БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот kornholio » Пон Яну 06, 2014 23:09

existence написа:Аз в правилника чета "група А" допуснати да се състезават в серия СУПЕР. А реално колата група А, въпреки хомологирана не отговаря на изискванията. И ако ще говорим за пистови коли баш баш, трябва да допускат в клас Touring - In 2011 the FIA introduced the Super 2000 Kit Variant package, which allowed teams and manufacturers to change the engines of Super 2000 racing cars with 1600 ccm turbocharged engines"


Ок, "група А", НО съобразена с допълнителните условия на шампионата, дали тегло, размер гуми и т.н.. Просто правилника не е пълен. Естествено че ако се наложи да сложиш по-малко дискове за да сложиш по-малки джанти това не бива да пречи да участваш.

"with 1600 ccm turbocharged engines" - да но с рестриктор и други органичение...

Проблема при нас е непълния правилник.
kornholio
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Апр 05, 2013 19:08
Име: Nedelin Kalchev

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Пон Яну 06, 2014 23:10

Андрей,

Никъде не съдя човека, най-малкото, защото не го познавам. Осъждам постъпката му и смятам, че съм прав.

Колкото до килограмите - таблицата за "Е" е абсолютно по ФИА. Така че, килограмите за "Е" в Гърция , Югославия, Зимбабве и Узбекистан би следвало да са еднакви.

Относно "Затворен маршрут" - там сме въвели килограми, които за нас поне са били "златната среда" за да не отпаднат много участници. Тези ограничения важат за конкретните серии.


Г-н Войнов,

Това, за което питате вероятно е "Как автомобил супер 1600 би могъл да кара в серия "Спорт"?". Ако правилно съм Ви разбрал - то отговора е "Няма как да кара, особено за малко пари!". Умишлено сме създали това ограничение в колелото за да отидат "суперите" в Серия "Туринг", където ще се състезават с доста по-близки автомобили или по народному "На умряло куче нож няма да вадят!".

Разбира се има и вариант за "Спорт", но това значи нови спирачки, ново окачване и нова кутия. Ако някой смята, че подобна инвестиция си заслужава за да става лесно първи - ок, негова воля.

За неразбирането Ви за група "А" ще Ви дм пример за автомобил от "А5" - "Застава Юго", каквато караше Тодор Хаджиев например или Ванката Проданов от Пловдив. И двама автомобила могат да се включат в тези изисквания с лек баласт на правилното място.

Напомням Ви, че правилника още не сте го прочели, а сте видели само годишната Наредба. Не бъркайте едното с другото!

kornholio,

Благодаря за отделеното време и полезната информация!
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот existence » Пон Яну 06, 2014 23:15

Прочети си хубаво примера за Руснаците!!! Никъде не споменават група А.!!! Правят си модификации според класа, освен Touring class!!! Ебаси и наредбата... пише разни работи ама какво значат е нещо съвсем различно...
Аватар
existence
 
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 21:59
Местоположение: гр. Русе
Име: Виктор Войнов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот existence » Пон Яну 06, 2014 23:42

И така и така е написано до размер 195/50/15, мисля че на г-н Шопов понеже му е професия по думите му, а и по случайност неволна и на мен става ясно че говорим за Yokohama. Ако греша да ме поправи, но мисля че само те произвеждат семита 13 и 14 легални. Само не ми казвайте, че и това е грешка която ще промените.
Аватар
existence
 
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 21:59
Местоположение: гр. Русе
Име: Виктор Войнов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот rudolf » Вто Яну 07, 2014 00:15

existence написа:И така и така е написано до размер 195/50/15, мисля че на г-н Шопов понеже му е професия по думите му, а и по случайност неволна и на мен става ясно че говорим за Yokohama. Ако греша да ме поправи, но мисля че само те произвеждат семита 13 и 14 легални. Само не ми казвайте, че и това е грешка която ще промените.


аз имам тойо 888 и кумхо v70a 13ски семита,,мисля че също са легални
rudolf
 
Мнения: 204
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 16:15
Име: Иван Иванов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Вто Яну 07, 2014 00:30

Всъщност преди доста страници беше описано, че е техническа грешка.
Размера е само този, а не "до".
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот kornholio » Вто Яну 07, 2014 00:44

Ще напиша и едно лично виждане, ако аз трябваше да пиша правилник бих постъпил така...

Взимам писта Серес за номинал.
На писта Серес съм виждал AUDI STW QUATTRO Изображение
може би една от най-бързите коли от туристическите 4х4 заводска технология 300+ атмосферни коне да дава 1.28 мин (макар и да беше с къса кутия за планинско)
и ALFA ROMEO 155 GTA S1 в която се возих лично Изображение малко по стара генерация, но изключително бърза и космическа по технология 4х4 2.0 турбо- 1.26 мин

т.е. време по-ниско от 1.26-28 мин не ни трябва за страна и ниво на България. Въпреки че тези коли са от преди 15-25 години са изключително бързи, сложни и скъпи и са над нашата летва, НО нека те да са номинала.

Тоест:
Най-бързата серия приемаме, че трябва да я ограничим в тези времена - 1.26-1.28 мин
Средната серия гоним времена с 10% по-бавни - 1.35-1.37 мин
Най-бавния клас + още 10% = 1.42-44 мин


Не е трудно хора наистина рабиращи от автомобилен спорт и с опит да ограничат колите до такива стойности. Тогава, няма да е скъпо, ще има участници и ясна идея.

Ще спомена само, че лично с кола 950 кг с гуми абсолютно улични "акселера" или нещо такова (пълни китайци) със 128 конски сили от 1600сс съм постигал време 1.36-7 мин като аз съм пълен хоби аматьор

Замислете се над написаното от мен и ще видите, че "новият" правилник е по-близо до моето виждане, а старият е скаран с всичко и пълна безцелева боза. Факт е, че трябва пълен правилник за "писта" с ясна цел и конкретни неща, и лека по-лека ще се случат нещата. За ме другото е взаимно губене на време.

п.с Моля хората с болиди и други аеродинамични коли да ме извинят, но смятам, че не са за нашата действителност.

п.с.2 Моля погледнете по-отгоре на нещата, не дърпайте наистина чергата към себе си.

п.с. 3 Моля като говорим за писта (затворен маршрут) да говорим наистина за ПИСТА
Последна промяна kornholio на Вто Яну 07, 2014 01:09, променена общо 8 пъти
kornholio
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Апр 05, 2013 19:08
Име: Nedelin Kalchev

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Гетов » Вто Яну 07, 2014 00:45

Иван Шопов написа:Всъщност преди доста страници беше описано, че е техническа грешка.
Размера е само този, а не "до".

А някой няма ли да сподели ако се знае вече, каква марка ще бъдат семитата и тяхната цена все пак???
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот rudolf » Вто Яну 07, 2014 11:03

Иван Шопов написа:Всъщност преди доста страници беше описано, че е техническа грешка.
Размера е само този, а не "до".


ей това вече няма нищо общо с целите на наредбата и няма смисъл. ,

,освен ако наистина не се цели покупката на сумнителни марки с недоказани качества,които нямат разнообразни размери.
остава правилника да задължава всички участници да купуват гуми от един (наш) вносител и да нямат право на алтернативни доставки....
rudolf
 
Мнения: 204
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 16:15
Име: Иван Иванов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Гетов » Вто Яну 07, 2014 11:27

Из наредбата.......:
"Ще бъде използвана само една марка гума от един доставчик, които ще бъдат обявени с бюлетин не по-късно от 15.януари.2014 г."

Така че.......
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Вто Яну 07, 2014 11:30

Именно...
Гетов ме изпревари. Четете всичко, а не по диагонал.
Идеята беше гумите да са с един размер за всички, една марка и един модел.
Целта срока да е 15 януари беше за да се съберат максимум оферти и се избере най-доброто.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот rudolf » Вто Яну 07, 2014 11:55

не виждам смисъл да не може пилот да потърси алтернативна доставка от чужбина,както и 2ра употреба на същите гуми и модел. не виждам смисъл и да е един размер-а напротив, мисля че трябва да е марка която подържа най-голям избор от размери, с което да не натоварва финансово пилотите по смяна на диференциали,скорости, покупка на нови джанти и рязане на вежди.

пропуснал съм съвета на Нено ,да чета внимателно....
rudolf
 
Мнения: 204
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 16:15
Име: Иван Иванов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот REZINA » Вто Яну 07, 2014 12:01

rudolf написа:
Иван Шопов написа:Всъщност преди доста страници беше описано, че е техническа грешка.
Размера е само този, а не "до".


ей това вече няма нищо общо с целите на наредбата и няма смисъл. ,

,освен ако наистина не се цели покупката на сумнителни марки с недоказани качества,които нямат разнообразни размери.
остава правилника да задължава всички участници да купуват гуми от един (наш) вносител и да нямат право на алтернативни доставки....

Явно и "Наредбата" дърпа чергата......... как така стана че е техническа греша, като в началото говорехме за цолаж ? Според мен доставчика не може да осигури 13" и се е получила тази "Техническа грешка"........... хахахха смях,дано не пребиете някой с тези гуми ,че на тия градски бобслей-трасета с това сцепление !.......... сигурноста къде остана ?
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Вто Яну 07, 2014 12:41

Резина,
А спри да злословиш! Пълна клевета са дивотиите, които си описал по-горе за "далавери", "доставчици" и прочее.
Ако се беше зачел, щеше да намериш и широчина 7 инча на джантата, което си е предпоставка именно за този размер.
Ей, няма спиране,братче докато не си износиш старите гуми! Голям зор, голяма интрига, голяма лъжа!
Вземи се усмири поне с клеветите, че не ти отива. Всички разбрахме какъв е личния ти интерес, но това не ти дава правото да обвиняваш други хора, само за да покриеш собствените си амбиции с чужда "вина".
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот REZINA » Вто Яну 07, 2014 13:15

Не знам кой стана смешен......... НЯМАМ НИТО ЕДНА ГУМА !!! И я ме подсети какъв ми е личния интерес че не се сещам нещо :shock:

п.п.Личния ми интерес е : приемам новата наредба,но ако ще е по ФИА да е целия регламен,там теглото на моята кола е 845кг. (5кг. няма да ме сбъркат),но да се режат подкалниците заради нечия прищявка....няма как да стане !!! Това е мое мнение,мнение на 5 пилота от Контрол, 11 автомобила на Рангелов,Мирослав Йотов с тойотката,Косйо Йорданов и още доста момчета с които сме разговаряли.Имаш им телефоните ПРОВЕРИ !!!
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта

cron