Писта Велико Търново 27-28 Април 2013

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: Писта Велико Търново 27-28 Април 2013

Мнениеот golf_1 » Пон Апр 29, 2013 10:41

trouble написа:"Сензационно по време на редовната пресконференция след края на Писта “Велико Търново” Илия Царски обяви, че се отказва от Пистовия шампионат за 2013 година"

nonstop.bg

След промяната на Рали Албена и Средна Гора,след отказа на Планинско Елена,сега слагаме край и на кралския клас на писта,в този клас преди няколко години като бяха 5-6 Ево деветки и няколко Субита,беше супер интересен,за да стигнем до тук...Сега какво става Косьо ще кара сам с себе си,просто лошите новини нямат край...
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Писта Велико Търново 27-28 Април 2013

Мнениеот REZINA » Пон Апр 29, 2013 10:57

Малко от мен в събота :

http://www.youtube.com/watch?v=qHjB0D15 ... e=youtu.be
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: Писта Велико Търново 27-28 Април 2013

Мнениеот Иван Шопов » Пон Апр 29, 2013 11:23

Доста време си мълча и чета впечатленията на много и различни хора.
Много ми се иска днес, "радетелите за спорт", които преди година твърдяха, че всичко ще е по мед и масло да дадат обяснение.

Може да обяснят защо се случи така с Рали "Средна гора", а и умирането на дисциплината като цяло. Обещаната субсидия от БФАС ако я няма, то поне елементарно календарче за 2013г. нямаше ли? Било за избори, било за определяне на дати през работната седмица и т.н. и т.н.

Какво ни очаква в следващите ралита? Същата история, като изключение ще направят "Хеброс" и "Сливен". Първото заради многото желание,амбиция и сериозна работа, а второто заради традиционното появяване на поне 10 сливенски бегачки (разбира се и работата там не е малко и съм сигурен, че ще се положат усилия).

В пистовия шампионат картинката не е по-приятна. Писта "Серес" като че ли направи нов рекорд по НЕпосещаемост от състезатели и публика. Неприятното е, че второто издание на същата писта през тази година най-вероятно пак ще го подобри.

В планинския шампионат имаше проблясък при Планинско "Варна". Изключвам високия брой участници от града и очаквах сериозна посещаемост на първите няколко състезания, а оттам-нататък - по регионално провеждане. Абсурдно е да има 10 кръга в тежък финансов момент и това е било ясно на всички. Е, за съжаление дори и там нещата започнаха да замират рано рано.

Дори Автокроса се отдели и съм сигурен, че има защо.

Погледнете дори форума... АКо преди години почти ежедневно имаше интересни публикации, технически спорове или най-общо интерес, то сега в основната си част се е превърнал в "продавалник".

За сефте БФАС представи проектобюджет с отрицателен резултат, но за сметка на това финансовия отчет за 2012г. беше изпълнен отново с "амортизационни отчисления". Устава продължава да не се спазва, както и волята на Общото Събрание.

Е, още ли и какво трябва да се случи за да спре да се робува на "Много ми се кара тази седмица и трябва да се случи на всяка цена!"? Финансите са отънели и всички знаем, че голяма част от организаторите първо спестяват от перото "сигурност". Трябва ли да има смъртен случай (нещо,което съм сигурен, че ще се случи съвсем скоро) за да спре и тази порочна практика?

Отдавна спорта ни не е борба за призови места, а борба за оцеляване. Оцеляване не благодарение на БФАС, а въпреки нея.

Аз лично почти и не посещавам вече състезанията, защото още при първия поглед виждам всичките недоразумения, отявлени глупости или умишлени пропуски, които ме вбесяват. Все повече се затвърждава в главата ми позицията, че трябва спорта да умре тотално за година,две или три за да има естествен отлив на всички, които работят за себе си и против Него.

Защо Ви пиша всичко това ли? Не агитирам никого и за нищо. Съчуствам Ви, че трябва да се състезавате, работите или "наслаждавате" на автомобилизма в такива условия и с такава визия. Ако преди година, когато казвах всичко това много хора смятаха, че си измислям, злонамерен съм или просто пристрастен, то сега за съжаление се оказва, че всичко е било вярно. И не е важно, че съм бил прав, а това че властимащите са знаели и знаят до какво ще доведе подобно управление, но въпреки това продължават по инерция, инерция която отдавна се е приближила до абсолютната нула.

Е, приятно гледане на невероятно слаб сезон, пълно безхаберие за случващото се и искрените ми съжаления към всички колеги. Знам какво е сърцето ти да иска да си на трасето, знам какво е да късаш буквално от залъка на семейството си за да го направиш, знам какво е да недоспиваш. Не заслужавате подобно отношение, но това че го търпите е Ваш собствен избор.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Писта Велико Търново 27-28 Април 2013

Мнениеот REZINA » Пон Апр 29, 2013 12:10

Ето и старта в серия SUPER от моя автомобил :

http://www.youtube.com/watch?v=Sd85-mUvevA
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: Писта Велико Търново 27-28 Април 2013

Мнениеот rally_girl » Пон Апр 29, 2013 13:40

mladen написа:
rally_girl написа:Какво става с този спорт?!! :roll: :(
Лошото е че нищо не става. Защо замира спорта от кои зависи това със всяка година участниците стават все по малко

Жалко, много жалко....
Аватар
rally_girl
 
Мнения: 182
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 12:35
Местоположение: Велико Търново
Име: Petya Alexandrova

Re: Писта Велико Търново 27-28 Април 2013

Мнениеот rudolf » Пон Апр 29, 2013 16:32

rally_girl написа:
mladen написа:
rally_girl написа:Какво става с този спорт?!! :roll: :(
Лошото е че нищо не става. Защо замира спорта от кои зависи това със всяка година участниците стават все по малко

Жалко, много жалко....


ми това зависи преди всичко от икономиката, от излишаците на фирмите,и от покупателната способност на населението....иначе можем да си говорим как бфас или фиа не ни плащат бензина, как бфас като си оправи сайта-ще дойдат спонсори и т.н.
споделям впечатленията на резина...
rudolf
 
Мнения: 204
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 16:15
Име: Иван Иванов

Re: Писта Велико Търново 27-28 Април 2013

Мнениеот nikkeibg » Пон Апр 29, 2013 16:40

Ето малко и от мен в Неделя:
http://youtu.be/4FkHUd-ochk
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Писта Велико Търново 27-28 Април 2013

Мнениеот rally_girl » Пон Апр 29, 2013 18:20

Сигурно предстои промяна, която искрено се надявам да е към по-добро!
Аватар
rally_girl
 
Мнения: 182
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 12:35
Местоположение: Велико Търново
Име: Petya Alexandrova

Re: Писта Велико Търново 27-28 Април 2013

Мнениеот terzo » Пон Апр 29, 2013 18:56

И 30 федерации да се сменят, ако не се обединят всичко и да осъзнаят, че за да вървят нещата трябва повече да дават отколкото да получават няма нищо да се промени.
Аватар
terzo
 
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 01:17
Местоположение: Бургас
Име: Мирослав Терзиев

Re: Писта Велико Търново 27-28 Април 2013

Мнениеот ttanev » Пон Апр 29, 2013 19:24

Прав е Терзиев стига сте мрънкали и все някой трябва да Ви дава.
ttanev
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Юли 10, 2012 21:22
Име: Таньо Танев

Re: Писта Велико Търново 27-28 Април 2013

Мнениеот Гетов » Пон Апр 29, 2013 20:46

ttanev написа:Прав е Терзиев стига сте мрънкали и все някой трябва да Ви дава.

Прави са и двамата преди мен с мненията си...няма какво да чакаме..някой да ни даде каквото и да е било, ако не си дадем сами няма кой...и за да получиш трябва да дадеш..това е!!!!
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Писта Велико Търново 27-28 Април 2013

Мнениеот D.Nikolov » Пон Апр 29, 2013 20:51

За мен един МНОГО голям проблем идва от ПРАВИЛАТА на шампионат.
Добре де еми нали целта е да гледаме състезание на Спортисти в изравнение условия, за това са тези Хомологации и Групи. Е как неви проблясва нещо? Нещо се губи в картинката!
Масовата публика(която не е длъжна да разбира от абсолютно всичко, тя е дошла да ГЛЕДА СЪСТЕЗАНИЕ предполагайки,че има правила и изравнени условия!!!!
Неможе да мериш Кон с Кокошка и да очакваш ИНТЕРЕС!!
Искам да кажа, че крайния ефект т.н. „ПРОДУКТ” меко казано е трудно разбираем за масовата публика
Сложили са в един клас няколко абсолютно различни групи автомобили и какво се получава?... глупави сравнения и глупави коментари!
Състезават се заедно в един клас Хомологирани коли отговарящи по строги изисквания на FIA а те са създадени зада бъдат автомобилите с изравнени характеристики! със нехомологирани.
Коли група Е и Хомологираните (или с изтекла такава) са много различни, нямат какво да мерят!
Гр. Х -национална !?!тотално объркана - няма такова чудо в FIA
Когато правилата минат така както са записани по FIA и има поне малко по сериозен подход към трасета,тогава ще има интерес и качество на т.н. в ПИСТОВ Шампионат!
Последна промяна D.Nikolov на Пон Апр 29, 2013 22:35, променена общо 1 път
Аватар
D.Nikolov
 
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 18:21
Местоположение: Бургас
Име: ДИМИТЪР НИКОЛОВ

Re: Писта Велико Търново 27-28 Април 2013

Мнениеот Гетов » Пон Апр 29, 2013 21:04

D.Nikolov написа:За мен един МНОГО голям проблем идва от ПРАВИЛАТА на шампионат.
Добре де еми нали целта е да гледаме състезание на Спортисти в изравнение условия, за това са тези Хомологации и Групи. Е как неви проблясва нещо? Нещо се губи в картинката!
Масовата публика(която не е длъжна да разбира от абсолютно всичко, тя е дошла да ГЛЕДА СЪСТЕЗАНИЕ предполагайки,че има правила и изравнени условия!!!!
Неможе да мериш Кон с Кокошка и да очакваш ИНТЕРЕС!!
Искам да кажа, че крайния ефект т.н. „ПРОДУКТ” меко казано е трудно разбираем за масовата публика
Сложили са в един клас няколко абсолютно различни групи автомобили и какво се получава?... глупави сравнения и глупави коментари!
Състезават се заедно в един клас Хомологирани коли отговарящи по строги изисквания на FIA а те са създадени зада бъдат автомобилите с изравнени характеристики!
Коли група Е и Хомологираните (или с изтекла такава) са много различни, нямат какво да мерят!
Гр. Х -национална !?!тотално объркана - няма такова чудо в FIA
Когато правилата минат така както са записани по FIA и има поне малко по сериозен подход към трасета,тогава ще има интерес и качество на т.н. в ПИСТОВ Шампионат!

съгласен съм колега, че не всичко е точно, но примерно ако вземеш стартовия списък за велико търново...направи според твоите виждания кой с кой трябваше да кара в различните серии, че да го обсъдим тука..и ако има подкрепа от пилоти и фенове, да го предложим във федерацията и да променим нещата
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Писта Велико Търново 27-28 Април 2013

Мнениеот D.Nikolov » Пон Апр 29, 2013 21:19

За мен катализатора да се случат нещата в този вид е кризата!
Просто имаше много слепи хора в БФАС още преди години.
Неми се дават предложение - Всичко е измисленo от FIA
Нека погледнем как стоят нещата в други държави където имат повече опит и да взаимстваме от тях.
Междо другото доколкото съм информиран се работи по въпроса от БФАС още преди началото на сезона и за догодина преди края на този се надявам, че ще има напредък нещата да влязат стриктно по FIA от 2014

Много отдавна проблемите почват от създаването на Група Х донякъде взаимствана от тази по ФИА Хистори за коли с ИЗТЕКЛА ХОМОЛОГАЦИЯ зада може старите бегачки да им се радваме..всичко е Супер!
Обаче в последствие от "силния" контрол" на БФАС
се почнаха едни промени, после кои сложил двигател от нещо си на нещо си ама караи.... да има хора и се стигна до простотията от 2010 с измисления скалъпен правилник на гр.Х от там чули че има гр.Е и тука има неини интерпретации и ся до тукаааа. "в тресавището"
Аватар
D.Nikolov
 
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 18:21
Местоположение: Бургас
Име: ДИМИТЪР НИКОЛОВ

Re: Писта Велико Търново 27-28 Април 2013

Мнениеот milen911 » Пон Апр 29, 2013 22:21

И каква стана тя сега? Изгонихме (казвам изгонихме само защото булшинството гласува така) човека който имаше някаква визия и идея как да се развива този спорт в България само и само защото не беше угоден на шепа хора които " имали документи " за задълженията си към БФАС.Тези които продължават да досъсипват вече съсипания ако мога да го нарека АВТОМОБИЛЕН СПОРТ в Нашата страна.Призовавам всеки на който му стиска да си изкаже мнението в тази тема честно искренно и без лицемерничене.По повод на по горният пост за това че вечно само сме искали искам да кажа: НИКОЙ НИЩО НЕ ИСКА-ОСВЕН ЯСНИ И ТОЧНИ ПРАВИЛА КОИТО СА ЗА ВСИЧКИ И СЕ СПАЗВАТ ОТ ВСИЧКИ. ОТ НАЙ ФИНАНСОВО КРАСИВИТЕ ДО НАЙ ФИНАНСОВО ГРОЗНИТЕ. (грозните сме повече) Те затова са правила ЗА ДА СЕ СПАЗВАТ ОТ ВСИЧКИ БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ КАК СЕ КАЗВАШ И КАКВА КОЛА КАРАШ. Всички уж ни е болно за спорта ама КО ПРАЙМ-НИЩО.Псуваме през зъби и си продължаваме по старому. ДО КОГА БЕ КОЛЕГИ ДО КОГА?????????? Пожелавам ВЕСЕЛИ ВЕЛИКДЕНСКИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ
milen911
 
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Фев 10, 2012 21:39
Име: milen uzunov

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта