Планинско В.Великов 2008

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот varna_rs » Пон Окт 06, 2008 21:24

Да специално Ванката беше взел кадета на БУЛБЕТ на Търговище преди два сезона за едно изкачване на тренировки :lol:
Аватар
varna_rs
 
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Юни 26, 2007 11:02
Име: Виктор Георгиев

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот P.Solberg » Пон Окт 06, 2008 21:26

Не знам, трябва да се види документално как стоят нещата, но хаоса е толкова голям както винаги, че трудно ще се намери нещо аргументирано.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот GTI-8V » Пон Окт 06, 2008 21:28

plm написа:Късно се намесвам и не знам подробности.
Гледам отстрани.
Какво предимство е дадено на Стефан Георгиев? Кой и какво щеше да спечели, ако не го бяха допуснали? Защо са задължителни тренировките на планинско?
И както каза Владо- защо не е подадена контестация?
Нека си изясним документите на фед за... сведение. И размисъл!



много страна аргументация от теб според мен. За мен лично е принципен вапроз дали правилника позволава такава практика или не. Не вишдам също нещо НЕ редно става редно в зависимост дали некои нещо е загубил или не печелил?!?

Мешдо друго, ако това наистина е позволено то тогава дава доста важможности и предимства на пилоти които изкат да се възпосват от тази важможност
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот Л. Мечков » Пон Окт 06, 2008 21:34

Не съм адвокат на никой, само съм сигурен, че Алекс не повдига въпроса , за да направи някаква интрига. Просто нещата трябва да са точни и ясни. Прочетох тълкуванията на "закона", както и самия закон и леко ми е смешно. Добре е написан и за всеки може да служи по различен начин :D Хем пише нещо, пък то се тълкувало по едикъв си начин, а може и по друг :D Ебати закона :mrgreen: Нямам против никой, за Пламен лоша дума никога не съм чувал, до колкото го познавам е много сериозен и приятен човек. За Стефан не коментирам, защото той най-добре знае отношението ми и към него. За мен този жест на Пламен много малко хора биха го направили! Щом той отдава автомобила си на конкурент, значи може да се направи извод за какъв човек става въпрос. Не се съмнявам, че и Стефан би го направил. Но тоя правилник е пълен леш, точно защото се получава някакъв странен казус с пет неизвестни :mrgreen: Абе всичко е един голям казус, за няколко състезания го разбрах, ама не си правя труда много-много да го мисля, защото е ясно, че е само напън :D Важното е да има спорт, малко е несъвсем регламентиран, но...... Това е положението....За момента е най-добре да има известни компромиси(стига да важат за всички) с оглед на това, че спортът не върви много добре и тези компромиси го правят по-интересен. Ясно е, че караме кочини, които окапват като гнили круши по трасетата и е важно да ни се правят изключения, че иначе ще има по пет коли на кръст на финала :lol: Те така, или иначе са толкова....
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот P.Solberg » Пон Окт 06, 2008 21:43

Амин, напълно съм съгласен. :)
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот varna_rs » Пон Окт 06, 2008 21:47

Амин :D
Аватар
varna_rs
 
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Юни 26, 2007 11:02
Име: Виктор Георгиев

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот plm » Пон Окт 06, 2008 22:22

GTI-8V написа:
plm написа:Късно се намесвам и не знам подробности.
Гледам отстрани.
Какво предимство е дадено на Стефан Георгиев? Кой и какво щеше да спечели, ако не го бяха допуснали? Защо са задължителни тренировките на планинско?
И както каза Владо- защо не е подадена контестация?
Нека си изясним документите на фед за... сведение. И размисъл!



много страна аргументация от теб според мен. За мен лично е принципен вапроз дали правилника позволава такава практика или не. Не вишдам също нещо НЕ редно става редно в зависимост дали некои нещо е загубил или не печелил?!?

Мешдо друго, ако това наистина е позволено то тогава дава доста важможности и предимства на пилоти които изкат да се възпосват от тази важможност

Не изказвам мнение, респ. аргументация. Просто питам и сам се чудя как е правилно.
Не се изненадвам на твоето писание.
Все повече ставаш българин, но не възприемай лошите бългаески черти.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот GTI-8V » Пон Окт 06, 2008 22:46

plm написа:Не се изненадвам на твоето писание.
Все повече ставаш българин, но не възприемай лошите бългаески черти.


нищо не разбирам вече .... хем всеки мринка че няма правила, няма ред, няма органисaциа, няма отговорност и така нататък а когато некои пита за евентуални не-редности той е пак лошия, малко страна работа .....

Имаше и как да дигам сигурно още 100 вапрози за не-редности почващи от разхдясали ролбари до чиста корупция, но щом на всички им е добре няма никакив смисъл.

Само едно е 100% сигурно, до когато няма ясни правила нищо няма да стане като в нормална и развита държава
почвам и да разбирам сaщо 4+ отбори/пилоти до година няма да участват в БГ а да препочитат други шампионати на наши комшии
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот plm » Пон Окт 06, 2008 23:18

GTI-8V написа:
plm написа:Не се изненадвам на твоето писание.
Все повече ставаш българин, но не възприемай лошите бългаески черти.


нищо не разбирам вече .... хем всеки мринка че няма правила, няма ред, няма органисaциа, няма отговорност и така нататък а когато некои пита за евентуални не-редности той е пак лошия, малко страна работа .....

Имаше и как да дигам сигурно още 100 вапрози за не-редности почващи от разхдясали ролбари до чиста корупция, но щом на всички им е добре няма никакив смисъл.

Само едно е 100% сигурно, до когато няма ясни правила нищо няма да стане като в нормална и развита държава
почвам и да разбирам сaщо 4+ отбори/пилоти до година няма да участват в БГ а да препочитат други шампионати на наши комшии

И аз нищо не разбирам. :)
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот Гетов » Вто Окт 07, 2008 01:26

Аз мисля, че Алекс е прав - или има закон и е еднакъв за всички, или ще си прави всеки каквото поиска, и най вече по-богатите пилоти и отбори........

Аз съм за това да се спазва закона.
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот Мартин Сурилов » Вто Окт 07, 2008 16:20

Добре де, то на всеки му е ясно и е съгласен с това, че щом има правила, те трябва да са еднакви за всички и да се спазват. Според мен обаче, не трябва да се вини човек, дори и да е потъпкал някое правило, щом го е направил за доброто на някой друг и на спорта като цяло. Казвате, че правилата трябва да са еднакви за всички - ОК, дайте пример за някой, на когото не му е било позволено да стартира с чужд автомобил. Аз лично мога да дам доста примери за обратното. Борбата наистина трябва да се решава на трасето и само който не е участвал в състезание не знае, че всички колеги винаги сме правили каквото и да е, по какъвто и да е начин, без никакви задни помисли, за да помогнем на някого и да го спасим от отпадане и т.н. Такава е атмосферата по време на състезание и такива са отношенията мужду участниците, а не такива, каквито често се опитват да ни бъдат представени в този форум.
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот GTI-8V » Вто Окт 07, 2008 16:57

Мартин Сурилов написа:Добре де, то на всеки му е ясно и е съгласен с това, че щом има правила, те трябва да са еднакви за всички и да се спазват. Според мен обаче, не трябва да се вини човек, дори и да е потъпкал някое правило, щом го е направил за доброто на някой друг и на спорта като цяло. Казвате, че правилата трябва да са еднакви за всички - ОК, дайте пример за някой, на когото не му е било позволено да стартира с чужд автомобил. Аз лично мога да дам доста примери за обратното. Борбата наистина трябва да се решава на трасето и само който не е участвал в състезание не знае, че всички колеги винаги сме правили каквото и да е, по какъвто и да е начин, без никакви задни помисли, за да помогнем на някого и да го спасим от отпадане и т.н. Такава е атмосферата по време на състезание и такива са отношенията мужду участниците, а не такива, каквито често се опитват да ни бъдат представени в този форум.


Ами от чувешка гледна точка изцело сам загласен с теб. Но за мен лично това е принципен вапроз и точно в такива незпасване на правилника вишдам голяма чазт от проблема изцело. Тук не се пазва това правило, там друг, за трети пак това е дребна работа и така нататък и така нататък.

Примери колкото изкаш.
Оня кара с полу отворени просорци, другите се изпекат в колата до когато чакат старта,

стартират коли където ролбара има разхда, пак на друг не допускат същото предния капак е на 4-ти болта.

половина пилоти карат без долните дълги гащи, пак друг екипаш отстранат от застесание същото имат но нямат хомологация ...

при почти никога не проверяват каквито и да документи, верно че за типтоп, но все пак, на друг ги проверяват 10 пъти и се заяшдат дури за запетайка.

на един пилот му изгъжва колата на старт за планински и дури го бутат точно до световар да го запалат, друг пак го отстраняват същото му изгаснал двигател.

примери колкото искаш и сам сигурен ти лично снаеш за много повече случеи и за това сим абсолютно на мнение или се пазва строго правилник и то от всички без сначение дали е с лискава кола илли с сглобен трабант или просто оставаме не ниво на остров сансибар или неква друга бананова република.

Верно че точно в този специален случеи с Стефан и Пламен не вишдам нищо лошо, но хеиде сега ако става вапроз за титла в даден клас например? Ако некои нарочно иска да зпаси ресоурса на колата си? Ако некои си прави супер мощна кола които едвам издържа 2-те застесателни манша а на тренировките кара всеки път друга кола? Ако пилоти си сменат колите от зависмост колко точки на един от тех требва? Мисла че е ясно че ако некои иска да злоупотребва с това има как да ощети другите!
Мисла и също че чазт от една застесание е самата кола и издаршливоста му

Иначе изцело сам за помагане мешдо пилоти, но нека да е не извън правилника. А това всичко е мойта лична мнение, може и аз да сгреша тотално, но след когато вишдам че целия правилник прилича повече на еластик от колкото на закон ....
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот Л. Мечков » Вто Окт 07, 2008 18:14

Мартин Сурилов написа:Добре де, то на всеки му е ясно и е съгласен с това, че щом има правила, те трябва да са еднакви за всички и да се спазват. Според мен обаче, не трябва да се вини човек, дори и да е потъпкал някое правило, щом го е направил за доброто на някой друг и на спорта като цяло. Казвате, че правилата трябва да са еднакви за всички - ОК, дайте пример за някой, на когото не му е било позволено да стартира с чужд автомобил. Аз лично мога да дам доста примери за обратното. Борбата наистина трябва да се решава на трасето и само който не е участвал в състезание не знае, че всички колеги винаги сме правили каквото и да е, по какъвто и да е начин, без никакви задни помисли, за да помогнем на някого и да го спасим от отпадане и т.н. Такава е атмосферата по време на състезание и такива са отношенията мужду участниците, а не такива, каквито често се опитват да ни бъдат представени в този форум.
Ами сега хем искате пример за нарушения, хем форумът дава грешна информация. Аз мога да дам пример за осем нарушения, а съм карал едва седем състезания :D Но..... Това си остава за мен, ако съм имал нещо против е щяло да го кажа навреме, не тук като селска клюкарка :D В два от случаите тези неуредици и нарушения ме засягаха пряко. Но съм нов в спорта и си трая, да не земат да ме намразят :mrgreen: Пак подчертавам- трябва да има компромиси, това е крайно наложително, но нека бъдат за всички!!!Въобще не говоря в частност за случая с това планинско, говоря по принцип. Два месеца си правя роубар по приложение Ж, изхвърлих си манияшкия алуминиев резервоар с гъба, защото трябвало да има негорима преграда, понеже ми е еднообемна колата.Не исках да има такава и го разкарах. Сложих си отвратителните кори на вратите, защото било задължително. Съобразих се с всички възможни изисквания, с всички. Дадох ужасно много пари и какво? като отидох на Русе за пръв път се оказа, че 70% от колите са за кофата, откъм роубар[направен от катерушка , примерно], откъм резервоари, откъм безопасност. За кори на вратите да не говорим, че тутакси изгореха поне двадесет и пет автомобила :lol: Защо аз трябва да съм перфектен , да си късам нервите, да правя всичко както трябва, а другите да си правят каквото поискат!Пак ще напиша, не ми е приятно, но нямам против, защото иначе няма кой да кара, ако всичко е наред, но защо тогава и аз трябва да съм редовен?Който каже, че всичките коли в шампионата са редовни е добре да посети очен лекар незабавно.Ако лекарят каже, че му няма нищо да му препоръча и той да отиде на лекар :lol: Както стоят нещата с нередовните коли-така стоят нещата и с привилегиите за някои и ощетяването на други. Най-вече тази година съм супер разочарован от съдиите и маршалите- повечето са за очен лекар и още един специалист, но няма да ги убиждам!


Докато пиша се сетих за още нарушения и от осем станаха на 13 :mrgreen:


П.П.-Алекс, дръж се, с тебе съм, засега удържаме фронта :mrgreen: Лошото е, че малко си криворазбран, но това е нормално....
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот txl » Вто Окт 07, 2008 18:38

Л. Мечков написа:Два месеца си правя роубар по приложение Ж, изхвърлих си манияшкия алуминиев резервоар с гъба, защото трябвало да има негорима преграда, понеже ми е еднообемна колата.Не исках да има такава и го разкарах. Сложих си отвратителните кори на вратите, защото било задължително. Съобразих се с всички възможни изисквания, с всички. Дадох ужасно много пари и какво? като отидох на Русе за пръв път се оказа, че 70% от колите са за кофата, откъм роубар[направен от катерушка , примерно], откъм резервоари, откъм безопасност. За кори на вратите да не говорим, че тутакси изгореха поне двадесет и пет автомобила :lol: Защо аз трябва да съм перфектен , да си късам нервите, да правя всичко както трябва, а другите да си правят каквото поискат!Пак ще напиша, не ми е приятно, но нямам против, защото иначе няма кой да кара, ако всичко е наред, но защо тогава и аз трябва да съм редовен?


И какъв е изводът от всичко това? Че и ти трябва да спреш да се съобразяваш с правилата? Или че другите трябва да започнат?
Положението е такова точно защото има компромиси. Само че компромисите при нас не са единичен свършен факт, а след себе си влекат следващи компромиси.... "Понеже миналият път еди какво си, как така сега обратното?" И компромисите стават практика. И правила има, ама само в книгите.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Re: Планинско В.Великов 2008

Мнениеот Л. Мечков » Вто Окт 07, 2008 18:56

txl написа:И какъв е изводът от всичко това? Че и ти трябва да спреш да се съобразяваш с правилата? Или че другите трябва да започнат?
Положението е такова точно защото има компромиси. Само че компромисите при нас не са единичен свършен факт, а след себе си влекат следващи компромиси.... "Понеже миналият път еди какво си, как така сега обратното?" И компромисите стават практика. И правила има, ама само в книгите.
Правилно си ме разбрал. Само , че е моя грешка, че говоря за компромисите като за компромиси, по-скоро ми се иска задогодина да са в правилника, а не висящи черва без край.Защото в първия си пост споменах, че така са написани "законите", че могат да се тълкуват както му скимне на човек, при това с цел са написани така, така са и законите на страната ни.Един закон, но в същината му с двоен стандарт, колко банално :mrgreen: Аз , лично, няма да спра да се съобразявам с правилата, не защото съм много готин, а просто така съм възпитан.Не искам на никой да съм длъжен, искам никой да не ме мрази, защото съм с привилегии, или просто съм безскрупулен и нагъл идиот :D Нека всичко си ми е наред, не ща да мисля и треперя за нищо, защото не се знае утре, вдругиден, или догодина кой и как ще ме сгащи в най-неподходящия момент :D А да загубиш, защото не играеш по правилата е тъпо, поне за мен :D
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта

cron