Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот GT 51 » Пон Авг 05, 2013 17:13

ALSP написа:ФИА не атпуска ли пари за такива неща?


Незнам...
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот sparco2000 » Пон Авг 05, 2013 17:43

Мале това е било голям инцидент



http://bgnrc.info/rally/novinite-rally/ ... D0%B2.html
Аватар
sparco2000
 
Мнения: 327
Регистриран на: Сря Юни 19, 2013 19:46
Местоположение: Варна
Име: Димитър Росенов

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот BradurS » Пон Авг 05, 2013 18:20

Ичо е добре, жалко за Субито...или каквото остана от него
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот Totogada » Пон Авг 05, 2013 18:35

На такова планинско не бях присъствал :shock: Времето прекарано до трасето за 2-та дни...ами все едно на рали бяхме.
Честита победа на Стайков (заслужена при това ) ..жалко за Любен....
Хубавото накрая е,че няма сериозно пострадали!
Ето малко снимки от планинското.
https://www.facebook.com/media/set/?set ... d27d0bcad8 (може да се гледат без регистрация във FB! )
Colin MacRae - World Rally Champion 1995.Почивай в МИР ШАМПИОНЕ.Никога няма да те ЗАБРАВИМ!!! Изображение Изображение Изображение
Аватар
Totogada
 
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 16:42
Местоположение: Сливен
Име: Тодор Кирчев

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот golf_1 » Пон Авг 05, 2013 23:44

sparco2000 написа:Ето на снимката се вижда

На другите Планински съм виждал,маршалите да държат зелени флагове,когато всичко е ок,този не държи нищо(е може да е нямал всички налични :lol: ),просто безпомощен,за какво е там,отворил капака на 30 годишното си Поло,можеби го настройва....Няма такъв филм, Миро Ангелов щеше да се убие,потроши си колата,заради пълно безхаберие...Сега като се замисля на Параклиса при нас маршала си стоеше в колата,при удара на Христо,Митко Илиев скочи и вика бързо бе,какво стоиш,вади флаг,маршала не знаеше кой да изкара,беше му казано червен,а той каза ейййй къде е червения,няма го..При което един фен взима жълт и хуква той да го размята,смяххх...Предния ден на Любчо Каменов приятелката се изнерви като видя поредната излагация,маршал дал зеления флаг да 7 годишно дете да си играе,и му вика,абе може ли такава простащина за какво си тук,а той човека споен и вика,няма проблем състезанието е спряно....Както каза Мартин линейката беше лека кола,движешта се с 20км....Пещера можеби е най доброто трасе,но такова безхаберие и аз не бях виждал,добре че господ и този път бе с нас...За забавянето няма да хленчим,стават инциденти,няма грижи,но сигурноста и кадърността на някой хора беше на минус 0, ако трябва на един лист да им записват,ако не могат да запомнят..... :D
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот hp_racing » Вто Авг 06, 2013 00:20

Бих искал да използвам този форум за да Благодаря на всички ,които ми помогнаха лично след инцидента . Ивайло ,Пепи Гьошев,Игнат и на всички останали дето ми стискаха ръцете ,успокояваха и бършеха челото от пота и болката докато стях неподвижно на земята. Благодаря и на тези който хукнаха да спират следващите пилоти,
рискувайки собственият си живот за да спасят моя и на хората около мен! Благодаря и на Господ ,че монтира камъка който отклони колата от челния удар в дървото и даде шанс за спасение на мен и фотографа със синята тениска скрит в храстите за да прави невероятни снимки на излизане от бърз завой с ФРАКЦИЯ !

Съжелявам тези който допуснаха и тези който извадиха толкова фракция при Параклиса,но пък се радвам за Панчугов че преди да стартира е бил предупреден за наличието й, и е минал с една идея по-бавно от тренировките и въпреки това на косъм от подобен на моя инцидент !
Последна промяна hp_racing на Вто Авг 06, 2013 08:08, променена общо 1 път
hp_racing
 
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 12:37
Име: hristo liubomirov

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот OgyWRC » Вто Авг 06, 2013 00:31

Да благодарим на съдбата, че всички са живи и относително здрави! Ицо, всички ти желаем бързо възстановяване!

Станалото е подигравка и пълна безотговорност от страна на организаторите и на БФАС. Маршалите май е по-добре да ги няма то и "организация" май е по-добре да няма, поне да си знаем, сами да си отцепваме трасето, да си платим на пътна помощ и истински линейки ... В края на първия манш на Пещера маршалите дори приветстваха въображаем "наблюдател на ФИА" със зелени флагове ... знаеха ли изобщо къде се намират? На планинско Узана момчето (маршал) на последния пост възмъжа за един следобед, след като отговорника на трасето просто го попита дали няма да го е страх и го остави точно срещу спирането от дълга права.

Евала на виски пилоти застанали на старт, но тези момчета и вярната публика заслуважават поне адекватно администиране и безопсано провеждане на състезанията ... тук дори и не иде реч за за популаризиране на спорта или някакъв възход ...

Ъпсурдно е, че този високотехнологичен, изклчително скъп и опасен спорт се админнистрира от някои "висши кадри", чиито приоритети са на ниво дребен хонорар, хотелска стая, банкет и бонус - командировка в Западна Европа. Те може и да са много добронамерени или просто "така да са си знаят", някога всичко това може и да е работило добре, но просто отдавна са извън хомологация!
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот BradurS » Вто Авг 06, 2013 08:31

Не мисля, че трябва да се допуска да има фракция на трасето на планинско. Това не е рали отсечка, а се кара на макс от старта до финала. Би трябвало, то да е максимално обезопасено на необходимите зони и места с гуми, колчета ако щете и бали сено, както е навсякъде, (даже например Узана).
Вярно технично, вярно дълго, вярно любимо на много зрители и пилоти, но заслужава ли си риска и хилядите левове, които изтекоха в канала по един или друг начин за много от пилотите?
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот topsonik » Вто Авг 06, 2013 09:03

След събитията от последните няколко дни Федерацията да вземе да се позамисли за случващото се ! От безхаберие можеше да стане голяма беля ! В събота бях да един не много остър завой имаше маршал който общо взето търсеше сянката под близките дървета :mrgreen: нямаше абсолютно никаква видимост към завоят, дори в третият манш при преминаването на Царя вдигна зеленият флаг въпросният пилот сигурно видя флага ................ ама в огледалата си. Не може поради собствената си немарливост да излагаш на опасност живота на хората това е престъпление.

П.С. Да кажа и нещо положително трасето много ми хареса като конфигурация. Пещера заслужава това състезание но не с тази организация и най-вече с тези длъжностни лица
"Даваме газ, подобряваме времената, но все пак турбината си казва думата" Димитър Илиев
Аватар
topsonik
 
Мнения: 67
Регистриран на: Вто Апр 22, 2008 08:24
Местоположение: Шумен /София
Име: Костадин Костов

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот ispo » Вто Авг 06, 2013 19:56

Наистина след това състезание, нещата трябва да се вземат изключително на сериозно, защото станахме свидетели на жестоки инциденти само за 2 дни. И на истина ако не беше Бог, не знам какво друго щеше да помогне на много хора. Моето мнение, както и на много други е да се обучи екип от около 25 човека, които да вършат работа на планинско и писта,а това потръгне дай боже и на рали. Защото от както ходя на състезания винаги е имало по няколко маршала, които не са наясно колко е отговорна тяхната точна преценка в точния момент и такива които наистина са наясно със спорта и правилата. Защо си играем с дявола и чакаме да стане някой сериозен инцидент !?
Плевен Рейсинг Тим: http://plevenrt.blogspot.com/
Плевен Рейсинг Тим (Фейсбук): https://www.facebook.com/PlevenRacing?fref=ts
Аватар
ispo
 
Мнения: 281
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 19:19
Местоположение: Pleven
Име: Искрен Пондев

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот STESICO » Вто Авг 06, 2013 21:06

:!: Здравей те , при нас на Българка са 20 маршала , на Твърдица тази година 29 , а на Сливен около 55 още се уточняват . Всички задължително преминават ИНСТРУКТАЖ преди състезанието :!: въпреки че вече са участвали минали години . Стараем се с всяко ново състезание тези хора да навлизат все повече в естеството на спорта и безопасността на публика и екипажи .
STESICO
 
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 23:00
Местоположение: СЛИВЕН
Име: Стефан Стоянов

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот mcvd » Вто Авг 06, 2013 21:26

Кога ще има наказани за тези издънки? Кога ще поемат вината великите организатори на тия надпревари? Трябва ли да се трошат коли за хиляди левове и недайсе боже жертви заради тези хора? :!: :!: :!:
mcvd
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 19:28
Местоположение: sevlievo
Име: Marin Dimitrov

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот Nil SaTiS » Вто Авг 06, 2013 21:38

Момчета, работата на маршалите е изключително отговорна, но и организаторите трябва да го проумеят това и да се отнасят към маршалите отговорно.
След като "организаторите" ни умориха от глад и жажда по трасето на България 2009 (сандвичите и минералната вода за нас бяха зарязани в някакъв хангар в жегата да се вкиснат), предполагам, че доста хора са се отказали да маршалстват. На България 2010 след превъзходно проведения курс за маршали от Илиеви в НСА нещата бяха по-нормални, но оттам нататък не съм имал възможност нито да маршалствам, нито да съдийствам и съм загубил поглед върху ситуацията. Но е истина, че след последните излагации е време да се сложи край на явлението "безхаберник с маршалска жилетка" край нашите състезателни трасета.

На курса за маршали преди WRC 2010 имаше доста хора, така че не е като да няма маршали налични. Въпросът е, че както има правоспособни съдии с карти, така трябва да има регистър и регистрационни карти и за правоспособните обучени маршали, като всички откликнали получават подобаващо отношение от организаторите за отговорността, която носят за сигурността по специалните етапи. 1/10 от средствата отделяни за кьор-банкет да бъдат заделени за хонорари на маршалите, подбирани от регистрираните в рали-пула и преатестирани периодично - има си начини за това и дистанционно, и нещата ще са различни.

След тези неразбории по ралита и планински напоследък се замислям да се върна край трасето за Сливен, Стари столици и Албена.
Тел. ми за контакт е 0888 100418, e-mail: [email protected], Ивайло Цонев. Подвизавах се едно време като тим-мениджър на СТС Моторспорт Габрово.

Респект на всички за усилията да спасим спорта в България!
Nil SaTiS... nisi optimum!
Nil SaTiS
 
Мнения: 117
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 15:48
Местоположение: вече Варна
Име: Ивайло Цонев

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот ivozet » Сря Авг 07, 2013 11:34

Ще се публикува ли видеото на Шампионското качване? :)
Изображение
Аватар
ivozet
 
Мнения: 773
Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 10:27
Местоположение: SOF
Име: Иво Асенов

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот школата » Сря Авг 07, 2013 12:21

След като "организаторите" ни умориха от глад и жажда по трасето на България 2009 (сандвичите и минералната вода за нас бяха зарязани в някакъв хангар в жегата да се вкиснат), предполагам, че доста хора са се отказали да маршалстват.

На курса за маршали преди WRC 2010 имаше доста хора, така че не е като да няма маршали налични.


Ивайло искам само да те поправя и да ти припомня, че за WRC 2010 год. лично аз идвах няколко пъти в Габрово и Севлиево за да провеждам обучението на 40 бр.маршали.Лично аз предварително им раздадох бензина с който трябваше да пътуват за ралито.Още с пристигането безплатно бяха настанени в първокласни хотели / не в хижи и бараки/ предварително им раздадох раници със емблемата на ралито и свирки с които да съобщават когато идва състезателната кола и командировъчните на стойност 100 лв. за един човек.Хората си свършиха много добре работата и за разлика от 2009 год. за което ти спомена нямаше недоволни всред тях, защото маршалите си получиха всичко което предварително им бях обещал.При набирането на маршалите срещнах голяма трудност защото разочарованието от 2009 год. беше още много голямо.А що се отнася за картотекирането на маршали ти си много прав.За WRC 2010 год. подготвих от цялата страна 430 броя маршали,които всички бяха картотекирани, но БФАС НЕ ПРОЯВИ НИКАКЪВ ИНТЕРЕС КЪМ ТЯХ ,поради какви причини на мен не ми е известно.
Rally School Pavel Jekov
Аватар
школата
 
Мнения: 171
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 12:55
Местоположение: СОФИЯ
Име: RALLY SCHOOL PAVEL JEKOV

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта

cron