Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот kotzeto » Съб Юли 26, 2014 22:59

Иван Шопов написа:Хайде още нещо да вметна.
На 02.04.2014г. УС на БФАС в т.5 "утвърждава ДСК за 2014г.". Протокола е достъпен ТУК. Никъде не е приложен гласуваният тогава спортен календар, така че няма конкретика.
В същото това време, единственият видим в сайта на БФАС календар е ТОЗИ. Това е ок, но датата му на публикуване е 01.07.2014г., което е почти 3 месеца след протокола на УС.
С две думи - някой отново устно е взимал решения без дори да уведоми членовете на БФАС, състезателите и феновете какво предстои, защо и как.

Чисто юридически и съгласно правилата - Планинско "Узана" 2014 не е част от шампионата, защото:

1. Никъде не е записан като кръг от национален шампионат.
2. Никъде няма публикувано изрично решение на УС, че това състезание е включено в ДСК като нормален кръг.

Факт е, че Планинско "Узана" бе извадено от календара, защото бе определено като "опасно и недобре подготвено". Ако са спазени конкретни препоръки и изисквания, които комисията по планинско и комисията по трасета са издали - чудесно.
Във всички останали случаи, аз лично не разбирам моралното решение на въпроса, а именно:
- Състезанието е опасно, ще има нещастни случаи;
- Състезанието е опасно, ще има нещастни случаи, но нека се проведе без да се дават точки;
- Състезанието е опасно, ще има нещастни случаи, но който оцелее взима точки.

Надявам се да ме разбирате правилно и да няма спекулации. Винаги съм искал ред и еднакъв аршин и меко казано побеснявам, когато някой е "по-човек".


Явно трагедията не е била непредвидима, а напълно предотвратим. Въпроса е дали ще има разследване или отново всичко ще бъде потулено...
Аватар
kotzeto
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 16:33
Име: Константин Чолаков

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот michev68 » Съб Юли 26, 2014 23:05

Просто трябва трасетата, които не стават за тази цел, по никакъв начин да не бъдат включвани в календара, независимо от нечии мераци, интереси и лобита. И на мен не ми харесва, че в родното ми Търговище вече няма състезание, но по -добре така, вместо да стават такива трагедии. Лека пръст на момчето и съболезнования на близките му.
only rear wheel drive
michev68
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 22:54
Местоположение: Търговище
Име: Николай Мичев

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот SVIL3N » Съб Юли 26, 2014 23:11

МОЛЯ заключете темата
вече няма смисъл от разговори



Почивай в мир
:( :( :( :(
Изображение
Аватар
SVIL3N
 
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 00:34
Местоположение: Sliven
Име: Свилен Стефанов

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот ALSP » Съб Юли 26, 2014 23:37

Нека почива в мир. :(
golf_1 написа: трябва да си сромен като Стайков,Славов,Сурилов затова тези момчета имат най много фенове.....
ALSP
 
Мнения: 147
Регистриран на: Пет Юни 15, 2012 17:58
Име: Ивайло Иванов

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот maldini75 » Съб Юли 26, 2014 23:53

Почивай в мир Данчо....много много жалко е когато млад, талантлив и достоен за пример човек си отиде без време.
OPEL VECTRA B 2.2 ELEGANCE
Аватар
maldini75
 
Мнения: 68
Регистриран на: Нед Юни 24, 2007 18:40
Местоположение: Габрово
Име: Георги Ботев

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот RECARO256 » Нед Юли 27, 2014 22:08

Почивай в мир Дака ! Винаги ще те помним :(
Аватар
RECARO256
 
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Юли 19, 2014 14:08
Име: Георги Петров

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот krasio » Нед Юли 27, 2014 23:22

Почивай в мир Данчо!
Аватар
krasio
 
Мнения: 93
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 03:11
Местоположение: ВАРНА
Име: Красен Косев

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот Glyka » Пон Юли 28, 2014 15:00

Помощ за семейството на Даката се набира на следната сметка:

Име: ХРИСТО МИТЕВ ДИМИТРОВ

Валута: BGN

Банка: БАНКА ДСКА

IBAN: BG05STSA93000021974962

BIC: STSABGSF

http://gabrovo.bg/bg/news-article/3667
Free Style Girl:)
Glyka
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Май 12, 2006 17:33
Местоположение: Sofia
Име: Мирела Димитрова

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот lukaev » Пон Юли 28, 2014 19:57

michev68 написа:Просто трябва трасетата, които не стават за тази цел, по никакъв начин да не бъдат включвани в календара, независимо от нечии мераци, интереси и лобита. И на мен не ми харесва, че в родното ми Търговище вече няма състезание, но по -добре така, вместо да стават такива трагедии. Лека пръст на момчето и съболезнования на близките му.




Приятелю планинско Узана се провежда за 46-път това че на някой пилоти не им се кара на Узана не означава че трябва да се махне като не могат да карат няма да идват на Узана как може 46 години подред да се състой и да няма никакви проблеми а сега от година две изведнъж има проблем не си ли се замислял че не изгодно за някой пилоти!
Аватар
lukaev
 
Мнения: 89
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 20:48
Местоположение: Габрово
Име: Венци Лукаев

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот Иван Шопов » Пон Юли 28, 2014 20:14

Лукаев,
Престани с глупостите ако обичаш!
Нито си в час с цялата ситуация, нито имаш идея каква е причината да има против (макар, че е описано подробно назад в темата), нито е редно в момент като този да сееш интриги!
Изгодно, неизгодно, този можел, онзи не можел! Денят преди да си отиде Данчо чух "Ами който иска да идва, това е положението!".
Ако живееш в една къща 46 години никога ли няма да направиш ремонт в нея?!
Два дни си мълча, защото Данчо заслужаваше повече уважение и от това, което получи, а повярвай ми много нерви и усилия ми ковства! Не искам да чувам повече скимтящи оправдания за автомобили, технически прегледи и прочее глупости!
Никой от застъпниците на подобни тези не отиде да подкрепи горката майчица, която загуби сина си! Никой не отиде при семейството му!
Млъкнете и уважавайте тези, които си отидоха! Обяснете на близките им за тази прословута "любов към спорта" и "традиция за провеждане"!
Тези, които чакаха някой да си отиде за да се сетят, че "така не може" го дочакаха! И това стана!
Дано в цялата тази трагедия някой скапан мераклия да си извади поуките и това да е последната жертва по трасетата!
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот lukaev » Вто Юли 29, 2014 17:27

Иван Шопов написа:Лукаев,
Престани с глупостите ако обичаш!
Нито си в час с цялата ситуация, нито имаш идея каква е причината да има против (макар, че е описано подробно назад в темата), нито е редно в момент като този да сееш интриги!
Изгодно, неизгодно, този можел, онзи не можел! Денят преди да си отиде Данчо чух "Ами който иска да идва, това е положението!".
Ако живееш в една къща 46 години никога ли няма да направиш ремонт в нея?!
Два дни си мълча, защото Данчо заслужаваше повече уважение и от това, което получи, а повярвай ми много нерви и усилия ми ковства! Не искам да чувам повече скимтящи оправдания за автомобили, технически прегледи и прочее глупости!
Никой от застъпниците на подобни тези не отиде да подкрепи горката майчица, която загуби сина си! Никой не отиде при семейството му!
Млъкнете и уважавайте тези, които си отидоха! Обяснете на близките им за тази прословута "любов към спорта" и "традиция за провеждане"!
Тези, които чакаха някой да си отиде за да се сетят, че "така не може" го дочакаха! И това стана!
Дано в цялата тази трагедия някой скапан мераклия да си извади поуките и това да е последната жертва по трасетата!

Първо мога да ти кажа че съм доста в нещата за планинско Узана както и за предни години доста работи знам но не мисля да споделям повече.И моля без обиди защото всеки може така аз не съм тука да се заяждам с теб или някой друг но мразя хора който не са били на Узана а приказват неща който не са вярни ей за това най много се вбесявам.
Аватар
lukaev
 
Мнения: 89
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 20:48
Местоположение: Габрово
Име: Венци Лукаев

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот lukaev » Вто Юли 29, 2014 17:37

Почивай в мир ДАКА!Все усмихнат беше така ще го запомня... :(
Аватар
lukaev
 
Мнения: 89
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 20:48
Местоположение: Габрово
Име: Венци Лукаев

Предишна

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron