Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот anhrimik » Пон Авг 05, 2013 10:42

Поздравления за майсторството на Стайков!
Браво и на всички останали, няма да ги изреждам...всички заслужават!

Наистина ако някой може да сподели информация по техническите параметри на автомобилите в шампионата (не само в челото) ще е хубаво да го направи. Не за да се подклажда вражда и дразнене между феновете, а защото тези момчета заслужават да останат подобаващо в историята на спорта и да се знаят фактите!
anhrimik
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 19:38
Местоположение: Велико Търново
Име: Ангел Миков

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот golf_1 » Пон Авг 05, 2013 10:52

Rally_fen_bg написа:Честито на Пламен Стайков ,едно голямо браво и на Любо Каменов ,че съомяха да направят колата и да даде много добро време 2рия Манш!
Тези момчета заслужават да са шампиони ,целият сезон ни радваха с тяхното сърцато каране и желание за победа!
Рекорда на Пещера беше от 11 години а сега в рамките на 2дена падна 4пъти и то забележете с близо 9 сек.Amazing! :lol: Дори вече забраих на кой беше Стария рекорд! :lol: :mrgreen: :lol:
Мойте поЗдравлея и за Гишата и за Христо -следваща година ще е интерсно при тези Момчета!
А Панчугов си плаче за Нова кола и яко спонсории-Уникален! :roll:
Браво и на всеки качил се до финала днес,че явно беше тежко!

И аз това щях да напиша.... :D Страхотни минавания на Параклиса на повечето пилоти...Не разбрах какво става с тая фиеста на Крум, данеби да имаше някъв проблем,или си я пази,та някой от колите с предно минаваха по бързо на Параклиса...Изкарахме 2 чудесни дни в Пещера, единсвения лош момент бе удара на Парашкевов, изведнъж се оказа че няма червен флаг на поста, после линейката ми се стори се едно идва гъсеница,не дай си боже да му имаше нещо по сериозно на човечеца,не трябва да има компромис с тея работи,за пътна помощ също няма да споменавам..... :D
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот trouble » Пон Авг 05, 2013 11:10

http://www.youtube.com/watch?v=r3L-kqhPnp0

Ангелов среща Астрата...Поне някой да го беше предупредил няколко завоя по напред...
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот sparco2000 » Пон Авг 05, 2013 11:14

Ударът на Миро Ангелов на планинско Пещера 2013.Tой Кондев 1-во се е блъснал и после Ангелов срещу него.

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... 3L-kqhPnp0
Прикачени файлове
933921_632830286740961_593605609_n.jpg
Аватар
sparco2000
 
Мнения: 327
Регистриран на: Сря Юни 19, 2013 19:46
Местоположение: Варна
Име: Димитър Росенов

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот Мартин Сурилов » Пон Авг 05, 2013 11:22

Добре, че не стана нещо по-сериозно при всичките тия катастрофи. При катастрофата на Парашкевов организаторите действаха все едно някой го е ухапал кърлеж - "линейката", която дойде в първия момент, беше някаква малка количка със стикер на вратата, който явно я превръщаше в линейка. Не знам, в багажника ли, къде мислеха да го метнат момчето?! Червен флаг на поста нямаше и ако изгледате удара на Миро Ангелов, и си представите същото да беше се случило, докато десетки хора се бяха скупчили около субаруто на Парашкевов, можете да си представите последствията. Организаторите се бяха подготвили...., но явно за състезание без инциденти...
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот GT 51 » Пон Авг 05, 2013 13:48

Ей, сега да не вземете да започнете да се наказвате.... :idea: :shock:
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот GT 51 » Пон Авг 05, 2013 13:52

На 0.10 от клипа ми се вижда как Кондев ако не се лъжа ( с екипировката вляво) май се опитва да предупреди колегата си ....или аз си внушавам... :shock:
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот golf_1 » Пон Авг 05, 2013 13:53

Сега като се загледах в клипа на Миро Ангелов ми се вижда едно червено Поло с отворен капак завой по надолу, на което май е подпрян червения флаг и една метла,интересно маршала тапи в ушите ли е имал,не вярвам да не е чул удара на Кондев завой по нагоре....
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот QUATRO » Пон Авг 05, 2013 14:22

Наистина е Чудо ,че двата дни минаха без жертви ...

http://www.bgnrc.info/planinsko/analizi ... D0%B0.html
QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот Иван Шопов » Пон Авг 05, 2013 14:29

Да добавя и аз "моите 20 стотинки".

В събота пристигнах малко след удара на Пунтото и Астрата. Бях с нагласата, че съм изпуснал половината тренировка и ще видя единствено приятелите си на финала. Е, в паузата от час и половина успях да се настяна на избран от мен завой, обкръжен от приятели и колеги, да обсъдим състезанието, да си припомним минали такива и т.н. и т.н. Ще спомена само факта, че на този завой никога, ама НИКОГА не е имало свободни места дори и за малко дете по време на тренировки и състезание. Е, сега се намърдахме цели 5 "неочаквани гости" и имаше достатъчно място за още 20.
За тези, които не са наясно ще кажа, че тази дълга пауза беше заради липсата на автомобилна "пътна помощ", която по подразбиране е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ОСИГУРЕНА от организатора. Всички извадихме късмет, че Ерменко имаше и даде своят такъв автомобил за да продължи състезанието.

На същият този завой (S-ката преди финала) имаше и така нареченият "маршал" - младо момиче, седящо на столче около 3-4 м. навътре в гората, което виждаше единствено профучаващ покрай нея автомобил, но не и предишният и следващият завои. По време на втория тренировъчен манш Ситроен Саксо точно пред нас не успя да включи следваща предавка, издумка, продължи по инерция и спря НЕПОСРЕДСТВЕНО след следващия завой. Тези, които познават трасето знаят, че в него се влиза с поне 80-90 км/ч. "Маршалът" хвана станцията в ръка и застана чинно до пътя без да направи повече каквото и да било. Е, при повторното задаване на въпроса "Моме, имаш ли флагове?" измънка "Имам" и услужливо и беше подаден флаг, който естествено стоеше в "съдийския пост" навътре в гората. Под нашите наставления вдигна нерешително флага и го държа така за да предупреди идващият Стефан Стефанов, че вероятно има аварирал автомобил зад завоя. Как и защо аз трябва да обяснявам на "маршал", че е в пъти по-добре на ТРЕНИРОВКАТА е в пъти по-добре ЕДИН ПИЛОТ да загуби 3-4 секунди, отколкото да СЕ ПОВТОРИ случката с Мирослав Ангелов и Димитър Кондев? Защо трябва бивши и настоящи пилоти да дават акъл на маршалите как да си вършат работата?! Ако ни няма нас там и не сме достатъчно настоятелни какво ще се случи? Сигурен съм, че и по остаалите постове е било същото!

В неделя бях с нагласата, че ще пристигна в 10.30ч веднага след края на 1 състезателен манш и ще гледаме само втория. В 10.25 бях там за да науча, че за огромно мое съжалениее моят колега и приятел Христо Парашкевов се е ударил. Не искам да Ви описвам "разваления телефон", от който чух от "болки в главата" до "гръбначия стълб е засегнат"! Да не дава Господ никой от приятелите и роднините на катастрофирал пилот да слушат подобна "достоверна информация"! По-късно в телефонен разговор бях успокоен от Ицето, че нещата изобщо не са толкова зле и Слава Богу!

Та... Линейката идва на 13-тата минута!!! Ще спомена, че в европейските планински състезания това време е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО сведено до 5 минути!!! Не искам и да мисля къде щеше да е Ицо сега ако не дай си Боже "разваления телефон" беше верен! Проблема идва от това, че има едновременно 5 автомобила в трасето и благодарение на чудесната организация и комуникация между организатор, "отговорни лица" и маршали никой не знае кой и къде се намира, камо ли да бъде спрян с червен флаг, какъвто естествено по постовете вероятно няма.
Кат оспоменах "маршали" ще допълня, че девойката-маршал от тренировките отново ИЗГЛЕДА СЪСТЕЗАНИЕТО НА 3-4 МЕТРА НАВЪТРЕ В ГОРАТА И В СРЕДАТА НА ЗАВОЯ!
В 13ч. си тръгнах отвратен преди първият състезателен манш да е завършил.

Няма да Ви занимавам с мнението на колеги, длъжностни лица, публика и прочее. Ще спомена само, че и в двата дни съвсем спокойно отивахме в разгара на състезанието и на площада паркирахме 4 мотора на избрано от нас място и на сянка!
Преди няколко години за да стигне човек до чешмичката на финала се буташе и чакаше на опашка. Сега и камък да хвърля нагоре на същата полянка вероятно ще падне на земята или в най-лошия случай ще удари кемпера на Илия. Нека пак някой ми каже, че имало публика и интерес!

ЕТО ТУК Страшо дори е оградил маршала, който не прави абсолютно нищо за да предупреди Миро за авариралият автомобил пред него! Няма как УДАР НА ПО-МАЛКО ОТ 150 МЕТРА ДА НЕ Е БИЛ ЧУТ И ОТЧЕТЕН! Аман от подобна безхаберност и некомпетентност!

Подобна гавра със състезатели, отбори и публика НЕ ЗАСЛУЖАВА ДА БЪДЕ ПОСЕЩАВАНА ,поне според мен! Вероятно трябва да починат няколко човека за да проумеят едни и същи хора, че организирането на автомобилно състезание не е еднакво с това по федербал!

Относно карането на колегите няма да коментирам - повечето беше казано вече и искрено съжалявам, че подобно себераздаване, талант и хъс биват поругавани и опорочени с лека ръка!

Който както иска да разбира мнението ми - изчаках достатъчно за да не излезе, че отново "се заяждам с някого". Писна ми от това бездушие и безхаберство и аз лично не мисля повече да посещавам това състезание преди то да бъде приведено в ред!
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот sparco2000 » Пон Авг 05, 2013 14:31

Ето на снимката се вижда
Прикачени файлове
2013-PES-TRen-Miro-Crash-00.jpg
2013-PES-TRen-Miro-Crash-00.jpg (64.46 KiB) Прегледано 10601 пъти
Аватар
sparco2000
 
Мнения: 327
Регистриран на: Сря Юни 19, 2013 19:46
Местоположение: Варна
Име: Димитър Росенов

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот QUATRO » Пон Авг 05, 2013 15:13

Иван Шопов написа:
ЕТО ТУК Страшо дори е оградил маршала, който не прави абсолютно нищо за да предупреди Миро за авариралият автомобил пред него! Няма как УДАР НА ПО-МАЛКО ОТ 150 МЕТРА ДА НЕ Е БИЛ ЧУТ И ОТЧЕТЕН! Аман от подобна безхаберност и некомпетентност!

Подобна гавра със състезатели, отбори и публика НЕ ЗАСЛУЖАВА ДА БЪДЕ ПОСЕЩАВАНА ,поне според мен! Вероятно трябва да починат няколко човека за да проумеят едни и същи хора, че организирането на автомобилно състезание не е еднакво с това по федербал!




Ванка ,не става братле - не става, да ги събират, от кол и въже ,и хоп на трасетата /само и само да отчетат дейност ,и да има състезание / ... На трасета ,на който зависят човешки животи !!! Та те не знаят за какво са там поставени - не са чели НИКОГА правилник, за провеждане ,на такова мероприятие - те сами не знаят къде, да застанат за де се опазят от инцидент ,камо ли да пазят пилоти и публиката .
Нали щяха да дават път на младите ....
Не може маршал да е маршал и съдия да е съдия с едно състезание в годината !!! Трябва им опит на тези хора .
Да ги съберат - да ги обучат - да ги викат на всяка една надпревара - да трупат опит - дори да ги глобяват за неадекватно решение - да са едни и същи ,за да се знае ,кой е виновния и, да се наказват . Толкова ли е трудно или е прекалено скъпо може би :D .
QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот GT 51 » Пон Авг 05, 2013 15:21

И е трудно, и е скъпо.....ама най-важното е , че на никой не му се занимава да прави каквото и да било в тази насока...Всички предложения в това отношение, за съдий, маршали , сигналисти,за провеждане на курсове, семинари, практика...витае в облаците....е как после да му се занимава на човек...знаеш не по-добре от мен...
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот ALSP » Пон Авг 05, 2013 15:24

ФИА не атпуска ли пари за такива неща?
golf_1 написа: трябва да си сромен като Стайков,Славов,Сурилов затова тези момчета имат най много фенове.....
ALSP
 
Мнения: 147
Регистриран на: Пет Юни 15, 2012 17:58
Име: Ивайло Иванов

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот QUATRO » Пон Авг 05, 2013 16:52

QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 40 госта

cron