БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Ferjancz » Чет Ное 28, 2013 10:27

D.Nikolov написа:Имаме "устно известие" /обещано/ надявам се всеки момент да стане официално ! От догодина 3 Групи

Група 1 Автомобили със изтекла Хомологация (обем до 3500куб.)(отговарящи на хомолг. фиш!!!)

Група 2 Автомобили с Хомологация (до 3500куб.)

Група 3 Автомобили клас Е (Free Formula)

Вероятно група Х ще отпадне или ще се модифицира и обособи към H (history) или H предполагам ще има някакви облекчения за БГ шампионата

Важно е нещата да се придържат към правилата от FIA


Това е добре, но гледай само ако се приеме, каква навалица ще стане. Примерно - "Е аз за какво да карам, след като ще съм в една група с турбо коли, а моята е атмосферна?" или "А бе тия нормални ли са, колко коли има с изтекла хомологация, отговарящи на фиша?" , или "Ето пак нагласиха правилата в угода на някой пилоти" и т.н, и т.н.
Един от основните проблеми, освен фед, е и това че винаги недоволните от дадени правила ще са повече от съгласните с тях, без значение има ли логика и смисъл в правилата или не....
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот clio16 » Чет Ное 28, 2013 12:26

това предложение с тези групи е безумно според мен, както и да се погледне масовостта идва от малките класове, а така тяхното участие се обезмисля, единствено за пълнеж на групите. То дали ще ти е с хомологация или без, ти като си 1.6 или 2.0 дори няма как да достигнеш големите коли. Според мен трябва класовете да са си както сегашните, и да има по малко групи в тях
Изображение
Аватар
clio16
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 23:35
Име: Ангел Григорчев

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот D.Nikolov » Чет Ное 28, 2013 18:27

D.Nikolov написа:Имаме "устно известие" /обещано/ надявам се всеки момент да стане официално ! От догодина 3 Групи

Група 1 Автомобили със изтекла Хомологация (обем до 3500куб.)(отговарящи на хомолг. фиш!!!)

Група 2 Автомобили с Хомологация (до 3500куб.)

Група 3 Автомобили клас Е (Free Formula)

Вероятно група Х ще отпадне или ще се модифицира и обособи към H (history) или H предполагам ще има някакви облекчения за БГ шампионата

Важно е нещата да се придържат към правилата от FIA


Според това което знам Групите ще са по този начин, а във всяка група щели да разделят награждаване на по 2 класа!!?! до 2000куб. и над 2000куб.
Ако някой знае нещо по подробно да пише!!!
Принципно на мен ми е "все тая" само да бъдат спазвани правилата по FIA
Аватар
D.Nikolov
 
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 18:21
Местоположение: Бургас
Име: ДИМИТЪР НИКОЛОВ

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот D.Nikolov » Чет Ное 28, 2013 19:17

Ferjancz написа: "Е аз за какво да карам, след като ще съм в една група с турбо коли, а моята е атмосферна?" или "А бе тия нормални ли са, колко коли има с изтекла хомологация, отговарящи на фиша?" , или "Ето пак нагласиха правилата в угода на някой пилоти" и т.н, и т.н.
.

Моето мнение е че:
- По принцип хомологираните турбо коли са ограничени и те както и атмосферните такива са много много близки като възможности. Неми се изпада в десетки примери.(Ако някой иска ще дам)
- Като няма коли с изтекла хомологация има 2 варианта в целия свят .. или си правиш колата да отговаря или отиваш в по атрактивните "свободна модификации" гр. Е тя също си има своите изисквания по ФИА
- А правилата са измислени ние само трябва да ги следваме.

Който иска да се сърди .. угодия няма да има защото отдавна се кара през просото.
Аватар
D.Nikolov
 
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 18:21
Местоположение: Бургас
Име: ДИМИТЪР НИКОЛОВ

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Ferjancz » Чет Ное 28, 2013 20:14

D.Nikolov написа:
Ferjancz написа: "Е аз за какво да карам, след като ще съм в една група с турбо коли, а моята е атмосферна?" или "А бе тия нормални ли са, колко коли има с изтекла хомологация, отговарящи на фиша?" , или "Ето пак нагласиха правилата в угода на някой пилоти" и т.н, и т.н.
.

Моето мнение е че:
- По принцип хомологираните турбо коли са ограничени и те както и атмосферните такива са много много близки като възможности. Неми се изпада в десетки примери.(Ако някой иска ще дам)
- Като няма коли с изтекла хомологация има 2 варианта в целия свят .. или си правиш колата да отговаря или отиваш в по атрактивните "свободна модификации" гр. Е тя също си има своите изисквания по ФИА
- А правилата са измислени ние само трябва да ги следваме.

Който иска да се сърди .. угодия няма да има защото отдавна се кара през просото.


Съвсем риторично казах по-горното..... :mrgreen: Аз също от край време съм на мнение и многократно съм го казвал, че правилата отдавна са измислени и просто трябва да ги спазваме, а не да ги превеждаме и нагаждаме, в зависимост от това, колко "отвити сме спали предишната нощ" :mrgreen: Ама уви.....
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот rudolf » Чет Ное 28, 2013 21:42

clio16 написа:това предложение с тези групи е безумно според мен, както и да се погледне масовостта идва от малките класове, а така тяхното участие се обезмисля, единствено за пълнеж на групите. То дали ще ти е с хомологация или без, ти като си 1.6 или 2.0 дори няма как да достигнеш големите коли. Според мен трябва класовете да са си както сегашните, и да има по малко групи в тях

+1 vote,,,

ще има три групи с от всички мощности и кубици - автомобили:))
най-атрактивния клас Х2 , серия-супер се погребва. серия RS [поне ще има няква купа ,дет само запознатите ще си знаят за какво им се дава..., информацията е 3-4 месеца преди първия старт, и е все още неофициална!!!

честито на вложилите средства, това да им е за урок:)
rudolf
 
Мнения: 204
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 16:15
Име: Иван Иванов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Пет Ное 29, 2013 20:07

Не бързайте да публикувате непроверени и неверни слухове.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот rudolf » Съб Ное 30, 2013 11:17

Иван Шопов написа:Не бързайте да публикувате непроверени и неверни слухове.

да смятаме ли че кардинални промени няма да има, в предвид че сега е декември,,,а преправяне и разходите му,по състезателен автомобил не стават за 1 месец???

или нищо да не смятаме,пролетта квото -такова,,,кой се стъкми-състезание,,кой не може-за риба:)
rudolf
 
Мнения: 204
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 16:15
Име: Иван Иванов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Съб Ное 30, 2013 18:25

Може да смятате всичко, което Ви хрумне, но ще си остане само хипотеза преди публикуването/обнародването на Наредбата за 2014г.
Колкото до гореспоменатите твърдения, смея да заявя, че са абсурдни и не е редно да ги публикувате с "100% яснота" дори и неофициална, защото верността им е вероятно под 1%.
Нямам спомен в световната или националната практика да се премахва клас. Група - със сигурност, но клас - никога.

Накратко - изчакайте до годишното награждаване и ще разберете/м какво предстои. Всичко преди това е вид спекула, която създава негативни емоции.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот rudolf » Вто Дек 17, 2013 14:31

някой знае ли минималното тегло за х4?? според кубиците ли ще е или е унифицирано за всички?? има ли промени за догодина?
rudolf
 
Мнения: 204
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 16:15
Име: Иван Иванов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Вто Дек 17, 2013 17:23

Промени има и Ви предлагам да изчакате още няколко дни за да излезе Наредбата официално.
Всичко преди това си е жива спекула.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот rudolf » Вто Дек 17, 2013 18:55

Иван Шопов написа:Промени има и Ви предлагам да изчакате още няколко дни за да излезе Наредбата официално.
Всичко преди това си е жива спекула.


за догодина- разбира се че ще изчакаме. аз и за до сега питам??? 2012, 2013??? какъв беше правилника за минимални тегла в х4?
rudolf
 
Мнения: 204
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 16:15
Име: Иван Иванов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот D.Nikolov » Вто Дек 17, 2013 19:13

Зависи от кубатурата..! :!:
Това за което от дълго време споменавам .. ама се правят, че не ме разбират :evil: НЕЩАСТНИЦИ :twisted:
Прикачени файлове
untitled..JPG
Аватар
D.Nikolov
 
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 18:21
Местоположение: Бургас
Име: ДИМИТЪР НИКОЛОВ

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Гетов » Съб Дек 21, 2013 16:52

айде честита новата наредба:
http://www.bfas.bg/index.php?option=com ... -bfas-2014
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот trouble » Съб Дек 21, 2013 17:37

А календара тук е:

Писта Серес - 22-23 март 2014
ЗМ Велико Търново - 3-4 май 2014
Писта Долна Митрополия - 21-22 юни 2014
ЗМ Русе - 26-27 юли 2014
ЗМ Бургас 27-28 септември 2014
Писта Дракон - 25-26 октомври 2014

Най-накрая нормално разпределение в месеците без прекъсване за този шампионат.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта

cron