Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот paco » Пон Юни 06, 2011 18:23

Състезанието беше добро, организацията също на ниво, гледах само неделя аз, понеже събота бях на работа.
Неделя тръгнахме с приятелчета от Варна до Търговище за да наблюдаваме планинско рали, аз лично за пръв път гледам на Търговище.
Жалко, че S1-цата не продължи във втория манш, много исках да го видя как ускорява това "чудовище" наистина много върви ...

Евала за ралито, за организацията (можеше и по-добре), жалко за пилотите, понеже няма спонсори а знам, че трудно се поддържа кола на такова ниво. Про спеед сигурно са пръснали над 120к лв за аудито, да го докарат едно към едно със истинското ...
Изображение
Аватар
paco
 
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Апр 14, 2007 22:31
Местоположение: Варна
Име: paco stoqnov

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот R5T » Пон Юни 06, 2011 21:42

И какво стана с тезата, че всички мразят софиянци, май се оказва че софиянци мразят всички останали (провинцията), а? Живи и здрави да са! Чеситито най- вече на Пепи, а и на всички завършили!
Аватар
R5T
 
Мнения: 138
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 01:29
Местоположение: Варна
Име: Владимир Илиев

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот BOXER » Пон Юни 06, 2011 22:45

Ааа как решихте,че човека писал статията е "Софиянец"?И нещо много ви е в устата тази София.Защо така?
Аре не съдете хората,по това от къде са,защото е смешно,комплексарско и селяндурско.
Пък и се обзалагам,че 90% от хората в федерацията са родени извън околовръстното на София.Тогава каква и ме логиката всичко да е в София?
Ииии още един последен въпрос.Кое съзтезание в момента се провежда в София ?

Честито на Пепи.Заслужава победата и дано има още много през сезона....
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот maro » Пон Юни 06, 2011 23:22

Момчета, не е ли малко незряло и тъпичко да се прокарва така усилено тая теза за разделение София-провинция?
Намериш ли верния път,не стой на едно място.http://www.myspace.com/marostoychev
Аватар
maro
 
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 13:41
Местоположение: София
Име: Мариян Стойчев

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот beta_racing » Вто Юни 07, 2011 09:48

Страх ме е да попитам за резултати :wink:
http://www.bfas-bg.org/results_3.html - вчера реших да изчакам, но засега също все още няма :roll:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот Ferjancz » Вто Юни 07, 2011 11:06

billi1976 написа:извинявайте че се намесвам,ама не може в един ден да има планинско Търговище и състезание с лагерни колички в София.естествено,че ще дадат 2-то.особено ако са участвали деца :wink: штото аз вчера това гледах по телевизиите.а,и друго.оказа се,че НАСКАР е много по-интересно и важно от ИРЦ,ЕРЦ може и от ВРЦ.
МНОГО ЖАЛКО :!: :(


Е ти какво се изненадваш, все пак БТВ е американска телевизия и е нормално да гледаш репортажи по американски футбол, НАСКАР, беизбол и т.н. , но не и за други много по-близки до нас спортове.

И наистина престанете с това "вие в София" , не може заради един двама или пет човека да се сложат всички под един знаменатиел. Банално става вече! Иначе аз на Страшимир отдавна съм престанал да му обръщам внимание, още от скандалите покрай Стайков и пунтото кит-кар, да си пише там и да си се забавлява :mrgreen:
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот beta_racing » Вто Юни 07, 2011 11:24

beta_racing написа:Страх ме е да попитам за резултати :wink:
http://www.bfas-bg.org/results_3.html - вчера реших да изчакам, но засега също все още няма :roll:
Излезнаха :D :D :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот TiratroN » Вто Юни 07, 2011 22:26

Пичове, искам да ви питам нещо.
Я нека тези от вас които са били на някой от завоите вътре в гората, след циганския завой, да сподели как е там. Ходил съм няколко пъти на това рали ,но всеки път съм стоял извън гората. Заслужава ли си?
TiratroN
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 20:14
Име: Иван Колев

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот michev68 » Вто Юни 07, 2011 22:37

За ралито не знам, не съм го гледал още, виж за планинското си струва. Стига с това рали бе хора, след като пишете тук, поне тази разлика научете, ако ви е трудно запомнете поне това, че на рали в колата са двама, та белким по това се ориентирате :evil: :evil: :evil: .
only rear wheel drive
michev68
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 22:54
Местоположение: Търговище
Име: Николай Мичев

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот billi1976 » Вто Юни 07, 2011 22:50

в рали кроса по колко са :?:
billi1976
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 21:06
Име: veselin karapetkov

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот michev68 » Вто Юни 07, 2011 22:55

4+1 :D , а ако наистина сериозно питаш по 1.
only rear wheel drive
michev68
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 22:54
Местоположение: Търговище
Име: Николай Мичев

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот billi1976 » Вто Юни 07, 2011 23:08

знам.пошегувах се простол :D
billi1976
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 21:06
Име: veselin karapetkov

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот trouble » Вто Юни 07, 2011 23:09

Какво е рали?
"Рали спорта е може би най-тежкия и труден автомобилен спорт от голямото разнообразие на всички автомобилни спортове. Тук трябва да се отбележи, че много често срещана грешка на различни автори е да приравняват различни автомобилни състезания нямащи нищо общо с ралито и да ги описват като ралита. Просто думата рали се е превърнала в нарицателно за автомобилно състезание. Много често дори пистови състезания се наричат ралита, като това разбира се е груба грешка и не би трябвало да се допуска, защото обърква хората.

Ралито е спорт който се провежда по отворен маршрут т.е. не по писти а по участъци от различни пътища, които се използват от обикновени автомобили. Има ралита на различни настилки – асфалт, макадам (gravel), сняг и лед. Макадама в българската терминология е много общо понятие – много по-добре звучи на английски “gravel – земя” т.е. по черни пътища. Макадам обаче на български означава един вид пътна настилка. Щом става дума за макадам трябва да се разбира кал, пръст, камъни. Има различни настилки – например световното рали Финландия е на почти истински макадам т.е. дребни камъчета. Рали Акрополис и Рали Кипър се провеждат при много тежки условия – по-едри камъни и пръст. Рали Великобритания е върху кал в по-голямата си част. Рали Швеция е на сняг и лед. Ралитата Корсика, Германия, Монте Карло се провеждат на асфалт.
В ралито се използват обикновени автомобили базирани на различни масови модели. Не се използват прототипи както в много пистови автомобилни състезания.
Автомобилът се управлява от пилот и навигатор. Пилотът управлява автомобилът, а навигаторът му диктува пътят по записки. Тъй като етапите в ралитата са дълги няма как пилотът да научи трасето както става при пистовите състезания за да може да кара максимално бързо трябва да знае какви завои и препятствия му предстоят. И тук е именно майсторството на пилотите – те не знаят какъв е завоят и какво им предстои и само по това което разбират от навигатора трябва да се ориентират за да минат максимално бързо по участъка"

rally-club.bg, damon
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот TiratroN » Вто Юни 07, 2011 23:56

Благодаря за разяснението.
Сега вече никой няма да ми отговори на въпроса :)
Сега всички ще обсъждаме какво е рали.
За някого може да е важно да се наричат състезанията с точните им наименования, но мен това не ме вълнува.Не ме вълнуват дори пилотите.Не искам да знам кой какъв е що е... не ме вълнува и кое състезание как се казвало. Може и да се дразните от нечие невежество, разбираемо е . Но лично аз просто се кефя на преживяването.Кефя се на рева на двигателите, на поведението на колите на пътя, на концентрацията нужна на пилотите,на емоциите сред публиката... въобще на събитието като цяло. А останалото са подробности които с нищо не допринасят за засилване на усещанията ми.
Съответно не бих си дал труда да запомня каквото и да е . Вярно че не може да се нарече рали когато пуснат 15 автомобила заедно да обикалят по някаква писта, но това дали било с един пилот , дали било отсечки... подробности.
Никой да не се обижда,просто така стоят нещата за мен. В една и съща ситуация различните хора виждат различни неща. Аз вече казах кое е интересно за мен.
И все пак кажете ми : има ли интересни завои вътре в гората след циганския завой, карат ли добре понеже пътя там е тесен а и има отсрани чакъл.Това не намалява ли скоростта им? И всъщност къде е финалът на това състезание?
TiratroN
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 20:14
Име: Иван Колев

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот trouble » Сря Юни 08, 2011 00:07

Ако си приятел с Пепи Гьошев гледай онборда му на фейсбука и ще видиш :). Но пък какво ли те интересуват автомобилите и пилотите :lol: и едва ли ще си направиш труда :lol:
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта

cron