Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот Иван Шопов » Сря Авг 07, 2013 14:09

326 по отчетни документи.
Може ли да публикуваш картотеката, която си направил?
Аз лично съм чувал поне 3 пъти от теб, че подобен опис на обучените маршали не е правен и не съществува.
Ако го има все пак-нека го видим, тези хора ще бъдат полезни.:)
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот BradurS » Сря Авг 07, 2013 18:32

Е питайте Митьо Полицая. Нали ни събра данните на съдийте на Търново да сме помагали където има нужда...Ами да ама няма пари за нощувки примерно :D
Винаги излиза по-евтино да се направи компромис....Въпросът е заслужава ли си и каква може да бъде цената, която ще платим.
Няма пари - разбираемо е. Навсякъде няма. Но щом поемаме риска, като организатори а използваме съдии от "улицата", нека да си направим труда да ги обучим и обясним какви са им задълженията и отговорностите. За това не се иска пари, а 30-40 минути емоционален монолог !
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот lukaev » Сря Авг 07, 2013 19:21

Здравейте и от мен.Най важното е че няма жертви спрямо ситуацийте.Аз съм от Габрово и преди планинско Узана тази година седмица преди самото състезние бащата на Митко Илиев ни проведе курс за маршали.Имам предвит че преди този курс аз 4-години съм бил съдия без никаква квалификация без да мина и един курс и мисълта ми е че като се слагат маршали по състезанията трябва задалжително да са минали курс някакав да знаят какво да правят в отделни ситуаций,защото се пак е застраше живота на пилота и на публиката.Според мене трябва хората който са на постове да са миналия курсове така ще знаят какво да правят.И може би тази ситоация нямаше да стане с катастрофата.
Аватар
lukaev
 
Мнения: 89
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 20:48
Местоположение: Габрово
Име: Венци Лукаев

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот vassil.oreshkov » Сря Авг 07, 2013 21:15

Улисани в темата за маршалите, важна наистина, пропускате нещо много важно...нещо което и Христо и Панчугов и BradurS отбелязват!!! Това което щеше да убие някого, беше извадената на трасето фракция!!! След първия "рали" състезател участвуващ на планинско-камъни и фракция навсякъде...карай ако искаш на мах и си счупи и колата и не дай боже главата!!! За времена след него-забравете, никой няма шанс...защо ли в Европа най-добрия стартира последен на планинско?!И защо тук си мислите ,че има нещо общо м/у планинско и рали?! Не няма и не трябва да има,по-скоро има общи неща с писта...аз съм от тези дето участвуваха в "раждането" на свободната група Е...уникални коли супер мощни и леки и бързи и атрактивни, но ФИА ги разрешава само и изключително за планинско не и за рали не и за затворен маршрут или писта!!! У нас в БГ всичко се изроди...и тези уникални автомобили участвуват при условия, изключително опасни за тях и пилотите им!!! Планинско със скари и газене в банкети има само тук...и е безотговорно и опасно!!! Има само едно правилно решение и то е: Безусловно спазване на правилниците на ФИА и организиране на състезания съобразно тях, или когато се налагат минорни промени- да се мисли, много да се мисли, най-вече за безопасноста на пилотите!!!

ПС. В правилниците и регламентите и допълненията на ФИА има и мисъл и лош опит и мн др неща и всичко се свежда до няколко прости неща:
1. най-важно безопасност за пилотите
2. атракция за зрителите и популяризиране на спорта=интерес +спонсори
и т.н...
...кому е нужно да откриваме топлата вода...трябва ли някой да пострада ,за да разберем че правим нещата погрешно...докога?!
vassil.oreshkov
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 14, 2008 23:53
Име: Васил Орешков

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот QUATRO » Сря Авг 07, 2013 23:09

Трябва да се направят радикални промени при провеждането на състезания.
Иначе следващия път Господ може и да не е българин!!!!
QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот Мартин Сурилов » Сря Авг 07, 2013 23:15

vassil.oreshkov написа: След първия "рали" състезател участвуващ на планинско-камъни и фракция навсякъде...карай ако искаш на мах и си счупи и колата и не дай боже главата!!! За времена след него-забравете, никой няма шанс...

Да не забравяме обаче, че реда на стартиране в състезанието не се опраделя с жребий, а по постигнати резултати от тренировките. "Рали" състезателят не минаваше първи по трасето в събота, така че явно има шанс за даване на времена и от по-задни позиции.
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот vassil.oreshkov » Сря Авг 07, 2013 23:30

Мартин Сурилов написа:
vassil.oreshkov написа: След първия "рали" състезател участвуващ на планинско-камъни и фракция навсякъде...карай ако искаш на мах и си счупи и колата и не дай боже главата!!! За времена след него-забравете, никой няма шанс...

Да не забравяме обаче, че реда на стартиране в състезанието не се опраделя с жребий, а по постигнати резултати от тренировките. "Рали" състезателят не минаваше първи по трасето в събота, така че явно има шанс за даване на времена и от по-задни позиции.


Аз не забравям нищо, а ти не знаеш....просто правилата в Европа са такива-най добрия на тренировките стартира последен ...говорим за планинско...и газене извън трасето няма, няма скари, няма греене на гуми, няма биоетанол...правила просто!!! и ти би ли вадил фракция за тези след тебе?!...честно ли ще е?! и за къф вид състезание говорим?! иди в Европа и гази-няма ти се получи...и ще си някъде дето не ти се иска да бъдеш...та така за "резултатите от тренировките"...планинско не рали!!! И е супер погрешно да искаме с една и съща кола да караме във всички дисциплини...няма и не трябва да се получава...както и един и същ стил на каране да е печеливш във тях...те са много различни дисциплините...и такива ми ти работи Мартине.... :D
Последна промяна vassil.oreshkov на Сря Авг 07, 2013 23:41, променена общо 1 път
vassil.oreshkov
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 14, 2008 23:53
Име: Васил Орешков

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот ALSP » Сря Авг 07, 2013 23:37

vassil.oreshkov написа:...

Има ли шанс в България да се организира състезание по европейските правила на "Берг Къп" с формулите с прототипите и тн. ?
golf_1 написа: трябва да си сромен като Стайков,Славов,Сурилов затова тези момчета имат най много фенове.....
ALSP
 
Мнения: 147
Регистриран на: Пет Юни 15, 2012 17:58
Име: Ивайло Иванов

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот vassil.oreshkov » Сря Авг 07, 2013 23:50

ALSP написа:
vassil.oreshkov написа:...

Има ли шанс в България да се организира състезание по европейските правила на "Берг Къп" с формулите с прототипите и тн. ?


Ми на този етап не...питали са ме дали у нас имаме трасета за тях/формулите и прототипите/ и кви са ни условията...казах,че тук не става...правилника е БГ и трасетата са БГ...ше почакаме...а и на мене много ми се иска да видите и чуете писъка на Формулите на старта...няма такова усещане...ма не сме готови...за съжаление...те нямат скари...нито чохли...нито рали автомобили и не газят...те карат планинско само...имат линейки и пожарни и двойни манитнели...и маршали на видима връзка и даже с флагове...и правилници и регламенти ...ние имаме БФАС
vassil.oreshkov
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 14, 2008 23:53
Име: Васил Орешков

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот ALSP » Чет Авг 08, 2013 00:08

Трасета имаме :wink:
Организация няма ме. Тоест няма кой да се наеме да го направи.
Как смяташ че фиятаджиете няма да посрещнат подобаващо Пайлер а пък шпиц командата Едлингер, Габат да докара някай форд и Бачкатора да подивеее, идват наред нашите не се сещам кой няма да се фърли като за последно да кара.
Обслужващия персонал ами споменах ти три клуба + WV и на Ники феновете отиваме на солидна бройка фенове готови да се обучат и ще има и резерви.
golf_1 написа: трябва да си сромен като Стайков,Славов,Сурилов затова тези момчета имат най много фенове.....
ALSP
 
Мнения: 147
Регистриран на: Пет Юни 15, 2012 17:58
Име: Ивайло Иванов

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот golf_1 » Чет Авг 08, 2013 00:14

vassil.oreshkov написа:Улисани в темата за маршалите, важна наистина, пропускате нещо много важно...нещо което и Христо и Панчугов и BradurS отбелязват!!! Това което щеше да убие някого, беше извадената на трасето фракция!!! След първия "рали" състезател участвуващ на планинско-камъни и фракция навсякъде...карай ако искаш на мах и си счупи и колата и не дай боже главата!!! За времена след него-забравете, никой няма шанс...защо ли в Европа най-добрия стартира последен на планинско?!И защо тук си мислите ,че има нещо общо м/у планинско и рали?! Не няма и не трябва да има,по-скоро има общи неща с писта...аз съм от тези дето участвуваха в "раждането" на свободната група Е...уникални коли супер мощни и леки и бързи и атрактивни, но ФИА ги разрешава само и изключително за планинско не и за рали не и за затворен маршрут или писта!!! У нас в БГ всичко се изроди...и тези уникални автомобили участвуват при условия, изключително опасни за тях и пилотите им!!! Планинско със скари и газене в банкети има само тук...и е безотговорно и опасно!!! Има само едно правилно решение и то е: Безусловно спазване на правилниците на ФИА и организиране на състезания съобразно тях, или когато се налагат минорни промени- да се мисли, много да се мисли, най-вече за безопасноста на пилотите!!!

ПС. В правилниците и регламентите и допълненията на ФИА има и мисъл и лош опит и мн др неща и всичко се свежда до няколко прости неща:
1. най-важно безопасност за пилотите
2. атракция за зрителите и популяризиране на спорта=интерес +спонсори
и т.н...
...кому е нужно да откриваме топлата вода...трябва ли някой да пострада ,за да разберем че правим нещата погрешно...докога?!

Вашата Астра на планинско Валери Великов защо минаваше вътре в пръста на милиметри от колчето и вдигаше пушилка за осталите,а не заобикале отстрани,май забравяш и ти как сте се борили за по добро време с сечене...Много лошо иронизираш номер 13 един достоен пилот,който накара хората да се хващат за главите и да не вярвят как може да се мине по този зверски начин,без карбон,без 750кс и чудни кутии, човека ви го показва как става като караш на макс....Да не стане да обградят всичко с колчета и пак да има бой,както Гьошев ви показа с Евото..Как Любен минаваше по същия начин след Стайков(който явно и ти много харесваш),как сивото саксо и то,как жълтата лада и тя минаваше от там на пълна гас,всеки си знае възможностите на колата приятел и си кара.Недей да приписваш катастрофата сега на "рали пилоти", недей да забрявяш че стават и пилотски грешки,когато не си карал редовно,когато още от предния завой си колеблив,а ако е влязъл прекалено пренавит примерно,няма как нали, това видях аз,ти пак си чул,както винаги става,но сега ще насаждаме "рали пилоти" виновни за всичко...И последен да го пуснат пак ще ви опука,и пак хората на него ще се радват,защото им се гледа влизане в завой,не даване на гас по правите и мерене на коне господин инжинер...И като знаеш че трасетата ни не са с широки завой като по някой човешки държави,защо стана оснавател на тази група с атрактивни автомобили,който дават времена колкото обикновени "рали" коли с леко каращи състезатели,и това с фракцията го има от както Стайков кара нали,до тогава е нямало.....Просто понягога се чудя как може да има такива хора,който вместо да честитят титлата изкарана с каране,обвиняват някой,сега за всяка катастрофа номер 13 ще е виновен....Зяпал съм клипчета от едно време в какви условия са карали като вашия автомобил,явно тогава са били рали състезатели с ауди s1, и не са усещали фракцията..Сега се сетих на Узана затова ви наказа рекорда,защото мина на пряко през гората,както го правят "рали" пилотите....Където няма прави,има фракция..... :D
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот Мартин Сурилов » Чет Авг 08, 2013 00:23

vassil.oreshkov написа:Аз не забравям нищо, а ти не знаеш....просто правилата в Европа са такива-най добрия на тренировките стартира последен ...говорим за планинско...и газене извън трасето няма, няма скари, няма греене на гуми, няма биоетанол...правила просто!!! и ти би ли вадил фракция за тези след тебе?!...честно ли ще е?! и за къф вид състезание говорим?! иди в Европа и гази-няма ти се получи...и ще си някъде дето не ти се иска да бъдеш...та така за "резултатите от тренировките"...планинско не рали!!! И е супер погрешно да искаме с една и съща кола да караме във всички дисциплини...няма и не трябва да се получава...както и един и същ стил на каране да е печеливш във тях...те са много различни дисциплините...и такива ми ти работи Мартине.... :D

Говорим за игра по правилата - българските правила, които не ние пилотите сме измислили и с повечето от които ,повечето от нас също не са съгласни, но ги спазваме. Тук победителя от тренировките стартира първи на състезанието и не е редно да го обвиняваме за това. Преди години и тук бяха забранени скарите и колите бяха без скари. Сега са позволени - колите са със скари. Греенето на гуми не е забранено. Преди време само някои имаха чохли - сега имат и други. Биоетанолът е позволен на планинско - в България не се предлага и пилотите, които искат да го използват са принудени да търсят начин да си го внасят сами. За ваденето на фракция ми омръзна и на мен да говоря - има трасе, на места то позволява влизане вътре в завоя, на други - не. При положение, че на мястото, където може да се сече няма нито мантинела, нито модерните напоследък колчета, нито гуми, нито каквото и да било, естествено, че който иска ще сече. Какъв е другия вариант - същият завой да си стои открит, с възможност да се влезе вътре, но всеки пилот преди старта да обещае или може би да се зъкълне, или не знам как си го представяте, че няма да влиза вътре, така ли? Фракцията никой не я вади за някого - тя просто си излиза там, където организаторът го е допуснал. Пилотът, който знае най-бързия начин да премине през даден завой, не е виновен. Няма нужда да ходя в Европа за да газя или да не газя. За стилове на каране не ми се говори.
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот Л. Мечков » Чет Авг 08, 2013 01:06

Понеже пак за този ужасен биоетанол, който лично аз го използвам като алтернативно и евтино гориво, даващо повече мощност, по-малко топлина и най-вече ЕКОЛОГИЧНО ЧИСТО :lol: Не съм съгасен всяка година да мрънкаме под сурдинка - "биоетанола тва, биоетанола онова..." Какво му е на биоетанола ? Първо е ЕКОЛОГИЧЕН заместител на горивата от 5-7-10 евра за литър, които са силно токсични, второ са безбожно скъпи, има и трето, има и четвърто, но не ми се влиза в детайли....
Това е нискобюджетно гориво, което при правилна експлоатация ни пази двигателите, ни дава мъъъничко преднина с по-малко средства и не на последно място за мен това, че не ме трови също е от много голямо значение, кое не му е по правилата ? Продава се по бензиностанциите в европа, въпрос на време е да се продава и тук! Само се дъвче този биоетанол, писна ми всяка година някой да мрънка за нещо, което съм направил по правилата и всяка година да трябва да се променям..... То не беше Х4, то не беше Емакс, то не беше пак Х4, то сега пък разрешено, ама ще го спрем биоетанола....Не бяха групи, не бяха класове, килограми.... Излезне някоя нова кола - хайде клас по нейната мярка....ЕЕЕеее, ама то всичко се обърна на опъки, сега нормално гориво, което е много по-масово от ЕТС и тн... състезателни горива да го забраним! А то си е с хомологация за ежедневна употреба..... Писна ми да давам пари за мапове, писна ми постоянно да си преправям колата, само защото някой иска да си нагоди правилниците според аршина си! Утре някой с многото пара в джоба, не негова естествено, а от някой заблуден спонсор..., Та този някой ще реши, че ще забрани и с бензин от бензиностанцията да се кара, защото просто така може да удуши още и някой друг конкурент без кинти в джоба за модерно гориво на цената на скъп парфюм.....
Виждам накъде отиват нещата, откровенно ми писна всеки да си тегли чергата към него си, а да обвинява само и единствено федерация, организатори и който му падне!

И да си напиша аз дежурното - чувайте си го този кралски ОУПЪН КЛАС ! С картонените еднодневки по 50 000 коня и половин тон, просто ни оставете и ние тъпаците да си покараме нормалните колички по състезанията....... Поне на планинското не пречим на никой, тоест пречим, горивото ни е дертът на спорта....


Докато тази федерация се съобразява с всеки, който се разпищи, а това сме само и единствено ние пилотите и нашите антуражи - татковци, майки, свекърви, свекъри и всякакви близки и неблизки...... Няма да работи нормално, няма как да стане, тя е уродлива, защото ние си я отглеждаме такава! Когато ни е кеф сме по ФИА, когато на някой от големците не му е кеф сме по БДС!
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот BradurS » Чет Авг 08, 2013 08:50

Ние си лаем тука ама какво ?
Нека обобщим:
- Кой ще понесе отговорност за създалата се ситуация ?
- Кое отговорно лице ще излезе с изявление да коментира/да се защити?
- Какви ще са мерките, които ще се вземат, за да се подобрят нещата ?

Незная незная...някой ще каже лесно е пред клавиатурата...сигурно е така. Организатор на състезание никога не съм бил. Но толкова ли е трудно да се обучат съдии, даже и от пътя ? Както казах по-горе не изисква много усилия нито ПАРИ !
Толкова ли е трудно БФАС като оглежда трасето да каже - тук тук тук гуми , тук колчета, да ще е малко трудно трасето е дълго ама нали това им е работата. Не мисля, че и това изисква кой знае какви средства а само желание.
Ако бяха спазени тези две простички неща, може би темата щеше да е с 3 страници по-малка, и някои хора щяха да подадат заявки за Бузлуджа....
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Планинско Пещера 3-4 Август 2013, Нац.ш-т VIII кръг

Мнениеот rafa90 » Чет Авг 08, 2013 10:14

Искам да изкажа възмущението си от коментарите на Васил Орешков, как е възможно някой да критикува даден пилот, че изкарвал много фракция и това било опасно за останалите. Абе ейййй вие нормални ли сте бе , глупави ли сте, малоумни ли сте ? Има организатор, рейс директор това са длъжностни лица на БФАС овластени да решават къде да поставят колчета и съответно го правят.
Имам няколко риторични въпроса към теб, ако неможеш не ми отговаряй напълно ще ти вляза в положение.
Фракцията като неодушевен предмет как прави разлика, дали я вади автомобил от клас Н2, Н3, Н4, Х1, Х2, Х3, Х4, А6, Е-Макс ?!?!
Нетолкова далечната 2012г. се проведе IRC MABANOL SLIVEN. Малко преди старта беше разпоредено някои пилоти да стартират последни. Така и стана. Един от тия пилоти не беше в челните места и близко до " топ " пилотите( това е в кавички, ако не разбираш ) . ДО ПРЕДИ ДА ОТПАДНЕ БЕШЕ С ПЪРВИ ВРЕМЕНА, КАРАЙКИ ПО ФРАКЦИЯТА НЕ НА ЕДИН, НЕ НА ДВА ЕКИПАЖА, А НА МНОГО . Ако можеш лекичко само да си представиш SS Стара река и пак да си говорим за фракция и всички глупости, които ти изписа в предните си постове( дори ще вметна, че водещи екипажи за втория състезателен ден поискаха отмяна на отсечката, ЗАЩОТО ВИДИШ ЛИ, БИЛО ИМАЛО МНОГО ФРАКЦИЯ И СПЕЦИАЛНО ЗА ТЯХ БЕШЕ СЪЗАДАДЕМА ГРУПА, КОЯТО МЕТЕ ) . Хораа, защо трябва да се случи инцидент ( Парашкевов ) , за да възродите вашата омраза към определени хора??? Защо парадирате с нечие нещастие ?? и почвате да хулите и говорите на изуст ?? Смешно е, плачевно е , трагично е , жалко е ....
Утрото е по - мъдро от вечерта !
Аватар
rafa90
 
Мнения: 164
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 23:23
Местоположение: Сливен
Име: Георги Димитров

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron