БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот темида » Нед Дек 07, 2014 10:15

Нарушен е чл.3 ал.5 от ЗФВС"спазване на овщоприети в света принципи на физическото възпитание и спорта и на международното спортно сътрудничество".Чрез нерегламентирана промяна на международни спортни стандарти в нарушение на спортния кодекс на ФИА чл.2.1.9( всяко международно или национално с категории и групи автомобили дефинирани от ФИА ,те трябва да отговарят на всички технически регулации на ФИА И ДЛЪЖНОСТНОТО РАЗЯСНЕНИЕ И ТЪЛКУВАНЕ Е САМО НА ФИА.Националната спортна власт отговорна пред ФИА НЕМОЖЕ ДА ПРОМЕНЯ техническите разпоредби без изричното писменно съгласие на ФИА).Обществена тайна е, че вБФАС се пишат правила за НАШИЯ СЪСТЕЗАТЕЛ ,който е член на управителния съвет на БФАС явявайки се едновременно и в качеството си на състезател (ЯВЕН КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ).Факт е ,че в дисциплината "планински шампионат ",където той няма пряк интерес (не участва) се спазват правилата на ФИА.По ирония на съдбата (нашият състезател) отговаря за етиката в БФАС(да запушва устите на инакомислещите).При този явен гаф всяко нормално ръководство би поело отговорността като сдаде властта .
темида
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Апр 11, 2014 15:19
Име: Благовеста янкова

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Нед Дек 07, 2014 16:07

Аз съм последният, който би подкрепил настоящото ръководство, което отдавна трябваше да си е отишло.

Прочетох внимателно чл. 5 от "Специален правилник за провеждане на автомобилни състезания на затворен маршрут за 2014г.".
Забелязвам, че се допускат автомобили, които "отговарят на изискванията на приложение "Ж" на ФИА и наредбата на БФАС за съответната година". Мисля, че БФАС има право да внася допълнителни и специфични изисквания само за националния шампионат. Когато се касае за международно, европейско или световно състезание, чиито домакини сме, тогава трябва стриктно да се спазват наредбите на ФИА (ярък пример е скандала от 2010-та година, когато имате 3 регламента и класирането беше гласувано). На база на горното не съм убеден, че само този член е достатъчен за да бъде отнет лиценза на БФАС. Мисля, че подобен казус ще е дълга борба между различните юристи, от което отново ще загуби спорта (ако изобщо съществува).

Не мисля, че отнемането на лиценза е решение на проблема, който си тлее от години. Трябва да се мисли в посока на принципно, коректно и дългосрочно управление (с или без лиценз). Ако жалбата е основателна (пак казвам - разсъждавам си на глас, не съм 100% убеден в правотата си) ни чакат дълги спорове и в най-добрият случай - отнемане на лиценза. Това би довело до нови разправии, пръкване на 2-3 кандидати за нова федерация (не че ги няма и в момента, скоро единият даже скачаше срещу мен) и... нищо полезно.

Със съжаление отбелязвам, че истинските ни проблеми са в самото автомобилно общество. Ако то продължава да приема шуробаджанащина, променливи правила по време на състезателен сезон, еднолични решения, фалшиви отчети и бюджети, то и Господ да слезе на земята, пак няма да се случи нищо хубаво.

Разсъждавам си само, може пък и да не съм прав...
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот темида » Пон Дек 08, 2014 20:30

Уважаеми ,господин Шопов,в предният пост съм цитирала чл.2.1.9 от кодекса на ФИА( ПРОЧЕТИ ПРЕВОДА),който категорично казва,че БФАСняма право да променя техническата регламентация(приложениеЖ)на ФИА.Неспазването на тези норми съответно води до санкции от страна на ФИА(от глоба до изключване)Фактическите нарушения по същество:1.(приложение Ж чл.277-2014),в който т.3 минимално тегло до 1600 е 580кг. до 2000 см3 е 620 кг.а съгласно чл.5 от "специалният правилник за затворен маршрут"минималното тегло до 1600см3е 850 кг. а до 2000см3 е900кг.Това е нерегламентирана промяна .ИЗНЕНАДА:В правилника за 2015 наглостта на НАШИЯТ състезател С.Апостолов няма граници и удобното за неговия автомобил до 2000см3 е вече 950 кг.Амбициите му водят БФАС в посока на санкции от ФИА.НАРУШЕНИЕ2:Текста от (приложениеЖ чл.277-2014 Definition/Eligibiliti) Дефиницията група Е1 на БФАС е некоректно преведена в първите няколко реда ,а от там нататък в по-голямата си част са лични измислици ЗАБРАНЯВАЩИ/РАЗРЕШАВАЩИ нямащи нищо общо с чл.277 -2014 на ФИА.НАРУШЕНИЕ 3:Неможеш да допускаш в състезание различни автомобили групи "А","N","R" ,"E1"С ЕДНО ГЕНЕРАЛНО КЛАСИРАНЕ.Явно е нарушен общоприетия принцип за (fair plai)а с това и чл.3 ал.5 от ЗФВС.(виж формолировката във втори пост)Явно това ръководство си прави каквото си иска ,за което трябва да бъде сменено.
темида
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Апр 11, 2014 15:19
Име: Благовеста янкова

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот trouble » Пон Дек 08, 2014 21:58

че БФАС откога е станала член на ФИА или аз съм пропуснал нещо :lol:
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Вто Дек 09, 2014 09:47

Здравейте г-жо Янкова,
С последното Ви изречение съм напълно съгласен.
Що се касае до останалото - не мисля, че Министерството на спорта е органа, който би следвало да вземе отношение. В подобна ситуация жалбите се подават до съда (поне така мисля). Вече има жалби, които чакат повече от 7 месеца и фактически те държат старото ръководство на власт. Вие си преценявате какво,кога,дали и как, но както спомена и Краси - ще влезете в безкрайни юридически тълкувания и спорове.
АЗ лично никога не съм виждал ПИСМЕНО оправомощаване на БФАС от СБА за делигирани права от ФИА. Замислете се дали изобщо ще се намери такъв документ и го потърсете.
Аз лично съвсем скоро очаквам пълно разпадане на БФАС, защото ако покойният г-н Янакиев беше свързан по някакъв начин със спорта, то новият Председател на СБА не ни дължи нищо.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот темида » Вто Дек 09, 2014 22:27

Здравейте,по стечение на исторически обстоятелства (и политически след четиридесетте дена лека му пръст)до момента и за двата раздела спорт и мобилност член на ФИА е СБА.ФИА налагайки санкции на СБА(глоба )ще последва отказа на СБА от раздела спорт,което автоматично лишава НАС БЪЛГАРСКАТА СПОРТНА ОБЩНОСТ от международни прояви на територията на България и участие на българи зад граница .Всичко това защото НАШИЯТ състезател г-н."Първозванов"има амбицията да остане в историята като пенсионера шампион и умело (нарушавайки норми и закони )манипулира председателя прикривайки се зад лозунга за доброто на спорта .Г-н Първозванов така побеждаваше и едно време .Всички се състезаваха с куци металекси с ладови мотори , а той си издейства по партийна линия автомобил от европейския шампионат формула 3 .И ТОГАВА ПОБЕЖДАВАШЕ ПО НЕГОВИТЕ ПРАВИЛА .В наредбата за 2015 г виждам,че е вдигнал килограмите до комфортните за неговия автомобил 950 кг.
Г-н Шопов,чл.8т.5 от ЗФВС министъра на младежта и спорта осъществява надзора върху дейността на спортните организации за спазването на този закон.
Чл.8 т.12 министъра на младежта и спорта издава,отказва,подновява и отнема лицензии на спортните федерации и на националните спортни организации за извършване на спортна дейност.
темида
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Апр 11, 2014 15:19
Име: Благовеста янкова

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Вто Дек 09, 2014 23:12

СБА така или иначе няма афинитет към автомобилният спорт, така че лиценза за момента е през крив макарон.
Имам чувството, че недоволството Ви е на лична основа, а това не е добре. Не е добре ако ще страдат всички заради един.
От друга страна каква е целта на тази жалба? Какво точно искате да постигнете и по какъв начин ще повлияе позитивно? АКо се окаже, че сте права, какво очаквате да се случи и какво ще произтече от това?

Не се заяждам, наистина ми стана интересно и питам за да сглобя картината в главата си.

Само ще Ви помоля да смекчите тона си до нивото на правилата на форума и за в бъдеще да избягвате иронични и/или саркастични израчи по чиито и да било адрес.
Благодаря предварително.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот BOXER » Пон Дек 15, 2014 21:58

Дишайте спокойно,килограмите няма да се вдигнат ;)
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот темида » Сря Дек 17, 2014 19:50

Уважаеми г-н Шопов,отговора на въпросите Ви се основава на висшето човешко право на СПРАВЕДЛИВОСТ осъществяваща се чрез ВЪРХОВЕНСТВОТО И РАВЕНСТВОТО пред законите (норми,правила).Центалният въпрос е какво се случва с живота (преживяванията ,усилията ,трудът,надеждите,икономическите загуби)на реален човек(не вещ за еднократна употреба),когато властимащ в собсвенна изгода незаконно промени правилата -думята е ГАВРА С ЛИЧНОСТТА.Във връзка с горното отчитам липса на реакция и дори защита на НЕСПРАВИДЛИВОСТТА(начин на мислене и функциониране в социални системи ,в които НЕСПРАВИДЛИВОСТТА е правило ,а СПРАВИДЛИВОСТТА е изключение от правилото).Отговор на въпроса Ви:Имам чувството,че недоволството ви е на лична основа ,а това не е добре.
Мотивацията за недоволството ми няма никакво значение извън факта ,че защитава СПРАВЕДЛИВОСТТА и немога да приема ,че това не е добре.Отговор на въпроса Ви:Не е добре ,ако всички страдат заради един.Приемам го като прибързано формолирана мисъл .Не вярвам,че сте срещу СПРАВЕДЛИВОСТТА.Не вярвам,че искате да прехвърлите проблема от болната (нарушенията на БФАС)на здравата глава(потърпевшия)като вменявате виновност на един заради(това че защитава законно право )или за КАКВО ТОЧНО!?Вярвам,че не изпитвате носталгия по типичната за отминали времена несправедливост осъществяваща се чрез безпринципна власт на мнозинството (болшевизма чрез диктатурата на пролетариата)разрушителна за всяка социална система.
темида
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Апр 11, 2014 15:19
Име: Благовеста янкова

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот темида » Сря Дек 17, 2014 20:40

Целта на жалбата е СПРАВЕДЛИВОСТТА(власт власт възспира)чрез институциите министерството на младежта и спорта във връзка с нарушения на ЗФВС и ФИА.Време е всяко ръководство да знае,че над него не е само синьо небе.Всичко,чрез което се осъществява ред и законност е позитивно.На въпроса :Какво очаквам да се случи-СПРАВЕДЛИВОСТ.
В момента според чл.29 от УСТАВА: нито едно решение гласувано от"четиричленката"(при изискване минимум 5) НЕ Е ЛИГИТИМНО.На практика няма управление,а в устава не е посочено решение при подобна ситуация.Най-добрият изход е бившите ,които нямат морално право (болшенството при избора му е гласувало недоверие) да напуснат доброволно властта и да се назначи временно ръководство начело с г-н В. Илиев(подобно на временно правителство до преключване на съдебната сага.В противен случай вкопчването им във властта е ясен индикатор за морала им
Чл.34 от Устава:членовете на управителния съвет носят отговорност за действиятя си, с които увреждат интересите на БФАС . КАК?!!! И ПРЕД КОЙ?!!!
До ВОХЕR радост и типичния имотикон Хитро а? Когато властта те е стиснала за гушата и ти подаде глътка въздух те обзема безпределна благодарност ,че все още дишаш(типични приоми на властта заради властта)Властта е слуга на СПРАВЕДЛИВОСТТА.
темида
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Апр 11, 2014 15:19
Име: Благовеста янкова

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот trouble » Чет Дек 18, 2014 12:35

С интерес ще следя решението по повод жалбата. Малко не ми прилича на жалба с правно основание, а на болежка към Страсбург. Така е и нас феновете ни боли. Като "гугълна" името на В.Илиев ми излизат статии, че си е оттеглил желанието да управлява.
Само, че аз освен неговите думи, които виждам написани в статия примерно на Аутобилд, ще допълня - късно е.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Чет Дек 18, 2014 14:24

Г-жо Янкова,
Бъдете убедена, че винаги съм стоял и ще стоя зад справедливостта, без значение кого касае.
Относно личната основа - мога да Ви дам поне 5 примера за последната година, които биха могли да бъдат атакувани не само в Министерството на спорта, но и в Съда. Учудих се, че сте се спрели само на един.

Въпросът ми като цяло бе зададен, защото като всеки казус и този има две страни - морален и практически. Моралният го уточнихте изчерпателно и Ви приветствам за тази позиция. Интересуваше ме практическият и това, което сте замислили и очаквате да се случи.
Не знам дали ФИА ще наложи глоби на СБА, още по-неуверен съм, че СБА с лека ръка ще отхвърли лиценза. Факт е, че сегашното "ръководство" отдавна потъпка всички морални и юридически форми, на които би трябвало да служи и смятам, че това не би променило позицията им. Проблемът идва от цялото автомобилно общество, което продължава да приема подобно отношение към Спорта. Това е друга тема и няма да се впускам в нея.

Благодаря за изчерпателният отговор и Ви моля да ни държите в течение какво се случва.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Предишна

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта