Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот andrey kokalov » Сря Май 23, 2012 10:59

Има два много важни момента в казуса.........Един подготвен супер не струва колкото Радикала на старо.Поне така си мисля.А и Радикала е единствената истинска и подготвена пистова кола в момента.НО.В България нямаме пистов шампионат,а шампионат по затворен маршрут !Тоест няма обезопасени зони за спиране с пясък,мантинелите са метални,а единствените гуми са тези около стълбовете !!!В общи линии пистите са на пътни възли,а не на обособени за това места.Ако трябва да бъдем честни и пистата в Калояново не е истинска писта.Моите адмирации към хората от там,но такова съоражение без пари не се прави.Ако имахме 4 писти като Серес в шампионата и се караха по 2 пъти и по 10 лв. за състезание ще даваме.И това ще е така,защото много коли като Радикала ще са на пистата...
Наличието на истински автомобили несъмнено вдигат нивото на спорта и пилотите.Но само когато има условия те да се експлоатират.Иначе няма никакъв смисъл от тях.В този ред на мисли мисля,че Радикала доста е изпреварил времето си.Ясна е идеята за едномарков шампионат.Нека го има.Само трябва да се намерят поне 10 човека да си го купят.След това е лесно-два пъти Серес,два пъти Калояново в отделни серии.Никой няма да ги спре.Но да се промотира автомобила в серии с почти серийни коли е доста несполучлива идея.Мое мнение.
А иначе в момента ситуацията е доста сложна.Вместо да се стремим към едномаркови шампионати или изравнени възможности ние пускаме драгстери да се състезават в различните серии.И вместо като преди 3 години да има 6 или 7 равни автомобила в най-големия клас сега има 2 или 3 коли и финансови възможности на клубовете.И не побеждава най-можещия,а най-богатия.Въпроса е на кой ще му издържи самолета и колко пари на месец си готов да даваш за турбини.Е това НЕ Е шампионат !Поради тази причина най-интересно е при саксофоните.И са най-много, и са почти равни.И тук си личи кой какво прави на пистата.
А заради трима пилоти сега сумати коли са по боксовете и не се състезават.На кому беше нужно да се освобождават от регулация бившите Н 4 ?!Все повече имам чувството,че богатите пилоти решават съдбата на спорта,а не федерацията !Иначе сега сами си представете как щяха да изглеждат стартовите решетки- Боби Борисов-Субару,Тихомир Златков-Форд,Кискинов-Субару,Боби Григоров- Субару или Митсубиши,Николай Паунов-Митсубиши,Денислав Шишев-каквото и да е,Любо Мечков-един или 2 Форда,Двата млади таланта от школите 2 Митсубишита,Пламен Камбуров-Митсубиши,дори Владо Илиев за цвят.И към това добавете пилотите на драгстерите.......................На Вас кое Ви се гледа ?!
За Коцетата от Пловдив,Ники Златков и т.н има достатъчно планински.............Пак мое мнение..........
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот 18nv » Сря Май 23, 2012 19:59

[quote="golf_1
Пейчев човек си е бизнесмен и си прави кефа,но немога да разбера вашия човек с Радиала с кого смяташе да се гони,и ако времето му е 53сек,то виждам само 3 коли от Е-макс който евентуално могат да го минат,за какво точно такъв болид,да беше взел и той един супер,че хем Росенчо щеше да разбере кой е Боби Григоров,че нали не го бил чувал кой е...И също така хората му в Англия и Фиа дето се смеели,че не пускат Радиала да стартира,ако дойдат и видят в какви условия се кара в нашата супер държава,едвали ще им е толкова смешно...Ако смяташ Радиала за автомобил,и то конкурентен на другите с това време,хахах чак ми е смешно....С този билид най много да влезе под някоя кола,аз друго не виждам какво може да стане,се някой няма да го види....[/quote]

Ами и "Росенчо" си е бизнесмен :) И той иска да си прави кефа...и аз искам да си правя кефа като ги гледам, ама...единия си пази колата, пък на другия не му дават да кара :D Както и да е - да са живи и здрави...
Дано за следващите кръгове от първенството, федерацията да реши казуса РАИКАЛ :roll:
Аватар
18nv
 
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Апр 30, 2006 19:00
Местоположение: Ruse
Име: Пламен Братанов

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот golf_1 » Чет Май 24, 2012 01:24

18nv написа:[quote="golf_1
Пейчев човек си е бизнесмен и си прави кефа,но немога да разбера вашия човек с Радиала с кого смяташе да се гони,и ако времето му е 53сек,то виждам само 3 коли от Е-макс който евентуално могат да го минат,за какво точно такъв болид,да беше взел и той един супер,че хем Росенчо щеше да разбере кой е Боби Григоров,че нали не го бил чувал кой е...И също така хората му в Англия и Фиа дето се смеели,че не пускат Радиала да стартира,ако дойдат и видят в какви условия се кара в нашата супер държава,едвали ще им е толкова смешно...Ако смяташ Радиала за автомобил,и то конкурентен на другите с това време,хахах чак ми е смешно....С този билид най много да влезе под някоя кола,аз друго не виждам какво може да стане,се някой няма да го види....


Ами и "Росенчо" си е бизнесмен :) И той иска да си прави кефа...и аз искам да си правя кефа като ги гледам, ама...единия си пази колата, пък на другия не му дават да кара :D Както и да е - да са живи и здрави...
Дано за следващите кръгове от първенството, федерацията да реши казуса РАИКАЛ :roll:[/quote]
Самоче едното прилича на кола,а другото на формула.... :D
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот Andrey13 » Чет Май 24, 2012 07:23

И аз имах идея с новата ми разработка да участвам на писта, но ангажимента ми към автокроса ме накара да повдигна окачването и сега казвам че е бъги и карам на земя. Правих и тест на Дракон и се държеше много добре. http://vbox7.com/play:754ba67e1b Мога лесно да и сложа външните спойлери, но след случая с колегата на Даркон се замислих , но не съм се отказал. Но все пак ще опитам на следващия Дракон да участвам. Мисля че колегата с болида лесно може да сложи предпазна клетка и твърд таван и ще е в играта. Е..... 20 кг няма да натежат толкова. Аз имам опит в това и мога да го осъществя.А и така ставаме двама :wink: .
Прикачени файлове
копкит.jpg
копкит.jpg (97.6 KiB) Прегледано 15219 пъти
отстрани.jpg
отстрани.jpg (64.04 KiB) Прегледано 15219 пъти
готово 2.jpg
готово 2.jpg (50.01 KiB) Прегледано 15219 пъти
готово.jpg
готово.jpg (73.13 KiB) Прегледано 15219 пъти
Последна промяна Andrey13 на Чет Май 24, 2012 07:27, променена общо 1 път
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот P.Solberg » Чет Май 24, 2012 07:26

Ей това нещо е много яко! Сам ли го направи това чудо?
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот Andrey13 » Чет Май 24, 2012 07:31

P.Solberg написа:Ей това нещо е много яко! Сам ли го направи това чудо?
Ами това ми е хоби вече 6-та година. Доста такива понаправих. Ето и малко инфо как се роди. viewtopic.php?f=26&t=10702
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот Andrey13 » Чет Май 24, 2012 07:35

Ето това си стои "мирно " в гаража чисто новичко и чака някой да го подкара. http://isnan.snimka.bg/tuning/b-gi-2010.677858 Един арабин го поръча и повече не се яви .
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот Andrey13 » Чет Май 24, 2012 07:53

Тук се вижда по ясно. http://isnan.snimka.bg/auto-racing/nayi ... 7.27315147
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот Иван Шопов » Чет Май 24, 2012 13:32

И като оффтопик остава да споменеш и цена.:)
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот Andrey13 » Чет Май 24, 2012 15:15

Иван Шопов написа:И като оффтопик остава да споменеш и цена.:)


Ок! Спирам.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот Pachev_D » Чет Май 24, 2012 18:14

Тук се вижда по ясно. http://isnan.snimka.bg/auto-racing/nayi ... 7.27315147

Колега влез в сайта на Вромос - http://vromos.bg/forum/viewforum.php?f=12
и пусни една обява с цени на тези багита защото предполагам че цената ще е по добра от на тоя Radikal.
Аватар
Pachev_D
 
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 19:17
Местоположение: burgas
Име: Dimitar Stoianov Draganov

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот REZINA » Пет Май 25, 2012 10:44

Онборд от на Любо Мечков колата:
http://www.youtube.com/watch?v=0wfo2-zAp9A
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот vilio_92 » Нед Май 27, 2012 13:28

Andrey13 написа:И аз имах идея с новата ми разработка да участвам на писта, но ангажимента ми към автокроса ме накара да повдигна окачването и сега казвам че е бъги и карам на земя. Правих и тест на Дракон и се държеше много добре. http://vbox7.com/play:754ba67e1b Мога лесно да и сложа външните спойлери, но след случая с колегата на Даркон се замислих , но не съм се отказал. Но все пак ще опитам на следващия Дракон да участвам. Мисля че колегата с болида лесно може да сложи предпазна клетка и твърд таван и ще е в играта. Е..... 20 кг няма да натежат толкова. Аз имам опит в това и мога да го осъществя.А и така ставаме двама :wink: .

Нека хората да правят на половина кола на половина бъги ама според мен няма смисъм да се състезават, в която да е клас, според мен това трябва да имат друг клас. А не да развалят и без това опадналият ни автомобилен спорт това е моето мнение по въпроса
Аватар
vilio_92
 
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 22:11
Име: Velizar Ganev

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот Andrey13 » Пон Май 28, 2012 09:56

vilio_92 написа:
Andrey13 написа:И аз имах идея с новата ми разработка да участвам на писта, но ангажимента ми към автокроса ме накара да повдигна окачването и сега казвам че е бъги и карам на земя. Правих и тест на Дракон и се държеше много добре. http://vbox7.com/play:754ba67e1b Мога лесно да и сложа външните спойлери, но след случая с колегата на Даркон се замислих , но не съм се отказал. Но все пак ще опитам на следващия Дракон да участвам. Мисля че колегата с болида лесно може да сложи предпазна клетка и твърд таван и ще е в играта. Е..... 20 кг няма да натежат толкова. Аз имам опит в това и мога да го осъществя.А и така ставаме двама :wink: .

Нека хората да правят на половина кола на половина бъги ама според мен няма смисъм да се състезават, в която да е клас, според мен това трябва да имат друг клас. А не да развалят и без това опадналият ни автомобилен спорт това е моето мнение по въпроса


от vilio_92 » Съб Дек 03, 2011 23:03
Така да направят не да гонят състезателите и феновете от пистите а да направят всичко възможно да привличат нови състезатели и така ще се образуват нови класаве и много от пистите, които бяха махнати от карендара да могат да се върнат отново в календара на новия сезон на БШТА. А не като се чува след извесно време да направят 4 кръга на писта Дракон и 2 кръга на писта серес просто. И тогава не виждам как някои от състезателите които дават всичките си пари за да се състезават могат да изкарат цял сезон от този тип.
НЕКА ДА ВЪРНЕМ ВСИЧКИ ФЕНОВЕ И ПИЛОТИ ОТНОВО НА ПИСТИТЕ

Доста противоречиви мнения :wink: и с много правописни грешки :roll: .
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот dobata » Пон Май 28, 2012 17:45

Нека хората да правят на половина кола на половина бъги ама според мен няма смисъм да се състезават, в която да е клас, според мен това трябва да имат друг клас. А не да развалят и без това опадналият ни автомобилен спорт това е моето мнение по въпроса ДА А ТРАБАНТА КАКВО Е ДАЖЕ И ЗАПОЧНА ДА БИЕ АЗ МИСЛЯ ЧЕ Е БЪГИ ОБЛЕЧЕНО В МУКАВА ОТ ТРАБИ
dobata
 
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 15:43
Име: Добо Христов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта

cron