Къде са ни бегачките........................

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Къде са ни бегачките........................

Мнениеот andrey kokalov » Пон Май 23, 2011 13:32

Реших да пусна темата,защото напоследък броят стартирали на рали драстично се различава от последните примерно 10 години.А това е доста тревожно,особено като се има предвид разрешаването на група X в националния шампионат.И въпреки опитите на федерацията да премахнат изцяло ползването на добрата стара баба Лада,явно без нея не може.А и не виждам какъв е проблема,след като и унгарци,и поляци,и чехи си ги карат.Да не говорим и за факта,че руснаците имат доста еволюции на моделите последните няколко години.НО.Темата е за тези вече забравени коли,които прашасват по гаражите,а допреди 3 години бяха по трасетата.И разбира се не са само съветски..............................Хубаво е и всеки да даде инфо ако има какво става и с пилота на този автомобил в момента.Идеята да се захвана с тази тема е един клип от Стари Столици 2004,който гледах нскоро в една друга тема.
Започвам със Дайхатсуто на Сава Димитров/Красимир Механджийски.Страшно поготвена кола,даже с тренирачка.В момента се продава,а няма кой да я купи.
Друг пилот и гаража му.Венци Рангелов и гората му от Сакса,106 ци и т.н.При него имаше и една Дачиа Логан,Фиат Типо,а в момента и едно Ц 2.А и да не забравяме шампионската му Самара.
Жоро Танев и неговото Субару.В гаража му преди имаше още доста интересни коли,в това число и едно Интеграле,което се кара от Альоша Марков на писта София преди няколко години.
Като стана дума за Альоша при него бяха доста автомобили.В това число Самарата на Антов младши,личната негова,която в последствие Игат направи ,,онази ,, Самара.Самарата на Илия Вълчев.
Да минем на нещо сръбско..............Тодор Хаджиев и неговото Юго.Тук са и тези на Проданов и на Кирил Кирилов.Обзалагам се има поне още 2.
Хайде д се разходим до Пловдив.Два Форда Ескорт екс група Н.Две Самари на фамилия Гераджиеви плюс една Фиеста и Митсубишито.
Сливен-Самарата на Гошо Василев,Самарата на братя Славови от Ковачите и колите на АСК Скорпион.
Варна-Самарата на Милен Янакиев.Йонките и тяхната Лада.
Вече го карам по спомен.Едно Палио при Коцето Щерев?Едно Палио на Турал Метков и едно на Христо Парашкевов.При Парашкевов и една Лада,едно Субару и една Фиеста ?Мирослав Маринов и неговата Самара.Имаше един доста добър пилот с бяла Лада на Елидис.Казваше се май Николай Нотларов ?Гвоздейков и Ц2 С 1600.Мартин Стойчев - Пежо 306 и Форд Ескорт.Мичкин-Пежо 306.Кирил Кирилов и Пежо 106 на Фризомат.
Както се вижда мога да продължавам много.Въпросите съм слагал,защото не знам дали колите са тези или дали са още там.Според мен не е важно на стартовият лист дали си 10 или 110 номер.Важното е да има коли.И определено смятам,че при прилагане на облекчения тези коли ще докарат много повече пилоти и публика.Само пребройте хората,които посочих.Към тях прибавете хората,за които се сещате и не съм писал.Разделете сумата на две.И тогава вижте колко коли могат да бъдат на рали у нас в момента.
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: Къде са ни бегачките........................

Мнениеот BOXER » Вто Май 24, 2011 00:26

Мирослав Маринов си участва отще със Самарата.Кара на планинско Благоевград и в Македония
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Къде са ни бегачките........................

Мнениеот andrey kokalov » Вто Май 24, 2011 23:19

За Миро знам.Познаваме се.Просто го споменавам,защото кара само на Твърдица и някое и друго планинско.
Но се сетих и за още един много моторен град и неговите представители.На първо място Данчо Данчев.В актива има една Лада,за Са
ксото май беше под наем,а Субаруто не знам.Мартин Сурилов.Преди да се качи на сегашната кола мисля също имаше една или 2 предишни.И като стана дума най-добрата Лада за тогава на Митьо Полицая.Доколкото знам после Веско Лазаров я кара бая време.А сега къде е?Като стана дума Веско има и едно Саксо..................
Вие сте на ход.
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: Къде са ни бегачките........................

Мнениеот trouble » Вто Май 24, 2011 23:57

Аз като голям привърженик на Форд Ескорт РС Косуърт, да питам къде са колите на Стоян Колев, лека му пръст и на Георги Петров. Те бяха група А/8. Имахме и няколко Н/4 - Христо Стоилов, за Тихомир Златков знаем, Димитър Илиев и други. След това ВРЦ-тата на Ясен Попов и Илия Царски. Всъщност това са 2 коли, едната май изгоря. Ради Козлеков и Илия Царски имаха Ланчи. Иван Маринов - Ево 6. Георги Василев - 2 броя Ево 6, някъде потънаха. Къде е на Крум Субару Н14. Всъщност е при Боби Борисов и май наскоро го видях на една снимка. Е няма ли кой да го подкара. Ангелов/Ангелова - мои идоли...Ладата. Едно време имаше една Сиера, голяма машина. На Илиян Топлодолски. Също и Сиерата на Иван Маринов. Ех...с тия коли израснах. Къде ли са :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Къде са ни бегачките........................

Мнениеот BOXER » Вто Май 24, 2011 23:59

Имаше няколко Рена 5 и те изчезнаха,имаше и Рено 9,11.Гледам от клипчетата в началото на века Ситроени БХ,Клиото на Танев,няколко кадета имаше също.Просто много коли изчезнаха.
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Къде са ни бегачките........................

Мнениеот Андрей Стефанов » Сря Май 25, 2011 00:03

Илия имаше два форда ВРЦ единия изгоря,а другият е продаден в чужбина,а относно Ланчите и изтинската и тая която караше Сашо Антов си стоят във сервиза а,ладата на Митю Полицая,Веско Лазаров продаде купето на Мичкина!!!
AUTOTZAR RALLY TEAM
Аватар
Андрей Стефанов
 
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 21:16
Местоположение: Lovech
Име: Андрей Стефанов

Re: Къде са ни бегачките........................

Мнениеот kiko » Сря Май 25, 2011 10:03

Форда на Стон Колев отиде при Илиеви.
Коли има,пари нема за участие.Някак си се поизмориха собствениците на екзотиките да се борят със системата.Има го и факта,че има тенденция за участие извън страната - няма такси,няма хансове.Е вярно,че иде реч за Македония,Сърбия,Румъния и Гърция.......все държави "под нашето ниво" според "спецовете".Но интереса клати феса,а парите и отношението са най-важни.
Има и друг момент: много от ладите,а и някои от екзотиките карат в тайм атаците и всякакви такива мероприятия.
Това е.Слаба федерация - силни алтернативи.Грандоманията съсипа рали спорта.Лошото е,че тази грандомания е у всички(включа и фенове) и оправия нема как да стане.Очаквам известен интерес в пистовия и доста слаб сезон в планинския.Традиционно кроса отново ще е на едно ниво.За ралитата не ми се мисли........заветното число 25 ми се вижда мираж.Все си мисля,че традиционно силните градове Сливен и Шумен могат да вдигнат бройката на колите в местните ралита,но да видим.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Къде са ни бегачките........................

Мнениеот trouble » Сря Май 25, 2011 10:57

И след като изместиха Рали Сливен и съвпада вече с румънско състезание.....пак се лишаваме от поне 2-ма пилоти. Жалко. То това не е за тази тема, ама тук в Сливен се подготвят 10 (Саксота и Ц2-ки) автомобила. Дали обаче ще стартират на състезанието е друг въпрос. Надяваме се.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Къде са ни бегачките........................

Мнениеот beta_racing » Сря Май 25, 2011 11:45

Ама вие както "историческо" я подкарахте тази тема, след някое и друго мнение някой ще попита къде е Пежото на Чубриков и защо не се кара? :D....а останах с впечатлението, че темата е по-скоро за колите, които в момента стоят по гаражите и не се използват :wink:

Що се отнася до Форда на Митко Илиев (гр.N) - преди да го вземе той, го вкара, мисля, Химимпорт, а след Митко колата отиде при Кольо Паунов през ...1997 година. След няколко години, изкарани в Пловдив, отиде за кратко в Стара Загора при "Ричи" (не помня как се казваше пилотът), след което го взе Стоян Апостолов (беше жълт, когато го караше Апостолов). След това го взе Стоян Станчев, който щеше да го кара по писти и планински някъде към 2005-2006, но на път за Пловдив беше станал инцидент с него и го бяха бракували. Последно стоя в сервиза на Паунов само купето на колата - тоталка :cry: Сега е при един тенекиджия, но е в същото състояние. Така Стоян взе Форда на Ицо Стоилов и кара него вместо с вече бракувания. После не знам какво стана с тази кола (на Стоилов)...

Мицубишито на Иван Маринов - от 2008-ма е в Бургас при Стоян Апостолов, а на Писта Велико търново и Рали Траянови врата същата кола бе карана от Ивайло Петков (не помня да го е карал другаде, но може :P). Не знам дали е купил колата от Апостолов или не, но това е същата кола на Маринов и в момента се използва, така че... :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Къде са ни бегачките........................

Мнениеот rally_m » Сря Май 25, 2011 12:29

andrey kokalov написа: Но се сетих и за още един много моторен град и неговите представители.На първо място Данчо Данчев.В актива има една Лада,за Са
ксото май беше под наем,а Субаруто не знам.Мартин Сурилов.Преди да се качи на сегашната кола мисля също имаше една или 2 предишни.И като стана дума най-добрата Лада за тогава на Митьо Полицая.
Вие сте на ход.

След ладата всички коли на Данчони са били под наем. На Мартин ладата в момента е при Живко Живков в Провадия. В "гаража" стой клиото, което е обявено за продаване и ЕВО 8, за което трябват доста пари...
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Re: Къде са ни бегачките........................

Мнениеот bg_rallyfan » Сря Май 25, 2011 13:54

[Гвоздейков и Ц2 С 1600.
Колата събира прах в един гараж в Твърдица. С изключение на рали България ( беше форлойфер помните ) миналата година , една от най-истинските бегачки у нас така се погубва!!!!!
bg_rallyfan
 
Мнения: 96
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 14:41
Местоположение: София- Твърдица
Име: Мартин Чорбанов

Re: Къде са ни бегачките........................

Мнениеот antovi53 » Сря Май 25, 2011 14:36

Пежото 306 (това което участва на рали България 2010) се кара в рали-кроса ;)
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!
Аватар
antovi53
 
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Мар 06, 2011 15:28
Име: Теодор Иванов

Re: Къде са ни бегачките........................

Мнениеот antovi53 » Сря Май 25, 2011 14:40

На Георги Янакиев къде е С1600?
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!
Аватар
antovi53
 
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Мар 06, 2011 15:28
Име: Теодор Иванов

Re: Къде са ни бегачките........................

Мнениеот Mr.X » Сря Май 25, 2011 14:50

antovi53 написа:На Георги Янакиев къде е С1600?


...преди беше в Overdrive....., а той точно нямаше ли и едно Саксо група А в гаража си? Никои не споменава Супера на Вилхелм.....и btw перфектна и полезна тема.
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: Къде са ни бегачките........................

Мнениеот trouble » Сря Май 25, 2011 15:17

Да Янакиев мл. имаше мн добро Саксо С1600 (май). Едно червено. На Сливен като му изгърмя двигателя май повече не го видяхме. Както каза Дамян темата малко се поизмества, но и така да върви на мен ми харесва. Винаги ми се е искало да зная историята на легендарните коли, радвали ни някога. Мен много ме боли за Ситроен С1600 на Гвоздейков, че такава кола изгнива.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Следваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron