Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Дискусия за Българския Планински Шампионат

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот svilen75 » Чет Авг 16, 2012 18:25

Много ми е чудно защо всички се дърлят първо кой по-голям пилот, а казуса с поставянето на камъни остава на заден план, все едно е част от разправията кой е по-голям. Някой задава ли си въпроса за безопасността на състезатели и зрители??? А ако камъните бяха останали там и беше станал някой сакатлък??? Сега други неща щяхме да коментираме. Работа ли му е на Царски да слага камъни по трасето??? Има си организатори, като има претенции да се обърне към тях, а не да им изземва функциите самоволно и без да предупреди другите състезатели. А, че именно Царски е слагал камъни по трасето едва ли някой се съмнява.

И като ще обсъждаме пилотите ще взема да се включа и аз. Какъв велик пилот бил Царски ... Откакто се помня се интересувам от автомобилен спорт, вкл. и от нашите селски шампионати. Спомням си на времето Царски като влезе в спорта - голяма надежда, много атрактивен. ... Само дето го тупаха на рали, където сварят с къде, къде по-слаби коли. А Ясен му скри шапката по атрактивност. Бързо разбра Царчето, че няма да го бъде на рали и се ориентира към шампионатите с по-слаба конкуренция. не съм много сигурен, но тези, които смятат Царски за голям рали пилот нека да ми припомнят колко титли има, колко спечелени ралита и дори етапи. Че е многократен шампион на писта и планинско не оспорвам. Но и с тези титли да се прави на велик пилот ... някак си не върви. Всички го знаем защо кара само на писта и планинско - не е защото е като онези пилоти, които нямат средства да стегнат кола и програма за рали. А и защо не излезе поне веднъж като Ники Златков извън България да се пробва??? Там няма завои, които да могат да се секат, всичко е тип-топ откъм организация. Мдааам, може би именно защото всичко е както трябва и Царски не може да избяга току-така от преглед. А скандалите ... покрай Царски все скандали. Катастрофи, побоища, контестации ... Тази година още в първото планинско във Варна се заговори за Царски. Но не заради карането му. То не бяха скандали, то не бяха разправии, то не беше чудо. Принцеса да беше нямаше да има толкова претенции. Този човек е абсолютно вреден за спорта. Да ходи да си прави кушии със селските бекове, където му е мястото. В истинския спорт на никого няма да липсва.
svilen75
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 16:05
Име: Свилен Стойчев

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот Л. Мечков » Чет Авг 16, 2012 19:03

Jari-Matti Latvala написа:
Аз съм един фен,който ходи по ралита от 20 години и който никога не те е виждал да опънеш една ръчна никъде!Лъжа ли е???Да не говорим,че и от скорост не го докарваш като резултати!

Каква ръчна бе, това да не ти е селска кушия ??? Откъм скорост, когато се качиш на кола и дадеш по-добър резултат от мен, тогава сядаш тука, разчупваш си меките китки и започваш да пишеш! До тогава - у къде ??? Сам ще се досетиш!
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот Jari-Matti Latvala » Чет Авг 16, 2012 19:50

Л. Мечков написа:
Jari-Matti Latvala написа:
Аз съм един фен,който ходи по ралита от 20 години и който никога не те е виждал да опънеш една ръчна никъде!Лъжа ли е???Да не говорим,че и от скорост не го докарваш като резултати!

Каква ръчна бе, това да не ти е селска кушия ??? Откъм скорост, когато се качиш на кола и дадеш по-добър резултат от мен, тогава сядаш тука, разчупваш си меките китки и започваш да пишеш! До тогава - у къде ??? Сам ще се досетиш!


Kakва ръчна ли?Знаеш ли що е то обратен завой,знаеш ли какво е поднасяне или занасяне,знаеш ли публиката какво адмирира и кого усвирква? Но на теб ти харесва да си от втория тип.Я,погледни Илиев,Гьошев,Дончев,Стайков (Сурилов няма ти го слагам като пример,защото той е БОГ и далеч,далеч над теб) как вземат обратен завой,а после се погледни и ти!Сякаш пенсионер прави обратен да спре до магазина на отсрещната страна!Че и Диана Стоянова те сложи в това отношение ....... сам ще се досетиш къде!
Jari-Matti Latvala
 
Мнения: 259
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 20:39
Име: Владимир Василев

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот trouble » Чет Авг 16, 2012 19:52

Айде стига че темата стана много грозна......Пилоти срещу фенове, фенове срещу пилоти, пилоти срещу пилоти и фенове срещу фенове......
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот Л. Мечков » Чет Авг 16, 2012 20:03

Jari-Matti Latvala написа:
Л. Мечков написа:
Jari-Matti Latvala написа:
Аз съм един фен,който ходи по ралита от 20 години и който никога не те е виждал да опънеш една ръчна никъде!Лъжа ли е???Да не говорим,че и от скорост не го докарваш като резултати!

Каква ръчна бе, това да не ти е селска кушия ??? Откъм скорост, когато се качиш на кола и дадеш по-добър резултат от мен, тогава сядаш тука, разчупваш си меките китки и започваш да пишеш! До тогава - у къде ??? Сам ще се досетиш!


Kakва ръчна ли?Знаеш ли що е то обратен завой,знаеш ли какво е поднасяне или занасяне,знаеш ли публиката какво адмирира и кого усвирква? Но на теб ти харесва да си от втория тип.Я,погледни Илиев,Гьошев,Дончев,Стайков (Сурилов няма ти го слагам като пример,защото той е БОГ и далеч,далеч над теб) как вземат обратен завой,а после се погледни и ти!Сякаш пенсионер прави обратен да спре до магазина на отсрещната страна!Че и Диана Стоянова те сложи в това отношение ....... сам ще се досетиш къде!

:D Доста жалко мнение :D Такъв съм си, за твое голямо съжаление, обаче, надали някога ще достигнеш и 5% от нивото ми. Стой отстрани и обяснявай за лъзгане и плъзгане, сеирджия...
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот Vlahov-Motor-Sport » Чет Авг 16, 2012 20:15

Смятам че форума тук заприлича на селска пивница :twisted: точка 7 от правилата на форума: Спазвайте приличен тон! Обидите и квалификациите ПОД КАКВАТО И ДА БИЛО ФОРМА към пилоти, навигатори, екипите им, рекламодатели, фенове, публика и дори новорегистрирани потребители СА ЗАБРАНЕНИ! Г-н Шопов къде сте да въдворите ред :mrgreen:
Аватар
Vlahov-Motor-Sport
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 20, 2008 18:43
Местоположение: софия
Име: Трифон Влахов

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот Иван Шопов » Чет Авг 16, 2012 20:21

Малко сте попрекалили...
Човек да не отиде със семейството си на почивка, че ще пропусне поредните грозни сцени.
Вместо да се чувам с приятели и колеги по хубави поводи вече разговорите започват с "Ти прочете ли Х какво е наприказвал?".
През телефон не ми се пише много и затова ще препоръчам на тези с по-острия език и характеризации тук да прочетат отново правилата на форума.

Jari,
Какъвто и да си - нямаш моралното (а и форумно) право да квалифицираш някой по такъв начин, когато самият той е постигнал повече от теб.
Не виждам и какво и е на Дианчето, че има "даже и тя". Замисляш ли се, че обиждаш косвено и нея? Да не говорим, че е може би наистина най-скромната и добре развиваща се девойка в нашите шампионати. Влади те предупреди, а аз съм по-остър ( по характер). Сдържай си езика ако обичаш, наистина не ми е приятно обществото тук да оредява с главоломна скорост, но ако се налага...

Любо,
Не виждам защо се връзваш и ти. Всеки си има право на мнение ( а мисля, че това на непознати не те касае), а когато резултатите ти говорят е излишно да се дискутира. И под резултати не разбирам самж класирането, а желанието и развитието на техниката и пилота.

И за другите разгорещени участници.
Има си ръководен орган и той се нарича УС на БФАС. Длъжен е да вземе отношение и решение по всеки казус, включително и този. Предлагом Ви да поизчакате.
И между другото - за да има все по-големи разправии и грозни сцени по състезаниюта и медиите, отговорността, а и първопричината е отново в БФАС. Нали знаете - не е виновен този, който яде баницата, а този, който му я дава.

Наистина от доста време насам се радвам, че не се състезавам. Не за друго, а защото никога не съм искал спорта ми да прилича на селска кръчма с ежедневни скандали и разправии.


P.S. Трифоне, точно съм писал, докато си се опитвал да иронизираш. Дори и аз имам право на почивка впрочем, та нямам нужда от дребните ти закачки. Дишай...
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот Vlahov-Motor-Sport » Чет Авг 16, 2012 20:33

Ох, благодаря на господа че се появи :mrgreen: и че мога да дишам :mrgreen:
Аватар
Vlahov-Motor-Sport
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 20, 2008 18:43
Местоположение: софия
Име: Трифон Влахов

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот Jari-Matti Latvala » Чет Авг 16, 2012 20:42

Jari,
Какъвто и да си - нямаш моралното (а и форумно) право да квалифицираш някой по такъв начин, когато самият той е постигнал повече от теб.
Не виждам и какво и е на Дианчето, че има "даже и тя". Замисляш ли се, че обиждаш косвено и нея? Да не говорим, че е може би наистина най-скромната и добре развиваща се девойка в нашите шампионати. Влади те предупреди, а аз съм по-остър ( по характер). Сдържай си езика ако обичаш, наистина не ми е приятно обществото тук да оредява с главоломна скорост, но ако се налага...


Харесвам стила ти на писане и не само.Харесвам и стила ти шофиране,понякога си пускам клипчето по трасето на онова планинско,където кара и затова ще ти отговоря само на теб.Отговарям за последно и спирам по тази тема!
Аз,като нямам право да си изказвам мнението относно даден пилот(не съм квалифицирал никой),защо Лазар Мечков има право да интригантства относно други пилоти,а мен да ме обижда?Мога и да го цитирам,ако се наложи!
И още един въпрос,на кой му пука дали Лазар Мачков ще кара в дадено състезание или не?На никой!Той има само приятели,но няма нито един фен!И няма как да е иначе!
Jari-Matti Latvala
 
Мнения: 259
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 20:39
Име: Владимир Василев

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот trouble » Чет Авг 16, 2012 20:47

Jari-Matti Latvala написа:
Jari,
Какъвто и да си - нямаш моралното (а и форумно) право да квалифицираш някой по такъв начин, когато самият той е постигнал повече от теб.
Не виждам и какво и е на Дианчето, че има "даже и тя". Замисляш ли се, че обиждаш косвено и нея? Да не говорим, че е може би наистина най-скромната и добре развиваща се девойка в нашите шампионати. Влади те предупреди, а аз съм по-остър ( по характер). Сдържай си езика ако обичаш, наистина не ми е приятно обществото тук да оредява с главоломна скорост, но ако се налага...


Харесвам стила ти на писане и не само.Харесвам и стила ти шофиране,понякога си пускам клипчето по трасето на онова планинско,където кара и затова ще ти отговоря само на теб.Отговарям за последно и спирам по тази тема!
Аз,като нямам право да си изказвам мнението относно даден пилот(не съм квалифицирал никой),защо Лазар Мечков има право да интригантства относно други пилоти,а мен да ме обижда?Мога и да го цитирам,ако се наложи!
И още един въпрос,на кой му пука дали Лазар Мачков ще кара в дадено състезание или не?На никой!Той има само приятели,но няма нито един фен!И няма как да е иначе!


Той не се казва Лазар
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот Л. Мечков » Чет Авг 16, 2012 21:18

Лестър Василев :lol: , първо, ама грррам не ме интересува какво мислиш по принцип, още повече, че дори не ми знаеш името, което показва каква фурнаджийска лопата си. Не ме вкарвай в интриганство, защото мисловният ти обем нещо ти е с грешна информация, или просто се мъчиш да бляскаш нещо. Никога не съм си позволявал да критикувам мои колеги състезатели по никакъв повод как и защо карат. Имах други пререкания. Явно , обаче в твоите пет минутки слава се оплете. Ако обичаш се поспри, аз какви приятели и фенове имам на ТЕБ никак не ти влиза в работата , даже се радвам, че не си фен на "Лазар Мечков" :lol: :!: Намери си друго поле за изява и не си позволявай да ми даваш наклон как и защо карам, защото хем не ме познаваш, хем тук темата беше съвсем друга. Аз длъжен няма да ти остана, бъди сигурен, и не забравяй, когато един ден видиш "Лазар Мечков" , да му покажеш как се лъзга и кара, сполай , мноо здраве чао :wink:
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот Jari-Matti Latvala » Чет Авг 16, 2012 21:23

Постарай се да покажеш какво можеш по трасетата с некрадена кола


Спирам да се занимавам с теб,Лазаре!Обещах го на Иван Шопов!
Jari-Matti Latvala
 
Мнения: 259
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 20:39
Име: Владимир Василев

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот Л. Мечков » Чет Авг 16, 2012 21:49

Jari-Matti Latvala написа:
Постарай се да покажеш какво можеш по трасетата с некрадена кола


Спирам да се занимавам с теб,Лазаре!Обещах го на Иван Шопов!
Грам не са ти ясни нещата Лестър, благодаря за вниманието, седни си 2-ка!
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот pavkata_svt » Вто Авг 21, 2012 00:19

Аз понеже много не разбирам ще помоля капацитетите/и не само/ тук да отговорят на един от многото въпроси които бих им задал.
А именно-преди известно време един състезател в друга автомобилна дисциплина беше дисквалифициран заради негова снимка направена на трасето дни преди състезание със поне видимо абсолютно серийна кола/което няма значение,но.../.Сега аз,федерацията и всички Вие виждаме снимка на друг/или други/ състезател/състезатели/ на трасето не дни,а по думите на един от тях"15 минути преди да стартирам" и според мен с автомобил по-различен от заводски/пак е без значение/.
Въпросът ми е -какво следва и разрешено ли е тяхното присъствие на това място в това време?

Ще съм благодарен да получа реални и смислени отговори.
Благодаря Ви.


П.П По времето което въпросния/те състезател/ли са/ били/и на трасето мой колега беше върнат от полицаите с обяснението че вече към старта не може да се стига с нищо освен пеша.
Колегата беше тръгнал до старта със скутер.
pavkata_svt
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Яну 07, 2008 23:00
Местоположение: София
Име: Павлин Павлов

Re: Планинско Пещера 04-05 август 2012, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот GT 51 » Вто Авг 21, 2012 00:58

Павка, задаваш много неудобни въпроси, и няма кой да ти отговори, защото е сложна материята....и аз питам, ама ми казват , че съм гаден Софиянец от Перник, и нямам право на отговор....бил съм любопитен....и любознателен....затова само си чета приказки ...:) Поздрави 8)
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

ПредишнаСледваща

Назад към Български Планински Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron