Да спасим рали" Хеброс"

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Пон Апр 19, 2010 22:15

Колеги,назрява идеята да се осигури все пак провеждането на рали "Хеброс".И вече усилено се работи по това.Ние от АСК "Форд-България"мислим че ако на едно рали се прекъсне провеждането за една година ,има реална опастност годините да станат повече.Днес говорих с Христо Стоилов и той се е захванал със задачата да се спаси състезанието.Това ще е от полза както за състезателите ,така и за феновете.
Идеята е да се запазят датите на провеждане,както са в календара на БФАС.Състезанието ще бъде само национално.Ще бъде проведено в един ден-неделя.Техническия преглед ще е в събота.Трасетата ще са около Пловдив.Скоростните отсечки ще са около 85 км,което мисля че в дадения момент е оптималния вариянт.
Проведени са вече разговори със спонсори и доколкото ми е известно вече е осигурена някаква сума.Г-н Стоилов води разговори и с местните власти през чиито населени места ще премине ралито.
Чисто националния характер на ралито ще помогне на водещите пилоти да изпълнят програмата си пред спонсорите,а освен това ще се привлекат и повече състезатели от свободните групи Х и Е,както това става на Стари столици.Надяваме се че участието на повече и различни коли ще доведе и повече фенове край трасетата.
Няма да е лесно,но се надявам това намерение да се осъществи.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот beta_racing » Вто Апр 20, 2010 13:56

Хубава идея! Надявам се да се осъществи!
Виждам и колко "много" хора са писали тук и са готови да помогнат!
Къде сте, бе? :lol: :lol: :lol:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот VAZ sport » Вто Апр 20, 2010 19:29

Вчера разбрах, че АСК Форд България се е заел с тази задача. С каквото мога ще помагам, дори в момента се опитвам да обедя един човек на който г-н Стоилов се е обадил за помощ, а той все още се дърпа.
:arrow: За да не остава темата незабелязана можете да е направите важна. :!:
Знания и опит се трупат с количество натрупани щети. Когато унищожиш всичко ставаш експерт.
http://www.facebook.com/pages/Hillclimb ... 4282809751
http://www.facebook.com/#!/SbirsteinRacingTeam
VAZ sport
 
Мнения: 297
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2007 23:45
Местоположение: ПЛОВДИВ
Име: Радко Ботов

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот 555 » Сря Апр 21, 2010 09:55

Може и да стане тази работа ,но според мен трябва първо да се смени директорката на ралито ,и това е мнение на доста компетентни хора.
555
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 19:20
Име: Тодор Живков

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот chefo » Сря Апр 21, 2010 18:02

beta_racing написа:Къде сте, бе? :lol: :lol: :lol:


Малко бързаш...ако беше темата от 2 седмици да,но тя е на 2 дена !
Аз бих искал да се обърне внимание на рекламата на ралито с цел да има повече фенове покрай трасето.Направи ми впечатление,че на плакатите които се лепят преди ралито бързо се лепят такива на сочни чалгаджийки и какво ли още не.
Тук е мястото да кажа,че ми харесва рекламата на Time attack-a или дрифт състезанията,която я слагат на кръстовището на бул.Х.Ботев, Цар.Борис 3 и Найчо Цанов (Сточна гара).И си мисля ,че независимо кой ще организира ралито 1 такава реклама там би била само в +. Там на ден минават много коли и браво на хората, че са се сетили.
Може и да се измисли как още може да се рекламира ралито...
Мисля,че феновете трябва да събираме не пари за поправка на колите на Царски и Борисов, а за подобни случаи :idea:
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот vangata » Сря Апр 21, 2010 23:06

Свалям му шапка на Ицо и за Дракон и за Хеброс за всички усилия които полага.Ако можем да помогнем с нещо само да каже безрезервно и безвъзмездно сме с него трябва да има Хеброс.
Аватар
vangata
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 22:50
Местоположение: Пловдив
Име: Иван Георгиев

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот efco » Сря Апр 21, 2010 23:55

Аз немога да разбера тоя "ЗЛАТЕН" Пловдив как няма да направите ралито бе?! Много се ядосах в предишната тема за рали Хеброс 2010 !!! Направо съм бесен , можещи ,неможещи ,знаещи и незнаещи, неможе ли да каже някой че има нужда от помощ и да се съберем да го направим! Аз лично съм помагал на много състезания ! Ами мълчите и гледате сеир и унищожаване на едно рали с огромна история! Аз лично обещавам да помогна с всичко с което мога относно организацията, инвентар и дори ще си доведа екипа с който правя планинско "Шипка" и ще се раздам както на моето състезание все едно е то! Нищо че на другата седмица е ШИПКА !!! Ако трябва цялата сливенска група ще доиде, там поне са доказани специалисти правят и Твърдица, има и много други колеги организатори без значение рали писта или планинско организират !!! Писнало ми е от дразги , лъжи , интриги и от такива дето са по добри от другите и като им посетиш състезанието и те заболява главата от проблеми и от нерви! И какво само му сваляте шапки на Ицо Стоилов трябва някой да му подаде ръка и да му се помага , а не да обръщат гащеризони и да му СЕРАТ на труда и средствата дето е хвърлил по тоя ЕБАН спорт дето само взима! А на всичкото отгоре и го предложиха за отстраняване от управителния съвет на БФАС!!! Добре че на събранието имаше благодарни колеги които въпреки указанията да се гласува за дадени други личности ,предпочетоха да го върнат в спорта отново и заслужено! Предпоследната година когато се караше суперспециалния етап на Коматево ме накара да настръхна от кеф че гледам нещо наистина красиво и зрелищно и дано да се направи отново защото е добро за публиката и за тези дето дават пари да се организира едно състезание, а тях ги интересува колко и каква публика присъства и кои медии ! Никой не дава току-така пари в днешно време !!! Организацията на едно състезание изисква време , много труд много нерви достатъчно средства и голяма отдаденост и любов към това което се прави в противен случай половинчатите неща и кучетата не ги помирисват! Очаквам да има много участници и най вече любимия ми ХОБИКАР за да стане състезанието един радостен и красив спортен празник за всички. НАЙ ВАЖНОТО Е ДА ГО ИМА "ХЕБРОС 2010" и според мен не търсете вината само в един човек !!! От мен и 3 автомобила минимум ! :!:
efco
 
Мнения: 355
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 16:01
Местоположение: Казанльк
Име: Стефан Драганов

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот 350 Z NISMO » Чет Апр 22, 2010 09:54

Трябва да се включат хора с опит, както каза колегата efco. И да се определят отговорниците. Аз мога да помогна с организация на техническия преглед и наблюдателите (ако има такива).
Аватар
350 Z NISMO
 
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Май 22, 2008 11:43
Име: Е. Георгиев

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Чет Апр 22, 2010 15:55

Много добре казано Стефко!Нека стане ралито,пък оттам живот и здраве всички на Шипка.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот vangata » Чет Апр 22, 2010 19:00

efco написа:Аз немога да разбера тоя "ЗЛАТЕН" Пловдив как няма да направите ралито бе?! Много се ядосах в предишната тема за рали Хеброс 2010 !!! Направо съм бесен , можещи ,неможещи ,знаещи и незнаещи, неможе ли да каже някой че има нужда от помощ и да се съберем да го направим! Аз лично съм помагал на много състезания ! Ами мълчите и гледате сеир и унищожаване на едно рали с огромна история! Аз лично обещавам да помогна с всичко с което мога относно организацията, инвентар и дори ще си доведа екипа с който правя планинско "Шипка" и ще се раздам както на моето състезание все едно е то! Нищо че на другата седмица е ШИПКА !!! Ако трябва цялата сливенска група ще доиде, там поне са доказани специалисти правят и Твърдица, има и много други колеги организатори без значение рали писта или планинско организират !!! Писнало ми е от дразги , лъжи , интриги и от такива дето са по добри от другите и като им посетиш състезанието и те заболява главата от проблеми и от нерви! И какво само му сваляте шапки на Ицо Стоилов трябва някой да му подаде ръка и да му се помага , а не да обръщат гащеризони и да му СЕРАТ на труда и средствата дето е хвърлил по тоя ЕБАН спорт дето само взима! А на всичкото отгоре и го предложиха за отстраняване от управителния съвет на БФАС!!! Добре че на събранието имаше благодарни колеги които въпреки указанията да се гласува за дадени други личности ,предпочетоха да го върнат в спорта отново и заслужено! Предпоследната година когато се караше суперспециалния етап на Коматево ме накара да настръхна от кеф че гледам нещо наистина красиво и зрелищно и дано да се направи отново защото е добро за публиката и за тези дето дават пари да се организира едно състезание, а тях ги интересува колко и каква публика присъства и кои медии ! Никой не дава току-така пари в днешно време !!! Организацията на едно състезание изисква време , много труд много нерви достатъчно средства и голяма отдаденост и любов към това което се прави в противен случай половинчатите неща и кучетата не ги помирисват! Очаквам да има много участници и най вече любимия ми ХОБИКАР за да стане състезанието един радостен и красив спортен празник за всички. НАЙ ВАЖНОТО Е ДА ГО ИМА "ХЕБРОС 2010" и според мен не търсете вината само в един човек !!! От мен и 3 автомобила минимум ! :!:

Ей такива хора ни трябват оптимисти,позитивни но май трябвати париии... щото не е само Хеброс Ами и сливен и койзнае още кои ралита и планински ще дадат фера но пък твоето изказвене ме кефи.
Аватар
vangata
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 22:50
Местоположение: Пловдив
Име: Иван Георгиев

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Чет Апр 22, 2010 19:24

Има светлина в тунела!Днес на управителния съвет на БФАС е взето решение за провеждането на рали "Хеброс".Самият г-н Янакиев е останал доволен от идеята и е обещал финансова и морална подкрепа за организатора.
Остава още да се уточни конкретно маршрута.Христо Стоилов е направил няколко варианта но разбира се трябва да се избере най удачния за момента.Юлий Славов,Йоно Йонов и още няколко човека в Пловдив ,които доста години участват в организацията на ралито взимат присърце работата и с готовност се включват.
Една част от средствата са намерени,други се очакват скоро.Предстои доста работа,но се надявам всичко да стане в срок.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот niboi » Чет Апр 22, 2010 22:44

много добра новина :D радостно е че на много хора искат ралито да го има аз обикновенния фен ако мога с нещо да помогна ще го направя с най голямо желание мисля че хората които милеят за ралито ще го направят стискам палци и вярвам че ще има хеброс 2010
niboi
 
Мнения: 84
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 22:10
Местоположение: пазарджик
Име: николай йорданов

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот Georgi Kirov » Пет Апр 23, 2010 15:07

VAZ sport написа:С каквото мога ще помагам


+1, ако Йоно и компания имат нужда от помощ. Все пак става въпрос за Хеброс... Пък и след всички "суперлативи" от г-н Стоилов по мой адрес няма как да откажа :D
The future of motorsports is no longer moving forward. It's going sideways...
Аватар
Georgi Kirov
 
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Ное 09, 2005 09:56
Местоположение: Пловдив
Име: Георги Киров

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот haljscho » Съб Апр 24, 2010 09:49

Аз само да вметна,че рали "Хебос", без Коматевски възел е ГОЛА ВОДА...........
2008г. Супрер специалния етап беше просто ВЪРХА............. Толкова много публика не е имало ИКОГА.......
А рекламата му беше почти равна на НУЛА........ Ма такава НУЛА, че шофьорите на автобуси от градския транспорт, при престигането си на гарата и вждайки, че пътя е затворен недоумяваха кво става!!!!!!!!!!!??????????
Рекламка от сорта на билбордчета по възловите крастовища е супер ефектна..............
Бееее тоя коматевски възел го помня от дете.......... Кат чуехме рева на бегачките и ходехме да гледаме цялата махала.....
Брестовица и Скобелево........прекрасни етапи........ х.Здравец, класика.........Близо са до града и събират доста публика.

МОЛЯ ВИ...... НЕ го превръщайте в рали ПЕЩЕРА..............
Аватар
haljscho
 
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 16:27
Местоположение: plovdiv
Име: Валентин

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Съб Апр 24, 2010 20:27

Няма да бъде рали Пещера и това е идеята.Ралито да бъде около Пловдив.В единия от вариянтите,който е най осъществим, ще се карат по два пъти отсечките Бойково,Дедево,Брестовица и Перущица.Всичко това ще бъде в един ден,събота.
Предвижда се пъвия ден след тех преглед да има един етап за зрителите.Единия вариант е коматевския възел.
Ще се види обаче колко средства ще трябват за затваряне и охрана на трасето.
Втория вариант е да се кара хижа Здравец.Отсечката е класика.Всички я познават и харесват.Старта се предвижда да е в 19 часа вечерта,така че който иска да гледа да може след работа в петък да се придвижи до отсечката.На финала колите се събират и се връщат обратно като се дава ново време до сервизния парк.Аз лично предпочитам този вариант защото отсечката е дълга и хубава и е добра загрявка за следващия ден.Но разбира се ще надделее общото мнение.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Следваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта

cron