Национален планински шампионат 2014-календар, новини,слухове

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Национален планински шампионат 2014-календар, новини,слу

Мнениеот Иван Шопов » Вто Дек 24, 2013 11:16

Любе,
Прав си за вариантите и телевизиите. Преди години сам, на базата на контакти и приятелства направих 53 минутно предаване за първата писта "Велико Търново". Заведох хората при г-н Янакиев след това и ги оставих да си говорят. познай дали имаше второ предаване.:)
Опции - дал Господ, но според мен лично трябва състезанията да имат палко по-стегнат и лицеприятен вид и едва тогава да бъдат резонно отразявани.

Г-н Поломски,
Обяснете ми на кое точно не съм Ви отговорил и ще го направя пак, въпреки ироничния Ви тон.
Направих си труда и проверих годишното класиране. Имате записано наистина едно първо място в "Орешец" (вероятно няма връзка с 10-те години прекарани в Белоградчик). Надявам се, че през 2014г. ще имате повече участия.
Това разбира се, след като сам си отговорите как 1400лв дадени от мен са нищо за бюджета Ви, но 60лв за втора дисциплина убиват целия Ви сезон.
Весели празници и на Вас!
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Национален планински шампионат 2014-календар, новини,слу

Мнениеот dr.hous » Сря Дек 25, 2013 00:54

Ванка имам един въпрос,задаван ми от много колеги,на който може би ти можеш да отговориш!?Като няма вече гр.Х а е гр.Е и се чете новият правилник,трябва ли всички автомобили от бившата група да се явят на нова паспортизация срещу сумата от 150лв?Можех да ти звънна лично,но от този отговор се интересуват мнозина!
dr.hous
 
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 18:30
Име: Косю Йорданов

Re: Национален планински шампионат 2014-календар, новини,слу

Мнениеот REZINA » Сря Дек 25, 2013 01:33

Косю този въпрос го зададохме на председателя......НЕ няма да се плаща, поне така каза г-н Козлеков.
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: Национален планински шампионат 2014-календар, новини,слу

Мнениеот Ferjancz » Чет Дек 26, 2013 09:43

Изображение

....а кое е първото нарушение, че си се опитал да си извадиш лиценз може би... :mrgreen: :mrgreen:


Семи-сликове на състезание......НЕ СТАВАТ....
Пробвано от първа ръка......в шипките на Хеброс, а и през цялото състезание, голяма борба беше :mrgreen: :mrgreen: , това са гуми за града, малко повече държащи от нормални гуми, при определени условия. Иначе са си пълен боклук, нито градски, нито състезателни. Даже смея да твърдя, че при някой варианти серийна гума би се представила по-добре, ама както и да е.........


Еднократен лиценз трябва да има! Миналата година си извадихме такъв, с положен изпит, с медицински преглед, с банков превод. Това, че някой го мързи да си води статистика и картотека си е негова грешка, не че не може, жлание няма. Не са толкова много хората вадещи еднократни лицензи, че да не може да се водят кой и кога. А и нашата кола беше готова две седмици преди състезанието, а не в посления момент, стоеше си завита и чакаше да я качим на репатрака за мероприятието. Пък и тази практика за довършване на колата в ноща преди състезанието е от край време и се практикува масово, ама наистина масово, то си е до човек, не до лиценз.....

Весели празници! Наблягайте на виното и свинското, майната му на холестерола, празници са ..... :mrgreen: :mrgreen:
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Национален планински шампионат 2014-календар, новини,слу

Мнениеот D.Nikolov » Съб Дек 28, 2013 14:58

При нас трудно биха се приложили изведнъж на 100% изискванията, но "нека си знаят" ...Това са допустимите коли в Европейския Планински Шампионат за 2014 -
http://www.fia.com/sites/default/files/regulation/file/2014%20EHC%20SportRegs-09.12.13.pdf
EHCC 2014.JPG
Както сами виждате Там коли от гр.Е1 не се допускат от 2014г.(2013г.)
и се делят първо на 2 категории и разеделени на 4 кубатури до 1.6 до 2, от 2до3 и над 3000 Като в 1-ва кат. са само Хомологирани коли
Има изисквания и за горивото :!:


FIA Cteg. and Groups..JPG
Категории по ФИА
Аватар
D.Nikolov
 
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 18:21
Местоположение: Бургас
Име: ДИМИТЪР НИКОЛОВ

Re: Национален планински шампионат 2014-календар, новини,слу

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Пон Фев 03, 2014 23:52

Излезе правилника за планинския шампионат.От многото страници със санкции и глоби има шест реда в точка"автомобили".Поне за мен не е ясно в какви класове ще се състезават автомобилите.Като тези на ралито или други.В какви класове ще се състезават автомобилите от гр Е1/бившата Х/,които на планинско са най много.В правилника за рали-спринт цялата група Е1 е вкарана в клас RC1 заедно с ВРЦ-тата.Ако някой е по-запознат нека го обясни.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Национален планински шампионат 2014-календар, новини,слу

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Вто Фев 04, 2014 10:57

Уточнихме въпроса.Класовете на гр Е за планинско са публикувани в сайта на БФАС в раздел "документи" .Същите са и за рали спринт.Благодаря на Г.Гвоздейков за уточнението.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Национален планински шампионат 2014-календар, новини,слу

Мнениеот autotzarRT » Нед Фев 09, 2014 00:34

150412_557631207632179_1794956337_n.jpg
Тази година ще видим и това Ево в планинския шампионат (няма да бъде оправлявано от Илия Царски!) :!: :!:
Аватар
autotzarRT
 
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 11:28
Име: Георги Цонев

Re: Национален планински шампионат 2014-календар, новини,слу

Мнениеот nikkeibg » Нед Фев 09, 2014 11:09

А от кого ще бъде Управлявано, и какво ще управлява Илия?
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Национален планински шампионат 2014-календар, новини,слу

Мнениеот BAREZI_racing » Нед Фев 09, 2014 13:32

Това е другото Ево на Царски !!!
Аватар
BAREZI_racing
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2007 16:31
Местоположение: Ловеч
Име: Андрей Стефанов

Re: Национален планински шампионат 2014-календар, новини,слу

Мнениеот Mad Max » Нед Фев 09, 2014 14:21

Очертава се най силната година в Група Е на планинския шампионат :) Дано да излезнат поне половината от наточените саби :D
Аватар
Mad Max
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Апр 10, 2006 00:49
Местоположение: Sofia
Име: Николай Минков

Re: Национален планински шампионат 2014-календар, новини,слу

Мнениеот sparco2000 » Нед Фев 09, 2014 15:15

Mad Max написа:Очертава се най силната година в Група Е на планинския шампионат :) Дано да излезнат поне половината от наточените саби :D

Господин Минков ви ще участвате ли в планинският шампионат ? :)
Аватар
sparco2000
 
Мнения: 327
Регистриран на: Сря Юни 19, 2013 19:46
Местоположение: Варна
Име: Димитър Росенов

Re: Национален планински шампионат 2014-календар, новини,слу

Мнениеот ALSP » Нед Фев 09, 2014 19:21

Те 90% от Х-совете са в Е, та ако искат да карат :D
golf_1 написа: трябва да си сромен като Стайков,Славов,Сурилов затова тези момчета имат най много фенове.....
ALSP
 
Мнения: 147
Регистриран на: Пет Юни 15, 2012 17:58
Име: Ивайло Иванов

Re: Национален планински шампионат 2014-календар, новини,слу

Мнениеот autotzarRT » Нед Фев 09, 2014 19:32

Илия ще си кара ево
Аватар
autotzarRT
 
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 11:28
Име: Георги Цонев

Re: Национален планински шампионат 2014-календар, новини,слу

Мнениеот Л. Мечков » Чет Фев 13, 2014 19:25

Прочетох новия модерен правилник, както винаги имам забележцици :D

12.1. Водачите нямат право да напускат очертанията на трасето. При
установяване на умишлени действия по пресичане със съкращаване на
трасето,
по доклад на съдия по факти (сигналист), или с
камери,(предоставянето
на онборда е задъ
лжително) рейс директора
налага наказание, както следва;

Това означава ли, че всички трябва да си купим камери и да имаме онборди задължително ? Ако е "ДА" през коя фирма сме задължени да си набавим камерите ? :lol: Това е бял кахър, надявам се да е някаква шега това.... Да минем на трудносмилаемото:
Миналата година разрешиха подгряването на гумите и някои тъпанари като мен си купиха чохли, които никак не са евтини, изведнъж тази година - "ЗАБРАНЕНОООО"...........

" Подгряването на гумите по всякакъв начин е ЗАБРАНЕНО!
Техническата комисия задължително проверява температурата на
гумите
на старта на всеки един автомобил преди всеки манш"

Е как нормален човек да не си тегли ножа ??? :lol: :lol: :lol: Пълна лудница! ПЪЛНА! :D
Чисто новички чохълчета си купих, чисто новичък генератор също, сега ще си ги туря на ...
Не, отказвам да го повярвам, това не е истина!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Представям си догодина какво ще е, сега нямам идея - да ги продавам ли, да ги пазя ли ? Догодина ще дойде некой с нови идеи и ще реши да ги разреши, някой ще си направи кола, ще бъде силният на деня и ще преправи групите. Ще решат, че им пречи биоетанолът, ще го забранят! Гумите на някой няма да му паснат и, ако има достатъчно пушек отзад - ще направи каквото му е кеф... Това се случва всяка година, ще ме извиняват органите, но това е подигравка с хората!


За да не съм голословен - чохлите и генераторът ми струват 4800 лева, не е като да не съм се минал :D Не ми се иска да смятам какви кухи пари набих за "новия сезон 2014" Но това е частен случай, пиша го, за да могат нормалните хора отстрани да си направят сметката какво се случва в действителност!
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта

cron