ТРЯБВАЛИ ВСИЧКИ ХИКСОВЕ ДА СТАРТИРАТ В ЕДНА ГРУПА

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

ТРЯБВАЛИ ВСИЧКИ ХИКСОВЕ ДА СТАРТИРАТ В ЕДНА ГРУПА

Мнениеот Koce_racing » Пон Май 01, 2006 10:09

ПУСКАМ ТАЗИ ТЕМА ВЪВ ВРЪСКА С ТЕЗИ МЕЛЕТА МИСЛЯ ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ КАРА ПО ГРУПИ ЗАЩОТО ПРЕДСТАВЕТЕ СИ Х1 60 КОНЯ И Х4 ОКОЛО 450 КОНЯ ТОВА Е ПРЕДПОСТАВКА ЗА ИНЦЕДЕНТИ ТРЯБВА ДА СЕ КАРА ОДЕЛНО КАКТО НА КАЛОЯНОВО.КРАИНО ВРЕМЕ Е ПЕДЕРАЦИЯТА ДА ВЗЕМЕ МЕРКИ.
Koce_racing
 
Мнения: 406
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 19:14
Име: koce_racing

Мнениеот jivo_atanasov » Пон Май 01, 2006 10:57

Да и според мен трябва да се отделят по групи. Мисля че и в Стара Загора последния пут направиха така. Според мен проблема идва от това че трасето трабва да се дуржи дълго време затворено, а предполагам че това е свързано и с финансите на организатора.
Иначе разделението в събота беше добро... А в конкретния слчаей немисля, че за инцидента е имало значение колко коли са стартирали,но...
Пука ли ти? На мене не. ДЪРВЕТА има за ВСИЧКИ!!!
Изображение
Аватар
jivo_atanasov
 
Мнения: 511
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 20:28
Местоположение: Shumen
Име: Zhivko Atanasov

коцето

Мнениеот Koce_racing » Пон Май 01, 2006 11:00

на КАЛОЯНОВО го няма този проблем но от педерацията не дават да се разделят групите.
Koce_racing
 
Мнения: 406
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 19:14
Име: koce_racing

Мнениеот jivo_atanasov » Пон Май 01, 2006 11:13

А сега се сетих за това как ако не разделят Х-овете на по популярните писти, като Ст. Загора, София се получава така че най-слабите пилоти на могат да очастват в сустезанието защото капацитета на пистата бил недостатъчен. :twisted: Ако ги разделят ще има места за всеки..
Пука ли ти? На мене не. ДЪРВЕТА има за ВСИЧКИ!!!
Изображение
Аватар
jivo_atanasov
 
Мнения: 511
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 20:28
Местоположение: Shumen
Име: Zhivko Atanasov

koceto

Мнениеот Koce_racing » Пон Май 01, 2006 11:28

за това става въпрос така се вижда кои как кара а иначе в карамбола при силните коли хем пречат хем немогат и те да карат Х1,и някои от Х2 немогат да влезят в стартовата решетка само в Х3 сме над 10 автомобила и Х4 и ст.решетка е пълна,какво да правят дръгите колеги които също са похарчели пари за участие какво обяснение да дадат на своите спонсори?
Koce_racing
 
Мнения: 406
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 19:14
Име: koce_racing

Мнениеот P.Solberg » Пон Май 01, 2006 12:24

Не беше нормално да стартират 30 коли в една гонка. Първо трасето беше там супер тясно и въпреки, че няма конкретна вина за инцидента все пак това са супер много коли на едно място. Трябва да се разделят.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

ТРЯБВА ЛИ ВСИЧКИ ХИКСОВЕ ДА СТАРТИРАТ В ЕДНА ГРУПА

Мнениеот АРА Моторспорт » Пон Май 01, 2006 12:58

Поздрави на всички колеги и на всички фенове на любимия спорт!За първи път участвам във форума и ако нещо не го правя както е прието моля за извинение! Аз съм Атанас Божилов участвам от този сезон в шампионатите на "ПЛАНИНСКО" и на така наречения " ЗАТВОРЕН МАРШРУТ" с ХОНДАТА СИВИК ТИП Р с № 36.Абсолютно сте прави че трябва да има разделение на хиксовете.Първо че там наистина винаги има най-голям брой участници.Не е нормално пилот с автомобил Х1 да мери сили с Х4.Колкото и да е добър колкото и да изцеди силите на автомобила си резултата е ясен.Или неволно ще пречи или някаква катастрофа или строшен двигател.И после иди и търси спонсори.На Русе при правилния протест на Дунев за разделението до 1600 и над 1600см3 в А+Н му отговориха че половин час затваряне на трасето струвал 1500лв.Факта е че уважиха неговия протест който си е апсолютно правилен и организаторите взеха тъпото решение от което ХИКСОВЕТЕ пострадаха!
Победата трябва да бъде извоювана а не подарена !
www.aramotorsport.com
АРА Моторспорт
 
Мнения: 86
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:51
Местоположение: Габрово
Име: Атанас Д. Божилов

Мнениеот Gilles Panizzi » Пон Май 01, 2006 15:02

На пълно съм съгласен с теб Коце,неможе да стртират зедно.Според мен всеки клас(разбирасе ако има толкова у4астници)трябва да се пуска отделно.







P.S.Оправи ли Астрата?
В ПАМЕТ НА АЕРТОН
Аватар
Gilles Panizzi
 
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 09:12
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот ibar » Пон Май 01, 2006 15:04

ако има 10 коли група Х - да, но при положение че са около 30 - в никакъв случай
Аватар
ibar
 
Мнения: 105
Регистриран на: Нед Ное 27, 2005 12:32
Местоположение: София
Име: Илиян Бързев

Мнениеот ACK-PLEVEN RACING TEAM » Пон Май 01, 2006 17:06

Наистина ще бъде хубаво да се намерят пари от организаторите и класовете да се разделят преди старта.
Иначе вчера си беше чист късмет че се размина без жертви от страна на публиката и пилотите.
Все пак това е състезание и е хубаво да се провежда по всички изисквания на правилника.
Аватар
ACK-PLEVEN RACING TEAM
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 13:50
Местоположение: ************

Мнениеот ACK-PLEVEN RACING TEAM » Пон Май 01, 2006 17:15

Миналата година ходих ме да гледаме писта "Дракон" и ни хареса.
Организацията на състезанието беше перфектна.Много съжеляваме че нямах ме кола която да участва в това състезание но тази година ще бъдем задължително.
Аватар
ACK-PLEVEN RACING TEAM
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 13:50
Местоположение: ************

коцето

Мнениеот Koce_racing » Пон Май 01, 2006 18:43

какви пари да търсят организаторите та нали всеки вече си плаща за участие по 50лв. с тези пари да затворят трасето за още един час вместо да ги испиват.
Koce_racing
 
Мнения: 406
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 19:14
Име: koce_racing

Мнениеот SGCasper » Пон Май 01, 2006 22:44

да бе уж си плащаме за участие, и бавола азда намеря някви пари да кажем и да ида на стара загора и там да ми кажат сори ама няма да караш щото решетката е пълна и виа Х1 няма да карате.........просто си представям мен как ме затварят Х4 с няколко обиколки и хората които не разбират почват да говорят тоя с тоз драгел закво се е пуснал................ аз сам за разделение на класовете поне на две Х1и Х2в един Х3и Х4 в друг и така......................
Аватар
SGCasper
 
Мнения: 506
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 12:38
Местоположение: plovdiv
Име: Stoyan Genov

Мнениеот Dragonfly » Пон Май 01, 2006 22:50

Ако съдя по случилото се, времето загубено за евакуация на потрошените коли, почистване на пистата, мъдруване на официалните лица кого от ударените да пуснем и кого не, беше достатъчно за провеждането на поне две самостоятелни серии.
Освен това, след повторния старт и няколко обиколки, освен лидера без конкуренция, не се знаеше кой на кое място се движи. Освен на екрана на времеизмерването.
Аватар
Dragonfly
 
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 20:32
Местоположение: София
Име: Ivan Ivanov

Мнениеот Иван Шопов » Пон Май 01, 2006 23:01

Забравяте някои правила:
1.За да има генерално класиране при група "Х",то те трябва да карат заедно!
2.Капацитета на пистата е 28 автомобила и те бяха точно толкова.Същият този капацитет е смятан и се базира на технически изисквания,параметри и възможности.
Абсолютно съм съгласен,че в конкретния случай разминаването без инциденти би било поради късмет,а не заради нещо друго.
Стартирал съм от 16-а и 20-а позиция там и трябва да нарушавам правилника,измествайки се към центъра на пътя за да виждам светофара.Последните стартират на интуиция и "звук и картина" от предните автомобили.Затова и вчера,въпреки доброто стартово място (6-и в генералното) си отнесох камикадзетата.
По-наболелият проблем е именно при "малките хиксове".Какво са виновни пилотите,че са успяли да сглобят автомобил с 1.3 двигател примерно?Та това е техният състезателен автомобил,по който са вложили много средства и труд.Не е справедливо да не им се зачита състезанието,само защото хиксовете от по-горните класове са повече на брой.
Така или иначе всичко е в ръцете на БФАС и те трябва да намерят правилното разрешение на поредната дивотия в родните шампионати.
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Следваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта

cron