БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Вто Яну 07, 2014 14:00

Да ти приличам на "Информ Справка", че да трябва да прозвънявам някого?
Вместо да мрънкаш едно и също - в четвъртък отиди и предложи нещо конкретно.
Колкото до останалите момчета - доколкото ги познавам всеки от тях може да изрази лично мнение, а не ти да се превръщаш в рупор на телефонни разговори.

За личния ти интерес четох вече доста - 13 цолови гуми, от фрий формула, нехомологирани за леки автомобили. Ако си забравил - върни се в началото на темата.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот REZINA » Вто Яну 07, 2014 14:15

Виждам че не си запознат с някой неща,поинтересувай се след награждаването какво се е случило ! ..ще ти дам жокер : всички учасници от бившия SUPER бяхме поканени в Любо Рангелов и то не случайно ! Не си мисли че като пиша само аз тук : съм развял байрака и съм повел някой в "атака" !!!
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот REZINA » Вто Яну 07, 2014 14:24

Иван Шопов написа:
За личния ти интерес четох вече доста - 13 цолови гуми, от фрий формула, нехомологирани за леки автомобили. Ако си забравил - върни се в началото на темата.

Май не си чел всичко. Казах че съм докарал 40бр. гуми на 90% които си ги взех за мен,но в Австрия отнесох солидна глоба за претоварвне и се наложи да разпродам доста неща (включително и гумите) за да се разплатя с хората които ми помогнаха !!! Ако мислиш че това е личен интерес...евала пожелавам ти го............ а семитата са хомологирани в Китай ли ?
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Вто Яну 07, 2014 15:56

Напротив, чел съм внимателно. Относно "хомологирани в Китай" - смятам и да не го коментирам. Вече се чудиш какви доводи да дадеш и минаваш към абсолютно заяждане.

А, да - и за срещата знам. Знам и кои са били "гости" там, но не ми се навлиза в интриги. Това все пак не те прави говорител и си мисля,че всеки един може да изразява мнението си индивидуално.

Много бих се радвал някой ден да проумеете, че нормалният и единствен ред е и трябва да бъде в писмен вид и до УС на БФАС. Всичко останало, в това число обещания, телефонни разговори и т.н. е пълна боза и вреди на всички, дори на самите Вас.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот REZINA » Вто Яну 07, 2014 16:24

Не се чудя нищо.......даже съжалявам че започнах да водя дискусия тук ! Най малкото което исках е да се заяждам с хора които не познавам лично (но вече добих представа)....... от теб разбрах с две думи следното: Няма да коментирате,вие нямате глас,това е положението и трябва да се съобразявате.... Просто исках да НЯМА ОТЛИВ от най-масовия старт,защото по този начин ще ни изгоните от пистата !!! А пък това дали съм говорител или не......живеем в свободна държава,всеки може да си пише каквото иска,има свобода на словото (стига да не е в разрес с правилата на даден форум) ако не е така може лесно да решиш проблема. Ивинявам се ако съм засегнал или обидил някой. Повече няма да пиша щом получавам неразбиране,явно проблема е в мен.На всички учасници желая успех през 2014г. Лично аз (ако не се промени нещо) ще участвам в Планинския Шампионат може би,така че ще се срещаме по трасетата ;-)
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Вто Яну 07, 2014 16:48

Съжалявам само, че нищо не си разбрал, но няма да почвам отначало.
Като събереш "Ние" и "Вие" ще се радвам да говорим отново.
Успех!
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот trouble » Вто Яну 07, 2014 17:01

....и най-вече се съобразете с описанието на този сайт сътворен през 2005-та година, а историята започва още през 2002, а именно - "Сайтът е място за новини, статии, снимки от състезания и срещи, полезна информация и връзки ... всичко за рали спорта в България и Европа.", където българските рали ентусиасти споделят. Вашата дисциплина ЗМ също е рали да не забравяме. Форумът е място, където не съществува БФАС, няма председател, няма Управителен Съвет, няма лиценз, такса и спортен клуб. Единствения регулатор е сърцето на всеки ентусиаст, което той дава, защото обича този спорт. Дава го безприкословно, безплатно и без изгода. Този форум търси връзката между неговите създатели феновете и техните идоли пилотите в съчетание с медиите, за да може най-добрите да останат в историята. Дали за вас (пилотите) това е хоби или професия нас не ни интересува. Единствено обаче коректива дали ще останете в историята или ще бъдете забравени след поредния си слаб старт са почитателите ви. Вие избирате дали да си карате за кеф или да допренесете нещо за историята на българския автомобилен спорт. Трима от по-горните писали пилоти вече си заслужиха "уважението" на публиката и ще бъдат отразени по подобаващ начин през новия сезон. Харчете пари, правете си кефа, яжте си семки, но дали ще бъдете запомнени зависи от нас в съчетание с вашите лични умения. Не ни интересуват проблемите ви, имате си ръководно тяло, то не се намира тук. Събирайте се, карайте се, обсъждайте се и да не си повтарям постовете - разберете се и карайте. Няма нищо по-хубаво за нас от това. Намирате се във форум на българските рали фенове, част от които са запалени по спорта от преди вас, но вече не пишат, запитайте се защо. Не го опорочавайте. Тази територия е наша. Ние в УС не ви се месим. И като за край, моля ви да разберете каква е връзката между Рекламодател-Пилот-Медия-Публика и ще имате по-голям успех в намирането на първия. Успех.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Andrey13 » Вто Яну 07, 2014 19:58

Знаех си че ще се стигне до тук и жалкото е че както казват сърбите....нища от томе. Всъщност създаденото напрежение е последствие от темперамента, емоциите и естествената спортна злоба без която футбола ще е балет а ЗМ ще е Осмомартенско рали. Мисля си обаче че Иван допусна една грешка в началато. От неговите постове а и на някои други стана ясно че същите са опълномощени да лобират за новите промени. Няма лошо, но си мисля че ако беше казано...."Ние заедно с еди кой си, със съдействието на еди кой си и под контрола на еди кой си измислихме тези нови промени". Тогава всички щяха да са наясно кой е съчинил промените, ако има авторитета, опита и знанията за това то няма какво да се правим на знаещи и да имаме претенции. Иначе излиза малко "под масата" и това естествено дразни особено когато става въпрос за корпоративни интереси от рода на "еднакви марка гуми за всички и един доставчик" , което е пълна фантасмагория, която няма как да се случи. Иначе форума наистина е мястото където трябва да дискутираме, обсъждаме и конкретизираме нашите проблеми, интереси и желания. Е...няма как да не проблесне някоя искрица, но същата тази искра пали огъня и поддържа ентусиазма ни за по-добро.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Вто Яну 07, 2014 20:28

Сигурен бях, че аз съм виновен.
Пак така бях виновен, когато исках да отпадне Планинско "Правец", после,когато исках г-н Александров да излезе от УС на БФАс, защото не беше идвал 2 години, след това, когато не искях повече другаря Янакиев да е начело, после пък бях срещу Александров, след това-против Ради, против цялата измишльотина без цел и посока, накратко - БФАС е мое дело, работливи хора... И пилота литнал смело, надалеч в простора. Имаше подобно стихче едно време.

А накратко - Андрей, ако не те познавах лично, щях да заявя, че си неадекватен. Поне 5 пъти повторих, че нито съм упълномощен да лобирам, решавам или каквото и да било, нито пък имам подобни права. И поне 5 пъти повторих, че изразявам личното си мнение - нещо, което правя винаги.

За твое сведение, доста по-назад лично изброих поименно всички участвали в изработката на Наредбата.

Относно гумите - точно от един доставчик трябва да бъде за да има приемлива цена. Ако и това не си прочел - избора на гумите и доставчика ще е обявен на 15.01.2014г именно за да има повече оферти.

И между другото - този форум наистина е на феновете и не е редно да има дрязги и скандали. Никога не е било редно и винаги ги е имало. Докато се върви на принципа - аз ще звънна, ще говоря, ще напиша така ще бъде. Съжалявам за цялата помия, която се изсипва тук от години (често и по мой адрес), но манталитета не се променя с нахлупване на каска на главата или плащане на членски внос.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Andrey13 » Вто Яну 07, 2014 20:54

Абе Иване! Нима си си помислил че това ще мине толкава лесно? Ами всичко е отражение на това което е пред парламента. Спомням си някои стари твои дръзки лозунги тук. Няма лошо! А и както е казал Дон Кихот..."Свободата Санчо се намира на върха на бойното копие"! Тази истина важи и тук. Всички промени и революции са ставали с бой :D. Мисля че си много сериозен и впрягаш много прекалена строгост в постовете си, което им придава малко генералски отенък и естествено малко дразни аудиторията. Според мен няма нищо трагично и спасение дебне отвсякъде.
Имам предложение. Нека се направи един предварителен списък на състезателите при новите изменения в кой клас и група ще се състезават и как се аргументират за своето участие.. И така най-правилно и лесно ще се види как стоят нещата. Ето аз съм първия:
Ще карам при големите Е3 или Щ 5 или какъвто клас ми измислят защото съм 1.8 и тежа 720 кг. Също смятам че така ще постъпят и Трабанта и другите подобни и безподобни, които ще сме заедно и на пистата ще се шматкаме покрай мицубишитата. :D Но пък "Шоуто трябва да продължи" :?
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Гетов » Вто Яну 07, 2014 21:14

Моят отговор на анкетата на Адрей е следната:
Насочвам автомобила към Рали Спринт. За целта изпратих и имейл до федерацията със следния текст:


Уважаеми колеги,
Първо искам от името на клуба който представлявам да ви поздравя с настъпването на новата 2014 г.!!!
Второ, изказвам своите адмирации, отосно огранизирането на новата дисциплина Рали-Спринт, в която нашия клуб, в лицето на екипажа Боян Гетов - Велислава Павлова - Фиат Пунто 1600, ще намери поле за изява през идния сезон.
Имам следните въпроси, относно първия старт - Боровец 1-2.02.2014:
1. Автомобил за група Е1 (нашия бивш Х2, с паспорт от БФАС от 2010 г.), на какви килограми тряябва да отговаря за да бъде допуснат до старт
2. Ще трябва ли да са снабдени автомобилите с пожарна система както за Рали, или с двукилограмов пожарогасител ще бъдат допускани?
3. Тъй като все още не е изтекъл срока за лицензиране на клубове и пилоти, ще бъде ли възможно само за това открито състезание да се допускат пилоти с валидни лицензи от 2013 г.?
4. Гумите - Свободни- това означава ли че може да се използват сликове, имам предвид чист слик, или ще а свободни откъм размер и марка , но да са с шарка като за рали (това ако е сухо времето...а ако има сняг ще бъде ли възможна употребата на шосейни зимни гуми?).
5. Ще се събира ли такса участие, и ако да в какъв размер ще бъде тя?


ПОЗДРАВИ
Георги Гетов
Председател Авто Мото Клуб "Ботевград"
тел 0878 706856
[email protected]



За да е и по темата за писта - не ми остава нищо друго, освен евентулани епизодични изяви на писта в средната серия....
Резината каза че се насочва към планинския шампионат....няма лошо.
Нека чуем и мненията на други пилоти и фенве..ще е интерсно кой на къде се насочва
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот ivozet » Сря Яну 08, 2014 10:48

kornholio написа:Ще напиша и едно лично виждане, ако аз трябваше да пиша правилник бих постъпил така...

Взимам писта Серес за номинал.
На писта Серес съм виждал AUDI STW QUATTRO Изображение
може би една от най-бързите коли от туристическите 4х4 заводска технология 300+ атмосферни коне да дава 1.28 мин (макар и да беше с къса кутия за планинско)
и ALFA ROMEO 155 GTA S1 в която се возих лично Изображение малко по стара генерация, но изключително бърза и космическа по технология 4х4 2.0 турбо- 1.26 мин


Малко извън темата.

Тези истински пистарки в кой шампионат на Серес се появяват?
Изображение
Аватар
ivozet
 
Мнения: 773
Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 10:27
Местоположение: SOF
Име: Иво Асенов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот kornholio » Сря Яну 08, 2014 11:24

И двете са идвали на мероприятие което организираме Alfisti.gr и Аlfisti.bg

AUDI-то е собтвеност на http://www.cabilis.gr/
АLFA-та е сoбственост на http://www.scuderiamediolanum.com/leauto/index.html

Аудито го карат в планиския шампионат на Гърция (https://www.youtube.com/results?search_ ... i+stw&sm=3), Алфата на различни мероприятия из Европа. Собствениците на двете коли са толкова истински ХОРА, че чак съм им се чудил и възхищавал. Няма въпрос на който да не са отговорили, а в Алфата ме поканиха по име (след като се запознахме часове преди това) да се повозя. Ето видеото от возенето ми. Аз съм тоя с гадния глас :) - https://www.youtube.com/watch?v=kAfrjY6cbzk
и едно видео от моя телефон - https://www.youtube.com/watch?v=cGx3OyHEUqU

Ето и автентично видео от състезание за шампионата на Италия 1992, когато конкретната кола с пилот Giorgio Francia завършват 2-ри - https://www.youtube.com/watch?v=_xKbgjxvylo
kornholio
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Апр 05, 2013 19:08
Име: Nedelin Kalchev

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот trouble » Сря Яну 08, 2014 11:44

Нено е истински фен на алфа ромео, както и аз. Ние се познаваме горе долу. Нено знам какво направи пролет 2008 на пролетния събор във ВТ на нашата марка. :D Това извън темата. Ако България се стреми да направи поне малко подобни автомобили като тези чрез регулации и мерак на писта не че ще ходя аму направо ще спя там. Поздрави. Това беше малко лирично отклонение. Продължавайте си беседването.

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот kornholio » Сря Яну 08, 2014 12:01

Aз не знам защо се бяга от истинките пистови регулации. Една STW кола струва около 60 eвра. В Англия се познавам с някои от участниците във възобновения шампионат - HSCC Super Touring Car Championship in association with TCRE - https://www.facebook.com/touringcartrophy?fref=ts, към момента интереса е като та дори и по-голям от BTCC :).

Ние обачч тука сме напред с материала и караме сувалки по -500-600 кс.... не знам дали е за добре или не

Сори за отклонението, но съм наистина голям любител на туристическите автомобили и ме боли като знам какъв е нашия шампионат. Вижте сърбите и те не са далеч от истината.https://www.youtube.com/watch?v=cwII5VopkX8
kornholio
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Апр 05, 2013 19:08
Име: Nedelin Kalchev

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта

cron