Планинско Своге 18-19 юни 2011, Нац. ш-т III кръг

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско Своге 18-19 юни 2011, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот RaPiD » Вто Юни 21, 2011 23:13

Ефко на Шипка ако сложиш по трасето където се събират повече хора високоговорители, по които да говори коментатор и да казва какво се случва ще избиеш рибата. И защо не пробвате с вход 2 лв. примерно за деня, символично, но да почнат да свикват хората.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Планинско Своге 18-19 юни 2011, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот DRAG_BG » Вто Юни 21, 2011 23:47

и 15 ще му дам с кеф ,като знам че е направил всичко в много старание,а не за отбиване на номера.Вместо билетчета по 1 стартов лист ще раздаде,с програма ,а не да се чудя кой чия кола взел под наем и т.н.
относно неделя
През целия ден бях до първи пост и изтръпнах като чувах разговора по станцията и при двата инцидента ( Опела и Евото) .
Първия път се чу - Номер 23 ....извън трасето ....
Къде е инцидента , кой пост си ти ?
-Амииииии ,не знам
Е как не знаеш ?
-Ами вие много бързо ни оставихте и не ни казахте номерата
-как се казваш ,какво виждаш
- казвам се ....... ,тука на един завой
.............................................
на втората тренировка :
"Номер 53 извън трасето , КОЛАТА ГОРИ "
пак имаше 5-6 реплики докато се разбере между кои постове е инцидента, добре че стълбовете по трасето не бяха 50 ,че по-лесно го локализираха.Пожарната тръгна нагоре .....тя горката едва крета ,баира голям .
После колко часа минаха в пълно невидение ,можеше организатора да спре музиката за 2 минути и да каже - така и така ,състезанието ще продължи след като енергото си свърши работата ,това са ориентировъчно 1-3-5 часа .Пълно невидение ,на хората им писна и си тръгнаха ,чакайте ги догодина .
Аватар
DRAG_BG
 
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 00:05
Име: Ч.Черников

Re: Планинско Своге 18-19 юни 2011, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот efco » Вто Юни 21, 2011 23:50

Планинско "ШИПКА 2011" тази година ще е на 27 и 28 август и ще бъде 30то юбилейно състезание което никак не ме успокоява , а дали съм се доказал незнам но всяка година го правя като за последно и затова става все по добре ! Никой вече не знае дали ще издържи или оживее до другото състезание виждате какво става !!! Днес си на състезание с някой приятел познат или фен а утре те пишат със "Сбогом .... " . Трябва доста хора да се замислят кой какво е направил и ще остави след това "сбогом" така че нямаме право на компромиси за абсолютно нищо !!! Аз ще се постарая да стане добро състезание а дали ще е най доброто ще разберем !
efco
 
Мнения: 355
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 16:01
Местоположение: Казанльк
Име: Стефан Драганов

Re: Планинско Своге 18-19 юни 2011, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот kiko » Сря Юни 22, 2011 00:02

Добре де.И аз бях там и аз се косих що енергото се мота в този мор,ама.... да го ева много реване бре!!!И то от един ( и околните).
Няма лошо както вика Влади-може пък и за добро да е,ама............
Има няколко типа пилоти у нас.Едните се мъчат да се развият или да развият някоя кола,други си правт кефа,трети пък си рекламират бизнеса.Е що пъ последното тесто реве в последните 10-на години?Нищо лично.
В крайна сметка всяка критика е полезна.Но пък "пародия" е всичко у нас! Какво правим? Ревем след всяко състезание колко е зле? Добре де отбора е силен,силен е и бизнеса - що не сготвят някакво състезание? Като толкова искат да променят нещата у нас,защо не покажат как да бъдат? Така с писане и нападки нещата няма да станат.Всеки организатор знае как да бъде,ама последно време и мама на тате не пуска без кинти.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Планинско Своге 18-19 юни 2011, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот todor hristov » Сря Юни 22, 2011 13:56

Всеки като си покаже носа навънка и види по-добри неща от нашите си, почва да критикува.Това е първичната реакция на неощастливено детенце-да мрънка.
Видял си,преценил си,че е по-добро,ми че реализирайте го и тука.
И аз мрънкам пред най-близките си колко е нещастна здравната ни система,ама нямам възможност да приложа чуждия опит и затова си трайкам,работейки в чужбина.Тъй,че за недоволните,особено имащи професионални умения и някаква организационна власт,да мрънкат,си е просто проява на неуважение към организаторите на проявите и към техните колеги-състезатели,които навярно са балъци да карат при тези условия.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Планинско Своге 18-19 юни 2011, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот cutflash » Сря Юни 22, 2011 14:16

Малко снимки и от мен:
http://assenov.myphotos.cc/photo/main.p ... emId=27549

И много интересно на какво се натъкнах: "Отрийте разликите между плаката и снимките по-долу ?! “ Бяха ми нещо познати тези снимки ?! :D :lol: :roll: :!: :P
Плакат: :)
http://assenov.myphotos.cc/photo/main.p ... emId=27887
Снимки: :)
http://assenov.myphotos.cc/photo/main.p ... emId=21422
http://assenov.myphotos.cc/photo/main.p ... emId=21315
http://assenov.myphotos.cc/photo/main.p ... emId=21306
http://assenov.myphotos.cc/photo/main.p ... emId=21321
Много интересно как стават така нещата , харесваш си снимки, сваляш си ги и ги лепкаш на плаката :)
http://www.assenov.net
Plamen Assenov - Cutflash®
Аватар
cutflash
 
Мнения: 565
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 11:02
Местоположение: София
Име: Пламен Асенов

Re: Планинско Своге 18-19 юни 2011, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот Violeta » Сря Юни 22, 2011 17:00

todor hristov написа:Всеки като си покаже носа навънка и види по-добри неща от нашите си, почва да критикува.Това е първичната реакция на неощастливено детенце-да мрънка.
Видял си,преценил си,че е по-добро,ми че реализирайте го и тука.
И аз мрънкам пред най-близките си колко е нещастна здравната ни система,ама нямам възможност да приложа чуждия опит и затова си трайкам,работейки в чужбина.Тъй,че за недоволните,особено имащи професионални умения и някаква организационна власт,да мрънкат,си е просто проява на неуважение към организаторите на проявите и към техните колеги-състезатели,които навярно са балъци да карат при тези условия.


Да де, като видим нещо, че не е като хората просто трябва да седим и да си трайкаме??? По-лесно е, отколкото да се борим. Това ни е проблема на всички.
И не мрънкам, а "говоря" открито и високо това на всички вас, които виждате, че нещата не са наред, но си трайкате! Поливам ви с ледена вода, за да се събудите! И защо трябва да уважавам организаторите, които не уважават нас? Уважавам колегите, ако си чел внимателно писмото, щеше да видиш. Точно за тях пиша, защото техните усилия са много по-големи. Но какво ли те интересува, ти нали си се измъкнал. Отишъл си другаде, където нещата са наред. Ние тук да му мислим и да се оправяме кой както може...
Що се отнася до организирането - ние не сме организатори, а състезатели. Правиш ли разликата??? Накой ден ако станем обаче организатори, със сигурност ще се постараем повече!
Violeta
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 13:41
Име: Violeta Nikolcheva

Re: Планинско Своге 18-19 юни 2011, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот R5T » Сря Юни 22, 2011 21:36

todor hristov написа:Всеки като си покаже носа навънка и види по-добри неща от нашите си, почва да критикува.Това е първичната реакция на неощастливено детенце-да мрънка.
Видял си,преценил си,че е по-добро,ми че реализирайте го и тука.
И аз мрънкам пред най-близките си колко е нещастна здравната ни система,ама нямам възможност да приложа чуждия опит и затова си трайкам,работейки в чужбина.Тъй,че за недоволните,особено имащи професионални умения и някаква организационна власт,да мрънкат,си е просто проява на неуважение към организаторите на проявите и към техните колеги-състезатели,които навярно са балъци да карат при тези условия.


Ми много хубаво баце, това е начина според теб тъй ли??? :shock: Всички чезваме на вън и си трайкаме, и чакаме малкото останали тук да ....... какво всъщност? За теб сигурно е по-добре, преклонена главица ....... нали знайш?! Има хора обаче, които избират по-трънестия път и се бъхтят да стане това парче земя по-добро място за живеене! По правилния или не начин - поне не си трайкат!!!
Аватар
R5T
 
Мнения: 138
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 01:29
Местоположение: Варна
Име: Владимир Илиев

Re: Планинско Своге 18-19 юни 2011, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот GT 51 » Сря Юни 22, 2011 21:54

Вили,
ще си позволя и аз да кажа нещо по въпроса.За организацията.Съгласен съм с повечето критики,особено за маршалите,аз бях горе след финала,в селото и нямах поглед какво се случва на трасето,но по станцията имах инфо.Когато стана инцидента с Любо и спря тока хората от селото отидоха при кмета и искаха по най-бързия начин да им се пусне тока,заради пълните им фризери, не се бъзикам,и стана една....Понеже имах инструкция да не пускам никакви коли по трсето даже един Шишо Бакшишо се опита да ми скочи на бой, и благодарение на пилотите които бяха финиширали ,не се стигна до инцидент,те ме защитиха.Полицаят който беше малко надолу от мен също си свърши работата, но ми направи впечатление , че местните хора нямаха информация за състезанието.Даже се стигна дотам , че тръгнаха надолу , но катаджията ги спря, въпреки ,че ги предупредих.За проточването на състезанието, нямаше начин да се избегне, защото вишката и хората от енергото трябваше да си свършат работата,а те работеха буквално на трасето.Гражданите бяха изнервени, но не мисля , че тук организатора има вина.Спортен инцидент,колкото и неприятен да е трябваше да се реагира,и се радвам че всичко стана толкова бързо,а Любо е жив и здрав.Бях и на пресконференцията в Събота вечер, всеки пилот си каза мнението и в Неделя когато обезопасявахме трасето , сме се съобразили с всички изисквания и разпоредби.Що се касае за свръзките, маршалите и сигналистите, това е болна тема за всеки организатор на планинско.Лично аз смятам , че трябва да се организира един курс за обучение на такива хора и те да знаят какво да правят и как да реагират.Ще дам и пример....номер 17 излиза от трасето , маршала или който е бил там съобщава по станцията...номер 17 се метна ????? И това се чува по станцията.! Номер 17 си финишира при мен с малко трева отпред на бронята.Друг е въпроса какво и как трябва да се говори по станцията.защото това се чува и на старта и там хората могат да получат инфаркт от тази информация.Тук искам да кажа , че това не е проблем само при това планинско , а на повечето такива и по ралитата....сега не ми се пишат примери , но е факт.При продължителното спиране на състезанието, и след подновяването му, ми падна батерията на станцията,явно разполага с малък ресурс, но ние си направихме труда и през телефоните,следяхме онлайн времената и ги пишехме на таблото в селото.Постарахме се да има инфо.Вярно е , че на тренировките горе нямаше табло, но после ми донесоха и си свършихме работата.Колкото зависеше от нас няколкото ентусиаста , сме го направили, постарахме се на максимум,въпреки негативите.Пак казвам има върху какво да се работи, и трябва да има обратна връзка, за да няма после негативи , а да има състезания,празник за феновете и удоволствие за пилотите.Макар че не карам,аз съм един ентусиаст, помагам с каквото мога и само аз знам какво ми струва на мен и моето семейство това нещо.И смятам , че точно тук е мястото всеки да си казва мнението,независимо дали е положително или отрицателно,само така могат да се видят нещата и да се извадят поуки за в бъдеще.Никого не ангажирам с написаното по-горе,това е моето мнение,казвам го като любител на автомобилния спорт,защото не ми е безразлично какво става.Много ми се ще за в бъдеще организаторите да бъдат по прецизни,и всички да са доволни.Спорта е за удоволствие, а не задължение.Поздрави 8)
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Планинско Своге 18-19 юни 2011, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот todor hristov » Сря Юни 22, 2011 22:20

Имах предвид като хора пряко ангажирани със спорта(председател на АДАС),аджеба какво съградихте за тия 1-2 години.След 15 години работа в БГ реших,че е по-добре да си преклониш главицата пред хора,които знаят как се прави,а не пред нашенските кратуни,които не само,че не вършат нещо,ами и не знаят как да го направят.Затова практикувам навън.Та съветът ми е за недоволните като мен-просто си карайте бегачките в чужбински състезания.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Планинско Своге 18-19 юни 2011, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот golf_1 » Чет Юни 23, 2011 01:33

Violeta написа:
todor hristov написа:Всеки като си покаже носа навънка и види по-добри неща от нашите си, почва да критикува.Това е първичната реакция на неощастливено детенце-да мрънка.
Видял си,преценил си,че е по-добро,ми че реализирайте го и тука.
И аз мрънкам пред най-близките си колко е нещастна здравната ни система,ама нямам възможност да приложа чуждия опит и затова си трайкам,работейки в чужбина.Тъй,че за недоволните,особено имащи професионални умения и някаква организационна власт,да мрънкат,си е просто проява на неуважение към организаторите на проявите и към техните колеги-състезатели,които навярно са балъци да карат при тези условия.


Да де, като видим нещо, че не е като хората просто трябва да седим и да си трайкаме??? По-лесно е, отколкото да се борим. Това ни е проблема на всички.
И не мрънкам, а "говоря" открито и високо това на всички вас, които виждате, че нещата не са наред, но си трайкате! Поливам ви с ледена вода, за да се събудите! И защо трябва да уважавам организаторите, които не уважават нас? Уважавам колегите, ако си чел внимателно писмото, щеше да видиш. Точно за тях пиша, защото техните усилия са много по-големи. Но какво ли те интересува, ти нали си се измъкнал. Отишъл си другаде, където нещата са наред. Ние тук да му мислим и да се оправяме кой както може...
Що се отнася до организирането - ние не сме организатори, а състезатели. Правиш ли разликата??? Накой ден ако станем обаче организатори, със сигурност ще се постараем повече!

Той Себастиан Люб дойде и ние показахме гаф след гаф,вие за организатори на планински говорите,хем знаете,че от години си е така,кофти действителност....Даже ако сте и забелезали на повечето пилоти не им прави впечатление,те са отишли да си поракат..Ето Боби Брисов даже отказа рестартиране,евала на човека,купите не са му фикс идея,просто си покара човека евала... :D
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско Своге 18-19 юни 2011, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот Rally Fan » Чет Юни 23, 2011 08:32

cutflash написа:И много интересно на какво се натъкнах: "Отрийте разликите между плаката и снимките по-долу ?! “ Бяха ми нещо познати тези снимки ?! :D :lol: :roll: :!: :P
Плакат: :)
http://assenov.myphotos.cc/photo/main.p ... emId=27887
Снимки: :)
http://assenov.myphotos.cc/photo/main.p ... emId=21422
http://assenov.myphotos.cc/photo/main.p ... emId=21315
http://assenov.myphotos.cc/photo/main.p ... emId=21306
http://assenov.myphotos.cc/photo/main.p ... emId=21321
Много интересно как стават така нещата , харесваш си снимки, сваляш си ги и ги лепкаш на плаката :)

Добре дошъл в клуба :)
Моя съвет е да си потърсиш правата и да не оставяш нещата така.!
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: Планинско Своге 18-19 юни 2011, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот automagazin » Чет Юни 23, 2011 23:27

ето видео материал - http://automagazin.bg/Videos.php
Най- доброто от автомобилният спорт на едно място - http://automagazin.bg/
Аватар
automagazin
 
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 23:45
Име: Automagazin Bg

Re: Планинско Своге 18-19 юни 2011, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот Vinchenzo » Пет Юни 24, 2011 00:41

ето видео материал - http://automagazin.bg/Videos.php


Нещо и снимките и клиповете Ви се отварят с години...
Изображение
Citroen Racing Team
Аватар
Vinchenzo
 
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 10:54
Местоположение: Munchen, Deutschland
Име: Георгиев

Re: Планинско Своге 18-19 юни 2011, Нац. ш-т III кръг

Мнениеот Ferjancz » Пет Юни 24, 2011 01:05

Vinchenzo написа:
ето видео материал - http://automagazin.bg/Videos.php


Нещо и снимките и клиповете Ви се отварят с години...


Проблема е при теб , при мен всичко е ок !
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта