Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот kiko » Сря Юни 08, 2011 23:50

Егати и смешното писмо.Отиде на вън да врътне 10 километра и стана голям мрънкалник......без думи.Направо съм потресен........ми,чи що ги има всички тези кръгове???????На кой не му изнася....се изнася.
Не разбирам защо трябва да вдигаме изискванията (след 20 и кусур години кариера....... примерно) при положение,че планинските ни са на един хал от сумати време.Заплащане,документи,чудисии .... е и??????????????????????Това ли е проблема??????????????? ТОВА ЛИ Е ПРОБЛЕМА НА СПОРТА НИ СПОРЕД ШЕФА НА АДАС??????????????Ако е това-ми,чи ние сме цъфнали!!!!!!!!!Само ни остава да вържем :lol:

Трасето - на места изключително неравно със скокове и пропадания. След опитите за закърпвания, дупките се бяха превърнали в бабуни. В по-голямата си част мръсно и опесъчено, с камъни покрай бордюрите и надвиснали клони над платното. - е не е като на запад,ама и таксата и всичко не е като на запад :wink: .

Сигналистите,противопожарният автомобил,публика и всичко написано в писмото - еми господин пилота има голями изисквания,може би защото може да си позволи такса от 200-300 лева,а що не и повече.Тогава няма да има проблеми.И кенеф ще му люснат до бокса,па и радисти може да сложат повечко,а и маршали и охрана може да се появи като на мач Левски/ЦСКА.......и тогава няма да има проблеми с катафалката или там какво беше.Па и публиката може да се поозапти по-лесно.
Да де,ама пичовете с лади за 500 лева или опели за хилядарка -две как да дадат такава такса?Дреми им,че ще пикаят у гората!Важното е да покарат,а не да позират.
Тъпо е.Вместо да облекчаваме,ние ревем в обратна посока.Грандоманията продължава и извън федерацията,а това вече е .....лошо!!!
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот golf_1 » Чет Юни 09, 2011 01:20

ibar написа:
golf_1 написа:
ibar написа:ех, много обидчиви се навъдиха!!!!
плюеха Страшимир, че бил софиянец и изтеглил всичко към София.
сега и Николай ще оплюете. и той е софиянец.
обаче никой от вас специалисти не се замисля ЗАЩО този човек е написал това писмо.
не бях на състезанието
но от хора, които са били - определението "кушия" е заслужено.
махнете си розовите очила, господа от варненско-шуменската част на България!!!!
няма да ви върнат рали "Албена" за което сигурен съм ще ревнете пак скоро!
явно лежите на стари лаври все още. докато не почнете да правите нещата като хората - по-добре нищо не правете!!!!
мога да ви дам доста примери за добре организирани, както и за перфектно организирани състезания в България!!!!
не е необходимо да имаш само добра отсечка за да направиш добро състезание!

Ка тоне си бил на съствзанието защото 300км са ти доста,не коментирай приятел,и Рали Албена остава в сърцата на истинските пилоти и истинските коли,можеш да си мечтаеш за колите който са карали на това рали..То е ясно,че рали Албена никога няма да има,ние сме го преглътнали,ама ти можеш да си пуснеш някой архивни кадри и да се пулиж до утре,какво е било навремето....Пълнете си хотел рила и се кефете на искъра,само на рали българия да няма по малко заявки от планинско търговище...И тоз така известен страшимир вместо да ми пише по 5 статии как върнали Митко Илиев на границата и как на за Ники Златков е нямало шампанско,да напише няколко статии за Тодор Славов,защото съм сигурен,че турците са написали повече за нашите момчета Тодор и Тишо,отколкото нашите,и много добре знем как стоян нещата с отразяването мойка...И кой е казал,че Страшимир изтеглил всичко към софия,просто пилотите караха на макс,публиката от източната част беше на 100%,празника се получи и накрая някви статиики...След финала всички състезатели усмихнати и накрая пак пумия,ами да след Валери Великов-който дори не знаеш кой е,сега и това планинско отива в канала,по ваши сметки..Направете си изкачването на витоша,неска говорих с едно момче което стана 9-то в генералното и му беше първо състезание,е момчето не хленчеше,само каза,че му се кара още и още,нито няколкото превала са му пречили,нито нищо,само каза че му се кара още...Все пак това не е старт в Австрия ало,аз не мога да разбера как преди 2 години пътя като беше супер начупен никой не каза 1 лоша дума,апък сега големи претенции...То е ясно на аудито му трябва супер завен път с широки завой,за да може да кара на макс,ама няма,и като имат техника за стотици хиляди левове,да бяха пратили една кола от софия,да иде да снима,да пробва трасето и да каже Ники не е за теб трасето и толкоз,нали са професионалисти....И да не почвам аз да давам примери с издънки от рали България браточка,че свят ще ти се завие,че та и розовите очила не помагаха.....



ето
почна се плюенето!!!!
не искам да се заяждам с теб, нито с когото и да било!
изчезват състезания от лоша или никаква организация, липа на средства, липса на желание за провеждане и мнооооооооого други.
но има и състезания организирани и проведени на ниво, което се доближава до Австрия, която цитираш!
но не са по вашия край....
нито са на Витоша, не са и на Боровец!
винаги ще давам за пример Шипка!
прилична организация - узана, благоевград, самоков
съжалявам, че не са от вашия край!!!!
а и не знаеш причината, поради която не съм дошъл до Търговище!
повярвай ми, 330км в посока не са ми никакъв, ама абсолютно никакъв проблем!

Когато дойдеш и видиш, тогава давай идеи какво можели хората по нашия край,и кое е селска кушия.....На узана местните биячи повече ли ти харесаха,дето хвърлиха на денис на стъклото чаша с бира,докато излизаше от зявой, или бягащите цигани по трасето на благоевград,в търговище нямаше такива изцепки,но проблема не е в това,проблема е че навсякъде става по някой издънка,но не можах да намеря умисъл в думите за това състезание,защо го почерниха по този начин,пътя след циганския преди години по широк ли е бил,питам защото съм от варна,а както каза колегата от софия,явно сме виждали през розови очила навремето,че сега изведнъж пътя се стеснил.... :evil: Повече няма да коментирам,ние си знем какво си изкарахме,още венъж поздрави за всички фенове от варна,шумен,сливен,търговище,русе,изкарахме 2 чудестни дни в балкана,събота в русе........ 8)
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот TiratroN » Чет Юни 09, 2011 01:40

trouble написа:Ако си приятел с Пепи Гьошев гледай онборда му на фейсбука и ще видиш :). Но пък какво ли те интересуват автомобилите и пилотите :lol: и едва ли ще си направиш труда :lol:

Благодаря за насоката, ще намеря начин да го гледам.
Казах че не ме интересуват, не съм казвал че ги мразя :) Нека да не бъдем толкова язвителни. Сигурно има сто неща които мен ме вълнуват но теб не те е грижа за тях, но аз не бих те укорявал заради това. Както вече казах и по-горе: в едно и също нещо всеки човек харесва различни неща и по различен начин. Никой не може да каже кои от тях е правилно да бъдат харесвани и кои не е правилно.

emoangeliyn написа:
TiratroN написа:Благодаря за разяснението.

Не разчитай и някой въобще да ти отговори на какъвто и да е въпрос в тоя форум, след тоя пост и с тоя тон....СОРИ... :(

:) Няма да си първият който погрешно ме е разбрал, защото е прочел само отделни думи които са просветнали толкова силно в съзнанието му, че останалите са потънали в мъгла. Когато аз се двоумя за нещо, прочитам го отново...и отново и отново, докато най-внезапно се оказва че в началото съм се подвел.Така е- случва се.Хора сме и понякога първичното надделява в нас.
Ако не си забелязал на няколко пъти съм сложил тези нещица " :) " показвайки че казвам нещата с усмивка. В тонът ми няма нищо нередно .Дори няма никакъв тон. Просто си дадох труд да уточня най-детайлно нещата за да не предизвиквам безмислени дискусии които ще изкривят разговора . Е за съжаление той все пак се изкриви- случва се...може да се каже почти закономерно се случва винаги.
... прочети ми предния пост отново и ще стане ясно че не се карам никому и не обиждам никого. А може би досега не си виждал някой да изразява толкова точно мнението си и прибързано ми вменяваш дадено поведение което аз не съм изразил. Вярвай ми , и аз доста често съм си вадил погрешни заключения за даден разговор проведен в текстова форма и при това винаги има само негативни последствия.
Пак казвам - погрешно си ме разбрал.

MADRACER написа:TRINITRON, тоя пост като го четох се чудя да да се смея ли да плача, по добре само преглеждай темичките и не задавай въпроси формулирани по този начин, че ще изнервиш народа тук. Не е за теб тоя форум :wink: .

Поздрави! :D

Това не разбрах как да го определя- предупреждаваш ме за плачевното състояние на народа тук като ми казваш че са просто безнадежден случай или всъщност и ти не си разбрал за какво говоря.
Поздрави и от мен :)

vaseto_hf написа: P.S. Извинявайте, за дългото ми бръщолевене, колкото не е било общо от както съм регистриран до сега. Повече няма да правя така. :oops:

Не си извинен.Нямаш място в този форум.
:) :) :) Шегувам се ... дано господата към които съм се обърнал по-горе в поста си да се усетят какво се опитват и те да правят :)
-------------------
Между другото ,след като прочетох статийката която се обсъжда, аз мога да добавя още недостатъци в организацията
Само че това не ми е целта. И няма да давам аргументи в полза на критиката към това състезание.
Може би ако имаше повече средства, асфалтът щеше да е като стъкло, на всеки завой щеше да има полицаи, тоалетни, кошчета...може би и трибуни щяха да бъдат построени :). Само че както всички знаем парите винаги не достигат и всеки трябва да се задоволи с онова което има. От една страна е добре че въпреки някои недостатъци състезание все пак имаше. Защото ако чакаме да бъдат събрани пари и всичко да е на шест... може да си чакаме до второ пришествие. А то хора които да критикуват винаги си има. Всеки си гони своите интереси.

golf_1 написа:...пътя след циганския преди години по широк ли е бил,питам защото съм от варна,а както каза колегата от софия,явно сме виждали през розови очила навремето,че сега изведнъж пътя се стеснил.... :evil: Повече няма да коментирам,ние си знем какво си изкарахме,още венъж поздрави за всички фенове от варна,шумен,сливен,търговище,русе,изкарахме 2 чудестни дни в балкана,събота в русе........ 8)

Пътя беше също толкова тесен ,целият в дупки и обрасъл отстрани в храсти. След преасфалтирането му преди година и нещо (може и да са две, не помня точно) направиха разширение, но с дребен чакъл . Нещо не им разбрах логиката за този чакъл обаче.Можеше да се асфалтира докрая все пак... ех пари, пари...
TiratroN
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 20:14
Име: Иван Колев

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот Модератори » Чет Юни 09, 2011 08:47

Ще помоля да се придържаме към темата за даденото планинско без да има обиди към други потребители!
Модератори
Модератор
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 20:40
Име: Екип модератори

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот Lubo » Чет Юни 09, 2011 09:25

Неприятно съм изненадан от изключително грубия тон на това официално писмо.Неприемливи са определенията дадени от публична личност към организатора на дадено състезание.У нас организирането се приема като даденост от страна на всички,но никой не се замисля,че парите хвърлени от някой за да съществува това нещо са в крайна сметка една доста прилична лятна ваканция на семейството.
В случая сигурно всичките упреци са верни,но нетактично е да се говори за паметта на Стоян Колев,при положение,че това е ЕДИНСТВЕНОТО нещо в което се споменава неговото име.
Грандоманията и големите очаквания в спорта у нас нямат място в днешно време.Не трябва да се насочваМЕ всички към тях!Не и докато се радваме като малки деца на 35 участника или пък една седмица преди състезание нищо не е сигурно за неговото съществуване.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот Ferjancz » Чет Юни 09, 2011 13:46

" Не мога да не спомена озлобените и отмъстителни служители на реда, които грижливо се постараха никой от нас да не иска да стъпва повече в Търговище. "

Написаното по-горе е цитат от писмото на Ники Златков. Сега, за всички които така яростно пишат в защита на планинското, ще поясня за какво става дума!

Пиша от името на Стефан Стоев, мисля няма нужда да казвам кой е и какво е постигнал през годините в състезанията. Горния цитат е пряко свързан с него!

Цитирам: "Когато Милен удари патрулката, която бе очевадно спряна на неподходящо място, полицаите през цялото време се опитваха да напишат акт на Милен за превишена скорост :!: и това по време на тренировките - нещо което е крайно смешно" - все едно да напишат на Феликс Палие акт по време на състезанието в Австрия. Продължавам с цитата : " Шефа на полицаите, който беше на състезанието ги увика, как може да спрат патрулката на това място, след което полицаите побесняха. Тръгвайки от състезането се движихме - най-отпред Милен с платформата, след него Панчугов и след него аз. Полицаите ни видяха и ни спряха. Попитаха - " Това ли е колата, която удари патрулния автомобил", казваме "да", при което те ни казаха да идем до патрулката с документите. Аз понеже много се карам с полицаите, когато ме спрат, предпочетох да застана на отсрещния тротоар, за дане влизам в излиши разпри с тях. Цецо Вюрта се опита да поговори с тях, но без успех. Отношението към нас беше, като с международни престъпници, а ние в крайна сметка нищо не сме направили. След като написаха на Панчугов акт аз махнах с ръка и изругах нещо под носа си, запалихме колите и тръгнахме. Малко по-надолу бяхме застигнати от патрулката и засечени, появиха се и още патрулки, точно все едно гонят изпечени престъпници. Аз бях арестуван и вкаран в ареста да пренощувам. Полицая, които ми слагаше белезниците, едва ми ги постави, защото се тресеше целия от ярост и от адреналина, които го беше напънал. :) Беше ми съставен акт, в който пишеше, че съм обидил длъжностно лице. Че съм спорил с тях по време на състявянето на акта на Панчугов и след многократни молби от тяхна страна, аз не съм ги оставил да си вършат работата. Както вече казах, аз стоях на отсрещната страна на пътя. Ясно беше, че целият този цирк беше планиран от полицаите с цел да си отмъстят за случилото се по-рано. Отделно едно момче с БМВ, наш познат беше спрян и понеже е със затъмнени стъкла, му бяха взети всички документи и му беше лепната лепенка спрян от движение. И това без да му напишат акт, а без съставен акт те нямат право да правят подобни изпълнения. Трасето беше в наистина ужасно състояние, карал съм го много пъти, но тази година бе отвратително - слегнат път, бабуни, неравности и т.н. " Край на цитата!

И така мили другарчета, преди да кажете, че е имало "ебахти и якото състезание", първо проучете всички страни, които се вписват под термина "състезание", защото тъпите полицаи са също част от това състезание и факта, че не са били инструктирани, както трябва е налице. И бъдете сигурни, че 90 % от пилотите знаят за описаната по-горе случка и са на същото мнение, че състезанието не е било добро, дори напротив. Догодина , може да се направи любителско състезание в Търговище с лагерници плюс някой местен герой. Защото след подобно отношение, не знам кой разумен човек би си направил труда да кара отново там!!! Когато няма пари, по-добре е да не се прави състезание, защото практиката е показала, че половинчатите неща никога не са ставали за нещо.

И от тук насетне, който подхване отново темата "София и провинцията" , ще получи БАН по ай пи, по ник и всички възможни методи, без значение, кой е, ако ще и модератор да е!!!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот ibar » Чет Юни 09, 2011 13:58

Ferjancz написа:" Не мога да не спомена озлобените и отмъстителни служители на реда, които грижливо се постараха никой от нас да не иска да стъпва повече в Търговище. "

Написаното по-горе е цитат от писмото на Ники Златков. Сега, за всички които така яростно пишат в защита на планинското, ще поясня за какво става дума!

Пиша от името на Стефан Стоев, мисля няма нужда да казвам кой е и какво е постигнал през годините в състезанията. Горния цитат е пряко свързан с него!

Цитирам: "Когато Милен удари патрулката, която бе очевадно спряна на неподходящо място, полицаите през цялото време се опитваха да напишат акт на Милен за превишена скорост :!: и това по време на тренировките - нещо което е крайно смешно" - все едно да напишат на Феликс Палие акт по време на състезанието в Австрия. Продължавам с цитата : " Шефа на полицаите, който беше на състезанието ги увика, как може да спрат патрулката на това място, след което полицаите побесняха. Тръгвайки от състезането се движихме - най-отпред Милен с платформата, след него Панчугов и след него аз. Полицаите ни видяха и ни спряха. Попитаха - " Това ли е колата, която удари патрулния автомобил", казваме "да", при което те ни казаха да идем до патрулката с документите. Аз понеже много се карам с полицаите, когато ме спрат, предпочетох да застана на отсрещния тротоар, за дане влизам в излиши разпри с тях. Цецо Вюрта се опита да поговори с тях, но без успех. Отношението към нас беше, като с международни престъпници, а ние в крайна сметка нищо не сме направили. След като написаха на Панчугов акт аз махнах с ръка и изругах нещо под носа си, запалихме колите и тръгнахме. Малко по-надолу бяхме застигнати от патрулката и засечени, появиха се и още патрулки, точно все едно гонят изпечени престъпници. Аз бях арестуван и вкаран в ареста да пренощувам. Полицая, които ми слагаше белезниците, едва ми ги постави, защото се тресеше целия от ярост и от адреналина, които го беше напънал. :) Беше ми съставен акт, в който пишеше, че съм обидил длъжностно лице. Че съм спорил с тях по време на състявянето на акта на Панчугов и след многократни молби от тяхна страна, аз не съм ги оставил да си вършат работата. Както вече казах, аз стоях на отсрещната страна на пътя. Ясно беше, че целият този цирк беше планиран от полицаите с цел да си отмъстят за случилото се по-рано. Отделно едно момче с БМВ, наш познат беше спрян и понеже е със затъмнени стъкла, му бяха взети всички документи и му беше лепната лепенка спрян от движение. И това без да му напишат акт, а без съставен акт те нямат право да правят подобни изпълнения. Трасето беше в наистина ужасно състояние, карал съм го много пъти, но тази година бе отвратително - слегнат път, бабуни, неравности и т.н. " Край на цитата!

И така мили другарчета, преди да кажете, че е имало "ебахти и якото състезание", първо проучете всички страни, които се вписват под термина "състезание", защото тъпите полицаи са също част от това състезание и факта, че не са били инструктирани, както трябва е налице. И бъдете сигурни, че 90 % от пилотите знаят за описаната по-горе случка и са на същото мнение, че състезанието не е било добро, дори напротив. Догодина , може да се направи любителско състезание в Търговище с лагерници плюс някой местен герой. Защото след подобно отношение, не знам кой разумен човек би си направил труда да кара отново там!!! Когато няма пари, по-добре е да не се прави състезание, защото практиката е показала, че половинчатите неща никога не са ставали за нещо.

И от тук насетне, който подхване отново темата "София и провинцията" , ще получи БАН по ай пи, по ник и всички възможни методи, без значение, кой е, ако ще и модератор да е!!!


Благодаря!
крайно време е да почнем да наричаме нещата с истинските им имена!!!!!
Аватар
ibar
 
Мнения: 105
Регистриран на: Нед Ное 27, 2005 12:32
Местоположение: София
Име: Илиян Бързев

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот Л. Мечков » Чет Юни 09, 2011 14:36

Момчета, да знаете само едно от дядо ви Люпчо :lol: Много, ама много трябва да се пазите от полицаите ! Решат ли - стават най-големите престъпници, а престъпник с неограничени права е....... Това, което се е случило на "антисофийското" трасе, ми се случи в Хасково на времето. Но организаторът беше достатъчно отговорен и наясно с всичко, че оправи нещата много бързо. Но и катаджиите там просто не знаеха как да реагират, не бяха нагли, а напротив, вършеха си работата стриктно и точно. Напоследък не знам какво им става на полицаите, ама хем им се плаща за мероприятието, хем всячески се мъчат да го намразим - ние, като пилоти и фенове. В Благоевград също се престараха, някак си това нагло отношение (вече и целенасочено към пилотите) не е на добре ! Няма да влизам в подробности, но не мисля, че е нормално това, което става с тези уж "пазители" на реда. Вече всяка тема е препълнена с коментари за полицаи и катаджии, и много малко за самото състезание.
А коментарът ми за "столицата и провинцията" е , че няма какво да делите в държава с по-малко население от столицата на Турция :D
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот Мартин Сурилов » Чет Юни 09, 2011 15:53

Заформи се един спор, в който май всички са прави. Ники Златков е напълно прав за всичко, което казва: етапите са разбити, но такива са всички пътища в България, по трасето и около него беше мизерия и нямаше елементарни неща, като тоалетни например, но със сигурност и докато се разхожда в града си на всеки се е случвало да не може да намери кьораво кошче, където да си изхвърли боклука, на друг му се заяждали полицаите, но това съвсем не е само по състезанията, тоя бил сеянин, оня бил селянин, постоянно се сблъскваме със селяни и тъпаци в ежедневието, където и да отидем... Това е обстановката в България и такива сме българите, и не виждам да сме тръгнали към подобрение, дори напротив... Такъв съответно е и спорта ни и алтернативата така, както е тръгнало, май е да няма спорт въобще. Тъжно е, но до тук са ни докарали управляващите. Прави са и феновете, на които им е харесало или не състезанието, имаше си хубавите, а явно и слабите страни. На мен лично, като зрител, ми хареса, имаше атмосфера, имаше участници, атракция... Като човек, който е гледал състезания цял живот предимно в България, не видях нещо скандално и превратно в планинско "Търговище" 2011. Това не означава, че и аз не искам да се развиваме, сигурен съм, че всеки го иска, но при положение, че от година на година вървим на зле, аз съм доволен, че състезание все пак имаше. Нещо наистина скапано за мен е, да се търси каквато и да е отговорност от участник в състезанието в случай на състезателен инцидент, бил той и с много по лоши последствия. Сигурно всеки от състезателите може да се оплаче от нещо, след всяко състезание... Така е, БФАС допусна спорта ни да пропадне до дъното, толкова ниско, колкото никога не е бил и колкото със сигурност не заслужаваме. Лично аз смятам, че ако това, което Ники Златков и останалите тук споменават като проблеми, бяха единствените проблеми в автомобилния ни спорт, ние направо щяхме да сме си добре! За мен проблемите са много по-сериозни и задълбочени и далеч повече си личаха примерно на рали "Траянови врата" с 15-те си коли, от които в челото видяхме само 3-те "най-лъскави", както беше в началото на 90-те!
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот golf_1 » Чет Юни 09, 2011 17:16

Ferjancz написа:" Не мога да не спомена озлобените и отмъстителни служители на реда, които грижливо се постараха никой от нас да не иска да стъпва повече в Търговище. "

Написаното по-горе е цитат от писмото на Ники Златков. Сега, за всички които така яростно пишат в защита на планинското, ще поясня за какво става дума!

Пиша от името на Стефан Стоев, мисля няма нужда да казвам кой е и какво е постигнал през годините в състезанията. Горния цитат е пряко свързан с него!

Цитирам: "Когато Милен удари патрулката, която бе очевадно спряна на неподходящо място, полицаите през цялото време се опитваха да напишат акт на Милен за превишена скорост :!: и това по време на тренировките - нещо което е крайно смешно" - все едно да напишат на Феликс Палие акт по време на състезанието в Австрия. Продължавам с цитата : " Шефа на полицаите, който беше на състезанието ги увика, как може да спрат патрулката на това място, след което полицаите побесняха. Тръгвайки от състезането се движихме - най-отпред Милен с платформата, след него Панчугов и след него аз. Полицаите ни видяха и ни спряха. Попитаха - " Това ли е колата, която удари патрулния автомобил", казваме "да", при което те ни казаха да идем до патрулката с документите. Аз понеже много се карам с полицаите, когато ме спрат, предпочетох да застана на отсрещния тротоар, за дане влизам в излиши разпри с тях. Цецо Вюрта се опита да поговори с тях, но без успех. Отношението към нас беше, като с международни престъпници, а ние в крайна сметка нищо не сме направили. След като написаха на Панчугов акт аз махнах с ръка и изругах нещо под носа си, запалихме колите и тръгнахме. Малко по-надолу бяхме застигнати от патрулката и засечени, появиха се и още патрулки, точно все едно гонят изпечени престъпници. Аз бях арестуван и вкаран в ареста да пренощувам. Полицая, които ми слагаше белезниците, едва ми ги постави, защото се тресеше целия от ярост и от адреналина, които го беше напънал. :) Беше ми съставен акт, в който пишеше, че съм обидил длъжностно лице. Че съм спорил с тях по време на състявянето на акта на Панчугов и след многократни молби от тяхна страна, аз не съм ги оставил да си вършат работата. Както вече казах, аз стоях на отсрещната страна на пътя. Ясно беше, че целият този цирк беше планиран от полицаите с цел да си отмъстят за случилото се по-рано. Отделно едно момче с БМВ, наш познат беше спрян и понеже е със затъмнени стъкла, му бяха взети всички документи и му беше лепната лепенка спрян от движение. И това без да му напишат акт, а без съставен акт те нямат право да правят подобни изпълнения. Трасето беше в наистина ужасно състояние, карал съм го много пъти, но тази година бе отвратително - слегнат път, бабуни, неравности и т.н. " Край на цитата!

И така мили другарчета, преди да кажете, че е имало "ебахти и якото състезание", първо проучете всички страни, които се вписват под термина "състезание", защото тъпите полицаи са също част от това състезание и факта, че не са били инструктирани, както трябва е налице. И бъдете сигурни, че 90 % от пилотите знаят за описаната по-горе случка и са на същото мнение, че състезанието не е било добро, дори напротив. Догодина , може да се направи любителско състезание в Търговище с лагерници плюс някой местен герой. Защото след подобно отношение, не знам кой разумен човек би си направил труда да кара отново там!!! Когато няма пари, по-добре е да не се прави състезание, защото практиката е показала, че половинчатите неща никога не са ставали за нещо.

И от тук насетне, който подхване отново темата "София и провинцията" , ще получи БАН по ай пи, по ник и всички възможни методи, без значение, кой е, ако ще и модератор да е!!!

Ама чакай приятел,като си изряден човек незнам какво могат да ти направят,ама като си отваряш устата ядеш актове,това е и на мен доста пъти ми се е случвало...Аз не мога да разбера как на един изряден гражданин биха му правили проблем,добре няма грижи,да те бавят,ама накрая им го слагаш и заминаваш,защото си изряден,ся почнахме полицаите...За полицаи най малко ми се говори,на рали България Митко нали каза,че го тормозели нещо,като се врязал в патрулката...Но по добре спряна неправилно патрулка,отколкото хора на същото място.....И защо говориш така ти самия,аи кажи ся,после хората защо палили..Ти беше ли там,че ще казваш догодина какво състезание за лагерници да се прави и местни(това сигурно не е обида за хората),не мога да ви разбера,говорите за някви розови очила,как никога албена няма да се върне,как хора на изток не можели, и после ми пишеш изток-софия никой да не пишел,е ко да си траем, евала....Вместо да кажеш догодина да напраим нещо да помогнем,да подобрим, дет се вика,ти обиждаш само,и после хората от изтока се палили,а ти даже не си бил там....Значи на рали българия като заплатихме на големия бос господин Агура 10лв за пропуск на колата и още по 50 за пропуски за етапите, и като ченгетата ни спряха още на магистралата и казаха,че неможе да минем да стигнем до финала на етапа,защото имало много хора трябваше да ги убием аааа,а ние знаиш ли ко напраихме,тръгнахме пеша,вървяхме 40мин, и се качихме в колата на един работник от полето,на който дадох 20лв да ни закара до финала на отсечката,да дадох му 20-ка за 5 километра,и се потяхме и се нервирахме и пари харчехме,ама преглъщахме приятел,не сме мрънкали.Проблема на някой хора е ,че не могат да свикнат с правилата и като карат състезателна кола си мислят,че за тях закони няма,ади да идат навън да видим,как ще ги разсипят ченгетата....Ама вие като почнете с тея лафове догодина какво да станело и местните,и селските кушии, и ми става ясно само в каква насока биете..И пак се чудя как едно супер счупено трасе отпреди няколко години,сега преасфалтирано(чисто ново) в доста голяма част,стана проблем н1....Елава на Пепи Гьошев, нечовешко каране...... 8)
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот OgyWRC » Чет Юни 09, 2011 17:22

Съгласен съм с Мартин, но все пак цялото това положение не ни е докарал някой имагинерен субект, като управници или държава, ами самите ние. Или по-точно част от нас, докато другите недоволстват, мърморейки под носа си. В този ред на мисли е добре, че Ники Златков не си е спестил критиките, а острият му тон е опит да бъде чут - дали това е най-правилния подход ... явно, като гледам реакцията. Радва ме, че има добри отзиви за състезанието от страна на феновете, но много често несгодите за състезателите са атракция за публиката … парадокс!

Та за мен нещата са доволно прости, има правила и изисквания и те трябва да се спазват от ВСИЧКИ, включително и от полицаите. Колкото повече компромиси, толкова по-малко ред и съответно могат да се очакват повече проблеми за всички.

За организирането на едно състезание има две необходими условия: финансиране и добра организация. Докато за недостига на средства нещата са ясни, то за чисто организационните въпроси следва да бъдем доста по-взискателни. Има примери за скромно финансирани надпревари, чиято организация „не се усеща” има и обратни примери.

В крайна сметка всички сме зависими един от друг – организатори, състезатели, фенове. Та нека споровете и критиките са градивни, това е начина да подобрим ситуацията и да бием една първа на родния автомобилен спорт, щото в момента май сме на задна!
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот TURBO » Чет Юни 09, 2011 17:54

Чакайте сега ,никой не оспорва правото на Ники Златков да иска,нека си иска -въпроса защо праща заядливи писма по медии ,не е ли редно да се оплаче или не знам и аз да напише жалба във федерацията!Не са ли те хората ,които трябва да му решат организационите проблеми!
За полицаите ,къжете ми къде полицаите са в час когато има каквото и да е автомобилно състезание?В Пловдив ли -където заради полицаи съм пропускал отсечки!В Сливен ли-където ми сложиха дори и белезници,после една година дела!За Боровец да не говоря ,че ще ми сложат бан...И още да не изброявам-те са си такива бре ,те са там по задължение и задължението им не включва да разбират от спорта ,виж само къде са паркирали и не питай повече!
Защо опорочихте състезанието ,толкова хора години го чакаха ...,ей това не мога да разбера!
Аватар
TURBO
 
Мнения: 151
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 12:02
Местоположение: Варна
Име: Иван Христов

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот bat_jori » Чет Юни 09, 2011 19:32

малко отклонение от темата ,май това мнение не е за тук НЕ ИСКАМ ДА ОБИДЯ ИЛИ ДА ЗАСЕГНА НИКОЙ този форум за мен е един алманах,извор на информация ,просто светия светих-пишеха адски много хора ,винаги увлекателни и ИСТИНСКИ МНЕНИЯ,в последните 4 години само 3 теми успяха да го събудят по -скоро сеирджийски и омразата.1.темата -софиянци ни взеха ралито -тая тема си е винаги актуална и се достига до нечувани висоти в омразите и хулите 2.март 28 писта търново -катастрофата на царски -ей богу не вярвах че може да се излее толкова помия и сега планинско търговище-отново нападки ,хули и жлъч.
Никоя тема за успех на БЪЛГАРСКИ ПИЛОТ или добро състезание не би събрала куп от позитивизъм ,но ако се хули всички сме тук,излазваме от дупките.
Мисля си че българите фенове сме адски сдухани и ненормални -никога не можем да мелем заедно и да работим в една посока .КАКВЪВТО Е НАРОДА(ФЕНОВЕТЕ) ТАКИВА СА И УПРАВЛЯВАЩИТЕ (БФАС)
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот GT 51 » Чет Юни 09, 2011 19:37

Абе и аз много неща не мога да разбера, и сега ще питам...дано ми се отговори...??
Първо,не мога да разбера делението изток-запад.Вие сте изтрещели тотално.Това да не ви е САЩ,гражданската война...???? Слънцето ли ви напече,какво...??? Селяни, граждани , столичани...това е спортен форум , не БГ Мама.За какво се делите, и вие не знаете.Знаете само да мрънкяте,нямало състезания, нямало организация, нямало пари...и сега какво ще правим.Има правила и те трябва да се спазват.Мястоположението на София е такова , че предлазполага да има повече състезания.Около София има такива условия, и затова се правят там, терена го позволява, има обходни маршрути и така, верно че на 100 човека им е далече но това е положението.Ако искате и имате възможност идвайте, ако нямате възможност не идвайте.Това по този въпрос. И стига сте се делили на селяни, граждани и столичани , защото е смешно.
Второ,Аз не бях на планинско Стоян Колев, имам си причини , пък и да имах време , пак не бих отишъл , щот пак си имам причини, и някакси това планинско , не ми е на сърце.Когато отидох за първи път на трасето и после стоях в бокса два дни , малко се стресирах.За два дни българската реч която чух беше само в бокса между колегите, говоря за преди пет-шест години.Беше ми странно и малко даже неприятно.Израстнал съм в град дето няма малцинства и ми беше много странно за първо състезание , дето не се чува българска реч в България.Нищо лично срещу никой, хората си минаваха, гледаха и говореха на друг език...Може би първото впечатление се запечатва завинаги.Нямам нищо против тези хора,са да не ме разберете погрешно.И аз съм имал проблеми с полицията в Търговище, ама Ванката Шопов , много бързо ги ушива куките, пише им по един акт и всичко е О.К.После има уважение, ама първо малко да се поизнервиме.И това минава.
Трето, тук малко ме хвърлихте в ужас.Ники Златков карал по трасето няколко дни преди състезанието, и оттук идва моето недоумение.! как може уважаван пилот да е наясно с всичко по и около трасето и да не говори с организатора, да му каже какво мисли, да се обсъдят всички проблеми, нали няколко дни е бил там, значи е можел да съдейства нали.??? При това е председател на АДАС.? Парадокс, наместо да алармира организатора за пропуските , той пише писма.Не го разбирам.Тъпо е.
Четвърто,липса на маршали и сигналисти...Аре са, нали всички много помагат , имат желание да са в организацията, да услужат...колко хора пишешти тук бяха с флаговете по трасето или с радиостанцийте...Питам от обща култура.
Пето,трасето след Циганския завой винаги си е било по тясно, и това е било ясно на всички пилоти.Лигавщини , не се приемат, та дори и от топ пилоти.БФАС дава зелена светлина да се проведе състезанието в този му одобрен вид и то се провежда.Никой насила не е бил доведен,бит и изтезаван да кара на всяка цена.Тези доводи на Ники Златков , за хим.тоалетни и за асфалта АЗ не ги приемам за сериозни.По скоро каприз.Драганофф, за Шипка искам да ми подсигуриш джакузи, иначе няма да дойда.... :D :D :D Сигурен съм , че ако организатора е имал средства е щел да наеме вц-та.Що се касае за скара-бирите...пропуск на организатора мисля.
най лошото обаче което някакси не ми се искаше да се случва е това разделение между феновете и лбителите на моторни спортове.Така ги виждам аз нещата, мое си мнение...и не съм семкаджия, не люпя семки...ям пържоли и луканка...с червено винце...да ми прокара...Айде със здраве и не се карайте за глупости... :D :D :D
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Планинско Търговище (Стоян Колев) 4-5 юни 2011, II кръг

Мнениеот Л. Мечков » Чет Юни 09, 2011 21:08

GT 51 написа:.....Айде със здраве и не се карайте за глупости... :D :D :D

Брат, Златков ги е коментирал тези неща преди събитието. Не си прав, за това гарантирам, иначе не ми се влиза в спорове. Само е редно да си изясним едно дребно нещо тук - Срещу наименованието "Планински шампионат" пише, че е високоскоростно състезание, което няма как да е на отсечка за Рали, поне не и от този клас. Чисто технически ще Ви напомня, че в пистовия и планинския шампионат не се позволява ползването на защитни скари под автомобилите, което автоматично дава отговори за изискванията за трасето. Тъй като си нямам никаква идея от състоянието на Планинско Търговище, подчертавам, че говоря по принцип, а не в частност.
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron