Писта "Велико Търново 2014" 03-04.май.2014г.

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: Писта "Велико Търново 2014" 03-04.май.2014г.

Мнениеот REZINA » Вто Май 06, 2014 23:06

дължат ми купа значи ;-)
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: Писта "Велико Търново 2014" 03-04.май.2014г.

Мнениеот dr.hous » Вто Май 06, 2014 23:20

Л. Мечков написа:
dr.hous написа:Да ,по-света го има и се нарича класиране за 8-клапанови автомобили :!: :wink:
Начи, ако ударя изпускателните в състезание, може и мен ли да наградят ? :lol:

Направо стартрай на два цилиндъра и си готов :wink:
dr.hous
 
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 18:30
Име: Косю Йорданов

Re: Писта "Велико Търново 2014" 03-04.май.2014г.

Мнениеот mladen » Сря Май 07, 2014 00:19

WRC Racer написа:Трябва да поздравим организаторите че имаше отделно награждаване за ладите (група лада) до 1600 куб. см . Може би от БФАС трябва да се замислят за такъв отделен клас който да има и годишно класиране. А и от това което видях всички зрители се кефят на старите машини


Да наистина за друго ако не за награждаването на пилотите на Лади можем да дадем с чиста съвест положителна оценка. Редно е да се стимулират по някакъв начин пилотите на тези автомобили, защото е ясно че не могат да се мерят със съвременните автомобили.

Хммм ако това се случи доста ладички ще се върнат на пистата. А и Огнян показа че и ладите го могат
mladen
 
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 22:31
Име: mladen dobrev

Re: Писта "Велико Търново 2014" 03-04.май.2014г.

Мнениеот REZINA » Сря Май 07, 2014 00:32

Старт серия "Спорт" :
https://www.youtube.com/watch?v=d9d66X_ ... e=youtu.be
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: Писта "Велико Търново 2014" 03-04.май.2014г.

Мнениеот Иван Шопов » Сря Май 07, 2014 10:21

Всяко чудо за 3 дни, нали така беше?
Е, аз ще припомня нещо от началото на темата:

etarracing написа:
Иван Шопов написа:Ще бъдат ли спазени всички предписания на комисията по безопасност, които бяха издадени преди месеци?


АБСОЛЮТНО!!!


Имаше предписание още от миналата година за разширяване на първия завой. Отпаднало ли е или просто не е било спазено?

Отново искам да попитам - кой и защо реши, че не е необходимо трасето да има застраховка?
Това ли е "абсолютното спазване" на всички предписания и правилници?
А ако имаше инцидент с летален изход? Пилот, отишъл на това състезание и заплатил всички такси (включая и нужното за застраховка на трасето), в най-добрия случай щеше да изплаща сам десетки и стотици хиляди левове. В най-лошия - можеше и да ги излежи.

Бих искал да получа смислен и адекватен отговор, без излишни нотки на заяждане. Митко, може да го направиш и ти. Знам, че съм ти черен (и на ОС го каза), но пък от отговора зависи бъдещето на доста мои колеги. Съмнявам се, че болшинството от тях толкова много обичат спорта, че биха го "излежали" или плащали с години нечие безхаберие.

Благодаря предварително!
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Писта "Велико Търново 2014" 03-04.май.2014г.

Мнениеот -Скромен- » Сря Май 07, 2014 11:29

''Освен това, връщайки се назад във времето, можем да погледнем към Писта Бургас 2013, и да си спомним, че след това състезание, Пламен Камбуров и Илия Царски, са с последно предупреждение за отнемане на лиценза, валидно за 12 месеца напред. Излиза, че след първия кръг във Велико Търново тази година, Илия Царски би трябвало да бъде с отнет лиценз за една година напред!!!'' - Отново Царски,Царски,Царски година след година, катастрофа след катастрофа, панайр след панайр, и кервана си върви.Като пример мога да дам над 20 случая,панаира,инцидента и т.н но мисля че просто всички знаем за какво става на въпрос. Защо винаги той е невинен, колко пъти ? Толкова ли е трудно да се играе честно ? Преди за мен Илия Царски беше РАЛИ пилот достоен за уважение , но от няколко години насам за мен е просто едно комерсиално, клиширано име,което от доста отдавна трябваше да е в графа ''retired'' .
Изображение Изображение
Аватар
-Скромен-
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Яну 11, 2013 19:26
Местоположение: Somewhere between the stages...
Име: Д.Димитров

Re: Писта "Велико Търново 2014" 03-04.май.2014г.

Мнениеот REZINA » Сря Май 07, 2014 19:44

Старт серия Спорт от на Мирослав Йотов колата :

https://www.youtube.com/watch?v=EARQb47 ... tu.be&t=1s
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: Писта "Велико Търново 2014" 03-04.май.2014г.

Мнениеот ivozet » Сря Май 07, 2014 19:52

REZINA написа:Старт серия "Спорт" :
https://www.youtube.com/watch?v=d9d66X_ ... e=youtu.be


Снимащите на това място са забравили какво стана на писта "Варна". :lol: "Мерки за сигурност" = "мерки за източване" ! :mrgreen:
Изображение
Аватар
ivozet
 
Мнения: 773
Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 10:27
Местоположение: SOF
Име: Иво Асенов

Re: Писта "Велико Търново 2014" 03-04.май.2014г.

Мнениеот rudolf » Сря Май 07, 2014 19:54

REZINA написа:Старт серия Спорт от на Мирослав Йотов колата :

https://www.youtube.com/watch?v=EARQb47 ... tu.be&t=1s


онбордите в малките групи са контрапункти на клиповете които гледаме последните няколко дни от "майсторската" група..

как никой не се заглави на тесните участаци, как всички задни автомобили разбраха че на тясното не могат да изпреварят и разбраха на накъде завива предната кола. как нямаше един инцидент,при които никой не е виновен докато групата е "на камарата"
отношението при изпреварванията - няма да го коментирам.

в 1ва серия стартират 15 автомобила, в макси-7....
rudolf
 
Мнения: 204
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 16:15
Име: Иван Иванов

Re: Писта "Велико Търново 2014" 03-04.май.2014г.

Мнениеот WRC Racer » Съб Май 10, 2014 13:51

-Скромен- написа:''Освен това, връщайки се назад във времето, можем да погледнем към Писта Бургас 2013, и да си спомним, че след това състезание, Пламен Камбуров и Илия Царски, са с последно предупреждение за отнемане на лиценза, валидно за 12 месеца напред. Излиза, че след първия кръг във Велико Търново тази година, Илия Царски би трябвало да бъде с отнет лиценз за една година напред!!!'' - Отново Царски,Царски,Царски година след година, катастрофа след катастрофа, панайр след панайр, и кервана си върви.Като пример мога да дам над 20 случая,панаира,инцидента и т.н но мисля че просто всички знаем за какво става на въпрос. Защо винаги той е невинен, колко пъти ? Толкова ли е трудно да се играе честно ? Преди за мен Илия Царски беше РАЛИ пилот достоен за уважение , но от няколко години насам за мен е просто едно комерсиално, клиширано име,което от доста отдавна трябваше да е в графа ''retired'' .


Колега не сте ли се замислял, че някой може би има интерес Илия Царски да е черната овца и тази омраза да се насажда умишлено у феновете. Такова впечатление ми направи след инцидента във Велико Търново. В момента на удара доста хора започнаха да упрекват Царски, но след като един от тях пусна видеото от камерата си самия той както и хората около него бяха на мнение, че вината не е негова. Ако годините които сте посочил в профила ви са верни, то навярно не сте присъствал на много състезания и няма как да знаете много за уменията му и приноса който е дал за спорта. Ако не се лъжа няма друг с толкова титли и купи колкото има той така, че ако някой не му симпатизира нека поне да не го оплюва, защото той не го заслужава. Всичко това го казвам, защото дълги години посещавам състезания и наблюденията ми са, че не са много пилотите които взривяват така публиката, разбира се има и други но не са много. Ако наистина тази омраза се насажда умишлено не им прави чест на тези хора които я насаждат. Всичко изписано от мен си е изцяло мое мнение изградило се в мен след многото състезания на които съм присъствал през годините и не искам да го налагам на никой просто споделям.
WRC Racer
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Май 05, 2014 13:46
Име: Страхил Сотиров

Re: Писта "Велико Търново 2014" 03-04.май.2014г.

Мнениеот DELTA S4 » Съб Май 10, 2014 18:21

Много си прав колега. Повечето от тях не са били родени, когато Илия Царски е започнал кариерата си или в най-добрия случай са лупкали кофички на някой пясъчник. Поне да си направят труда да напишат името му в Гугъл. Нормално е някои хора да искат да го побеждават, защото е име и фактор в този спорт, но да го направят с каране, а не като камикадзе. Колкото и да се опитват да го очернят, аз все си мисля, че ще е безуспешно, Царски отдавна е един от ГОЛЕМИТЕ пилоти на България. А до това, че името му било станало много комерсиално. Хайде посочете ЕДИН, който гради кариера без да очаква материални ползи от нея.
DELTA S4
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 15:41
Име: Ивайло Радославов

Re: Писта "Велико Търново 2014" 03-04.май.2014г.

Мнениеот -Скромен- » Съб Май 10, 2014 18:46

Тук трябва да се съглася напълно с вас относно възрастта си, въпреки нея от казаното от по-възрастните в моето семейство който са доста по-вещи от мен, а и купищата видеота и снимки (в интернет или от старите касети ) който съм изгледал съм добил що-годе реална представа относно това от къде е тръгнал този пилот и какво е развитието му,абсолютно съм съгласен с колегата @DELTA S4 че вече е един от големите пилоти и с колегата @wrc racer че може би всичко е нарочно,може би не всички пъти е бил той виновен, но не мислите ли колеги че доста голям процент от инцидентите са по негова вина според самият му стил е такъв, винаги леко извън предела просто от няколко години насам се насъбраха доста събития но определено не е същия като преди, поне за мен,нещата са много объркани и комплексни според мен.Благодаря за дискусията и цивилизованото отношение,а не като повечето от другите веднага с зъби и нокти, именно дискусии като тези, без хранения и нападки, съвсем цивилизовани ми дават надежа,може би нещата ще тръгнат по-добре. :)
Изображение Изображение
Аватар
-Скромен-
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Яну 11, 2013 19:26
Местоположение: Somewhere between the stages...
Име: Д.Димитров

Re: Писта "Велико Търново 2014" 03-04.май.2014г.

Мнениеот michev68 » Съб Май 10, 2014 18:56

Нарцисизма и самодоволността на Цраски, пищянето му като ощипана мома и артистичните му заложби, достойни за НАТФИЗ, настройват хората против него. И да, резултатен пилот е от времето, когато караше делта срещу лади :D И преди да стане въпрос за възрастта ми - набор съм на Царски.
only rear wheel drive
michev68
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 22:54
Местоположение: Търговище
Име: Николай Мичев

Re: Писта "Велико Търново 2014" 03-04.май.2014г.

Мнениеот DELTA S4 » Съб Май 10, 2014 19:32

:D И срещу Фордове и срещу хронометри караше, ама този момент срещу Ладите съм го проспал, сигурно не съм бил на това състезание. :D Чао от мен, че ракията вече е студена.
DELTA S4
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 15:41
Име: Ивайло Радославов

Re: Писта "Велико Търново 2014" 03-04.май.2014г.

Мнениеот iliandonchev » Пон Май 12, 2014 21:58

Стига сте го защитавали този Царски бе. Не виждате какви мизерии прави, доказателства много. Човек трябва да се примирява, че има по-добри от него, не да се опитва по всякакви начини да бъде първи. Това не са блъскащите колички по панаирите. И моля върлите фенове да не ми казват "малък си, какво се правиш, че разбират и т.н." Може да не помня Царски в началото на кариетата му, но ми достатъчно да виждам какво прави сега. Жалко е, това не е автомобилен спорт...
Аватар
iliandonchev
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2008 22:22
Местоположение: град Сливен
Име: Илиян Дончев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта

cron