Планинско В.Великов 2008

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот GTI-8V » Вто Окт 07, 2008 19:16

txl написа:И какъв е изводът от всичко това? Че и ти трябва да спреш да се съобразяваш с правилата? Или че другите трябва да започнат?
Положението е такова точно защото има компромиси. Само че компромисите при нас не са единичен свършен факт, а след себе си влекат следващи компромиси.... "Понеже миналият път еди какво си, как така сега обратното?" И компромисите стават практика. И правила има, ама само в книгите
.



това доста добре формулира каквото имах предвид ....
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот txl » Вто Окт 07, 2008 19:21

Л. Мечков написа:Само , че е моя грешка, че говоря за компромисите като за компромиси, по-скоро ми се иска задогодина да са в правилника, а не висящи черва без край.


Да, някои неща могат да влязат в правилниците. Но други не могат или не трябва.
А че правилниците подлежат на "тълкуване" е друг голям проблем.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот OgyWRC » Вто Окт 07, 2008 19:48

Въпреки комплицираната ситуация нещата се решават много просто:

1. Има правила (каквито и да са)
2. Важат за всички с еднаква сила и с еднакво тълкувание
3. Упражнява се строг контрол върху спазването им

... един бърз пример: всички ние шофираме по улиците на България и малко или много не се съобразяваме с правилата за движение (не че са лоши) - просто няма контрол, нито самоконтрол, същите "ние" когато шофираме в Англия или САЩ спазваме прилежно правилата - просто има контрол и то за всички ( в UK министърпредседателя бяха глобили с личната му кола).

И не е проява на лоши чувства да се подаде контестация от един състезател срещу друг ... това е самоконтрол и голям комплимент, ако си знаеш, че всичко си е наред!

Общо взето има нужда от обективен и строг контрол, тогава за всички ще е много по-добре и вместо да влагаме време и усилия в правене на измами (защото и другите го правели), ще имаме повече време за каране и тренировки :D !
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот Л. Мечков » Вто Окт 07, 2008 20:45

OgyWRC написа:
Общо взето има нужда от обективен и строг контрол, тогава за всички ще е много по-добре и вместо да влагаме време и усилия в правене на измами (защото и другите го правели), ще имаме повече време за каране и тренировки :D !
Точно това правя и аз, тука си пиша, но на състезанията хич не ме интересува кой какво прави, е..........Понякога имам лоши впечатления, но само ги констатирам и се връщам на манията от карането :D Защото повечето караме за кеф, а кеф със скандали и измами няма!

Относно обективния и строг контрол...........Всички много добре си даваме сметка, че това не става с вълшебна пръчка , доста време ще изтече докато има дори и загадка за това.
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот Misho_Gsi » Вто Окт 07, 2008 23:44

Л. Мечков написа:
OgyWRC написа:
Общо взето има нужда от обективен и строг контрол, тогава за всички ще е много по-добре и вместо да влагаме време и усилия в правене на измами (защото и другите го правели), ще имаме повече време за каране и тренировки :D !
Точно това правя и аз, тука си пиша, но на състезанията хич не ме интересува кой какво прави, е..........

.


То4но тва изписаха се 100 безумно поста от силно засегнати ли4ности ,за тва как някой си карал колата на един кой си ..... на някой му хрумнало що С. Георгиев бил записал време с на П. Атанасов голфа и дай да Н****РЕМ темата ........ Ебати и простотията 4есно.
От събота до тоя момент няма нито един пост за други впе4етления освен горе посо4ения слу4ай който аз намирам за напълно нормален.
Тва ли беше най-важното за вас от това планинско ???? Еми ако да според мен има други подраздели за обсъждане на такъв тип въпроси :evil:
Изображение
Аватар
Misho_Gsi
 
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Окт 10, 2007 19:21
Местоположение: Шумен
Име: Михаил Манолов

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот Л. Мечков » Сря Окт 08, 2008 09:30

Misho_Gsi написа:
То4но тва изписаха се 100 безумно поста от силно засегнати ли4ности ,за тва как някой си карал колата на един кой си ..... на някой му хрумнало що С. Георгиев бил записал време с на П. Атанасов голфа и дай да Н****РЕМ темата ........ Ебати и простотията 4есно.
От събота до тоя момент няма нито един пост за други впе4етления освен горе посо4ения слу4ай който аз намирам за напълно нормален.
Тва ли беше най-важното за вас от това планинско ???? Еми ако да според мен има други подраздели за обсъждане на такъв тип въпроси :evil:
Нищо не разбрах, сега на мен ли ми се караш, или си на моето мнение :oops: ?
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот Ferjancz » Сря Окт 08, 2008 10:05

Мартин Сурилов написа:Чудя се само на кого от пишещите тук му накриви факта, че Стефан Георгиев се качи един манш с голфа на Пантата, след като те двамата бяха преки съперници в това състезание и самите те не са имали нищо пратив това?! Според мен вместо да се търси поредния скандал, трябва по-скоро да се коментира спортменската проява от страна на Пантата и желанието за борба от страна на Стефан, който седна да кара напълно непознат за него автомобил направо в бойна обстановка.



Ничия шапка не е накривена. Нека просто изясним, какво се е искало да се каже с правилниците. Както виждаш така написан правилника от едни ( Алекс ) се разбира по един начин, а от други по друг. Може би за това постоянно възникват спорове между съдии и пилоти - заради тълкуването на правилниците, всеки по свой начин. Преди години на Узана, Ивелин Йончев след като ланчата се счупи , не беше допуснат да кара със сиерата, малко след това стана случката с Царски на писта София, когато взе Ланчата за да кара след като се счупи форда. Нищо лошо няма в това пилоти , макар и конкуренти да си помагат, но и няма да е лошо ако правилниците са написани така, че да няма разногласия !!

Поздрави!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот Misho_Gsi » Сря Окт 08, 2008 10:53

Л. Мечков написа:
Misho_Gsi написа:
То4но тва изписаха се 100 безумно поста от силно засегнати ли4ности ,за тва как някой си карал колата на един кой си ..... на някой му хрумнало що С. Георгиев бил записал време с на П. Атанасов голфа и дай да Н****РЕМ темата ........ Ебати и простотията 4есно.
От събота до тоя момент няма нито един пост за други впе4етления освен горе посо4ения слу4ай който аз намирам за напълно нормален.
Тва ли беше най-важното за вас от това планинско ???? Еми ако да според мен има други подраздели за обсъждане на такъв тип въпроси :evil:
Нищо не разбрах, сега на мен ли ми се караш, или си на моето мнение :oops: ?


Не се карам на никой , нямам и намерение да го правя с когото и да било.
Просто GTI-8V трябваше да се сети преди txl да пусне тема в раздел Обща дискусия !
А не пак казвам да се осере тая тема !
Изображение
Аватар
Misho_Gsi
 
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Окт 10, 2007 19:21
Местоположение: Шумен
Име: Михаил Манолов

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот Sando » Сря Окт 08, 2008 15:26

Мене пък ме накефи Щерев Яко раздаде газ и в първия манш даде време като на сухо!!! 8)
В тоя ред на мисли се убеждавам че турбото му е майката пък нищо ако е лагаво :) . Щи еба и олекотените 1.6 прахусмукачки :? само ядове.

П.п някой знае ли сайт с рали автомобили втора употреба :? ? Просто не ставам за изобретател.
Аватар
Sando
 
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 13:16
Местоположение: Исперих
Име: Александър Бурдин

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот shumen_90 » Сря Окт 08, 2008 16:36

Sando написа:
П.п някой знае ли сайт с рали автомобили втора употреба :? ? Просто не ставам за изобретател.




www.rallycarsforsale.net
Аватар
shumen_90
 
Мнения: 110
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 17:06
Местоположение: София
Име: Георги Милков

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот Ogi_sh » Сря Окт 08, 2008 17:02

Имали нещо снимано с изключение на това на Мадванко!?
Аватар
Ogi_sh
 
Мнения: 530
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 21:40
Местоположение: Шумен
Име: Огнян Христов

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот Ombre » Чет Окт 09, 2008 00:33

Sando написа:
Щи еба и олекотените 1.6 прахусмукачки :? само ядове.

.

Прахосмукачките си ги бива като гледам.
Погледни "Х"общо класиране.
Само една Honda може да бие друга Honda
Ombre
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2008 23:51
Местоположение: sofia

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот golf_1 » Чет Окт 09, 2008 00:44

Вашта да не е с прахосмукачка,че върви толкоз ебаси "стока".......... :D
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот Ombre » Чет Окт 09, 2008 00:59

golf_1 написа:Вашта да не е с прахосмукачка,че върви толкоз ебаси "стока".......... :D

"3 в 1"е:
Прахосмукачка,Пасатор и Тостер в корпуса на Микровълнова фурна :D

След писта Бургас ще ви пусна Дино графики.

Трябва да знаеш какво искаш от един агрегат и как да го постигнеш.
Само една Honda може да бие друга Honda
Ombre
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2008 23:51
Местоположение: sofia

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот Л. Мечков » Чет Окт 09, 2008 09:03

Ombre написа:Прахосмукачките си ги бива като гледам.
Погледни "Х"общо класиране.
Виж кво нещо е :mrgreen:
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 49 госта

cron