Планинско "Благоевград" 20-21.04.2013г.

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско "Благоевград" 20-21.04.2013г.

Мнениеот trouble » Нед Апр 21, 2013 22:26

nikkeibg написа:Краси, сигурен ли си че така се дават точките в планинският шампионат? Някакви бонуси нямаше ли за отделните маншове? Търся този правилник за генералното ама за сега ударих на камък.


Ами така е било досега, пък за бонуси за маншовете не съм чувал и мисля, че няма...
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Планинско "Благоевград" 20-21.04.2013г.

Мнениеот trouble » Нед Апр 21, 2013 22:33

Разгледах за да бъде всичко ясно, защото знам, че ще направиш класиране и трябва да е абсолютно реално :) Та в специалния правилник за Планинско пише, че точкуването (чл.22.2) е според Наредбата на БФАС за 2013. Намирам я нея и в нея пише (чл.48), че се дават 25, 18, 15 и т.нат. точки за всички дисциплини, а в чл.46 е пояснено, че бонусите се отнасят само за рали. Така, че считам, че образното класиране по-горе е напълно вярно :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Планинско "Благоевград" 20-21.04.2013г.

Мнениеот nikkeibg » Нед Апр 21, 2013 22:54

Благодаря за бързият отговор. Скоро ще се задействам с класирането :)
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Планинско "Благоевград" 20-21.04.2013г.

Мнениеот GT 51 » Нед Апр 21, 2013 23:47

Интересно състезание,

https://docs.google.com/spreadsheet/pub ... yd0E&gid=3

Бях на скалата днес и много коментирахме казуса с Илия , и създалата се ситуация около качването му в тртия манш на тренировките с колата на Ники Минков.Поразрових се в Наредбата за Планинското за 2013 г. и реално се оказва , че всичко зависи от Рейс Директора и Спортните комисари.Чл.15 от правилника описва тренировките,а в подточките ясно е описано какво се случва в дадени ситуаций, визирам :
Чл.15.1
Чл.15.4
Чл.15.5
Чл.15.6
Оттук следва , че Рейс Директора , или Организатора заедно с длъжностните лица, могат да преценяват всяка ситуация и да взимат евентуални решения, по тяхна преценка.В това няма нищо лошо.На всяко състезание има различни казуси, с различни пилоти.По интересното е Тълкуването на Правилника, а то е описано в :
Чл.13.1
Чл.13.2
Историята помни много подобни случай на отдаване на коли на колеги, да запишат някакво време, макар и последно, да се качат до финала, и да могат после да отстранят проблемите си, за да могат на състезанието да стартират със собствените си коли.Ние като фенове можем да коментираме каквото си пожелаем, можем да говорим каквото си искаме, но тежката дума е на Организатора и Спортните комисари-те затова са там.Дали са взели правилно или неправилно решение, времето ще покаже.Днес много пилоти ми направиха добро впечатление с чистото си каране , подготвени автомобили и резултата от многото зимни тренировки.Желая успех на всички и много безаварийни.Аз днес останах доволен от видяното.Поздрави 8)
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Планинско "Благоевград" 20-21.04.2013г.

Мнениеот Л. Мечков » Пон Апр 22, 2013 09:25

Състезанието мина добре, без особени проблеми, важното е, че всички сме живи и здрави. Жоро си направи идеално организацията, аз забележки нямам! НО, имам забележки към времеизмерването- Супер неадекватно! Имам и известни съмнения за някои резултати, мислех да не го споменавам, но и други колеги са отчели маса неточности! Не говоря за тенденциозно манипулирани резултати, а за немърливост!

Малко факти:

В стартовия списък ме бяха писали, че не съм стартирал трети манш на тренировките, така, това ме ощети с място по-напред за стартиране, което не ме интересува.... Но ме интересува, ако това се беше случило на състезание и примерно трети манш финиширам и съм със счупен двигател и не ме регистрират ???? Какво правим ? Ще рестартирам манша с колелото ли ?

Пълна дезинформация и слаба комуникация (по скайпа) страшна мания! Е така се времеизмерва! За последните финиширали в трети състезателен манш чакахме да им "изчислят" времената един час, Тихомир Златков си разбра времето пет минути преди награждаването, което беше над един час след финала му ! Ами, ако не го бяха "изчислили" кво правим? Ми той счупи двигател малко преди финали ??? Ето това се питам аз! Що за тъпанарско времеизмерване имаме! С Най-добрата марка, с най-добрата техника, обаче нещо нещата не се получават, оставям на вас да прецените защо! Имаме и колега с онборд, на който времето с това, което му е "изчислено" не съвпада с над 5 секунди! В крайна сметка не това е най-важното за мен, но, ако имах спонсори и искаха от мен резултати, щях да съм още по-възмутен от немърливостта и безхаберието на времеизмервачите ! Да не говорим, че последния манш карах най-добре, най-точно, най-прецизно и най-бързо, а горе получих тенденциозен резултат! Аз не съм олигофрен и си знам къде какво губя и къде печеля! От следващия път с халта в колата и онборд, просто това не е честно към нито един от участниците!
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Планинско "Благоевград" 20-21.04.2013г.

Мнениеот REZINA » Пон Апр 22, 2013 09:38

Ето малко и от нашия Отбор,Ивелин Чапанов Рено Клио Х3 :)

http://www.youtube.com/watch?v=nlH-YyZ4nk4
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: Планинско "Благоевград" 20-21.04.2013г.

Мнениеот Л. Мечков » Пон Апр 22, 2013 09:52

https://www.facebook.com/aleksandar.dim ... hare_reply

Нека покоментираме....
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Планинско "Благоевград" 20-21.04.2013г.

Мнениеот Zero » Пон Апр 22, 2013 11:59

На някой направи ли му впечатление,че някои от Съдии Маршалите стояха на много опасни места а при тях имаше и публика :) ще дам за пример удара на Боби в мантинелата :) https://www.facebook.com/photo.php?v=505722772809260&set=vb.100001146258637&type=2&theater
Последна промяна Zero на Пон Апр 22, 2013 12:32, променена общо 1 път
Аватар
Zero
 
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Яну 30, 2013 12:45
Местоположение: Казанлък, София
Име: Levent Engin

Re: Планинско "Благоевград" 20-21.04.2013г.

Мнениеот emoangeliyn » Пон Апр 22, 2013 12:26

Не че нещо, ама дали има вариант снимките да ги метнете и в snimka.bg примерно и линк към тях.
:D :D :D
Аватар
emoangeliyn
 
Мнения: 197
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 12:00
Местоположение: Белоградчик
Име: Емо Ангелийн

Re: Планинско "Благоевград" 20-21.04.2013г.

Мнениеот madGRaF » Пон Апр 22, 2013 12:36

Катастрофата на Царски:
https://www.youtube.com/watch?v=I62nEnOj9t8
Изображение
Аватар
madGRaF
 
Мнения: 288
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 14:52
Местоположение: Велико Търново
Име: Пламен Илиев

Re: Планинско "Благоевград" 20-21.04.2013г.

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Пон Апр 22, 2013 15:35

Абсолютно подкрепям Любо Мечков за времеизмерването.Още на тренировките не получих горе време на втория манш.На самото състезание втория манш бях спрян с червен флаг заради катастрофа на колата пред мен и бях върнат за нов старт.
В този манш карах по чисто и по без грешки от първия и по моя преценка би трябвало да си подобря времето с 2-3 секунди.За това късо трасе и за опита който имам все пак смея да твърдя че оценката ми е доста точна.На финала с учудване разбрах че съм влошил резултата с 4.2 сек.Може би трябва наистина сверка със собствено засичане.
Иначе самото състезание беше добре организирано и ми хареса.Имаше доста публика по трасето,което е радващо.Събрахме се и доста коли.Дано и в другите планински да е така,макар и оформящи се като регионални шампионати.Съществуват около 25 състезатели за целия шампионат и много регионални участници.Във Варна около 60% от колите бяха от Варна,Добрич и Шумен,а тук нямаше никой от Варна.Сигурен съм че не е от нежелание за участие а от липса на пари.
Относно снимките и аз имам молба някой да ги пусне за хората дето не искаме да се регистрираме във фейсбук.
Влади GT51 ,благодаря за фенската подкрепа. :) :)
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Планинско "Благоевград" 20-21.04.2013г.

Мнениеот Loeb » Пон Апр 22, 2013 17:49

Може ли някой да качи времената от други години.
Аватар
Loeb
 
Мнения: 399
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 16:30
Местоположение: Варна
Име: Тодор Генков

Re: Планинско "Благоевград" 20-21.04.2013г.

Мнениеот trouble » Пон Апр 22, 2013 18:02

Loeb написа:Може ли някой да качи времената от други години.


Тук може да ги намериш за 2012 и 2011:


http://www.bfas.bg/index.php?option=com ... Itemid=118
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Планинско "Благоевград" 20-21.04.2013г.

Мнениеот efco » Вто Апр 23, 2013 00:26

На мен също много ми хареса състезанието, тръгнах си от Благоевград усмихнат и радостен от нашите класирания. Благодаря на организатора че се постара доста с подготовката на трасето, а присъствието на такъв голям стартов списък и многобройната публика са показател за доказано успешни провеждания до сега! Времеизмерването и на мен ми създаде неудобство. Относно казуса Царски искам да споделя моето мнение. Представете си че Царски трябва да запише някакво време от трите задължителни манша което пък е крайно не правилно 3 манша, и вземе автомобила на някой участник който пък не се чувства добре след двата тренировъчни манша, и го удостовери лекара на състезанието че той пък има основателната причина да не стартира и в трите съботни манша !!! Какъв е проблема Илия да се качи с този автомобил не разбирам??? В годините и при нас се е случвало, последно на Българка Стефан Георгиев кара на Кушлев Форда ! Въпроса не само дали искаме да спазваме правилата а дали искаме да има повече участници и повече атрактивни състезания като в Благоевград ? Очаквах да видя в неделя Румен да дойде да си каже мнението на място а не да пълним интернет пространството с интриги и лош имидж с което ни свързват вече. Мисля че колкото и да не му се иска Илия да кара и побеждава това ще е факт , а причините за тяхните дразги са други . Рейс директора и спортните комисари постъпиха правилно иначе очаквах да чуя и другия вариант на сагата че не пускат Илия заради Стайков или Любчо!!! Борбата се решава на трасето и секундите казват кой е победителя а не с пречки да се решават състезанията. Нека да има повече участници, публиката заради тях идва и аплодира !
efco
 
Мнения: 355
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 16:01
Местоположение: Казанльк
Име: Стефан Драганов

Re: Планинско "Благоевград" 20-21.04.2013г.

Мнениеот Katz » Вто Апр 23, 2013 13:41

Благоевград 2010
Прикачени файлове
Blagoevgrad_2010_Race.pdf
(102.98 KiB) 600 пъти
Blagoevgrad_2010_Practice.pdf
(75.9 KiB) 548 пъти
Аватар
Katz
 
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Окт 09, 2005 20:49
Местоположение: Skopje, Macedonia
Име: Владимир Карчицки

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron