Планинско Шипка 25-26 август 2012, Нац.ш-т VII кръг

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско Шипка 25-26 август 2012, Нац.ш-т VII кръг

Мнениеот i.georgiev » Нед Авг 19, 2012 03:33

Виж, и да му обясняваш, ТОЙ никога няма да разбере какво коства на един пилот(или начинаещ като мен - аз себе си не бих нарекъл пилот!), да стартира в едно състезание. Няма да навлизам в подробности от какво съм лишил себе си и семейството си(може би се повтарям), за да си постигна това, което ми е мечта от много години насам. Не съм стартирал по ред причини, които не желая да коментирам. Финансирам се изцяло САМ.
Силно се надявам старта ми да е в Сливен, но вече наистина се замислям дали си струва всички нерви, бачкане и лишения.

Човекът с този типичен наш манталитет и без "първите седем", никога няма да разбере какво коства наема на автомобил, или подготовката на собствен такъв. Той си прави сметка за газта на голфа, слънчогледа, алкохола и пържолите. След това са крясъците и псувните по твой адрес - дали ще минеш по таван, с ръчна, или бавно по траекторията, защото се адаптираш към автомобила си. Дори и да минеш атрактивно - пак ще те нахранят с псувня.
Това ФАКТ и представлява 80% от масата "фенове" по нашите трасета. Прости, ниско-интелигентни индивиди, плюещи по труда на всички. Нагледал съм се достатъчно, а за който това което говоря са глупости, нека заповяда на "дървото" - там спектакълът е пълен.
С това поведение, никога няма да стигнем нивото на "белите страни" и да имаме автомобилен спорт. Затова и пилоти като Златков, със супер уникален автомобил, ще карат навън. Предполагам и други ще го последват...


Това е моето виждане. Отклоних се от темата и съжалявам за което. Надявам се само, всички, които бълват помия, да насочат една част от тази енергия към нещо положително. Тогава може би ще има промяна.

Поздрави и всичко хубаво ;-)
Аватар
i.georgiev
 
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 23:45
Местоположение: София
Име: Иван Георгиев

Re: Планинско Шипка 25-26 август 2012, Нац.ш-т VII кръг

Мнениеот Иван Шопов » Нед Авг 19, 2012 16:44

Бих вметнал само една забележка към мнението ти:
Не намесвай Ники по такъв начин в твоите размисли. Феновете в България са последното нещо, което го е накарало да кара навън и не е коректно по такъв начин да представяш нещата.

Относно "Шипка" - имах желанието да покарам като форлойфер там с Хондю, но се оказа, че "местата са заети". Дори и когато Дани Живков се отказа, обади ми се по телефона и веднага потърсих варианта за "смяна на местата" получих същите аргументи.

Организатора, в случая Ефко не е длъжен да ми угоди - да не ме разберете погрешно и да подскочите пак. Просто споделям пропадането на намеренията ми, поради "лош късмет" вероятно. :)

Въпреки това планирам да бъда там още от петък. Очаквам да видя и нововъведенията за "Шипка".

За всички, които смятат да посетят планинското е ВАЖНО, че по стечение на обстоятелствата при самия монумент има и други мероприятия от типа "Средна възраст - 70+ години". Запазете си места за спане максимално бързо, защото е доста вероятно да Ви се наложи да спите далеч от трасето!
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Планинско Шипка 25-26 август 2012, Нац.ш-т VII кръг

Мнениеот QUATRO » Нед Авг 19, 2012 18:54

ГлеЙте сега ве Ивановцитее - искам да ви кажа ,че Осемдесет процента от ФЕНОВЕТЕ в България и Осемдесет процента от ФЕНОВЕТЕ на Дървото са си повече от интелигентни хора а не индивиди . И съвсем не са прости ......

пп.А вие ако ще карате - Карайте........
QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

Re: Планинско Шипка 25-26 август 2012, Нац.ш-т VII кръг

Мнениеот Иван Шопов » Нед Авг 19, 2012 20:09

Къде ме видя да твърдя обратното?
Ако четеш внимателно и подред, а не по диагонал, в първите редове на предишния ми пост ще намериш именно опровергаването на твърдението, че болшинството от феновете са прости, алкохолици или и двете.
Хайде стига на всяка манджа мерудия без дори да си си направил труда да вникнеш в написаното.
Сори, но ми омръзнаха излишните интриги и слагането под общ знаменател с този или онзи.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Планинско Шипка 25-26 август 2012, Нац.ш-т VII кръг

Мнениеот trouble » Нед Авг 19, 2012 20:30

Не мажете и тая тема...
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Планинско Шипка 25-26 август 2012, Нац.ш-т VII кръг

Мнениеот efco » Нед Авг 19, 2012 21:00

Празниците на Партията на връх Бузлуджа минаха преди две седмици там където може би визира г-н Шопов "Средна възраст - 70+ години" макар че този техен празник се посещава и от достатъчно млади хора ! Ако е маловажен и безинтересен празника по случай 135 годишнината от Шипченската епопея и възстановките на боевете за някой "Българин", то тогава искам да споделя и да уточня , че на 24 август 2012 година вечерта със спектакъл на центъра започват Празниците на долината на тракийските царе по проект "Докоснати от Древността" спечелен от Община Казанлък от ЕС . Мисля че възрастовата група на двете събития едва ли е такава каквато тук се определя и което не приемам и ме подразни!!! Относно спането на отборите и феновете имаме леглова база не заета проверявам редовно! Затова и когато раздавах регламента на пл. Пещера на клубовете, вътре бях сложил книжка с всички хотели и ресторанти на сдружението на хотелиерите в Казанлък , както и програма на "Празниците на тракийските царе" но това отново не се вижда и отчита като улеснение и съдействие за участниците! И ако не пиша тук в форума то е защото не искам да влизам в полемики с никой! Ако Ви е интересно планинско състезание "ШИПКА" заповядайте. А за нововъведенията, очаквам и те да не бъдат забелязани по стар български обичай ! За заявките вече
писах, че са 33 .
efco
 
Мнения: 355
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 16:01
Местоположение: Казанльк
Име: Стефан Драганов

Re: Планинско Шипка 25-26 август 2012, Нац.ш-т VII кръг

Мнениеот QUATRO » Нед Авг 19, 2012 21:31

Адаш - не мога да те разбера ве чоУек - що се занимаваш с глупости . Пусни ни утре заявките и продължавай с организацията , а ние - Прости, ниско-интелигентни индивиди, плюещи по труда на всички - ПАК ще сме там ......

пп.Краси - не забравяй ,че и ти си от хората на Дървото ...... ще те чакаме ......
QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

Re: Планинско Шипка 25-26 август 2012, Нац.ш-т VII кръг

Мнениеот Иван Шопов » Нед Авг 19, 2012 21:36

Много се кефя като ми заговорите на господин, но поне ми е лесно да групирам хората. Ще опитам да направя статистика на 24-ти, а засега приеми извиненията на "един българин", че те засегна толкова дълбоко. :)

Леглова база със сигурност има свободна, въпроса е къде? В "Терез" например няма свободни места от преди повече от седмица. Не виждам какво те дразни обаче подканата към феновете да се ориентират овреме и да заемат всички хубави и удобни стаи, а не остатъците.

И между другото - ако ще правиш нещо хубаво - прави го за добро и за всички, а не за да бъде забелязано. Както казва народа - от сърце!

Край на дискусията ми с теб по въпроса. Ако желаеш - публикувай списъка със заявките.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Планинско Шипка 25-26 август 2012, Нац.ш-т VII кръг

Мнениеот trouble » Нед Авг 19, 2012 22:08

QUATRO написа:...

пп.Краси - не забравяй ,че и ти си от хората на Дървото ...... ще те чакаме ......

Е как :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Планинско Шипка 25-26 август 2012, Нац.ш-т VII кръг

Мнениеот Jari-Matti Latvala » Пон Авг 20, 2012 00:18

Мнениеот i.georgiev » Нед Авг 19, 2012 03:33
Виж, и да му обясняваш, ТОЙ никога няма да разбере какво коства на един пилот(


Няма да разбера и не ме интересува!

След това са крясъците и псувните по твой адрес - дали ще минеш по таван, с ръчна, или бавно по траекторията, защото се адаптираш към автомобила си.


Има разлика как ще минеш,за това как ще реагирам!Ама,ако ми се адаптираш 5 години по време на състезание,както някои са вечно адаптиращи се,няма как да стане да те подкрепяме.Ще си поредния пълнеж в ралито,само за бройка и нищо повече!

Прости, ниско-интелигентни индивиди, плюещи по труда на всички.

Защо да съм прост?Защото ходя да те гледам как вземаш завоите на рали като пускаш мигача ли?Знаеш ли,колко ме интересуват твоите лишения,че си участвал,а?Само ти ли имаш семейство,а?Фенът няма,а?Да,ще си правя сметката за семките,пиенето,яденето и бензина,защото ти ако вземаш 2000 на месец,аз примерно взимам 200!Но въпреки това харесвам рали спорта и където мога,ходя и гледам с кеф.Ходя и гледам,кефя се,но не и на такива като теб,от една страна сметкаджии,от друга- слаби пилоти!
Jari-Matti Latvala
 
Мнения: 259
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 20:39
Име: Владимир Василев

Re: Планинско Шипка 25-26 август 2012, Нац.ш-т VII кръг

Мнениеот BradurS » Пон Авг 20, 2012 12:13

Къде са модераторите ? Всеки почна да си прави каквото си иска... :idea:
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Планинско Шипка 25-26 август 2012, Нац.ш-т VII кръг

Мнениеот nikkeibg » Пон Авг 20, 2012 17:02

В Събота, ще е трудно да се достигне до края на отсечката през Северна България. Ето и защо:

"По повод честванията на 135-та годишнина от Шипченската епопея на 25 август от 9.00 до 15.00 ч. ще бъде преустановено транзитното движение на всички превозни средства през прохода Шипка. Ще бъдат пропускани само автобуси и автомобили с посетители на мероприятието, и автобуси от междуградските линии.
За преминаване между Северна и Южна България, водачите могат да ползват прохода Хаинбоаз, съобщават от ОД на МВР в Габрово."
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Планинско Шипка 25-26 август 2012, Нац.ш-т VII кръг

Мнениеот efco » Пон Авг 20, 2012 22:32

Това са заявките до изтичане на срока по регламент. Очакваме и още заявки .

Списък с участниците в планинско автомобилно състезание „ШИПКА 2012”

1. Е/МАХ Илия Царски Митсубиши ЕВО 9
2. Е/МАХ Даниел Живков Ланча Делта Интеграле
3. Е/МАХ Пламен Камбуров Митсубиши ЕВО 9
4. Е/МАХ Ивайло Агов Пежо 206

5. N/4 Григор Григоров Митсубиши ЕВО 9

6. N/3 Цветомира Георгиева Рено Клио
7. N/3 Петър Бакалов Рено Клио
8. N/3 Драгомир Друмчев Пежо 206 Rc

9. N/2 Диана Стоянова Ситроен Саксо
10. N/2 Христо Атанасов Ситроен Саксо

11. А/6 Борис Григоров Ситроен С 2 S1600
12. А/6 Мирослав Ангелов Фиат Пунто S1600
13. A/6 Ерменко Ерменков Ситроен Саксо
14. А/6 Михаил Симеонов Опел Корса
15. А/6 Красен Желев Ситроен Саксо
16. А/6 Драгомир Драгов Ситроен Саксо
17. А/6 Любомир Николов Ситроен С 2
18. А/6 Дамян Славов Ситроен С 2

19. Х/4 Стефан Георгиев Форд Ескорт РС
20. Х/4 Тихомир Златков Форд Ескорт РС
21. Х/4 Атанас Божилов Тойота Селика GT 4
22. Х/4 Любен Каменов Митсубиши ЕВО 9

23. Х/3 Милчо Стефчев Пежо 306 кит кар
24. Х/3 Милен Узунов Хонда Сивик
25. Х/3 Стефан Кушлев Форд Ескорт РС
26. Х/3 Валентин Георгиев Тойота Корола
27. Х/3 Светослав Паришков Опел Кадет
28. Х/3 Илия Бояджиев Ваз 2105
29. Х/3 Тодор Тодоров Фолксваген Поло
30. Х/3 Ивелин Чапанов Рено Клио
31. Х/3 Димитър Кондов Опел Астра
32. Х/3 Светослав Първанов Ваз 2101
33. Х/3 Йордан Петков Опел Корса

34. Х/2 Александър Димитров Ситроен Саксо
35. Х/2 Методи Спасов Фиат Палио
36. Х/2 Костадин Костадинов Форд Фиеста
37. Х/2 Стефан Панчугов Хонда Сивик
38. Х/2 Велизар Добрев Ваз 2101
39. Х/2 Димитър Пенчев Фиат Палио
40. Х/2 Мариан Стоянов Пежо 106

41. Х/1 Пейчо Киров Хонда Сивик
42. Х/1 Евгени Семерджиев Вартбург 353 к.с.
43. Х/1 Живко Живков Ваз 2105
44. Х/1 Христо Анев Сузуки Суифт
45. Х/1 Бальо Тодоров Опел Кадет

46. Е/3 Станимир Урумов Трабант / Рено
efco
 
Мнения: 355
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 16:01
Местоположение: Казанльк
Име: Стефан Драганов

Re: Планинско Шипка 25-26 август 2012, Нац.ш-т VII кръг

Мнениеот nikkeibg » Пон Авг 20, 2012 22:39

Уха, ако всички се реализират, ще е рекорд по участие.
Аз да питам този Вартбург верно ли е 353 к.с.? :shock:
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Планинско Шипка 25-26 август 2012, Нац.ш-т VII кръг

Мнениеот efco » Пон Авг 20, 2012 22:49

Свободни места има в хотел Казанлък, хотел Зорница, хотел спортен комплекс Арсенал и други. Заето е на Крънско Ханче хотел Бузлуджа и на Тонзос.
efco
 
Мнения: 355
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 16:01
Местоположение: Казанльк
Име: Стефан Драганов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта