Рали Стари Столици 24-25 Септември 2010, Нац. ш-т II кръг

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали Стари Столици 24-25 Септември 2010, Нац. ш-т II кръ

Мнениеот damnit » Чет Авг 26, 2010 23:59

panchugov_fen написа:Сега на кой да се вярва????До онзи ден се говореше, че София ще има на 100% и то от състезатели, сега нямало да има! В крайна сметка как стоят нещата?


"...уверението ,че ралито ще се проведе..." :wink:
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон

WRC2013 - No Loeb, no H. Solberg, no P. Solberg, no Gigi Gali, no Grönholm, no Sainz, no M. Martin, no Panizzi
What kind of shit is this?!
Аватар
damnit
 
Мнения: 423
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 02:44
Местоположение: Noise City/Варна
Име: Любомир Любомиров

Re: Рали Стари Столици 24-25 Септември 2010, Нац. ш-т II кръ

Мнениеот naio_bg » Вто Авг 31, 2010 20:49

ето една добра информация за всички фенове на рали стаи столици http://www.bfas-bg.org/shownews_95.html
Винаги караи разумно за да стигнеш там за кадето си тръгнал жив и здрав
Аватар
naio_bg
 
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 17:47
Местоположение: ШУМЕН
Име: Цветомир Белчев

Re: Рали Стари Столици 24-25 Септември 2010, Нац. ш-т II кръ

Мнениеот STESICO » Вто Авг 31, 2010 23:03

http://www.rallystaristolici.com/.Супер :wink: :wink: :wink:.Няма смисъл да умувате.
STESICO
 
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 23:00
Местоположение: СЛИВЕН
Име: Стефан Стоянов

Re: Рали Стари Столици 24-25 Септември 2010, Нац. ш-т II кръ

Мнениеот svetluo » Чет Сеп 09, 2010 17:57

Вчера минах по трасетата ,значи от към растителността навлязла на трасето на много места (етапа Пивовара и Шуменска Крепост) от старта до т.нар. "Стъкло" е изчистена поне метър навътре от пътното платно , незнам дали това е свързано с ралито или просто управата се е сетила да го направи , но както и да е важното е , че е свършено . Друго , което ме притеснява и е по различно от преди години е на старта на етапа Новосел (планинско Валери Великов) , до моста по пътя има още доста какво да се желае , тук таме дупки , тук таме някой и нов превал се е заформил , има и поредица от няколко завоя където буквално се е образувал килим от борови иглички , незнам как се е получило и от къде са нападали на пътя където няма дървета ама ги има :mrgreen: ! Другото място където трябва да се поработи е участъка от Телевизионната кула до гумения шикан на ловната хижа (този , който е гледал там знае за каква скорост става въпрос 170-180+) има много дупки много пропаднал път и както винаги място точно за една кола :twisted: . ФРАКЦИЯ НЯМА , освен на "Стъклото" ! Това е общо взето за етапите по - близо до Шумен , като мръдна към Преслав и Върбица и за там ще има информация . Поздрави :)
Eдин добре изпързалян завой носи повече духовно удовлетворение от едно Е*ане!
Аватар
svetluo
 
Мнения: 483
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 16:36
Местоположение: Шумен
Име: Светослав Георгиев

Re: Рали Стари Столици 24-25 Септември 2010, Нац. ш-т II кръ

Мнениеот svetluo » Чет Сеп 09, 2010 18:00

Искам и да попитам някой по - запознат , как точно ще става подхода към закритият парк , ако разбира се остане в хотел "Шумен" , в момента там няма път,има само изкопи и никакъв шанс да се влезе!!! Ако има промяна в мястото на парка , къде ще бъде ?
Eдин добре изпързалян завой носи повече духовно удовлетворение от едно Е*ане!
Аватар
svetluo
 
Мнения: 483
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 16:36
Местоположение: Шумен
Име: Светослав Георгиев

Re: Рали Стари Столици 24-25 Септември 2010, Нац. ш-т II кръ

Мнениеот vikikos » Чет Сеп 09, 2010 20:34

С нетърпение чакам да видя Мартинчо на върха на острието...
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Рали Стари Столици 24-25 Септември 2010, Нац. ш-т II кръ

Мнениеот rokoko2 » Чет Сеп 09, 2010 21:43

Здравейте.Решили сме да ходим и ние на ралито,но тъй като района ми е непознат,ще питам,дано някой по-запознат ми помогне.Ще пътуваме от Добрич.Гледам сайта на ралито и нещо не мога да разбера :oops: ,гледам и картата,и още повече съм в шах...по картата на ралито гледам,че етап Лозево се кара три пъти-СЕ3,8,10-или бъркам?Къде е най-удобно и интересно да се застане,но да можем и с колата да стигнем дотам,мога ли да мина през Лозево и да застанем на кръстовището с Кочово-оттам ли минава етапа?Кога му е старта,че не мога да разчета часовия график,важи ли правилото 2 часа преди етапа да затварят пътищата и дали ще мога да мина през Лозево за да стигна до пътя за Новосел,да не затворят Лозево заради етап Пивовара и да не можем да се придвижим?Защо етап Лозево е под друго име -СЕ В.Преслав,а сякаш е едно и също разстоянието?Помогнете,че ще сме ограничени откъм времето за път,да мога да си разпределя времето и да сме навреме там,да не се лутаме и да изтървем купона :roll: :shock: :oops: :cry: :D :D .Помагайте,колеги.Предварително благодаря
Изображение
Аватар
rokoko2
 
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Фев 23, 2010 22:18
Местоположение: kavarna
Име: nikolai petrov todorov

Re: Рали Стари Столици 24-25 Септември 2010, Нац. ш-т II кръ

Мнениеот damnit » Чет Сеп 09, 2010 22:29

rokoko2 написа:. . .


Здравей,
това са специалните етапи и старта на първия автомобил...
СЕ Име старт на първия автомобил
2 В.Великов - 08,28ч.
3 В.Преслав - 09,11ч.
4 Върбица - 09,54ч.
5 Котата - 12,12ч.
6 Яз.Тича - 12,55ч.
7 Пивовара 1 - 14,03ч.
8 Лозево 1 - 14,46ч.
9 Пивовара 2 - 15,39ч.
10 Лозево 2 - 16,21ч.

СЕ "В. Преслав" няма абсолютно нищо общо със СЕ "Лозево".
Специалния етап "Лозево" в цялата си част ще се кара 2 пъти, както и етапът "Пивовара". Първият етап за деня "В. Великов" представлява половината от СЕ Пивовара и половината от СЕ Лозево. Като връзката между двете половини е светлосинята права, която съм посочил на картата... Все още не е ясно колко време преди първият автмобил ще затворят етапите, но те съветвам да се подсигуриш с едни 2 часа по-рано, за всеки случай... На картата по-долу съм ти показал местата, които са интересни и спокойно без да се местиш можеш да гледаш 3 минавания... В розово са тези, които мястото за паркиране на автомибила е по-лесно и по-близо, докато до тези в зелено се стига пеша, като автомобила се спира на по-далечно разтояние...
Място за гледане №1 - Най-трудно достъпната точка, тъй като се намира на средата на всички етапи, които са възможни за гледане. Представлява Т-образно кръстовище като в СЕ "В. Великов" завиват надясно, а в СЕ "Пивовара" завиват наляво... Има места където да си спреш колата. За да се стигне навреме до там, трябва да се навлезе в трасето, а това означава поне 2 часа преди старта на първият автомобил. Вариант за стигане до там са през града посока Пивоварна "Шуменско пиво" и нагоре към село Новосел. От село Новосел, посока гр. Шумен и от Село Кочово, след кръстопътя Новосел/Лозево/Шумен, посока Шумен...
Място за гледане №2 - Можеби най-лесно достъпното. Изкуствен обособен шикан, т. нар. "Стъклото". Интересно място за гледане, със струпване на много публика. Преспокойно могат да се гледат 3 минавания за целия ден без да се местиш... Най-лесният и сигурен начин за достигане до там е гр. Шумен--> Паметник "1300 години България" и от там по пътя за "Старият Град" и се излиза точно на това място. Паркира се някъде на пътя, по който се идва... Особеното е, че можеш да отидеш и 10 минути преди старта на първият автомобил
Място за гледане №3 - Първият завой на СЕ 2,7 и 9. Намира се в непосредствена близост до Хотел-ресторант "Боровец" в парк "Кьошковите". Автомобилът се паркира на паркинга на пивоварната и се стига пеша, но е близко.
Място за гледане №4 - Тук става мъничко по-сложно, тъй като вървенето става по-дълго. Автомобилът се оставя или на края на отсечката или отново на паркинга на пивоварната. Като от парк "Кьошковите" има път/пътека, по който се стига до мястото. 2 Ес-образни завои..
Място за гледане №5 - Намира се на малко по-нагоре от първият завой, до хотел-ресторант "Боровец" Автомобилът се оставя на същото място, в този случай обаче, вървенето е малко повече...
Ето и картата...
Изображение

Надявам се да съм бил полезен.
Поздрави! :wink:
Последна промяна damnit на Пет Сеп 10, 2010 02:13, променена общо 1 път
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон

WRC2013 - No Loeb, no H. Solberg, no P. Solberg, no Gigi Gali, no Grönholm, no Sainz, no M. Martin, no Panizzi
What kind of shit is this?!
Аватар
damnit
 
Мнения: 423
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 02:44
Местоположение: Noise City/Варна
Име: Любомир Любомиров

Re: Рали Стари Столици 24-25 Септември 2010, Нац. ш-т II кръ

Мнениеот damon » Чет Сеп 09, 2010 23:59

Всъщност място за гледане 4 - т.нар S-ки e достъпно и през едни черни пътища от Шумен и си мисля, че никак не е сложно, обаче трябва някой от Шумен да го обясни. Там не е интересно толкова на обратните, а малко по-нагоре, когато се кара на спускане - т.нар. завой "Бай Дончовия" - бърз завой, след него права на спускане и спиране за обратния. Страхотно място.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Рали Стари Столици 24-25 Септември 2010, Нац. ш-т II кръ

Мнениеот svetluo » Пет Сеп 10, 2010 00:24

Ники (ако мога така да се обърна) е прав , наистина на т.нар. С-ки не е кой знае какво , на Бай Дончовия , хем има по - малко хора хем се вижда и кой има гащи , защото е много мръсен тоя завой , а също мога да добавя и предходния завой (на спускане) на Сухата чешма , там има известно количество фракция и е спиране от доста сериозно спускане ,вързано с кажи речи 90С завой . А ако някой пък иска да усети истинската скорост от Сухата чешма има една пътечка (6-7 минути пеша) право нагоре и излизате на правата , която съм описал в горният си пост .
Eдин добре изпързалян завой носи повече духовно удовлетворение от едно Е*ане!
Аватар
svetluo
 
Мнения: 483
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 16:36
Местоположение: Шумен
Име: Светослав Георгиев

Re: Рали Стари Столици 24-25 Септември 2010, Нац. ш-т II кръ

Мнениеот damnit » Пет Сеп 10, 2010 02:06

damon написа:Всъщност място за гледане 4 - т.нар S-ки e достъпно и през едни черни пътища от Шумен и си мисля, че никак не е сложно, обаче трябва някой от Шумен да го обясни. Там не е интересно толкова на обратните, а малко по-нагоре, когато се кара на спускане - т.нар. завой "Бай Дончовия" - бърз завой, след него права на спускане и спиране за обратния. Страхотно място.


Напълно съм съгласен. Тъй като човека не е от тук и реших да го опътя към по-популярните и лесни за откриване места и след това да си се ориентира къде да гледа... На "Бай Данчовия" и трите минавания, тази година, ще бъдат на спускане и там ще се вижда кой кара и се бори. Също бих предложил да се гледа и на серията бързи завои, където пътят е тесен и техничен, точно преди Т-образното кръстовище на етапа Пивовара/В. Великов...
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон

WRC2013 - No Loeb, no H. Solberg, no P. Solberg, no Gigi Gali, no Grönholm, no Sainz, no M. Martin, no Panizzi
What kind of shit is this?!
Аватар
damnit
 
Мнения: 423
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 02:44
Местоположение: Noise City/Варна
Име: Любомир Любомиров

Re: Рали Стари Столици 24-25 Септември 2010, Нац. ш-т II кръ

Мнениеот trouble » Пет Сеп 10, 2010 12:43

Много харесвам рали Стари Столици, което е в ТОП3 на любимите ми състезания. Едно рали е добро, когато си го прекараш добре, независимо, кой поддържаш и закакво го поддържаш...нали Вальо... В Шумен имам големи приятели и съжалявам само, че няма да мога да присъствам на това рали..поне не изцяло. Ще видим за петъка. Ръчкатаа евентуално да ме очаква :)...
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Стари Столици 24-25 Септември 2010, Нац. ш-т II кръ

Мнениеот svetluo » Пет Сеп 10, 2010 13:54

Няма пропуск за сливенски гости място в нашата гора винаги ще има ;) Един съвет да подхвърля само , ако имате възможност си донесете едно колело , всяка година се предвижвам с колелото и хем става една ползотворна разходка , а и можете да гледате доста голям процент от етапите по тоя начин ;) Примерно от стъклото (СС Пивовара) до разклона за Новосел (Новосел и Валери Великов) се стига за около 6 минути , от Стъклото до Ловната хижа (СС Лозево , Ардашес) за 12 минути . Огледайте си отсечките и стартовите времена и сами си преценете колко може да се гледа така ;) . Ей това най - му харесвам на нашето рали , не толкова , че ми е градско , а това че всичко е на мах 15 минути от всяка точка къде може да се гледа нещо атрактивно :)
Eдин добре изпързалян завой носи повече духовно удовлетворение от едно Е*ане!
Аватар
svetluo
 
Мнения: 483
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 16:36
Местоположение: Шумен
Име: Светослав Георгиев

Re: Рали Стари Столици 24-25 Септември 2010, Нац. ш-т II кръ

Мнениеот trouble » Пет Сеп 10, 2010 15:10

svetluo написа:...това най - му харесвам на нашето рали , не толкова , че ми е градско , а това че всичко е на мах 15 минути от всяка точка къде може да се гледа нещо атрактивно :)


Нали Светльо.....не е като Сливен...хем аз съм си оттук и финиширах ралито на 152 км. по километраж :lol: ..за вашите няма да споменавам :lol:
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Стари Столици 24-25 Септември 2010, Нац. ш-т II кръ

Мнениеот damnit » Пет Сеп 10, 2010 15:32

trouble написа:
svetluo написа:...това най - му харесвам на нашето рали , не толкова , че ми е градско , а това че всичко е на мах 15 минути от всяка точка къде може да се гледа нещо атрактивно :)


Нали Светльо.....не е като Сливен...хем аз съм си оттук и финиширах ралито на 152 км. по километраж :lol: ..за вашите няма да споменавам :lol:


Нещо страшно беше...
Разтоянието..
Шумен-Сливен е 140 км. На рали Сливен навъртяхме малко над 600 км за 3 дни...
Шумен-Костенец е 390 км. На рали България навъртяхме малко над 1200 км за 5 дни...
И на 2-те ралита нощувахме на средно еднакво разтояние до всички специални етапи...
На рали Шумен съвсем спокойно може да гледа и пеша...
Какъв е изводът... рали Сливен - ЕГАТИ ралито! :D


Това изобщо не е по темата. Реших да споделя, предполагам интересни факти за нашите ралита... След като бъде прочетено нека бъде изтрито от модераторите.
Поздрави!
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон

WRC2013 - No Loeb, no H. Solberg, no P. Solberg, no Gigi Gali, no Grönholm, no Sainz, no M. Martin, no Panizzi
What kind of shit is this?!
Аватар
damnit
 
Мнения: 423
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 02:44
Местоположение: Noise City/Варна
Име: Любомир Любомиров

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 68 госта

cron