Рали Траянови Врата 14-15 май 2011, Нац.ш-т І кръг

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали Траянови Врата 14-15 май 2011, Нац.ш-т І кръг

Мнениеот Rally Fan » Чет Апр 07, 2011 13:50

Миналата година ораганизаторите на ралито, бяха направили нещо много много хубаво. Бяха пуснали он-борд кадри на отсечките..... за съжаление до момента не виждам, нещо подобно, качено са сайта. Дано и тази година организаторите да се постараят да направят същото нещо,защото така може би ще се спести поне половината от размотаването на публиката по етапите, и всеки ще знае къде точно да отиде да гледа... малко или много, а това е и в плюс на организатора - когато публиката знае какво иска. Много ми е интересна тази отсечка Карлиево кавко представлява като конфигурация на трасето. Като надморска височина ми се струва изкачване, тъй като (нямам Гугъл Ърт) най-близкия град до старта е Челопеч, който е на 705м н.в. , а село Панагюрски Колонии което се намира около средата на отсечката е на около 1500м н.в. ... За Стрелча е ясно че е качване а и пътя е двулентов... първокласен. а също така, и Оборище не можах да видя през 2006 година, но съм слушал само добри отзиви за нея. Ако някой има инфо относно 2-те отсечки (Карлиево и Стрелча), или поне за едната - нека сподели.
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: Рали Траянови Врата 14-15 май 2011, Нац.ш-т І кръг

Мнениеот beta_racing » Чет Апр 07, 2011 15:49

Преди 2 години по това време бях до Копривщица и минах първо по пътя Стрелча-Копривщица (СЕ1/СЕ4), а след това по Копривщица-подбалканския път (СЕ2). Спомням си, че и двата пътя общо взето ми харесаха като конфигурация, дори си помислих дали могат да се вържат в състезание. Също си спомням, че първият бе на изкачване, а вторият на спускане. Не казвам, че в единия има само изкачване, а в другия - само спускане, но поне съм сигурен, че изкачването преобладава на СЕ1/СЕ4, а спускането - на СЕ2 (най-късно от средата нататък със сигурност). И двата са широки, двулентови. Повече не мога да кажа за тях... :roll:
По пътя Златица-Панагюрище (СЕ3/СЕ5) никога не съм минавал. Чавдаре, ти къде ги видя тези 1500м на Панагюрски колонии, бе :mrgreen: Според чичко Google Earth метрите са по-скоро около 1050 :P Струва ми се, че СЕ3/СЕ5 е само на изкачване...
Етапът Оборище не е зле. Миналата година за пръв и засега единствен път минах оттам, барем :lol: да видя какво караха преди на Рали София :P На места беше малко разбито. По спомени ми се стори сравнително бърз.

Замислих се и за варианти за гледане, и ми дойдоха няколко на акъла :P


ДЕН 1:

Вариант 1 (4 етапа) - гледане на СЕ1 Стрелча 1 (9:48ч.), бързане за СЕ3 Карлиево 1 (11:04ч.), след това със сравнително по-нормално темпо връщане на СЕ4 Стрелча 2 (12:52ч.) и накрая отново бързане за СЕ5 Карлиево 2 (14:10ч.). Недостатъкът на този вариант е бързането от "Стрелча" за "Карлиево", защото от старта на СЕ1 до старта на СЕ3 има само 1:16ч., а от старта на СЕ4 до старта на СЕ5 има почти толкова - 1:18ч. Километрите между старта на "Стрелча" и финала на "Карлиево" са 30-тина :wink: :|
В този вариант, разбира се, за влизане с колите в етапите е непосилно да се мисли, най-малкото защото все пак ще се бърза за следващия етап, а пътища за достъп няма :? Аз лично, само заради бройката на етапите, ще се замисля дали да избера този вариант, защото в долупосочените варианти се гледат все по два етапа (освен във Вариант 2)...тук, независимо, че обикалянето е голямо, етапите са двойно :) Който обича количеството, това е неговият вариант :lol:
Не трябва и да се изпуска фактът, че всички коли няма да могат да се гледат освен на последния етап. Е...би могло и на СЕ3 да се гледат всички, но всеки си преценя сам. Все пак трябва да видим и каква ще е бройката на екипажите :D

Вариант 2 (3 етапа) - този направо можем да го пишем като "подвариант" на горния. Тук може да се гледа първо СЕ1, след това да се бърза за СЕ3 и после да се остане там и да се гледа второто минаване по СЕ3, т.е. СЕ5 :wink:

Вариант 3 (2 етапа) - гледане на СЕ2 Копривщица (10:16ч.), "обедна" почивка в Копривщица 8) и след това гледане на СЕ4 Стрелча 2 (12:52ч.), след което посещение на последната за днея сервизна зона.
Този вариант е къде, къде по-спокоен от първия, а и както се вижда, ралито може да се съчетае и с туризъм ...за любителите :mrgreen: Друго предимство на варианта е, че не е задължително да се стои на старта или на финала на етапите (или пък най-много един два завоя преди/след тях), както е в предния вариант, а може да се влезе навътре и в двата етапа - например, сутринта си намирате място някъде по СЕ2 Копривщица, а когато свърши, защото така или иначе пътят повече няма да се затваря, се отива директно на другия етап (дори може да има и лека почивка в Копривщица преди това). Преходът между двата етапа е под 6км, така че... :wink:
Подобен вариант на този (който няма да описвам в отделна точка) е да се гледат СЕ2 Копривщица (10:16ч.), а след него - СЕ5 Карлиево (14:10ч.), но поради прехода от почти 27км между двата етапа едва ли някой ще гледа по този начин, освен ако не живее наблизо, например :roll:

Вариант 4 (2 етапа) - третият вариант е като че ли най-простичкият :lol: Гледане или на СЕ2/СЕ4 Стрелча (и после отиване в последния за деня сервиз), или на СЕ3/СЕ5 Карлиево, като цял ден не излизате от съответния етап до края на второто преминаване :)


ДЕН 2:

Вариант 1 (4 етапа) - тук започваме сутринта на СЕ6 Оборище 1 (9:43ч.) и гледаме към финала - например на обратния, където миналата година беше скокът (Пепи Гьошев разпънаха палатките там по време на първия тест :wink:). След това се бърза за СЕ8 Магистрала 1 (10:46ч.) с гледане на "турския паркинг", като преходът между двата етапа е около 25км, но 1/3 от тях са по магистралата. Ако не сте на обрания на "Оборище", а сте спрели колата непосредствено след финала и гледате някъде там, километрите до "Магистрала" падат с 5-6 :wink: След това имаме спокойно връщане към второто минаване по "Оборище", защото СЕ9 Оборище 2 стартира чак в 13.09ч. Последният за ралито СЕ11 Магистрала 2 е от 14:12ч. След това може да се иде и до Панагюрище за награждаването, защото то е чак в 16:30ч. :wink:

Вариант 2 (3 етапа) - този е по-спокойна "вариация" на горния вариант :D Гледат се три етапа - СЕ6 Оборище 1, СЕ8 Магистрала 1 и СЕ9 Оборище 2, след което по трасето на "Оборище" се отива до Панагюрище за награждаването, но при всички положения в Панагюрище чакането за награждаването няма да е по-малко от час и половина. Разбира се, тогава ще е станало време за обедче и те така :mrgreen: следователно времето от пристигането ви в Панагюрище до награждаването ще мине бързо :lol:

Вариант 3 (2 етапа) - миииии... :mrgreen: пак стоене на един етап и гледане само на него два пъти :D - да кажем СЕ7/СЕ10 Язовира (10:11ч./13:37ч.), че не съм го споменал досега :lol:
При този вариант, на който и етап да отидете, освен ако не се замотаете много след СЕ Магистрала :lol:, награждаването лесно може да се хване :wink:

==================

Засега това ми изниква в главата. Допреди да изнапиша всички неща от по-горе не бях мислил за вариатни за гледане, защото все пак има повече от месец до ралито. Който се сети за по-лек откъм бързане вариант и в същото време да могат да се гледат колкото се може повече етапи :oops: да казва :P :lol:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Траянови Врата 14-15 май 2011, Нац.ш-т І кръг

Мнениеот trouble » Чет Апр 07, 2011 16:16

Аз и моите приятели като стари хора ще се придържаме към вариантите с две гледания на един етап на ден. :) Но пък ако колите са 10-ина (те половината нали ще бягат в чужбина) не се знае дали 100 на 100 няма да се гледат всички отсечки :mrgreen: ..Така това е ясно вече, благодаря за доброто разсясняване на Дамян.

Аз искам друго да попитам. Освен всички хотелчета и къщички които прегледах (че даже и си избрах) има ли някакви знайни и незнайни хижички с народни цени :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Траянови Врата 14-15 май 2011, Нац.ш-т І кръг

Мнениеот ivozet » Чет Апр 07, 2011 21:00

"Промяната е широко обсъждана между феновете вече повече от два месеца и във форумите........"

2 страници за 1 месец! :lol: Има ли други форуми, в които да се коментират родните ралита?
Всички чакаме 14 май, когато ще започне "Световния" шампионат в България! :lol:
Изображение
Аватар
ivozet
 
Мнения: 773
Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 10:27
Местоположение: SOF
Име: Иво Асенов

Re: Рали Траянови Врата 14-15 май 2011, Нац.ш-т І кръг

Мнениеот trouble » Чет Апр 07, 2011 21:53

Там накрая пише че са разкрити само най-дългата и коя си там отсечка и до дни се очаква да се обяви програмата. Аз като гледам от вчера имаме вече карти, които не са за никому тайна....

А и не е обсъждано че не е за добро. Даже е МНОГО ДОБРО....

:)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Траянови Врата 14-15 май 2011, Нац.ш-т І кръг

Мнениеот andrey kokalov » Чет Апр 07, 2011 23:09

Крайно време е малко да се разчупят стереотипите.Лично мое мнение.Много съм ЗА промяна в календара.Не само като дати на състезанията,а и като маршрути.Вече ми писна всички организатори да са сигурни в провеждането на тяхното си сътезание и всичко да е посредствено за пореден път!!!И ако не намерят пари да се оправдават с тях при непровеждане....................Да има малко напрежение,конкуренция.Така ще растат състезанията.На никой не му се гледат едни и същи отсечки няколко пъти в годината.
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: Рали Траянови Врата 14-15 май 2011, Нац.ш-т І кръг

Мнениеот техо7 » Пет Апр 08, 2011 12:07

trouble написа:Аз и моите приятели като стари хора ще се придържаме към вариантите с две гледания на един етап на ден. :) Но пък ако колите са 10-ина (те половината нали ще бягат в чужбина) не се знае дали 100 на 100 няма да се гледат всички отсечки :mrgreen: ..Така това е ясно вече, благодаря за доброто разсясняване на Дамян.

Аз искам друго да попитам. Освен всички хотелчета и къщички които прегледах (че даже и си избрах) има ли някакви знайни и незнайни хижички с народни цени :)

Ами например има едно хотелче в с.Баня(малко под Панагюрище се намира селото)за което разбрах че е на достъпни цени и дори вече си запазихме стая там.Довечера ще напиша името на хотела и цените тъй като с резервацията се занимава мой приятел.
Аватар
техо7
 
Мнения: 393
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 09:21
Местоположение: Казанлък
Име: тихомир ганчев

Re: Рали Траянови Врата 14-15 май 2011, Нац.ш-т І кръг

Мнениеот trouble » Пет Апр 08, 2011 12:56

Как да се разбира това:

http://chitalishte-mominprohod.com/kost ... icleId=159

....че кмета не желае (т.е. казва, че няма пари) да се проведе частта на ралито, която минава край Костенец - Мухово (Язовира) и Магистрала... Оборище на чия територия е....Всъщност ще има ли рали? Сега да не се окаже, че ще е само около Панагюрище в един ден.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Траянови Врата 14-15 май 2011, Нац.ш-т І кръг

Мнениеот damon » Пон Апр 11, 2011 00:12

Стрелча е доста бърза, повечето е качване, наподобява някои видински пасажи. Извос да речем. Копривщица е по-спъната и технична и има и спускане. Карлиево е много, много бърза особено в началото. Повечето е качване. Широк път, в началото е с нов гладък и мазен асфалт, после е по-стар и разбит. Почти няма остри завои. На места може би подобна на Орешец - Гранитово, но видинската е много по-добра. Има много дълги прави на места. Странна отсечка, но друго около Панагюрище няма...

Малко преди Панагюрски колонии се намира този "атракцион" :) http://maps.google.com/maps?ll=42.60247 ... o-13828683
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Рали Траянови Врата 14-15 май 2011, Нац.ш-т І кръг

Мнениеот beta_racing » Пон Апр 11, 2011 09:59

Това би трябвало да е част от Асарел-Медет. Може ли да се види от пътя? :D

А ти така като очевидно скорошно бил по етапите :lol:, можеш ли да кажеш дали в събота може да се гледат Стрелча 1-Карлиево 1 и Стрелча 2-Карлиево 2 или просто няма смисъл да се прави така... защото тези 30-тина километра (пък и кой знае откъде и как ще спират движението) ми се виждат малко много за 30-40 минути, с които ще се разполага. Минава се и през Стрелча, Панагюрище, общо взето балкански път (макар и широк)...т.е. средната скоросто ще е доста далеч от това да минеш 30 километра по магистралата, да речем :D
Мисълта ми е, има ли смисъл да правим разкраването, за да гледаме 4 пъти или няма смисъл да правим кушии от рода на "ама дано да ги хванем" :lol:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Траянови Врата 14-15 май 2011, Нац.ш-т І кръг

Мнениеот trouble » Пон Апр 11, 2011 10:41

Дамяне межди Стрелча и Карлиево няма ли едно пътче или така ми се види на картата. Започва сякаш от финала на Стрелча и отива някъде в средата на Карлиево. Да не е само някой офроуд :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Траянови Врата 14-15 май 2011, Нац.ш-т І кръг

Мнениеот beta_racing » Пон Апр 11, 2011 11:04

Абсолютни офроуди са си, цъкни на сателитната снимка и ги виж :D
Дори забележи, че там, където пътчето уж излиза на кръстовище с пътя от етапа Карлиево, това не е кръстовище, а мост - етапът минава отдолу :D За да се качиш на моста, трябва да се "върнеш" 200-300м в посока Карлиево, където има друг разклон, който не е показан на картата (гледай само сателита), и вече след разклона да се качиш на моста. Мисля, че настилката на моста е асфалт (пък и след него), но по-нататък със сигурност става макадам.
Там до моста е и онзи "атракцион", за който спомена damon-а :mrgreen:

От другата страна - където пътят излиза малко след финала на СЕ Стрелча (то всъщност се пада точно преди Копривщица :wink:), пътят си е чист макадам.. :roll:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Траянови Врата 14-15 май 2011, Нац.ш-т І кръг

Мнениеот trouble » Пон Апр 11, 2011 12:28

Значи, ще си седим на Стрелча, както съм решил още от начало. Не ми се обикаля. Ще разгледам по-подробно сателитна снимка от Гугъл Земя от вкъщи обаче, за да реша къде да се установим.

Това Стрелча е от магистралата слизаш за Пазарджик и наляво нали. Това е най-добрия път сякаш.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Траянови Врата 14-15 май 2011, Нац.ш-т І кръг

Мнениеот kuby » Пон Апр 11, 2011 14:05

Отсечката Стрелча е наистина хубава за гледане. Няколко километра преди билото има места откъдето може да се проследи колата в продължение на много завой, има прекрасна видимост към равнината и към самия град Стрелча. Надяваме се да е хубаво времето. Друга атракция ще е финала на Панагюрските колони.Там достъпа е директен от Панагюрище.
kuby
 
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Ное 10, 2007 13:34
Местоположение: София
Име: Васил Кубадинов

Re: Рали Траянови Врата 14-15 май 2011, Нац.ш-т І кръг

Мнениеот damon » Вто Апр 12, 2011 00:38

beta_racing написа:А ти така като очевидно скорошно бил по етапите :lol:, можеш ли да кажеш дали в събота може да се гледат Стрелча 1-Карлиево 1 и Стрелча 2-Карлиево 2 или просто няма смисъл да се прави така... защото тези 30-тина километра (пък и кой знае откъде и как ще спират движението) ми се виждат малко много за 30-40 минути, с които ще се разполага. Минава се и през Стрелча, Панагюрище, общо взето балкански път (макар и широк)...т.е. средната скоросто ще е доста далеч от това да минеш 30 километра по магистралата, да речем :D
Мисълта ми е, има ли смисъл да правим разкраването, за да гледаме 4 пъти или няма смисъл да правим кушии от рода на "ама дано да ги хванем" :lol:


Аз съм ходил по тия пътища и преди да се обяви, че ще минава ралито от там. :) От Стрелча (старт) на Карлиево (финал) може да се отиде при условие, че полицията спира непосредствено преди старта и финала. Поне на теория е възможно - пътят Стрелча - Панагюрище - Панагюрски колонии е бърз. Но пък трябва да гледаш само първите на старта. Според мен се разходи по етапите и си избери добро място за гледане. Ще си струва повече отколкото да се бяга за четири пъти.

Иначе "дупката" на Асарел медет се вижда непосредствено от пътя т.е. етапа. И още нещо. Има един път, който тръгва почти от Панагюрище (от пътя Оборище - Панагюрище) и излиза на Панагюрски колонии. Тоя път обаче минава през Асарел Медет и се води частен. Макар, че на картата е нанесен, от там не може да се мине. Миналата година се опитвах да минавам от там, но стигнах до портала на фабриката и не ме пуснаха.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта

cron