Рали Шампионат "Купа Шкода Фабия"

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Мнениеот Lubo » Сря Май 03, 2006 20:57

Marin написа:Ади ади видяхме ги те не могат да стоят на пътя доло на кръговото лично аз видях как шкодата смъкна светофара та тя несеше постоянно но накрая стана квото стана сега около 1000лева и пак ще я подкара. Та те нямат дори окачване иначе на външен вид са супер ама 1,4 16V като можеше и 1,6 16V все пак успех трява и малко шоо ама да е без аварийно.
_______________
SAS



Малко над 2500 му трябват на Кипрински и е ок.На външен вид почти нищо,ама като се отвори :evil: :twisted: .
Иначе идеята за шампионата е добра-има що годе равна конкуренция.Ще излезе някой нов Крум Дончев от там 8) .Мисля си,че ако отпадне възрастовата граница и дойдат още 6-7 пилота,по пистите ще се получи доста борба.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот valio » Сря Май 03, 2006 21:19

Първото състезание с "ФАБИЯ" ми напомня за пъвото състезание, когато за първи път участваха "Шкода Октавия" - през 97 или 98 год на планиското състезание "Българка" в Сливен. По същия начин бяха посрещнати "Октавиите" от зрители и състезатели. Като капак някои Лади дадоха доста по-добри времена. Бях старши съдия на състезанието и в разговорите ми със състезателите постоянно се оплакваха от високите гуми които можеха да се събуят на първия завой, тежкото купе, че някои Шкоди са по Шкоди.Имаше обвинения за пробити катализатори за по-голяма мощност и др.такива. А колите ги караха известни състезатели -Вилхем Кънчев, Ники златков дори Дилян Попов се пусна като състезател. Но в следващите състезания нещата полека се пооправиха - по-ниски гуми, някои неща се пипнаха по колите и Шкодите тръгнха по-бързо. Надявам се и сега да е така.
valio
 
Мнения: 271
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 21:25
Местоположение: sliven
Име: Валентин Иванов

Мнениеот EVOsport » Сря Май 03, 2006 22:29

valio написа:Първото състезание с "ФАБИЯ" ми напомня за пъвото състезание, когато за първи път участваха "Шкода Октавия" - през 97 или 98 год на планиското състезание "Българка" в Сливен. По същия начин бяха посрещнати "Октавиите" от зрители и състезатели. Като капак някои Лади дадоха доста по-добри времена...

Това дори и не е трябвало ида си го помисляш, естествено че ладите ще вървят повече :lol: Като се замислиш сериозно на тея коли
има само едно спортно окачване и един ролбар, иначе осталото почти не е пипнато. С тея коли не можеш да очакваш почти никакви
резултати извън Купа Шкода Фабия, колите са толкова умрели че няма накъде повече. Както казах по горе
това е една обикновенна кола със спортно окачване и ролбар.
И моля ви се хора избийте си го това от главата, че щом е лада значи е боклук.
Мисля че онзи певенски звяр доказа че ако има кой да го кара може съвсем спокойно да се бори в генералното.

Пожелавам на момчетата късмет, силен и безавариен сезон :!:
Изображение
Изображение
EVOsport
 
Мнения: 837
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 10:56
Местоположение: Казанлък
Име: Любен Емануилов

Мнениеот Ferjancz » Чет Май 04, 2006 09:15

Че шкодите са слабички , няма спор ! не знам как е било при октавиите , но тук при фабиите след всяко състезание електронния блок се сваля и се слага преди техническия на другото състезание . от шкода са поръчани 15 абсолютно еднакви електроники и се прави по горната опреация с цел да няма съмнения на пилоти , че на някой шкодата върви повече , а на друг по-малко при въпросът , към служител в шкода , може ли да се вземе допълнителна електроника за колата за да може да се тренира, отговора беше : магазина на фирмата е отворен за всеки ! при запитване относно това, защо се кара със стандартни гуми? от шкода уточниха , че поне първата година ще се кара с нормални гуми ! като пилотите след русе нямали оплаквания от този факт , за което аз лично дълбоко се съмнявам! но най-интересно ми стана изказването на един от , не знам всъщност каква е длъжноста на човека , но да го наречем приемчик и човек предаващ нови коли на собствениците им, който след въпроса защо въпросната фабия която гледах е на почти 10 000 км , той ми отговори , че това е така понеже колите били тествани и разработвани !!!!!!!!! и то в завода !!!!!!!!!! то аз бях там по повод взимането на чисто нова октавия , която беше на 9 км, ама тя наистина беше нова:) та ми се твърдеше през цялото време , че колите са нови!!! то лошо няма , 10 000км не са кой знае какво !

в крайна сметка колите имат и плюсове и минуси , които са май повече :) при условие, че електрониките са еднакви , пломбирани двигател и скорости , до някъде може да се говори за еднаквост . наградния фонд е доста значителен в сравнение с този на БГ шампионата , в края на сезона голямата награда е нова кола все пак , а и за второ и трето място също ще са големи наградите. колите са с пълно автокаско за кражба , за ПТП :) дори ако стане инцидент при превозването на колата до състезанието ! гражданска отговорност! но пък има доста солени глоби при неучастие в състезание без основателна причина за това ! нещо от рода на 1000 лв. за състезание !

а що се отнася до плевенската лада :) не се притеснявайте има кой да я кара и то доста добре , това че Крум не е карал писти не означава, че неможе да я кара :) пожелавам на всички които не го гледали на крос да го видят там ка я кара 8) 8) 8)
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот littleredaudi » Чет Май 04, 2006 12:59

Ти ни си притеснявай за плевенската Лада!!! И Крум знае да кара вервай ми! Тепъва ще му гледат задницата на колата!
Хъммм Фабийне им сваляли ECU-то. Прав е колегата. Взима от магазина едно ново ремапвам го и ....... карам и на състезанията с него. Просто тия коли е невъзможно да са еднакви при тия условия. Пак казвам нека момчетата избрели тоя път да си ги карат със здраве!!! УСПЕХ на тях!!!
Баси колко ми е кеф да карам
Аватар
littleredaudi
 
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Май 08, 2005 11:21
Местоположение: София
Име: V.Vasilev

Мнениеот Ferjancz » Чет Май 04, 2006 15:26

[quote="littleredaudi"]Ти ни си притеснявай за плевенската Лада!!! И Крум знае да кара вервай ми! Тепъва ще му гледат задницата на колата!
Хъммм Фабийне им сваляли ECU-то. Прав е колегата. Взима от магазина едно ново ремапвам го и ....... карам и на състезанията с него. Просто тия коли е невъзможно да са еднакви при тия условия. Пак казвам нека момчетата избрели тоя път да си ги карат със здраве!!! УСПЕХ на тях!!![/quote]

не си ме разбрал за ECU-то, имах пред вид ,че свалят ECU-то след края на състезанието и за другото състезание пак ти го слагат . а ти можеш да си купиш ECU за да можеш да тренираш , не че ще караш състезания с твоето което си си купил допълнително от шкода!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот harro » Чет Май 04, 2006 16:24

Ferjancz написа:
не си ме разбрал за ECU-то, имах пред вид ,че свалят ECU-то след края на състезанието и за другото състезание пак ти го слагат . а ти можеш да си купиш ECU за да можеш да тренираш , не че ще караш състезания с твоето което си си купил допълнително от шкода!


Хехе, купеното ще си го сложиш под таблото и с едно копченце ще си го включваш и изключваш когато си пожелаеш. Нека ти слагат каквото си искат тогава. Почти няма шанс колите да са еднакви.
Коойто обаче си е наумил да постигне нещо тръгвайки да се състезава през купа Фабия ще го постигне. Не малко хора изгряха след купа Октавия, макар и там да не бяха особено равни колите. Мисля и че това е целта на този шампионат - хората с талант да изпъкнат
Аватар
harro
 
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 20:12
Местоположение: Пловдив

Мнениеот BradurS » Чет Май 04, 2006 17:37

Мисля и че това е целта на този шампионат - хората с талант да изпъкнат

Думите ти ме накараха сериозно да се замисля :? Много ще ми бъде интересно ако родните ни пилоти катат цял шампионат с напълно еднакви коли да видим кой колко може да кара...затова мисля че трябва възрастовата граница да я няма. Така шампионата има перспектива да стане голямо предизвикателство за пилотите... :roll:
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Мнениеот jivo_atanasov » Чет Май 04, 2006 19:35

Най-лесно ще останат еднакви ако преди всяко състезание си тегли КЛЮЧА. Така никой няма да е сигурен че ще кара с една и съща кола.... Така мисля че правят в марковите шампионати в Европа.
Пука ли ти? На мене не. ДЪРВЕТА има за ВСИЧКИ!!!
Изображение
Аватар
jivo_atanasov
 
Мнения: 511
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 20:28
Местоположение: Shumen
Име: Zhivko Atanasov

Мнениеот madGRaF » Чет Май 04, 2006 21:34

Ето това е много добра идея! В Русе си личеше че на някой им стиска да карат а други просто се "разхождаха" по пистата.
Последна промяна madGRaF на Чет Май 04, 2006 21:35, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
madGRaF
 
Мнения: 288
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 14:52
Местоположение: Велико Търново
Име: Пламен Илиев

Мнениеот BradurS » Чет Май 04, 2006 21:35

madGRaF написа:Ето това е много добра идея!

...но няма кой да я реализира :?
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Мнениеот madGRaF » Чет Май 04, 2006 21:37

Защото явно на някой хора няма да им хареса :wink:
Изображение
Аватар
madGRaF
 
Мнения: 288
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 14:52
Местоположение: Велико Търново
Име: Пламен Илиев

Мнениеот BradurS » Чет Май 04, 2006 21:43

madGRaF написа:Защото явно на някой хора няма да им хареса :wink:

Не! Просто няма кой да се занимава да го организира. Нито има пари...
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Мнениеот madGRaF » Чет Май 04, 2006 21:51

Да прав си в България всичко опира до пари :(
Изображение
Аватар
madGRaF
 
Мнения: 288
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 14:52
Местоположение: Велико Търново
Име: Пламен Илиев

Мнениеот shakedown » Пет Май 05, 2006 09:10

Мен ако питате тия коли след всяко състезание трябва да ги прибират и после да ги дават на пилотите преди състезанието обаче със жребий. Така поне може да има някаква гаранция, че колите са еднакви (въпреки, че у нас за нищо човек не може да бъде сигурен). А относно това, че карат с нормални гуми на мен лично ми се струва малко опасно! Всички знаем от колко голямо значение за поведението на автомобила са гумите и за мен е много глупаво за състезание да се използват най-обикновени гуми.
Fun is not a straight line.
http://www.boxfishbg.info
Аватар
shakedown
 
Мнения: 261
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:12
Местоположение: София, Сливен
Име: Любомир Дренски

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта

cron