Мнениеот RaPiD » Съб Май 13, 2006 14:53

аз като гледам глипа виждам как Шкодата се качва на калника на Иван, просто колата се докосва до калника/гумата на Иван и подскача нагоре, и понеже е и по тежка изтиква Корсата настрани. Отдясно имаше повече от метър до мантинелата но не се връдна грам.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот chefo » Съб Май 13, 2006 15:09

bai_bradur_ivo написа:Можеше да се избегне катаастрофата ако:
1. Иван Шопов не беше задминал поршето от ляво, както направи Мичкина;
2. Шкодата на Иван Иванов се беше изтеглила по6те 30см. в дясно, което от кадрите личи е напълно възможно!


Иван Шопов беше задминал поршето от ляво,както направи Мичкина искаш да кажеш сигурно(без не-то)-както и да е :)
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Мнениеот BradurS » Съб Май 13, 2006 15:11

да де :wink:
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Мнениеот Иван Шопов » Съб Май 13, 2006 17:14

Няма да обяснявам,че нямаше много вариатни за минаване-Мичкин вдигна доста прах и честно казано избрах по-широкият и видим път отдясно пред риска да мина отляво "на сляпо".Очакването ми беше също,че Тошко ако потегли ще отбие вляво,а не вдясно и затова минах от другата му страна.Както и да е-мое лично решение е да мина от тази страна,казах че това си е част от спорта и нека има мир-приемам,че аз съм виновен за инцидента и точка по темата.
Не виждам кой и какво ще спечели от продължителното и разискване,ненавиждам плюенето и обидите и затова за мен въпроса е приключен.
Корсата е на ход,утре ще бъде подготвена за боя,а в понеделник или сряда боядисана отново.
Благодаря на всички,които взеха отношение по въпроса,независимо от мнението им-обсъждането и спора доказват интереса и загрижеността.
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Мнениеот BradurS » Съб Май 13, 2006 17:38

Евала Ванка! Ще се видим в Калояново :arrow:
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 19 госта

cron