Планинско Узана 23-24 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско Узана 23-24 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот vassil.oreshkov » Чет Юли 28, 2011 21:47

само да попитам-вярно ли е че Пепи е загрявал гуми в бокса?! ...обяснението пред "комисарите"е че не иска да си бракува супера...просто Узана е само настройки преди рали Хеброс...няма лошо Пепи е един от най-добрите пилоти в БГ ...нека настройва...отговора " верно ли е" чакам от близки на тима! ...Ма не мислите ли, че е малко некоректно към останалите -Царски,Борисов, Паунов, Щерев, Т. Златков и всички други, които спазват правилника и стартират със студени гуми???....ако са само настройки нека участва, но да е извън класирането-така е честно! ...иначе е леко гадно...надявам се да са ме излъгали! ...ма май не са...наши механици мериха температура на гумите на финала ...неговите с 20-30 градуса по-топли...без греене в бокса няма как да стане... ебаси!...обещавам да закупя инфрачервен термометър и безвъзмездно да го подаря на тех. комисия...температура на гумите ще се мери преди старта!

ПС успех на Пепи на Хеброс!
vassil.oreshkov
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 14, 2008 23:53
Име: Васил Орешков

Re: Планинско Узана 23-24 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот Гетов » Чет Юли 28, 2011 22:49

и аз съм за!!!!
мой Бяон никога не е топлил гуми...не че не е имало как.....а защото така са правилата!!!
колко е умно да стартираш на планинско със студени гуми е друга тема.....но щом така е регламента...нека да е еднакъв за всички.
Ако Пепи не иска да си бракува супера...просто да не го кара там където не му изнасят правилата....
Ние като си бракувахме колата на Своге...и се самофинансираме сега , да не би да ни е по-леко от на Пепи ??????????
Така че, аз мисля, че правилата са еднакви за всички, за съответната дисциплина. Разликата е, че и в малките ни изяви на рали дори пак не сме грели гуми, по простата причина , че нямаме с какво, хахахха
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Планинско Узана 23-24 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот golf_1 » Пет Юли 29, 2011 00:14

Оставете човека да си кара ралитата,нестига че кара количка 2 пъти по слаба от вашите,и представям си човека чакащ дете,как си е мислел за класиране,купи,времена на планинското,че чак се опитал да хитрува....Нестига,че ни е толкова богат стартовия списък,че сега да изгоним момчето дето с грН ги бие наред......Аз след квалификацииите отидох в боксовете и пепи си караше едно колело на задна гума и даже питаше някой от пилотите неговото време кво било,с две думи, едва ли го интерсуваше толкоз......... :D
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско Узана 23-24 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот P.Solberg » Пет Юли 29, 2011 09:49

Не съм много наясно с правилата, но доколкото си спомням преди всички водещи си загряваха гумите с чохли и нямаше никакъв проблем в това. Някои даже го правиха и в ралитата. Не вярвам Пепи да тръгнат толкова явно да нарушават правилата, но ако го има черно на бяло, значи комисарите не са си свършили работата.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Планинско Узана 23-24 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот evca » Пет Юли 29, 2011 09:51

Защо под вола търсите теле?
Не е загрявал гуми в бокса.Това,че някой разправя такива неща след състезанието е просто измислица на болен мозък.
Изображение
ПЕПИ ГЬОШЕВ / МИТКО СПАСОВ - ИСТИНСКИТЕ ШАМПИОНИ ЗА 2010 ГОДИНА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
evca
 
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 13:43
Местоположение: София
Име: Ева Петрова

Re: Планинско Узана 23-24 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот nikkeibg » Пет Юли 29, 2011 10:46

Предните години Царски редовно си загряваше гумите, а преди пак всеки си връткаше едно завойче преди старта да се загреят гуми. Сега това ново правило ли е със студени гуми да се стартира :?: :shock:
Аз знам каква е истината, но каквато и да е съм против тази измислица да се стартира със студени гуми. То по тази логика .... трябва повечето в канавките да финишират.
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Планинско Узана 23-24 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот trouble » Пет Юли 29, 2011 10:52

nikkeibg написа:Предните години Царски редовно си загряваше гумите, а преди пак всеки си връткаше едно завойче преди старта да се загреят гуми. Сега това ново правило ли е със студени гуми да се стартира :?: :shock:
Аз знам каква е истината, но каквато и да е съм против тази измислица да се стартира със студени гуми. То по тази логика .... трябва повечето в канавките да финишират.


И после състезатели като Дани Василев берат ядове по възстановяването на колата и сега в наш и техен ущърб няма да стартират на Хеброс. Сега то може да не е заради студените гуми грешката, ама...нали....Тъпо е. Безопастността на първо място...пък все едно - иди се хвърли.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Планинско Узана 23-24 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот golf_1 » Пет Юли 29, 2011 11:27

trouble написа:
nikkeibg написа:Предните години Царски редовно си загряваше гумите, а преди пак всеки си връткаше едно завойче преди старта да се загреят гуми. Сега това ново правило ли е със студени гуми да се стартира :?: :shock:
Аз знам каква е истината, но каквато и да е съм против тази измислица да се стартира със студени гуми. То по тази логика .... трябва повечето в канавките да финишират.


И после състезатели като Дани Василев берат ядове по възстановяването на колата и сега в наш и техен ущърб няма да стартират на Хеброс. Сега то може да не е заради студените гуми грешката, ама...нали....Тъпо е. Безопастността на първо място...пък все едно - иди се хвърли.

Катастрофата стана 30 метра под мен и бях един от първите който отиде,думите му бяха "студени гуми"......
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско Узана 23-24 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот Ferjancz » Пет Юли 29, 2011 11:57

vassil.oreshkov написа:...наши механици мериха температура на гумите на финала ...неговите с 20-30 градуса по-топли...без греене в бокса няма как да стане... ебаси!...



Има как да стане :wink: различни видове, като тип, гуми , различни смеси, особености на самите автомобили, техника на каране.... та има как да стане. Не ми се вярва да се е случило това със загряването на гуми в бокса, а и колко може да се загреят едни гуми за 30 метра? Пък и ако ще се оповаваме на правила, в такъв случай ако е имало нарушение, нали за това има длъжностни лица на състезанието, за да вземат отношение по даден въпрос?! И наистина нека да не разваляме празника с подобни спорове, защото сега ще се появят привържениците на Гьошев, както и на другите състезатели и плюенето е налице. Узана бе най-доброто състезание до момента и сега да съсипем кефа от него, ... не знам, ваша си работа. Аз само ще гледам и вероятно ще трия, когато се прекрачат границите!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Планинско Узана 23-24 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот popodopolo » Пет Юли 29, 2011 14:50

vassil.oreshkov написа:само да попитам-вярно ли е че Пепи е загрявал гуми в бокса?! ...обяснението пред "комисарите"е че не иска да си бракува супера...просто Узана е само настройки преди рали Хеброс...няма лошо Пепи е един от най-добрите пилоти в БГ ...нека настройва...отговора " верно ли е" чакам от близки на тима! ...Ма не мислите ли, че е малко некоректно към останалите -Царски,Борисов, Паунов, Щерев, Т. Златков и всички други, които спазват правилника и стартират със студени гуми???....ако са само настройки нека участва, но да е извън класирането-така е честно! ...иначе е леко гадно...надявам се да са ме излъгали! ...ма май не са...наши механици мериха температура на гумите на финала ...неговите с 20-30 градуса по-топли...без греене в бокса няма как да стане... ебаси!...обещавам да закупя инфрачервен термометър и безвъзмездно да го подаря на тех. комисия...температура на гумите ще се мери преди старта!

ПС успех на Пепи на Хеброс!

Не съм срещал текст който забранява подгряването на гумите и за това не мога да споря!
Колега,понятията "стил на пилотиране","шасита" и неща от сорта говорят ли ти нещо?Ами нужни са ти да изгледаш 2 състезания от Ф1 и ще разбереш за какво става дума!Как едно шаси не може за 15 обиколки да "стопли" гумите,как другото пък "ги прегрява" за 8 тура,как един пилот с агресия "изяжда" гумите си за 10 обиколки а "спокойният му и плавен в пилотирането" съотборник кара над 10 тура със същите гуми!!!
А защо не прати твойте механници да измерят температурата на Боби след финала?Сигурен съм че щяха да са не с 20-30 а с над 50 градуса по топли от вашите :lol: :lol: :lol: :lol:

пп.Двата ти израза звучат меко казано грозно!Кои са те излъгали,за какво са те излъгали,имат ли доказателства за това или целият ти пост се базира на показанията на термометъра :wink:
А за коректността смяташ ли че е коректно да се хули и набеждава без някакви доказателства?
ИзображениеМонтоя беше ненормален в годините си в отбора на Уилямс
Аватар
popodopolo
 
Мнения: 753
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 15:24
Име: Николай Атанасов

Re: Планинско Узана 23-24 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот trouble » Пет Юли 29, 2011 16:35

Не че толкова ме вълнува, но на човека му е редовна тема гумите:

Планинско Благоевград:
vassil.oreshkov написа:тцъ...не е загрявал на връщане...грееше си ги в бокса с чохли, преди да стартира...макар да знае че е абсолютно забранено от правилника :wink:
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Планинско Узана 23-24 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот vassil.oreshkov » Пет Юли 29, 2011 22:33

popodopolo написа:
vassil.oreshkov написа:само да попитам-вярно ли е че Пепи е загрявал гуми в бокса?! ...обяснението пред "комисарите"е че не иска да си бракува супера...просто Узана е само настройки преди рали Хеброс...няма лошо Пепи е един от най-добрите пилоти в БГ ...нека настройва...отговора " верно ли е" чакам от близки на тима! ...Ма не мислите ли, че е малко некоректно към останалите -Царски,Борисов, Паунов, Щерев, Т. Златков и всички други, които спазват правилника и стартират със студени гуми???....ако са само настройки нека участва, но да е извън класирането-така е честно! ...иначе е леко гадно...надявам се да са ме излъгали! ...ма май не са...наши механици мериха температура на гумите на финала ...неговите с 20-30 градуса по-топли...без греене в бокса няма как да стане... ебаси!...обещавам да закупя инфрачервен термометър и безвъзмездно да го подаря на тех. комисия...температура на гумите ще се мери преди старта!

ПС успех на Пепи на Хеброс!

Не съм срещал текст който забранява подгряването на гумите и за това не мога да споря!
Колега,понятията "стил на пилотиране","шасита" и неща от сорта говорят ли ти нещо?Ами нужни са ти да изгледаш 2 състезания от Ф1 и ще разбереш за какво става дума!Как едно шаси не може за 15 обиколки да "стопли" гумите,как другото пък "ги прегрява" за 8 тура,как един пилот с агресия "изяжда" гумите си за 10 обиколки а "спокойният му и плавен в пилотирането" съотборник кара над 10 тура със същите гуми!!!
А защо не прати твойте механници да измерят температурата на Боби след финала?Сигурен съм че щяха да са не с 20-30 а с над 50 градуса по топли от вашите :lol: :lol: :lol: :lol:

пп.Двата ти израза звучат меко казано грозно!Кои са те излъгали,за какво са те излъгали,имат ли доказателства за това или целият ти пост се базира на показанията на термометъра :wink:
А за коректността смяташ ли че е коректно да се хули и набеждава без някакви доказателства?


!!!!! при тези условия-5те километра на Узана, с начална температура на гумите 30 градуса макс /т.е неподгряти!/, максимална скорост около 190км/ч и средна от около 90км/ч, температура на асфалта около 25 градуса и особеностите на трасето -изобщо не ми говори за формула 1! ...просто е смешно...както и смески, стилове на каране , пързаляне по цялото трасе и подобни глупости...практически е невъзможно на финала да има температури 70-80градуса на гумите и който го твърди нека не коментира а само да чете...просто не в час!!!
текстове има...и правилник има и ФИА казва също какво може и не може в планинския шампионат :

3.7 Any form of pre-heating of the wheels and/or tyres before the start is prohibited and may result in sanctions that may go as far as exclusion.

правилник за Hill Climb на FIA -интелигентни момчета сте -преведете си го!

не темата за гумите ме вълнува а темата за това, че правилника е еднакъв за всички и нарушаването му макар и да няма последствия/благодарение на компетентните и отговорни решения на БФАС/ е въпрос на чест!

няма значение-обещах и няма да допусна, доколкото зависи от мене, това пак да се случва!

пс не казвам че Пепи се е опитал да хитрува или мами...просто не иска да рискува колата, което не е лошо... но тогава не участва в класирането и си настройва на воля! не ме разбирайте грешно аз съм фен на Пепи и стискам палци за Хеброс...ма съм фен и на правилника, а той за да е правилник трябва да важи за всички!
vassil.oreshkov
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 14, 2008 23:53
Име: Васил Орешков

Re: Планинско Узана 23-24 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот popodopolo » Съб Юли 30, 2011 00:23

vassil.oreshkov написа:!!!!! при тези условия-5те километра на Узана, с начална температура на гумите 30 градуса макс /т.е неподгряти!/, максимална скорост около 190км/ч и средна от около 90км/ч, температура на асфалта около 25 градуса и особеностите на трасето -изобщо не ми говори за формула 1! ...просто е смешно...както и смески, стилове на каране , пързаляне по цялото трасе и подобни глупости...практически е невъзможно на финала да има температури 70-80градуса на гумите и който го твърди нека не коментира а само да чете...просто не в час!!!
текстове има...и правилник има и ФИА казва също какво може и не може в планинския шампионат :

3.7 Any form of pre-heating of the wheels and/or tyres before the start is prohibited and may result in sanctions that may go as far as exclusion.

правилник за Hill Climb на FIA -интелигентни момчета сте -преведете си го!

не темата за гумите ме вълнува а темата за това, че правилника е еднакъв за всички и нарушаването му макар и да няма последствия/благодарение на компетентните и отговорни решения на БФАС/ е въпрос на чест!

няма значение-обещах и няма да допусна, доколкото зависи от мене, това пак да се случва!

пс.не казвам че Пепи се е опитал да хитрува или мами...просто не иска да рискува колата, което не е лошо... но тогава не участва в класирането и си настройва на воля! не ме разбирайте грешно аз съм фен на Пепи и стискам палци за Хеброс...ма съм фен и на правилника, а той за да е правилник трябва да важи за всички!

Ок за правилника!А ти отричаш че няколко обратни завоя,и няколко влизания и описвания с вратите напред не може да покачи температурата с 30 градуса????????????
Сега ме хваща яд че не сте измерили температурата на гумите на Боби!
Хайде,лека да лягаме да почиваме че утре сме на Хеброс!Успех на всички!!!
ИзображениеМонтоя беше ненормален в годините си в отбора на Уилямс
Аватар
popodopolo
 
Мнения: 753
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 15:24
Име: Николай Атанасов

Re: Планинско Узана 23-24 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот школата » Съб Юли 30, 2011 08:10

Гетов написа:и аз съм за!!!!
мой Бяон никога не е топлил гуми...не че не е имало как.....а защото така са правилата!!!
колко е умно да стартираш на планинско със студени гуми е друга тема.....но щом така е регламента...нека да е еднакъв за всички.
Ако Пепи не иска да си бракува супера...просто да не го кара там където не му изнасят правилата....
Ние като си бракувахме колата на Своге...и се самофинансираме сега , да не би да ни е по-леко от на Пепи ??????????
Така че, аз мисля, че правилата са еднакви за всички, за съответната дисциплина. Разликата е, че и в малките ни изяви на рали дори пак не сме грели гуми, по простата причина , че нямаме с какво, хахахха


Г-н Гетов винаги съм се възхищавал от Вас за това което правите със собствени сили в автомобилния спорт.Да НАИСТИНА Е ТЪПО НА ПЛАНИНСКО ДА СЕ СТАРТИРА СЪС СТУДЕНИ ГУМИ.Това е равносилно на самоубийство защото това е състезание за бързина и всяка десета от секундата е ценна.Но какво да направим като Управителния Съвет на БФАС е пълен с некадърници които никага не са сядали в състезателен автомобил и да почустват страха от това как излитат от трасето към пропастта и целия живот да ти мине като на филмова лента.Тяхната некадърност ,неработоспособност и неразбирането как да изработят правилници подходящи за българските състезатели излага на риск живота им.АЗ ОТ МНОГО ГОДИНИ СЪМ ТВЪРДО ПРОТИВ ТОВА ДА СЕ СТАРТИРА СЪС СТУДЕНИ ГУМИ,НО КОЙ ГО Е ЕНЯ ЗА ЖИВОТА НА СЪСТЕЗАТЕЛИТЕ. По лесно е да се препишат правилниците на ФИА без да влагаме градивен мозък.Такава е унищожителната действителност в България.НО НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА.В края на месец септември и началото на октомври идват избори за нов Председател и Управителен съвет нека се обеденим около фигура ЗНАЕЩА ,МОЖЕЩА,РАЗБИРАЩА АВТОМОБИЛНИЯ СПОРТ,ФИНАНСОВО СИЛЕН И НЕЗАВИСИМ.ТАКИВА ХОРА ИМА НО ДО СЕГА БЯХА ОТСТРАНЯВАНИ ЗА ДА НЕ ЛЪСНЕ НЕКАДЪРНОСТТ НА УПРАВЛЕНИЕТО НА БФАС.
Rally School Pavel Jekov
Аватар
школата
 
Мнения: 171
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 12:55
Местоположение: СОФИЯ
Име: RALLY SCHOOL PAVEL JEKOV

Re: Планинско Узана 23-24 юли 2011, Нац. ш-т IV кръг

Мнениеот BradurS » Съб Юли 30, 2011 08:32

Кой е този незнаен войн ?
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron