Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот emoangeliyn » Сря Юни 08, 2011 13:53

TiratroN написа:Благодаря за разяснението.

Не разчитай и някой въобще да ти отговори на какъвто и да е въпрос в тоя форум, след тоя пост и с тоя тон....СОРИ... :(
Аватар
emoangeliyn
 
Мнения: 197
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 12:00
Местоположение: Белоградчик
Име: Емо Ангелийн

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот MADRACER » Сря Юни 08, 2011 14:29

TRINITRON, тоя пост като го четох се чудя да да се смея ли да плача, по добре само преглеждай темичките и не задавай въпроси формулирани по този начин, че ще изнервиш народа тук. Не е за теб тоя форум :wink: .

Поздрави! :D
Аватар
MADRACER
 
Мнения: 71
Регистриран на: Пет Май 27, 2005 14:46
Местоположение: varna
Име: АНГЕЛ КАСПАРОВ

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот Xsa » Сря Юни 08, 2011 14:55

Вижте какво казва Николай Златков за планинското, след като гледам че тук има главно позитивни отзиви за състезанието тази статия ме озадачава http://www.bgnrc.info/index.php?option=content&task=view&id=6236&Itemid=1
Аватар
Xsa
 
Мнения: 142
Регистриран на: Съб Авг 14, 2010 17:21
Местоположение: Нова Загора, Свищов
Име: Иван Иванов

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот trouble » Сря Юни 08, 2011 15:02

Жалко, че има такава статия от пилот и то не кой да е. За обикновения фен като мен всичко отстрани изглеждаше чудесно. Е вярно е, че ми се разтропа колата като минах по отсечката, ама това не е за първи път. Е ние пак ще отидем ако има следващата година живот и здраве, но гледам, че пилотите вече не мислят така. Дано нещата вървят към по-добро.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот beta_racing » Сря Юни 08, 2011 16:12

trouble написа:Жалко, че има такава статия от пилот и то не кой да е. За обикновения фен като мен всичко отстрани изглеждаше чудесно. Е вярно е, че ми се разтропа колата като минах по отсечката, ама това не е за първи път. Е ние пак ще отидем ако има следващата година живот и здраве, но гледам, че пилотите вече не мислят така. Дано нещата вървят към по-добро.
Малко не мога да те разбера. Хем излгеждало чудесно, хем ти се разтропала колата :roll: И като не е за първи път, трябва да се примиряваме, че ще е така завинаги ли? Нали точно за това, че не трябва да е така говори Златков... Вие ще отидете, ама като няма пилоти, маршалите ли ще гледате? И докато продължаваме да си казваме: "дано нещата вървят към добро" бъди сигурен, че няма как да отидат към това "по-добро"...каквото и да е то!
Трябва работа (ама не отбиване на номера), за да има резултати. Пример сте точно вие в Сливен - когато Павел Жеков ви приканва тук във форума да ходите да чистите трасето на Планинско Българка като доброволци, може би по-добре от мен знаеш колко хора отиват наистина - броят се на пръстите на едната ръка. А в същото време колко хора или (уж) не са разбрали или не могат, или нещо друго. Но после (вече не говоря само за Планинско Българка) отиват да гледат, като повечето след себе си оставят тоалетна (без извинение), плюят по организацията и накрая казват "дано следващия път е по-добре" (това последното не го приемай лично, просто обобщавам).

Що се отнася до Планинско Търговище - не съм бил тази година и собствено мнение не мога да дам, но относно това, което е писал Николай Златков... ако всичко е наистина точно така (без преувеличения), то тогава, извинявам се, Стоян Колев абсолютно не заслужава подобно нещо, както го е написал и Златков! От писмото става ясно, че основи правила просто не са спазени - няма виза, не е платена такста. Ми това е все едно да пуснеш сграда в експлоатация без акт 15 и 16. Смешно е на някои, че нещата трябва да се придържат към "някакви хартийки", сиреч - документите, но нали искате всичко да е хубаво и прилежно направено и всеки да е честен с всеки. Чисто и просто, без изрядни документи това няма как да стане! При положение, че те "куцат" (казано в най-лека форма), какво остава за другото?!

И последно - планинският шампионат колкото е приближен към ралитата, толкова е приближен и към пистите. Какво имам предвид? Безопасността на едно състезание от планинския шампионат би трябвало е на много по-високо ниво от това на едно рали, което ниво съответно се приближава до това на пистите (а там е сравнително безопасно, нали?). Защо? Защото планинското състезание се състои от само едно трасе, върху което могат да се съсредоточат повече средства за безопасност. Под "средства" имам предвид както хора (радио връзки, маршали, линейки, пожарни), така и предмети (огради, гуми, преграждения, бали и т.н.). Има си правила (въпреки, че ние нямаме такива, а тази година можехме най-накрая да имаме!!!) как маршалите трябва да са разположени и всеки да има видимост както с прешестващия го, така и със следващия го; на какви разстояния да са радио връзките, линейките и пожарните в зависимост от общото разстояние на трасето и т.н (това е като при ралитата). В този ред на мисли, а и както написах по-горе, с това планинските се приближат повече към пистите.
Нещото, което ги приближава към ралитата, е тяхното разположение. Къде - в гората и по планински път, със старт и финал на ралични места. Да, ама с приликата с ралитата свършваме дотук, защото този път НЕ МОЖЕ да бъде неравен, с дупки, с бабунки и т.н., т.е. не може да бъде типичен рали етап, а напротив - трябва да е идеално равен или както пише в правилата (цитирам по спомен) - "с високо ниво на качество и поддръжка". Пътят трябва и да е обезопасен, като на всеки по-остър завой трябва да има мантинела.........няма да споменавам, че е препоръчително и дори тя да е двойна, защото се предполага, че на планинските състезания, скоростите, които се развиват, са доста високи, а и състезателните автомобили са общо взето от болид до камион (справка - Австрия). От друга страна, има изисквания и за минимална широчина на трасето (5 метра), която явно на някои места в Търговище също не е спазена. Има и изключение, което се прави само при някои случаи. Там трасето може да бъде до 4 метра, но никога по-малко. Именно затова Златков е подчертал 4-те метра. Има и още доста неща, които трябва да се спазват! Но стига, че пак стана дълго :(

Мен ме дразни, че хората хем не се интересуват от подробности (каквито УЖ са нещата отгоре!), хем искат да гледат хубави състезания. Е, няма как да стане...
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот Ferjancz » Сря Юни 08, 2011 16:27

beta_racing написа:.......


Амин! :mrgreen: :mrgreen:
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот TURBO » Сря Юни 08, 2011 18:00

...
Най лесно е да кажеш :"Няма пари ,планинско няма да има!"С тези възможности толкова!И на мен ми се кара личната кола по германски автобани ,но не би!Мисля ,че чухте 20км магистрала "Люлин" колко струва,не искам и да си помисля ,колко би струвало да направи 5км 6м широка отсечка ,някъде из търговишко,а и кой ,а и заради какво ще го направи!Разбирам Златков ,но нека и той да разбере ,че тези момчета от този регион няма къде другаде да се изавят!Все пак и той е карал Лада и той някога е нямал средства и т.н. А това за "селски кушии" е обидно дори за нас феновете!
Аватар
TURBO
 
Мнения: 151
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 12:02
Местоположение: Варна
Име: Иван Христов

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот ibar » Сря Юни 08, 2011 18:36

ех, много обидчиви се навъдиха!!!!
плюеха Страшимир, че бил софиянец и изтеглил всичко към София.
сега и Николай ще оплюете. и той е софиянец.
обаче никой от вас специалисти не се замисля ЗАЩО този човек е написал това писмо.
не бях на състезанието
но от хора, които са били - определението "кушия" е заслужено.
махнете си розовите очила, господа от варненско-шуменската част на България!!!!
няма да ви върнат рали "Албена" за което сигурен съм ще ревнете пак скоро!
явно лежите на стари лаври все още. докато не почнете да правите нещата като хората - по-добре нищо не правете!!!!
мога да ви дам доста примери за добре организирани, както и за перфектно организирани състезания в България!!!!
не е необходимо да имаш само добра отсечка за да направиш добро състезание!
Аватар
ibar
 
Мнения: 105
Регистриран на: Нед Ное 27, 2005 12:32
Местоположение: София
Име: Илиян Бързев

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот golf_1 » Сря Юни 08, 2011 19:10

ibar написа:ех, много обидчиви се навъдиха!!!!
плюеха Страшимир, че бил софиянец и изтеглил всичко към София.
сега и Николай ще оплюете. и той е софиянец.
обаче никой от вас специалисти не се замисля ЗАЩО този човек е написал това писмо.
не бях на състезанието
но от хора, които са били - определението "кушия" е заслужено.
махнете си розовите очила, господа от варненско-шуменската част на България!!!!
няма да ви върнат рали "Албена" за което сигурен съм ще ревнете пак скоро!
явно лежите на стари лаври все още. докато не почнете да правите нещата като хората - по-добре нищо не правете!!!!
мога да ви дам доста примери за добре организирани, както и за перфектно организирани състезания в България!!!!
не е необходимо да имаш само добра отсечка за да направиш добро състезание!

Ка тоне си бил на съствзанието защото 300км са ти доста,не коментирай приятел,и Рали Албена остава в сърцата на истинските пилоти и истинските коли,можеш да си мечтаеш за колите който са карали на това рали..То е ясно,че рали Албена никога няма да има,ние сме го преглътнали,ама ти можеш да си пуснеш някой архивни кадри и да се пулиж до утре,какво е било навремето....Пълнете си хотел рила и се кефете на искъра,само на рали българия да няма по малко заявки от планинско търговище...И тоз така известен страшимир вместо да ми пише по 5 статии как върнали Митко Илиев на границата и как на за Ники Златков е нямало шампанско,да напише няколко статии за Тодор Славов,защото съм сигурен,че турците са написали повече за нашите момчета Тодор и Тишо,отколкото нашите,и много добре знем как стоян нещата с отразяването мойка...И кой е казал,че Страшимир изтеглил всичко към софия,просто пилотите караха на макс,публиката от източната част беше на 100%,празника се получи и накрая някви статиики...След финала всички състезатели усмихнати и накрая пак пумия,ами да след Валери Великов-който дори не знаеш кой е,сега и това планинско отива в канала,по ваши сметки..Направете си изкачването на витоша,неска говорих с едно момче което стана 9-то в генералното и му беше първо състезание,е момчето не хленчеше,само каза,че му се кара още и още,нито няколкото превала са му пречили,нито нищо,само каза че му се кара още...Все пак това не е старт в Австрия ало,аз не мога да разбера как преди 2 години пътя като беше супер начупен никой не каза 1 лоша дума,апък сега големи претенции...То е ясно на аудито му трябва супер завен път с широки завой,за да може да кара на макс,ама няма,и като имат техника за стотици хиляди левове,да бяха пратили една кола от софия,да иде да снима,да пробва трасето и да каже Ники не е за теб трасето и толкоз,нали са професионалисти....И да не почвам аз да давам примери с издънки от рали България браточка,че свят ще ти се завие,че та и розовите очила не помагаха.....
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот Kazakov » Сря Юни 08, 2011 20:14

На г-н Бързев мога да отговоря, че Рали "Албена" може да ни върнат, но по-добри от съдийските екипи на Шумен и Сливен няма и не може да се проведе добро рали без тях .
Kazakov
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Юли 27, 2009 20:33
Име: Stkazakov

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот ibar » Сря Юни 08, 2011 21:08

golf_1 написа:
ibar написа:ех, много обидчиви се навъдиха!!!!
плюеха Страшимир, че бил софиянец и изтеглил всичко към София.
сега и Николай ще оплюете. и той е софиянец.
обаче никой от вас специалисти не се замисля ЗАЩО този човек е написал това писмо.
не бях на състезанието
но от хора, които са били - определението "кушия" е заслужено.
махнете си розовите очила, господа от варненско-шуменската част на България!!!!
няма да ви върнат рали "Албена" за което сигурен съм ще ревнете пак скоро!
явно лежите на стари лаври все още. докато не почнете да правите нещата като хората - по-добре нищо не правете!!!!
мога да ви дам доста примери за добре организирани, както и за перфектно организирани състезания в България!!!!
не е необходимо да имаш само добра отсечка за да направиш добро състезание!

Ка тоне си бил на съствзанието защото 300км са ти доста,не коментирай приятел,и Рали Албена остава в сърцата на истинските пилоти и истинските коли,можеш да си мечтаеш за колите който са карали на това рали..То е ясно,че рали Албена никога няма да има,ние сме го преглътнали,ама ти можеш да си пуснеш някой архивни кадри и да се пулиж до утре,какво е било навремето....Пълнете си хотел рила и се кефете на искъра,само на рали българия да няма по малко заявки от планинско търговище...И тоз така известен страшимир вместо да ми пише по 5 статии как върнали Митко Илиев на границата и как на за Ники Златков е нямало шампанско,да напише няколко статии за Тодор Славов,защото съм сигурен,че турците са написали повече за нашите момчета Тодор и Тишо,отколкото нашите,и много добре знем как стоян нещата с отразяването мойка...И кой е казал,че Страшимир изтеглил всичко към софия,просто пилотите караха на макс,публиката от източната част беше на 100%,празника се получи и накрая някви статиики...След финала всички състезатели усмихнати и накрая пак пумия,ами да след Валери Великов-който дори не знаеш кой е,сега и това планинско отива в канала,по ваши сметки..Направете си изкачването на витоша,неска говорих с едно момче което стана 9-то в генералното и му беше първо състезание,е момчето не хленчеше,само каза,че му се кара още и още,нито няколкото превала са му пречили,нито нищо,само каза че му се кара още...Все пак това не е старт в Австрия ало,аз не мога да разбера как преди 2 години пътя като беше супер начупен никой не каза 1 лоша дума,апък сега големи претенции...То е ясно на аудито му трябва супер завен път с широки завой,за да може да кара на макс,ама няма,и като имат техника за стотици хиляди левове,да бяха пратили една кола от софия,да иде да снима,да пробва трасето и да каже Ники не е за теб трасето и толкоз,нали са професионалисти....И да не почвам аз да давам примери с издънки от рали България браточка,че свят ще ти се завие,че та и розовите очила не помагаха.....



ето
почна се плюенето!!!!
не искам да се заяждам с теб, нито с когото и да било!
изчезват състезания от лоша или никаква организация, липа на средства, липса на желание за провеждане и мнооооооооого други.
но има и състезания организирани и проведени на ниво, което се доближава до Австрия, която цитираш!
но не са по вашия край....
нито са на Витоша, не са и на Боровец!
винаги ще давам за пример Шипка!
прилична организация - узана, благоевград, самоков
съжалявам, че не са от вашия край!!!!
а и не знаеш причината, поради която не съм дошъл до Търговище!
повярвай ми, 330км в посока не са ми никакъв, ама абсолютно никакъв проблем!
Аватар
ibar
 
Мнения: 105
Регистриран на: Нед Ное 27, 2005 12:32
Местоположение: София
Име: Илиян Бързев

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот ivozet » Сря Юни 08, 2011 21:29

На този Златков пак му се скапа прехвалената количка и реши да си го изкара на организаторите. Като не му харесва да ходи да се състезава към Матерхорн ! :lol:
Изображение
Аватар
ivozet
 
Мнения: 773
Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 10:27
Местоположение: SOF
Име: Иво Асенов

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот vaseto_hf » Сря Юни 08, 2011 22:42

Първо искам да кажа,че съм един най-обикновен, да кажем зяпач, понеже ми е неудобно да се вкарвам в категорията на феновете - не съм наясно нито с организационни въпроси като визи, ред на подаване на заявки, колко трябва да е широк пътя и колко км да е отсечката, че да се кара 2 или 3 пъти и прочие , нито с техническите, като например кой бил с редовен рестриктор или на кого резервоара или страничните огледала не са хомологирани . Затова и само чета форума. Не се познавам нито с пилоти, нито с каквито и да е било хора от екипите. Но това не ми пречи да се интересувам от самите надпревари, и да обичам да ходя на "рали", било на близо или по-далеко из страната когато имам възможност, включително и финансова. Но последните дълги постинги и това, което пише по специализираните сайтове и особено начина по който е написано писмото от Ники Златков ме подтикна и аз да си кажа какво мисля за състезанието и за казаното около него.
Още след миналогодишното дълго отлагано и накрая отпаднало състезание се надавах за тази година пътя от с. Черковна до циганския завой да бъде напълно преасфалтиран, но уви. Имаше и вариант за друго трасе, над с. Лиляк, но изглежда не само на мен не ми е харесало, както бях писал в един от малкото си постинги в началото на темата, но и на хората които са вътре в спорта и предполагам са били натоварени със задачата да инспектират двете трасета. Иначе защо не се проведе там, дори и да трябваше да е открито. Та настилката на сегашното трасе, както е казал Златков, е в лошо състояние до самия цигански завой. Щеше да е добре да има повече хора като Стефан Драганов, но пак уви. И все пак дори и той не кара самосвал с асфалт и валяк ;) Прекъснатите мантинели не съм ги забелязал, но наистина са нещо опасно и е трябвало да се обезопасят. Широчината на пътя от циганския до финала си е била такава от край време, и преди години точно пилоти са споделяли, че това е един от любимите им участъци, макар че тогава асфалта е бил по-лош. Още преди състезанието и аз замерих отсечката - дължината наистина е под 5 км. Но и тя си е била такава и предишни години. "Сервизния парк" също винаги си е бил там. Само искам да добавя, че преди години животните по селата може би дори са били повече. Ако не се лъжа, преди години Ники Златков е карал на това трасе с Астра-та, и би трябвало да ги помни тези неща, ако греша да ми прости. И нещото, което най- ме озадачава, самият той като тренираше по трасето с червеното Ауди няколко дена преди самото състезание, нали ги видя всичките тези неща, защо лично той не си е оттеглил заявката за участие още през седмицата. Едва ли се е надявал всичко това да се оправи за един-два дена преди състезанието. А като председател на АДАС дали не е можело с негово съдействие ако е трябвало и да се отложи отново състезанието, колкото и да не ни се иска на много от нас. Лично аз си мислех, че може да последва нещо такова, защото трасето наистина по-скоро става за отсечка от рали Твърдица примерно. Не знам дали той е говорил още тогава с някой, който има отношение към провеждането на състезанието. Или му е било неудобно да каже, че е бил тука далеч преди онази обиколка с червения VW когато "регистрираха" забележките по трасето. За блокирания противопожарен автомобил не знам какво да кажа, мисля че всеки е гледал клипа от trouble с чукването на Милен Узунов.
И за последно искам да кажа, че е много важно как се коментират дадени факти на различни места. Мисля, че не е нормално да напишеш писмо до медия с тона, с който би говорил във форума. Че думи и изрази като кушия; Виенски шницел; Nice, a? не са на място. И аз си го казвам, състезанието имаше наистина много кусури, видни и за мен, но не това е начина за тяхното излагане и за показване на отношение от човек, който е и председадел на АДАС. Защото лично за мен, Ники Златков кааакто ми се издигаше в очите като човек преди време, така и ми падна. :mrgreen:
P.S. Извинявайте, за дългото ми бръщолевене, колкото не е било общо от както съм регистриран до сега. Повече няма да правя така. :oops:
vaseto_hf
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 21:03
Име: Васил Василев

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот trouble » Сря Юни 08, 2011 23:47

Честно да ви кажа (той и Дамян затова не ме разбра) има два видя състезания. Състезания които лягат на сърцето и състезания които са перфектни и направени по учебник ( със всичките екстри - гладко трасе, без клони, широк път, много завои, компетентни организатори и маршали). Следователно има и два видя фенове. Тези които гледат със сърце и тези които гледат практически на нещата. Е, аз никога не съм бил от вторите. Ами като ми легна на сърце Търговище и това е. Не мога да кажа лоша дума. Това е като жена ти да ти е грозна, ама си я обичаш нали. За първи път след 10 години се връщам в този град. А на планинското за първи път бях. Почувствах планинското със сърцето си. И после не ми дремеше че се разтропа колата или че пътувах до Сливен над 2 часа. Пътя не е удобен като магистралата например към рали България. После като се прибрах и ме обзе носталгия. Значи пак бих се върнал. Аз и затова харесвам Димитър Илиев, за щото се раздавам там със сърце а не със разум. Ама в спорта е така. И Шумахер е гадняр ама го обичат. И аз също. Панагюрище беше много хубаво състезание, но не може да ми легне на сърце. Рали България сега със осемте си врътки на местността Траянови Врата също. Варненци и шуменци ще ме разберат най-правилно. Аз го казах и по-рано. Сърце на изток, пари на запад. И ако Ники Златков чете това. Ники моля те, не чупи колата преди планинско Българка, нашия път поне е гладък и що годе широк. Аз и моите приятели Дамянски помагаме на Стефан Стоянов и Стефан Чолаков колкото можем и с каквото можем. Без да броим мен, цяла отсечка от рали Сливен се ръководи от съдии и маршали моите верни другари. Но това е друг въпрос. И понеже все се засяга темата за Албена. Защо то беше най-интересното състезание. Да не би да имаше перфектна организация или перфектни пътища. Те пилотите не знаеха къде се движат, на кое място. Ама имаше духа и настроението. Нещо което сегашната версия на България не може да постигне никога. Търговище обаче успя. Надявам се пак да има. :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот jorkata_bg68 » Сря Юни 08, 2011 23:49

vaseto_hf написа:Първо искам да кажа,че съм един най-обикновен, да кажем зяпач, понеже ми е неудобно да се вкарвам в категорията на феновете - не съм наясно нито с организационни въпроси като визи, ред на подаване на заявки, колко трябва да е широк пътя и колко км да е отсечката, че да се кара 2 или 3 пъти и прочие , нито с техническите, като например кой бил с редовен рестриктор или на кого резервоара или страничните огледала не са хомологирани . Затова и само чета форума. Не се познавам нито с пилоти, нито с каквито и да е било хора от екипите. Но това не ми пречи да се интересувам от самите надпревари, и да обичам да ходя на "рали", било на близо или по-далеко из страната когато имам възможност, включително и финансова. Но последните дълги постинги и това, което пише по специализираните сайтове и особено начина по който е написано писмото от Ники Златков ме подтикна и аз да си кажа какво мисля за състезанието и за казаното около него.
Още след миналогодишното дълго отлагано и накрая отпаднало състезание се надавах за тази година пътя от с. Черковна до циганския завой да бъде напълно преасфалтиран, но уви. Имаше и вариант за друго трасе, над с. Лиляк, но изглежда не само на мен не ми е харесало, както бях писал в един от малкото си постинги в началото на темата, но и на хората които са вътре в спорта и предполагам са били натоварени със задачата да инспектират двете трасета. Иначе защо не се проведе там, дори и да трябваше да е открито. Та настилката на сегашното трасе, както е казал Златков, е в лошо състояние до самия цигански завой. Щеше да е добре да има повече хора като Стефан Драганов, но пак уви. И все пак дори и той не кара самосвал с асфалт и валяк ;) Прекъснатите мантинели не съм ги забелязал, но наистина са нещо опасно и е трябвало да се обезопасят. Широчината на пътя от циганския до финала си е била такава от край време, и преди години точно пилоти са споделяли, че това е един от любимите им участъци, макар че тогава асфалта е бил по-лош. Още преди състезанието и аз замерих отсечката - дължината наистина е под 5 км. Но и тя си е била такава и предишни години. "Сервизния парк" също винаги си е бил там. Само искам да добавя, че преди години животните по селата може би дори са били повече. Ако не се лъжа, преди години Ники Златков е карал на това трасе с Астра-та, и би трябвало да ги помни тези неща, ако греша да ми прости. И нещото, което най- ме озадачава, самият той като тренираше по трасето с червеното Ауди няколко дена преди самото състезание, нали ги видя всичките тези неща, защо лично той не си е оттеглил заявката за участие още през седмицата. Едва ли се е надявал всичко това да се оправи за един-два дена преди състезанието. А като председател на АДАС дали не е можело с негово съдействие ако е трябвало и да се отложи отново състезанието, колкото и да не ни се иска на много от нас. Лично аз си мислех, че може да последва нещо такова, защото трасето наистина по-скоро става за отсечка от рали Твърдица примерно. Не знам дали той е говорил още тогава с някой, който има отношение към провеждането на състезанието. Или му е било неудобно да каже, че е бил тука далеч преди онази обиколка с червения VW когато "регистрираха" забележките по трасето. За блокирания противопожарен автомобил не знам какво да кажа, мисля че всеки е гледал клипа от trouble с чукването на Милен Узунов.
И за последно искам да кажа, че е много важно как се коментират дадени факти на различни места. Мисля, че не е нормално да напишеш писмо до медия с тона, с който би говорил във форума. Че думи и изрази като кушия; Виенски шницел; Nice, a? не са на място. И аз си го казвам, състезанието имаше наистина много кусури, видни и за мен, но не това е начина за тяхното излагане и за показване на отношение от човек, който е и председадел на АДАС. Защото лично за мен, Ники Златков кааакто ми се издигаше в очите като човек преди време, така и ми падна. :mrgreen:
P.S. Извинявайте, за дългото ми бръщолевене, колкото не е било общо от както съм регистриран до сега. Повече няма да правя така. :oops:

+1
jorkata_bg68
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 18:47
Име: Георги Митков

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта