Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот REZINA » Сря Авг 15, 2012 03:01

Е как не ви омръзна ......... кой какво бил....... и какво направил,чак ме отегчихте да ви чета глупостите..........а всъщност има ли значение??? и какво ще ПРОМЕНИТЕ.......не е ли всеки на трасето да си чеше крастата.......или купите и медийте са ви приоритет ( не че съм фен на Царски,но явно всичко е завис) ми могъл е, направил го е....това Българите сме си еб@ли майката.......не е важно аз да съм добре...важно е на другия да му е зле.Като имаш нещо против някой,отиваш и му го казваш в очите,а после му го показваш от СТАРТА до ФИНАЛА........кът си зад него си седиш на еб@ния задник и си тупаш топката..........то и ако Левси беше с ботуши и Ботев с каска,нямаше да имаме и история де.........ами по добре гледайте как да се развива спорта и да може все повече и повече учасници да има,па кой кого бил и кой кого еб@л си го запази мнението за себе си.

п.п. Нека бъда разбран правилно,постът ми не е към никой,с повечето от вас сме приятели,нека да запазим малкото останало............и ще помоля кибиците и феновете да заглъхнат........когат "Тати" ти купи кола и даде парички да я потдържаш и караш,тогава пиши тук и покажи колко си "ГОЛЯМ"...но ще трябва и да го докажеш !!!
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот emo_s_klasa » Сря Авг 15, 2012 08:49

Jari-Matti Latvala написа:
emo_s_klasa написа:Стига сте писали глупости-шифтъри, мифтъри и т.н. , до преди това Царски караше със H-образна DOG BOX кутия която беше 5-степенна, тази кутия е нова и си е сенквенциална 6-степенна скоростна кутия за която хората дадоха една камара пари. :wink:


И файда пак,никаква!

Файда ще има просто трябва да свикне с тази кутия което няма да стане бързо, това го съдя по мен си , защото моята кола също е със секвенциална кутия-карал съм я 6 състезания и още не съм и свикнал, на тези кутий скоростите са страшно близки и има завои които можеш да ги вземеш примерно и на 3-та и на 4-та и в двата случая колата излиза от завоя идеално, и се иска мнооого тренировки че да я опознаеш тази кутия и да знаеш на този завой точно на коя скорост да бъдеш и да извлечеш максимума от нея, а тук даваме пример с един завой, а в състезанието са много. Не защитавам никого, това си е лично мое мнение и не е нужно да се взима под внимание :) . Лек ден на всички
Аватар
emo_s_klasa
 
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 22:58
Местоположение: Pleven
Име: Emil Ivanov

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот RS_TURBO » Сря Авг 15, 2012 09:50

panchugov_fen написа:Това е първото Митсубиши със секвенционална кутия в България!

Питай Алекс Бох кога караше с Drenth секвеционална кутия на неговото ево, преди 2-3 год още....
No Boost, No Bottle, Just Pure THROTTLE!!!!!
Аватар
RS_TURBO
 
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 17:44
Местоположение: Провадия
Име: Тихомир Тенев

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот Mr.X » Сря Авг 15, 2012 10:26

emo_s_klasa написа:Стига сте писали глупости-шифтъри, мифтъри и т.н. , до преди това Царски караше със H-образна DOG BOX кутия която беше 5-степенна, тази кутия е нова и си е сенквенциална 6-степенна скоростна кутия за която хората дадоха една камара пари. :wink:


Именно, точно на чиста секвенционална си прилича, аз и затова се включих с конкретно мнение на базата ОПИТ с шифтър и факта, че с шифтър така бързо да сменя е много, много невероятно (въпреки това не изключвам възможността и да е възможно де).
Има и друго...не са много кутиите които РЕАЛНО могат да издържат един сезон безпроблемно на силно напомпано Ево, още повече дог бокс. Качествените секвенционални варианти за 4х4 кола, са не повече от 4-5(90% от които английски + Селхолм), а цените им са от 15+Е само за кутията ( като това е "екзистенц минимума" за нова). Отделно има значение и поръчката с възможностите за различни отношения и това екипа/пилота дали и как ще могат да си изчислят нуждите=реда за различните състезания. Тук най-добрите ( и без луда надценка) са шведите от Селхолм.
А за карането с такава, наистина се изисква опит, време и каране. Или ти пасва и свикваш=печелиш ..... или точно обратното. Спомнете си как сума ти и народ "окапаха" със Суперите навремето, а с други коли бяха много силни. Но това вече е съвсем друга тема....
И последно, купуването САМО на такъв тип кутия само по себе си е глупост. Не, че съм "съдник" на Царски (не крия, че никак не съм му фен, но това в случая няма абсолютно никакво значение) просто говоря принципно. Кутията е ЕДИН от елементите който водят до ПРЕДПОСТАВКА за по-добри резултати. СЛЕД слагането на такава кутия е повече от логично да се натовари 1-во съединителя (които логично трябва да е по устойчив отколкото за дог бокс, понеже и натоварването е по-голямо), 2-ро диф., 3-то полуоски и т.н., и т.н.
Отделно без правилна намеса в електрониката (понеже реда на такава кутия логично е съвсем друг, респективно и времето на "полезните обороти" е съвсем друго) ефекта може и да е точно обратен....... абе дълга тема...:-)
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот ivozet » Сря Авг 15, 2012 10:43

Канал 3 от 11:30 часа ще предава пряко пресконференцията за разногласията след рали "Пещара" относно победителя и организацията на състезанието. :lol:

http://kanal3.bg/?cat=15
Изображение
Аватар
ivozet
 
Мнения: 773
Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 10:27
Местоположение: SOF
Име: Иво Асенов

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот the best one » Сря Авг 15, 2012 18:17

Не успях да гледам пресонференция ли е?Избърсване от лайната ли е..ако може някой да я спордели ще ми бъде интересно..
http://bgnrc.info/index.php?option=cont ... 5&Itemid=1

Четейки написаното от Страшно, стигам до заключението че Царски е един долен лъжец.На самото състезание обясняваше на Маритн и Пламен..как поставя каманите,защото организаторите немогат да поставят колечета навсякъде..сега пък бил мел и незнам си какво..чудя се да се кръстя ли.
Интересно е също,че Славейков говори за класирането..какво е..нищо не казва за това ,че е бил информиран за нередностите от Царски,и е заявил сами да се оправят. :?: :idea:

СЪЩО Е ИЗЛКЮЧИТЕЛНО ИНТЕРЕСНА ТАЗИ СТАТИЯ..НЯМАМ ВРЕМЕ И ЖЕЛАНИЕ ДА ТЪРСЯ ПОВЕЧЕ:
http://clubs1.bg/news/tsarski-pecheli-p ... zana-23475
Интересно е след тази статия Пламен кой трябва да съди?


Нещата много си противоречат на чело на колоната в Узана беше Царя и е обявен като победител.
На чело на колоната в Пещера е Пламен,,но пак Царски беше обявен за победител.

Нямам думи колко нагли са тези хора!
the best one
 
Мнения: 208
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 11:25
Местоположение: СОФИЯ
Име: Мануела Костадинова

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот QUATRO » Сря Авг 15, 2012 18:42

Може ли някой да пусне линк към пресконференцията ,която се е състояла днес .
QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот panchugov_fen » Сря Авг 15, 2012 19:09

Пълен смях :D :D
За да си добър пилот, първо трябва да бъдеш добър механик!
Аватар
panchugov_fen
 
Мнения: 364
Регистриран на: Пон Авг 04, 2008 03:07
Местоположение: казанлък skype: panchugovfan
Име: Валентин Георгиев

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот golf_1 » Сря Авг 15, 2012 20:04

the best one написа:Не успях да гледам пресонференция ли е?Избърсване от лайната ли е..ако може някой да я спордели ще ми бъде интересно..
http://bgnrc.info/index.php?option=cont ... 5&Itemid=1

Четейки написаното от Страшно, стигам до заключението че Царски е един долен лъжец.На самото състезание обясняваше на Маритн и Пламен..как поставя каманите,защото организаторите немогат да поставят колечета навсякъде..сега пък бил мел и незнам си какво..чудя се да се кръстя ли.
Интересно е също,че Славейков говори за класирането..какво е..нищо не казва за това ,че е бил информиран за нередностите от Царски,и е заявил сами да се оправят. :?: :idea:

СЪЩО Е ИЗЛКЮЧИТЕЛНО ИНТЕРЕСНА ТАЗИ СТАТИЯ..НЯМАМ ВРЕМЕ И ЖЕЛАНИЕ ДА ТЪРСЯ ПОВЕЧЕ:
http://clubs1.bg/news/tsarski-pecheli-p ... zana-23475
Интересно е след тази статия Пламен кой трябва да съди?


Нещата много си противоречат на чело на колоната в Узана беше Царя и е обявен като победител.
На чело на колоната в Пещера е Пламен,,но пак Царски беше обявен за победител.

Нямам думи колко нагли са тези хора!

Еми понеже явно не става "вече" с генерално, другия път Пламен да се пише Е-Макс и да видим тогава какво ще измислят като обърне хронометрите.... :lol: И за какво ще го съдят, те не трябва да се показват след такъв резил(с съединителя), но наглостта няма граници, вместо да кажат евала на човека който тормози най добрите пилоти и коли в БГ , те злобеят.....Не ми се коментира повече, те истинските хора разбраха за какво става дума, а другите да летят из небесата и все така да се борят за първото място с цената на животи,а когато ги няма на първо място в генералното,нека има 2 генерални и спат спокойно, ама простия фен си знай кой е моралния победител.... 8)
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот beta_racing » Сря Авг 15, 2012 20:58

Чета, чета, чета, чета от края на състезанието досега и не мога да разбера защо заради няколко елементарни неща станаха всички тези спорове :shock: :lol: Ще се опитам да изкажа мнението си на един абсолютно безпристрастен зрител (затова доста често ще използвам 1 л.ед.ч.), който бе отишъл два дни да наблюдава едно състезание, което определено ЛИПСВАШЕ в шампионата.

Първо за класирането - общо класиране на абсолютно всички участници в Планинския шампионат наистина няма (както Славейков е казал - от 1999 година). В този смисъл (въпреки, че за обикновения зрител е глупаво) наистина има двама победители - за обединените групи А и N, и за обединените групи Х и Е (допреди няколко години - само за Х, защото Е нямаше).
В този ред на мисли, за Планинско Пещера 2012 победител за група А и N е Пламен Стайков, а за Х и Е - Илия Царски. Чисто като бял ден! Това, че има едно неофициално общо класиране на абсолютно всички пилоти в състезанието, специално за планинския шампионат не трябва да ни обърква. Именно в него Пламен Стайков е по-бързият (не коментирам проблемите с колата на Царски - сега просто Пламен е чисто физически по-бърз), но това в този шампионат не значи, че Стайков е победител при абсолютно всички участници (или поне не е по официални документи). Това на нас като фенове и най-общо - като на хора, които сме по-навътре в спорта, ни е ясно защо не може да се случи (заради големите различия в правилата за А и N, и Х и Е), но именно това е основното нещо, което бърка обикновения зрител, дошъл да види "кой най-много кара". Нормално е за този зрител най-бърз над Пещера да е Стайков. Оттук вече това става лесен прийом за заблуда на широката публика чрез медиите (пък и за заблуда на самите медии, защото... абе, не ми се говори за медиите :evil: :oops:).
Има един много тънък момент в обявяването на резултатите - в повечето медии (поне в тези, в които аз видях за себе си) Царски бе обявен за победител. Той наистина е такъв за планинското......да, ама само за неговата група........но това никой не го споменава :wink: В крайна сметка излиза, че никой не е излъгал - просто този, в случая разграничаващ факт за групата, е пропуснат (не казвам, че е правилно, но не е и лъжа!). Общо взето в същия дух бе писано и за Пламен Стайков по други медии - пак с пропускане на основното нещо :wink:Същото е и за това кой водил в генералното класиране след състезанието - едни медии казват Царски, други - Стайков. Ама за коя група говорим, не става ясно - точно в същия дух, както за класирането от самото състезание :mrgreen: А за нас като по-големи фенове, това става и комично :lol:

Имаше преди една история, която много напомня на сегашния случай, за това как СССР обявяват резултати от дадено състезание (единствен съперник им е САЩ) и как в същото време новината е разпространена в САЩ. В случая САЩ побеждават, а СССР остават втори. В САЩ по новините казват следното: "САЩ победи, а руснаците останаха втори." От друга страна, в СССР се разпространява: "СССР завършиха втори, а САЩ са предпоследни."
Две новини, в които никой не лъже, но обикновените хора в различните държави остават със съвсем различни впечатления от даденото състезание... :wink: :D

Другото основно нещо е проблемът с камъните. За него не ми се говори - мнението ми е крайно негативно. Недопустимо е, а и не прави чест на който и да е пилот да извършва подобни самосиндикални "прояви", несъгласувани с организаторите (дори и ако организаторът е информиран, на никой пилот не му е работа да нарежда камъни по трасето). Аз също съм съгласен, че трасето на едно планинско трябва да е максимално близо до това на една писта (откъм чистота), но не това е начинът такова нещо да се постигне! Има доста видеа из интернет, от които организаторите на планински състезания могат да видят как се пази чистота на трасето :D ............... Що се отнася до наказания - за мен лично този казус е изключително прост. Не мисля и да го коментирам повече, защото май му отделих доста време, а личното ми мнение е, че такива "изяви" трябва се парират в самото начало с твърда ръка - който и да е проявилият се! Жалко обаче, че всичко като цяло ни е толкова "неидеално", както ми се иска... :mrgreen:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот OgyWRC » Сря Авг 15, 2012 21:07

Случващото се не е без значение, отново автомобилният спорт става за смях ... след подобни медийни престрелки (тази година имаше доста такива изяви) върви, че обяснявай на рекламодателите, че това е елитен джентълменски спорт ...

В крайня сметка, организаторът/БФАС е редно да пусне веднага след състезанието едно прес съобщение с класирането, което да е официално и черно на бяло, а от там нататък всеки може да си го тълкува и да се припознава като победител в неговата група/клас ... пък дори и сам да си кара.

За камъните ... който и да маха и да е слага камъни/фракция непосредствено преди старта ... това е пропуск на организатора и промяната на трасето по време на състезание не бива да бъде допускана и ако такава се наложи или бъде забелязана, то е редно това да бъде обявено с бюлетин. Не че на рали не са ни асфалтирали/кърпили отсечки след опознаването на трасето или пък не са ни хвърляли фракция ... отново недопустимо, но все пак е рали и очакваш всичко!
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот Л. Мечков » Сря Авг 15, 2012 22:12

Вече седмица има обективно отразяване на казуса в сайта на Страшимир, но никой от палачите му тук не написаха нищо :wink: Това е нормално... Както винаги :lol:
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот QUATRO » Чет Авг 16, 2012 00:19

Как да напишат ве Мечков - как . КаЙ ми са - пилоти отиват да карат нЯкъде си..... и не знаят къде са завършели..... не за друго ми щОт не знаят правилата - разбираш ли ,не знаят правилници написани преди новата ера .... ,щОт не са ги чели.....и на всичкото отгоре изказват мнение - Такава простотия, наглост, некадърност, свободия и безнаказаност няма никъде по света!..................
Ееее каЙ ми кво е тва .
Звънят на репортери ,което си е чисто чувство на слабУст и т.н. и т.н. и т.н. -
Не можеш да обиждаш колеги - пилоти. който рекорди са все още ненадминати по този начин - най малко ,че нямаш спечелЕна Победа до момента .
Пламен казва ,че победил Илия с кола която е наполовин по-мощна от неговата ....... Защо е нужно това срЪвнение ,като колите са на светлииЙиини години една от друга - защо не сравни времената ,когато и двете коли баха група - N -
пп.Планинско Сливен - Българка - 2010г. :shock: Golf-1 - и аз ще се радвам когато Пламен обърне хронометрите - кВо значи според тебе Малко му остана ......Ти какво очакваш да се измерват разликите с календар ли .......
Не защитавам Илия Царски но и не прави чест на никой от пилотите ни да говори по този начин за КОЛЕГИТЕ си ,колкото и прогресЙращи да са .
Пламен - 20-се. минути преди старта минава по трасето ,че еди кой си му казал ,че еди кой си слагЪл камънЕ......... кЪде - кЪде го има това.........
Ми доколкото дочух от приятел от Батак даже му било съставено и АКТ и съм сигурен в това - като ги знам Пещерската полиция ....

А за това преминаване могат да се отнемат точки доколкото съм запознат .......
QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот svilen75 » Чет Авг 16, 2012 01:57

QUATRO написа:...
Пламен - 20-се. минути преди старта минава по трасето ,че еди кой си му казал ,че еди кой си слагЪл камънЕ......... кЪде - кЪде го има това.........
...


Илия - 20-минути преди старта поставя на трасето камъни ... къде, къде го има това???

П.С. Не е зле някои хора да отворят букварчетата от 3-ти клас и да понаучат български и правопис.
svilen75
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 16:05
Име: Свилен Стойчев

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот Jari-Matti Latvala » Чет Авг 16, 2012 03:09

Л. Мечков написа:Вече седмица има обективно отразяване на казуса в сайта на Страшимир, но никой от палачите му тук не написаха нищо :wink: Това е нормално... Както винаги :lol:


Когато постигнеш някакви задоволителни резултати на рали или планинско,тогава задавай въпроси на палачите!
След кратка "сесия" с въпросния жуналист,виж как можело истината да бъде отразена в статия.Но защо трябва да се стига до всичко това?
п.п. и във връзка с подчертаното,помисли за резултатите си. :wink:
Jari-Matti Latvala
 
Мнения: 259
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 20:39
Име: Владимир Василев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта

cron