БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Пет Дек 27, 2013 18:13

Ето и публикувани току що "Разяснения и важни акценти...".

Мисля, че те дават в известна степен яснота какво очаква всички ни и се надявам, че наистина тонът на всички ще бъде по-умерен и коректен.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот D.Nikolov » Пет Дек 27, 2013 20:25

Аз лично съм ЗА тези промени които са почнали, макар и малко закъснели (с години)
Отначало не разбирах защо изобщо е оставена гр.Е в 1 и 2 серия но като се замислих е правилно, че се дава шанс на много автомобили да участват(ако искат) като ги изравнят поне по килограми и част от конструкцията, като се допускат само Е1 . Лично аз бях категорично на мнение че гр.Е трябва да е напълно отделно но няма как на този етап поради създалата се ситуация от години безхаберия и получилата се "шопска" салата по сериите, началото е добро ..
Все пак промените са доколкото е възможно по пример на международните изисквания.

Предполагам с времето ще се изглаждат.

clio16 написа:Аз не можах да разбера точно идеята на федерацията да изравни нещата в долните две групи и да направи някаква пропаст в Е-мах....... :)

Дано обърнат по сериозно внимание на този проблем(аз лично много пъти съм го подмятал по друг начин този въпрос), че автомобилите от 2000куб. до "3500куб" почти изчезнаха!, с годините,(заради правилата на тази прословута гр.Х) останаха много малко бройки.. а желанието им на собствениците да ги вадят в клас "Освободени" граничи с нулево.
Аватар
D.Nikolov
 
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 18:21
Местоположение: Бургас
Име: ДИМИТЪР НИКОЛОВ

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот REZINA » Пет Дек 27, 2013 20:27

Това значи ли че кола 1.6 като моята ако иска да кара на слик в горния клас трябва да е 900кг.

п.п. А от 1400 куб. до 1600 куб. 580кг. тогава карам в МАКСИ ...така ли е ?
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Пет Дек 27, 2013 20:43

Точно това означава.

Относно дупката в "Е-Макс", ако и когато има наистина пистови автомобили, правени специално за група "Е", тази дупка ще изчезне.
Не искам да споря дали някой трябва да си купи нов автомобил или да преправя стария - това е въпрос на личен избор. Обзалагам се, че ако се запази тази посока, след максимум 2 години в "Е-макс" ще има сериозна битка от А до Я.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот REZINA » Пет Дек 27, 2013 20:47

Значи и сега без да си пипам колата мога да карам в МАКСИ ?
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Пет Дек 27, 2013 20:51

Резинка,
Не ти познавам автомобила, но ако отговаряш на условията за твоя клас, то можеш да караш винаги в по-висок.
В конкретния случай имаш 3 избора:
а) преправяш нужното за да влезеш в серия "Спорт" (до 1.6, мин. тегло 850кг, семи-слик и т.н.);
б) преправяш нужното и отиваш в серия "Туринг" ( до 2.0, мин. тегло 900кг, слик е разрешен и т.н.);
в) не преправяш нищо (казано от теб) и отиваш в серия "Макси" ( слик е разрешен, мин. тегло според класа, биоетанол и т.н.).
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот REZINA » Пет Дек 27, 2013 20:54

На Царя и Маршавелов дупе да им е яко тогава..............аз на долу по стъпалата няма да слизам !!! ако ще и все последен да съм :shock:
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот rudolf » Пет Дек 27, 2013 21:26

REZINA написа:На Царя и Маршавелов дупе да им е яко тогава..............аз на долу по стъпалата няма да слизам !!! ако ще и все последен да съм :shock:


роска:правилника те пази от радикали, ти искаш сам да им се набуташ в устата:)
rudolf
 
Мнения: 204
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 16:15
Име: Иван Иванов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Kring » Пет Дек 27, 2013 22:37

Тримата действащи пилоти , който са взели участие с създаването на наредбата са с автомобили от Емакс.Чудете се тогава , как така Емакс не ги засягат никакви промени, а даже им се осигурява пълнеж да не са 4-5 коли на старта.
Kring
 
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 09:37
Име: Георги Караджов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот KrumDonchevFen111 » Пет Дек 27, 2013 23:02

Kring написа:Тримата действащи пилоти , който са взели участие с създаването на наредбата са с автомобили от Емакс.Чудете се тогава , как така Емакс не ги засягат никакви промени, а даже им се осигурява пълнеж да не са 4-5 коли на старта.


Няма толкова общо с емакс бе хора! Хората от БФАС са ви написали всичко нужно защо продължавате с вашите съмнения и размисли не мога да разбера ... има правила които ще изравнят възможностите до 1600 и ще махнат хората които от 2-3 коли в класа си са шампиони няма нужда да цитираме знаем си ги ... лично мое мнение!
Весело изкарване на нова година !
Силов и чип тунинг (подготовка на състезателни автомобили), автодиагностика, изработка на състезателни части за автомобили и ролбари. Л.С
KrumDonchevFen111
 
Мнения: 67
Регистриран на: Пет Фев 24, 2012 22:48
Местоположение: София
Име: Petio Petkov

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Пет Дек 27, 2013 23:23

Жоре Караджов,
Хайде без долни обвинения без покритие.
Така като гледа, останалите 6 от 9 имаме амбиции в "Е-макс" също.
Търсите под вола теле!
ФИА е въвела и измислила група "Е", но ние сега още 20 години ще доказваме, че е станало заради някой наш пилот.
Толкова ли не разбирате, че каквито и правила да има все някой ще е недоволен, а друг - щастлив?
Вече имаме унифицирани групи и класове (след толкова много години пълен хаос), какво има още да се измисли?
Стягайте автомобилите, борбата се очертава интересна, но честна!
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот REZINA » Пет Дек 27, 2013 23:46

Борба няма да има.Не се ли махне ограничението от наложените гуми.........чакайте не повече от 3-5 коли ...ГАРАНТИРАНО !!! Не може едни да карат на сликове...други не.А тези млади пилоти ще дойдат с автомобили 2 литра !!! Или този момент пак се пропуска ? Като ще е на семита защо не е за целия Шампионат.Да не би 1600 да са по малко опасни или силни от 2000 куб..........СМЯХ

п.п. В Тайм-Атак по картинг пистите Любителите карат на сликове...ние "Професионалистите" на семита....пффф. Ниско бюджетно ...за 6 бр. гуми на уйкенд по мин. 800лв. ще трябва да се изръсваме :shock:
Последна промяна REZINA на Съб Дек 28, 2013 00:18, променена общо 1 път
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Kring » Пет Дек 27, 2013 23:58

Какви долни обвинения бре , френдо. Кажи ми, кое не е вярно?

Знаеш ли каква е иронията във случая.Промените , които сте направили за Спорт и Туринг , са доста положителни.И ако успеят да преживеят 1-2 стресови години тези класове ще станат по-интересни ,и за състезатели, и за публика. Нищо не се променя обаче в група Макс . Правим пълнеж със коли от долните класове , да има какво да изпреварват драгстерите.Няма изравняване на автомобилите ,няма повишаване на конкуренцията.Пак ще се чудят как да снимат 5 коли на решетката да изглеждат като 15.
Kring
 
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 09:37
Име: Георги Караджов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Съб Дек 28, 2013 00:13

Резина,
Хайде стига. Всички знаем защо толкова се сърдиш за гумите.
Ок, нека ти го кажа в прав текст. Гумите, които ползвате на 13" НЕ СА ХОМОЛОГИРАНИ ЗА ЛЕКИ АВТОМОБИЛИ! Те са за фрий формула. Така ли е?
Ако съвсем случайно съм прав ще ти споделя че тези гуми НЕ СА РАЗРЕШЕНИ за употреба от леки автомобили. Това, че всички си правят оглушки, та барем е по-евтино и мир да има е друга бира. Чудя се ако утре някой в БФАС прочете тези редове и ги забрани, за какво ще се оплакваш тогава? Че е умряла временната далавера да се набавят евтини гуми втора употреба ли?
И изобщо това, че някой е намерил временен канал за още по-времен евтинджос не означава, че всички трябва да правят спорт по този начин! Защо не си купуваш хляб или пържоли втора употреба? По-евтино е да му се не види!
Ще подложа гаранцията ти за липса на участници на съмнение, но времето ще покаже.

Жоре,
Абсолютно на едно мнение сме за първите две серии и няма да го коментирам повече.
Относно "Макси" - повярвай ми, че не е толкова скъпо да бъдат бити повечето от тези автомобили. Примери-бол, но това е обект на друга дискусия. Естественият подбор ражда конкуренцията, а тя - качеството. Това е вярната формула във всеки аспект на живота и не мисля, че тук ще е различно.
Да, вероятно на първо време ще се открояват вечните първи трима, но досега не е ли било така?
Какво излиза? Разликата е, че няма да бъдат наградени 47 човека за участие на една писта, а само 9. Това ще даде стимул на останалите 38 следващия път да са по-добри и по-добри. И не ми казвай, че всичко опира до пари.
Минат ли година-две по тази схема на правила и действие съм сигурен, че и трите серии ще бъдат невероятно оспорвани и интересни. Все си мисля, че всеки истински спортист би искал да става шампион при подобна конкуренция.
От друга страна съм убеден, че 90% от досегашните участници лесно биха се включили в "Спорт" или "Туринг". Е, сигурно няма да изнася на колекционерите на купи, но пък чувството да си в призовата тройка между 25 участници си струва!
Както и да е - отплеснах се. Нямам спомен която и да било Наредба да не разбунва духовете по Коледа, защото всички скучаят. Факт е, че драмата, която се описваше всъщност не е толкова ужасна. След 5-6 месеца ще се окаже, че е била за добро. Стига разбира се всички да я проумеят и възприемат.

P.S. Не е вярно това, че "действащите пилоти с Е-Макс автомобили" са подбтвали наредбата насам или натам. Вярвай ми - за всеки ре в тази наредба е имало спорове и разсъждения как би било най-добре за спорта, а не за някой от тях.
Друг въпрос е, че за мен лично имат и лично достойнство, което не позволява подобни манипулации от тяхна страна. Е, аз бях там и мога да ти го гарантирам, но не си длъжен да ми вярваш... Парадокс.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Гетов » Съб Дек 28, 2013 00:15

Иван Шопов написа:Другарю Гетов,
Внимавай, че напоследък върлува страшен грип. Изразява се в крайни небивалици, а пряко удря и правопаса - всички заразени изписват "специалистите" с главни букви".

В този ред на мисли ти, като по-запознат, защо не седнеш да направиш някои промени? Ей така, да ги обмислиш, синтезираш, "смелиш" и най-накрая публикуваш?
Не за друго, но ще ме зарадваш най-накрая с нещо изпипано, "неспециално", но пък "градивно".

А г-да "СПЕЦИАЛИСТИТЕ" следваха друга логика - как за 4 дни да съумеят да направят наредба и два специални правилника за дисциплините, които ще бъдат най-пряко засегнати от наредбата.

Ей, ненамрънкахте се, особено в моменти на "съпричастност" към "колегите". Ами вземете и им помогнете да му се не види. Соченето с пръст и "Аз не мога и не искам , ама те са лоши,лоши!" не помагат никому, освен в детската градина.

ШОПОВ..така ще се обръщам вече към теб защото за толкова години нЕ разбра какво точно е обръщението ДРУГАРЮ (в никой случай не е комунистическия му аналог, а нещо много по ценно)...НО..няма да се обръщам към теб вече по никакъв начин защото смятам че не си ми нито на интелекта нито на образованието, нито на културата...това е от мен с думи прости ясни и конкретни
А като какъв са те избрали точно пък теб да си в 9-те Апостоли...и аз не намирам отговор?????дали си член на АДАС...ма няма как да си че не си действащ автомоболен състезател...Дали като член на БФАС..и това не може да си..щото клуб нямаш КЛУБ дето да е плащал членски внос в последните години...като КАКЪВ ТОЧНО ТЕБЕ ИЗБРАХА ДА СИ ТАМ НА МАСИЧКАТА..ЧЕ ДА МИ СЕ НАЛАГА АЗ ДА СИ ХАРЧА СЕГА ПАРИТЕ ЕИ ДА СЕ СЪОБРАЗЯВАМ С ТВОЙТЕ ПРИУМИЦИ??????????
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта