БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот rudolf » Пон Дек 30, 2013 18:32

http://www.bfas.bg/index.php?option=com ... Itemid=163

годишно класиране за група супер2012

8 човека с 3 или повече участия в цялото първенство...

4 класирания...4 шампиони + 1генерално...
е2
а6
х2
х1
генерално
е1(няма нито един участник с едно състезание- за да стане шампион)
13се връчени купи.

особено е весел клас х1 за когото колегите тук се загрижиха да не пропадне:)
Последна промяна rudolf на Пон Дек 30, 2013 20:00, променена общо 1 път
rudolf
 
Мнения: 204
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 16:15
Име: Иван Иванов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Andrey13 » Пон Дек 30, 2013 18:51

Иван Шопов написа:Андрей,
Ако не си наясно, то ще го изясня с едно изречение - винаги съм говорел и говоря от моята лична гледна точка. Добра, лоша, правилна, грешна - моята! И тези лични откровения започват да ми напомнят за "доброто старо време", в което питах има ли стратегия и цели новият УС на БФАС, а трябваше да обяснявам аз кой съм.

Извинявай, че ти го казвам, но все още си много далеч от спецификата на "пистовите неволи". Казвам го с най-добро чувство и с ясното съзнание, че аз например нямам понятие от автокрос колкото теб.
Колкото до анкетата - имаше такава и вероятно не знаеш за нея. За резултатите бях писал някъде по-назад.

Идеята ти с анкети за всичко е меко казано безумна и неприложима, като това е по няколко причини.
На първо място самото провеждане на анкетата и синтезирането на отговорите вероятно ще отнеме доста месеци.
На второ място, дори и да има положителен резултат, то въвеждането на "новоизкованите правила" ще отнеме още доста време и хич ням ада се учудя ако някой ревне, че автомобила му вече е друг и не му изнася.
На трето и не на последно място, бих искал да ми покажеш поне един спорт, в който самите спортуващи определят правилата, по които ще се състезават.

За разлика от другите спортове, от години в БФАС е достатъчно "да звъннеш на правилния човек" и хоп- ново правило работи в твоя полза. Ето този навик, трупан с години пречи в момента и поощрява желанието за лична угодия да избуява над това каква би била ползата за всички. Очаквам всеки момент някой да предложи да си гласуваме данъците, такса "смет", цената на тока, хляба и парното. Страхотно би било и ако логиката ти е вярна, то следва още утре да плащаме по 0.30лв ток на месец. А дано, ама надали!

Примера с автокроса е наистина показателен. За близо една година не можахте по никакъв начин да се разберете, спогодите, убедите и т.н. за да карате заедно и при еднакви условия! Чета внимателно мненията ти/Ви, разговарял съм с твои колеги и аджеба се чудя нещо - как така една не кой знае колко радваща се на участници дисциплина не успяхте да оправите, но сега чета вече "работещи идеи" за целия спорт? Не си си дооправил в къщичката, но пък можеш да подредиш "в съседите", така ли? Телефона ми го има някъде назад (0888216942) - можеш да ми звъннеш ако държиш да ми отговориш.

Аз лично оставам с усещането, че повечето изказали се имат една единствена цел - да използват досегашния си ресурс (джанти, гуми, неамортизиран докрай двигател и прочее), пък като приключи - тогава може и да променяме нещо, ама да не е много, че нали той моят автомобил...

В крайна сметка може ли някой от "опониращите ми" да отговори ясно и точно - какъв спорт иска? Такъв на доизживяване, с налични средства и залязваща слава или нещо по-добро и със сигурност приближаващо се до добрите примери в световен мащаб?

P.S. Андрей, забравих за подписа. Той е такъв, защото това е моето убеждение. Една новоприета Наредба не е променила мнението ми. Това евентуално ще се случи, когато тя се приложи и не е единствената такава.

P.P.S. Ще Ви прочета отговорите догодина. Прекалено много време отделих за да обяснявам, че бялото не е черно и най-вече само аз да отговарям. Ако се върна 3 страници назад ще намеря поне 10 въпроса, на които никой не пожела да даде отговор. Колко познато...

Хайде, весели празници на всички, живейте красиво, обичайте и помагайте на хората, които го заслужават и дано новата 2014г. Ви донесе повече реализирани амбиции, от които другите хора биха се гордяли с Вас!

Ами ясно е че си от кухнята ама не си ти готвача. И още не е ясно каква манджа готвите и после трябва да я ядем независимо дали ни харесва. Мнението на участниците е важно не да се играе по техните правила а да се съобразят фактите и реалното състояние на базата и възможностите с които разпалагат пилотите и клубовете.
p.s. Изказвам се от позицията на кандидат да участвам в следващия сезон в ЗМ. И това ме вълнува пряко.
И пак казвам че нямам нищо лично, но тази дискретност и неяснота наистина е тревожна.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот QUATRO » Пон Дек 30, 2013 19:33

Хайде да ви върна малко назад във времето ... Да се види ,кой за какво се бори :D

viewtopic.php?f=3&t=12413

viewtopic.php?f=3&t=11116

viewtopic.php?f=1&t=10981

viewtopic.php?f=1&t=10736&start=180

viewtopic.php?f=22&t=9948&start=30

viewtopic.php?f=1&t=10736&hilit=%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%B2

пп. Извинете ме ,пропуснах :D - viewtopic.php?f=22&t=11896
QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Andrey13 » Пон Дек 30, 2013 21:37

Защо се сещам за Яне Янев :D :D :D.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот existence » Пон Дек 30, 2013 22:01

Ей, ШАРЛАНТАНИ!!! Да, точно вие - дето сега ви се свива!!! Искам да ви попитам дали сте стригали от костенурка вълна и от къде ви е дошъл този зор. Аз от 2 години се мъча да натегна купчина желязо, за да е в изискванията, и винаги съм бил воден от тях!!! Уважаеми Г-н ШОПОВ, искам да се досетите как аз съм докарал кола като вашата до 780кг. и 1595куб.см и е с поне 20 метра повече тръби по изисквания от вашата!?? ММ сещате се как става нали!?(пари, труд, нерви) И от какъв зор изведнъж решавате да се издрайфате с труда не само на мен, ами и на всички които са делили залъка си само и само да се появят на пистата с произведението си. Евала правя на анти отношението ви!!! Кажете 1-2 години по-рано какво мислите и планувате, а не изведнъж цялостна промяна на регламента и край. Никъде в СВЕТА го няма това БЕ ЕЙ!!! Искам да си обуете гащите и да седнете в една подготвена пистова кола 1.6, отговаряща на килограмите, и да и нахлузите едни полу сликове, а пък аз ще ви гледам сеира. Мисля ви за умни създания с логика, ама не я виждам. щом предполагате, че комбинацията СЪСТЕЗАТЕЛЕН АВТОМОБИЛ и ПОЛУСЛИКОВЕ е възможна. Това не са коли с които се ходи по кафенета или до лозето, това са коли за които правилника трябва да ги кара да седят на пътя по безопасни, а не по неуправляеми!!! Промяната иска време и постоянство, не наглост и бог знае още какво... И от какъв зор ще карате всеки да почва от най малкия клас. Това не ви е спортно училище, а шампионат!!! Колко хора ще откажете така, които се готвят за друг клас, а искате да си хвърлят времето и парите в дисциплина, която не ги влече!? Мислете бе!!! Хората излизат на пистата за победа, хората си ценят труда, хората се борят да са конкуренти, ала уви - вие убивате всичко в полза на малцина. Накрая сигурно и едномарков частен шампионат ще излезе идеята за клас супер!!! Много ви здраве и късмет!!!
Аватар
existence
 
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 21:59
Местоположение: гр. Русе
Име: Виктор Войнов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот dr.hous » Пон Дек 30, 2013 23:20

Аз ще изразя едно,може би иронично и комично мнение.За мен истинският автомобилен спорт приключи през 2009год.Защо ли?Ми аз знам и ще ви кажа защо!До 2009 година на писта се събирахме средно по-70 автомобила,планинско 50.Как тогава успявахме да караме на всички писти и планински?Как плащахме 300% застраховка гражданска отговорност?Как па не чух един да се оплаква за нещо?Как ходенето по-състезание ни правеше щастливи и безгрижни?Еми имахме желание и намирахме начин!Какво стана след това ли?Започна се с хансове,каски за хансове,минимални килограми,паспорти,нови групи и т.н.Спомняте ли си как се говореше,че колите са ни леки,опасни и трудни за контролиране!С новите правила и хансовете сегашните ЗВЕЗДОЛЕТИ СА БЕЗОПАСНИ!Ма не вие виновен Шопов,Козлеков и новият управителен съвет,виновни сте си вие!Когато на определени хора не им харесва нещо се събират,решават и си отстояват исканията а не лаят по форуми и бесетки/да ме прощавате за израза/Така е защото няма общо мнение и всеки дърпа чергата към себе си.Давам мило и драго да се върне онова време без хансове,без паспорти,без ограниченията за Гр-Х /Е/а автомобилите да си отговарят на приложение "Ж" за безопасност.Даже предпочитам и Янакиев да се върне ако това стане.Ама не!Добре дошли в България.Имаме право да мълчиме и да се примиряваме.Състезания ще си има,със или без нас.Пилотите вече са на изчезване!Това да караш 2-писти и 2-планински за годината,не те прави пилот а ентосиаст.Такива винаги ще има.Весело изкарване на новата година и спортни успехи на всички. :D
dr.hous
 
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 18:30
Име: Косю Йорданов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Гетов » Вто Дек 31, 2013 01:01

2009 и назад...само ще си мечтаем.....
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот REZINA » Вто Дек 31, 2013 01:23

Знам само че с тая наредба ни развалихте празниците и убихте желанията на много хора !!!!!!!!!!!!!!! :(
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот p_tanev » Вто Дек 31, 2013 02:14

Много съм бос в тази дисциплина. :D Аз само си мерим времето покрай вас, кой ме знае кой не. Ама ми е интересно какво става като посред състезание ви свършат сликовете, или пазите ли си сликовете по време на състезанието за да ви стигнат до края? Всеки един състезател с опит се съобразява с това което има. Дали си със слик или семи-слик караш колкото можеш и колкото позволява. Но и в наредбата пише до 195/50/15, а не да караш задължително с такива.
http://results.bg/ - Резултати
http://results.bg/Rally/ - Рали на живо
http://results.bg/Planinsko/ - Планинско на живо
http://results.bg/Pista/ - Писта на живо
p_tanev
 
Мнения: 110
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 21:54
Име: Пламен Танев

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Гетов » Вто Дек 31, 2013 02:41

ми това значи че и на 12" може..така е да..ма да видим все пак дали в офертата за семита ще има поне 13"..и да не забравяме за цените все пак..и тях не ги знаем за сега???? и марката също ..???
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот REZINA » Вто Дек 31, 2013 03:28

Бъди сигурен че се знае,даже сигурно и бройката е заявена.........ще е някой Корейско-Китайски боклук дет на 4-5 та обиколка ще се разпада или разлепи....ми ще си почупят момчетата колите ,ами не дай си боже и да се пребие някой...........ама споко те няма да са повече от 3-4 коли така че ще се пазят,а и ще има купи за всички.
п.п.Казах го във Фейсбук ще го кажа и тук. Не отпадне ли това безумие с гумите...старт решетка от 26 автомобила ще е мит...като група "В" !!!
п.п.2 И за де се изтълкува пак че всеки дърпа чергата си към неговия автомобил ще ви кажа.Моя автомобил ще е най облагодетелстван с гуми семи-слик (поради ред причини) и ще съм доста конкурентен и ще съм в челото пак......но не си заслужава да се хвърлят излишни пари(минимум 4 бона)за ново окачване (което се чака минимум 2 месеца от поръчката) говоря за KYB-AGX от Япония,друг размер джанти (3 комплекта магнезиеви ATS) и естествено по големи дискове и спирачки,естествено говорим за втора употреба !!! Като за 2015 ще има нови наредби и допълнения и тогава ще се окаже че пак съм хвърлил пари на вятъра за някакви си 6-10 старта.И тогава пак писане по форумите и пак някой ще ме убеждава че е за доброто на спорта........
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Andrey13 » Вто Дек 31, 2013 09:29

Правила и промени трябва да има. Те са нужни, защото с времето техниката и критериите да се усъвременяват. Да се променят класовете също, но с цел единствено в полза на безопастността от нарастващата средна скорост. А това най-добре го чувстват пилотите и за това визирам анкета с тях. Аргументирани и реални промени които няма да пречет и няма да са труднодостижими за тях. Някаква диктатура ще повиши само напрежението и ще разбуни ненужни страсти. Я си представете че свалят при големите обема на 1.6 турбо и малките 1.6 атмосферен почват да ги стигат поради малкото тегло? Няма ли да настане голямо и интересно дерби. Ако се появят /което е въпрос на време и не е никак скъпо 3-4 затворени Е2-sh или ss които ги има в изобилие за продажба навън. Ще стане весело на пистата. Според мен само времето ще промени нещата с промяната на автомобилите а не някакви крути мерки.
Ако има нови правила в които съм убеден че ще има то те трябва да са привлекателни и полезни. Да улесняват участието и да подобряват безопасността. С тях пилотите и механиците да почувстват че някой мисли за тяхното благополучие, защото никой не дошъл в този спорт да вземе а точно обратното. Именно това ни различава от другите напреднали страни в този спорт и не може да се сравняваме с тях и да им подражаваме, защото сме още бедни и това е самата истина колкото и да ни се иска да е друго. Е има няколко изключения, но една птичка пролет не прави.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот yamaha-racing » Вто Дек 31, 2013 11:31

Нищо още не е решено окончателно : http://www.bfas.bg/index.php?option=com ... 09-01-2014

Дано се разрешат проблемите и не се съсипват тези надпревари.


Весели празници на всички.
yamaha-racing
 
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 11:10
Име: Е.Минчев

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Гетов » Вто Дек 31, 2013 12:53

yamaha-racing написа:Нищо още не е решено окончателно : http://www.bfas.bg/index.php?option=com ... 09-01-2014

Дано се разрешат проблемите и не се съсипват тези надпревари.


Весели празници на всички.

Дано разума надделее!!!
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот EUROCOM RALLY TEAM » Вто Дек 31, 2013 12:54

Не колега, пак не си разбрал. Хората от БФАС Ви събират за да Ви обяснят най учтиво да спрете със спекулациите на разни имена, хора и да разберете, че органа който ръководи спорта в България и се опитва да гради ясна стратегия и правила е именно Българска федерация по автомобилен спорт. Виждам точно четири фигури тук в този форум, които упорито кършат пръсти по клавиатурите до посред нощ и си мислят наивно, че ще определят правилата в дисциплината ЗМ. Защо живеете постоянно с мисълта, че тази федерация е махленска структура и може да угажда на всеки каприз, ами мислете си, но просто грешите. Някой задавал ли си въпроса например защо в Рали дисциплината всичко е под контрол - Просто е, има точни и ясни правила, които се спазват безпрекословно. Да наложени са от ФИА вярно е, но има ред и дисциплина. БФАС се опитва да направи и приложи това в ЗМ, а вие мърморите щото си гледате собствените интереси. Мърморете, затова ви се смеят в по горните постове феновете и им писна на хората от безобразия. Къде бяхте когато имаше период за даване на предложения относно наредбата, нямаше ви, а сега сте много активни. Като гледам от пишещите тук "СЪСТЕЗАТЕЛИ СПОРТИСТИ" пази и варди и бог да ни е на помощ. Ама ако не сте вие спорт няма да има бе, вие всичко сте дали за този спорт, не храните децата си, жените си, не спите само и само да сте спортисти. И не пишете моля ви по колко висши образования имате, защото в една дума по две правописни грешки правите и се излагате адски много. Научете се да уважавате автомобилния спорт, ИНСТИТУЦИЯТА БФАС и се научете да приемате наредбите и правилниците такива каквито са и най вече да ги спазвате. Автомобилния спорт е за възпитани, интелигентни и дисциплинирани хора.


Весело посрещане и успешна 2014г.!
Аватар
EUROCOM RALLY TEAM
 
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 20:33
Име: Димитър Димитров

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 60 госта

cron